• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3D nyomtatás

hello,

én PLA-t használtam. több mint egy éve áznak a garnélás/halas akváriumban, én nem tartok oldódástól. van belőle csőtoldóm, porlasztófej-tartóm, előtétszűrőm külső szűrőhöz. szóval nem is minimális mennyiségről van szó. annak idején utánaolvastam, a PLA elvileg nem gonosz anyag. amúgy nem bomlik. nem tudom mi kell hozzá, de az akváriumban egy év alatt nincs jele változásnak. üdv.
 
Sziasztok!
Nem tudom mennyire nézi még valaki ezt a topic-ot.
Van olyan ember a fórumon aki foglalkozik 3D nyomtatással? Kellene nekem 2 viszonylag kicsi nyomtatni való!
Ha esetleg tud valaki segíteni akkor keressen üzenetben vagy itt! 😁
Köszi 🙂
 
3D nyomtató szeretnék vásárolni. Valaki tudna tudna ebben segíteni? Esetleg ötlet, típus, mire érdemes odafigyelni. Kinek milyen van tapasztalat vele.
Előre is köszi.
 
3D nyomtató szeretnék vásárolni. Valaki tudna tudna ebben segíteni? Esetleg ötlet, típus, mire érdemes odafigyelni. Kinek milyen van tapasztalat vele.
Előre is köszi.

Van három-négy magyar nyelvű facebook csoport a témában, érdemes azokhoz csatlakozni és ott olvasgatni. Elsőre ezt a kérdést ne tedd fel, mivel naponta felteszi valaki, így osztják az ívet érte. :D

Személy szerint én a Prusa Mk3-at szerettem meg leginkább, annyira, hogy a tuning lehetőségeivel kapcsolatban cikkeket is írok a blogomon erről: https://zen3d.hu/
Ha esetleg komolyabban érdekelne ez a típus, akkor keress meg bátran!
 
Köszönöm a tanácsokat! Gondoltam, hogy elég hülyén kérdezek. Még egyszer köszi.

Helyettesítsd be a 3D nyomtató helyére az akvárium szót és tedd fel így a kérdést itt az akvakertész fórumon. :D Nekem nem derogál válaszolni, csak tanácsnak szántam, mert nap mint nap látom a Facebook csoportokban ezt a kérdést és a reakciókat rá.

Úgy lehet konkrétabban kérdezni, hogy belősz egy árkategóriát és megfogalmazod az elvárásaidat. Ha ez még nincs meg, akkor viszont olvasgatni kell még.
 
Van három-négy magyar nyelvű facebook csoport a témában, érdemes azokhoz csatlakozni és ott olvasgatni. Elsőre ezt a kérdést ne tedd fel, mivel naponta felteszi valaki, így osztják az ívet érte. :D

Személy szerint én a Prusa Mk3-at szerettem meg leginkább, annyira, hogy a tuning lehetőségeivel kapcsolatban cikkeket is írok a blogomon erről: https://zen3d.hu/
Ha esetleg komolyabban érdekelne ez a típus, akkor keress meg bátran!
Fogadj el egy külön like-ot a web oldaladért! 👍👍👍
 
  • Like
Reactions: TZ
Kedvesek vagytok! :) De pont a napokban gondolkodtam azon, hogy elképesztően szűk réteget céloznak meg a cikkeim újabban. Talán jópofa, hogy pont ezekről lehet magyarul is olvasni, de lehet ilyen mélységben rajtam kívül nem sokakat érdekel ez a dolog. Persze a célom az, hogy felkeltsem az érdeklődést, de ez így nem működik, ezért a jövőben igyekszem kezdőknek, sőt, csak érdeklődőknek szóló bejegyzéseket is írni majd.
 
Írtam egy igazán "bulváros" kis cikket arról, hogy például mikre lehet használni egy 3D nyomtatót a háztartásban. Oké, nem olyan eget rengető dolgok ezek, de ha már csak egy egészen minimális indokra van szükség a vásárláshoz, akkor segíthet. :D

Mivel ennek így nem sok köze van az akvarisztikához, ezért csak fecsegésből nem fogok több cikket megosztani. De ha valaki úgy érzi, hogy tényleg szívesen értesülne a blog új bejegyzéseiről, azt arra kérem, hogy kövesse a facebook oldalamat, ahová kiposztolok minden újdonságot: https://www.facebook.com/Zen3D-1933338900127534/

Nagyon köszi!
 
Vettem egy 3D nyomtatót. Végül egy olcsó kategória mellett döntöttem, hogy helyes volt a döntés ezen lehet vitatkozni. Abból indultam ki, hogy tanulásra jó lehet, upgradelni úgy is mindegyiket kell. Első használatkor eltört a filament adagoló szorító karja. Vettem hozzá fém szerkezetet, nem is volt drága, elég jó szerkezet jött ki belőle. (olcsó nyomtató:confused:) Végre megint lett rá időm, de sehogy sem sikerül a nyomtatás. Bármit próbálok nyomtatni 2mm-rel a tárgyasztal felett kezdi el, és folytatja is a nyomtatás. Ahogy mindenütt le van írva kalibrálom az asztalt. Gyári ajánlott ini is kipróbáltam. GEEETech i3 nyomtatóm van.
TZ vagy esetleg valakinek van ötlete mi lehet a hiba? Előre is kösz a választ!
 
Nem ismerem konkrétan ezt a típust, de valószínű, hogy Z offsetet kell állítani. Most valami be van állítva (lehet 0), és annál 2mm-el kisebb értékre van szükség.
Így valahogy: https://zen3d.hu/z-offset-beallitasa/

Persze lehet akármi más is. :) Ha gondolod megírhatod privát üzenetben a részleteket, hátha akkor többet tudok segíteni.
 
ÓH köszönöm! Ezek szerint ezt mivel GCODE-k az én nyomtatómnak is ismernie kell.
 
ÓH köszönöm! Ezek szerint ezt mivel GCODE-k az én nyomtatómnak is ismernie kell.

Igen, egészen biztosan ismeri. Csak valahová be kell írnod, tehát, például usb kábel és valami szeletelőprogram terminál képernyője kell.
-----------------------
Vagy a menüben próbálj szétnézni, hogy ott lehet-e Z Offset-et állítani.
 
Sziasztok egyik ismerősöm vett neten 400Ft-ért 3D nyomtatóval gyártott eheim skimmer tetejére ilyen tető szerüséget, hogy a kisebb halakat ne szívja be. Valaki gyárt ilyet?
 
Back
Oldal tetejére