• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

40 L újra töltve

No, nagyjából szemből, bár még mindig csak telefonnal...
Jobb oldal is kissé megemelve, ennél jobban már nem igazán tudom...

AK_T10_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Egész másképp fest a jobb oldal korrigálásával,de ami nekem furcsán hat az a talajvezetés a hátsó részen.Szerintem megtörhetnéd az egyenesen jobbra emelkedő vonalat.Ha valamennyire egyensúlyba kerülne a talaj szint a két sarokban vagy csak a jobb o. lejjebb akkor talán a kő is magasabbnak tünne.De ez az én szájam íze. :))
 
A fotó így sokkal jobban mutatja a kövek elhelyezkedését(y)
Nekem az az érzésem, hogy nagyon távol van a két oldal egymástól. Leginkább a bal oldali fő kő van nagyon az üvegen.
Tudnál egy olyan fotót csinálni, ahol a bal oldali fő követ kicsit jobbra tolod? Illetve talán dönteni is lehetne egy pár fokot jobbra, de ebben végképp nem vagyok biztos.
 
A fotó így sokkal jobban mutatja a kövek elhelyezkedését(y)
Nekem az az érzésem, hogy nagyon távol van a két oldal egymástól. Leginkább a bal oldali fő kő van nagyon az üvegen.
Tudnál egy olyan fotót csinálni, ahol a bal oldali fő követ kicsit jobbra tolod? Illetve talán dönteni is lehetne egy pár fokot jobbra, de ebben végképp nem vagyok biztos.
Valóban túl közel van az üveghez a bal oldal,de lehet,hogy elég lenne megdönteni jobbra.Igy távolabb kerül az üvegtől és közelebb a jobb oldalhoz.Proba..Proba.. :)
 
No, most lassan ütetési fázis.
A val oldalon lett még tolva, a hozzászólások értelmében, illetve a hátsó részen még kicsit tolok a talajon is.

AK_T11_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A növények nagy része elültetve. Igazából már csak a nagyobbikból kerül majd be 1-2 tő a hét végéig, nyíráskor.

A kép még mindig csak mobillal készült.
Azt hiszem, kell vennem egy kisebb fűtőt, ez így elég ormótlan. :)

AK_T12_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Estére egy valamivel normálisabb minőségű kép...

AK_T13_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ami bekerült:
kb. 7 kg lávakő
2 kg táptalaj
7 kg Amazonia
2 adag Ultricularia graminifolia
1 adag Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
1/2 adag Rotala macranda
Illetve Easy Carbo - Micro - Macro bomba és erőteljes CO2 adagolást.

A héten kap még egy adagnyi Hydrocotyle sibthorpioides-t a nagy akváriuból frissen vágva.

Érdekes, hogy szerintem a Hemianthus callitrichoides 'Cuba' már most bubizik erőteljesen.

Ha minden jól meg pár nap és megy be 4 darab Otocinclus 8 darab tigris garnéla, és pár szivárványfarkú guppy.
(jut eszembe, van guppy-ból vagy 50 darab feleslegesen! Igen termékenyek, így ha valakinek kell, szóljon!)

A hét további részében napi 50%-os csere, napi kb. 4 órányi világítás (1 W / L) (vagy inkább legyen kicsit több, de kevesebb fénycsővel???), s persze majd pár kép, ha látok valami izgit. :)
 
Szép indítás! Grat! (y)
Csak egy észrevétel. A CO2 jobb beoldása érdekében a befolyóval szembe kellene valahogy elhelyezned a difit. Szükséged van arra a vízmelegítőre?
 
A vízmelegítőre jelenleg szükség van még, mivel a napi vízcserével elég hideg lenne a csapból lágyított víz.
A későbbiek során nem tudom mennyire lesz rá szükség, de télen 22 fok van napközben a szobában (az is inkább délután, mikor otthon vagyunk), amúgy 18-20 között mozog. Félek ez már kevés lenne.
CO2 difit holnap átrakom, igazad van, megszokásból tettem ide. (y)
 
Első feles vízcsere megvolt.
Legnagyobb örömömre egy növény sem gondolta eddig még úgy, hogy önálló életet él, így minden a helyén.

Tápozással kapcsolatban mik a javaslatok? Elején kissé visszafogottabban?
Jelenleg csak lágy víz megy az akiba. CO2 digfit áthelyeztem, 9 órát megy a CO2 (nagy akvárium miatt), 5,5 órát a világítás. Ellenöző folyadék szép sárga (úgysincs bent még halacska).
 
Van aki kezdetektől nyomja a tápot, én vártam egy hetet és utána kezdtem meg. ;)
Rád van bízva hogy melyik csapatba állsz. :)
 
Van aki kezdetektől nyomja a tápot, én vártam egy hetet és utána kezdtem meg. ;)
Rád van bízva hogy melyik csapatba állsz. :)

Az előzőben is az elejétől nyomtam, csak arra nem emlékszem, hogy a teljes napi adagot nyomtam e, vagy csak 50%-ot...
 
Mivel a szűrő már be volt járatva, tegnap bekerült három csiga az akváriumba.
Marha jól érzik magukat és kutya bajuk, így a mai feles vízcsere után megy majd be pár garnéla és pár Oti is.
 
Back
Oldal tetejére