• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3D Háttér

Nekem a sügéresbe volt aquamorfos bazalt hátterem (150x50cm), nagyon profi volt és műgyanta mivoltából fakadóan nem keményítette a vizet (azt megtették a mészkövek), egyedül az volt nagy feladat, hogy színben és erezetben harmonizáló köveket találjak hozzá és szerintem a legfőbb probléma ez is vele. Alga gond ott nem jelentkezett, mert még az 0,5W/L is nagyon-nagyon távól volt, növények nuku, a szűres meg, hát....kb. 40 liternyi szűrőanyaggal szűrtem a 375litert. DE növényesbe semmi pénzért nem raknék én sem, kb. az felérne egy fejlövéssel! :D
 
Köszönöm! Zavarba hoztál:oops:
Azért inspirációért nézz körül más naplókban is, vannak itt szebb akváriumok is;)
De sok a kérdés ami nem ebbe a topicba illik. Na mindegy lássuk.

Akvárium üveg: ezek szerint még nincs meg, tehát akár módosítható is a dolog. Méretben én inkább a szabványos 90 vagy 120 centit választanám, mert ahhoz egyrészt lehet kapni többféle méretazonos gyári világítást, másrészt a gyári világítások jobban hasznosítják a fényt mint a DIY társaik. Arról nem is beszélve, hogy általában jobban is néznek ki, illetve nyitott lehetne az akvárium. A jelenlegi akváriumom nyitott az előző zárt volt. Hidd el, ég és föld a kettő közötti különbség. Teljesen más ránézni, történjen az bármilyen szögből. Az én 90x45x45-ős akváriumomban nincsen merevítés és 8mm-es üvegből van. A 120 hosszúkat már 10mm-es üvegből csinálják, szintén merevítés nélkül. A köztes méreteknél én inkább a 10 mm-es vastagságot választanám és biztos nem rakatnék bele merevítést, mert engem zavart az akváriumban turkáláskor. Opti vagy nem opti? Ez sajnos pénztárca függő, de a fénytörések miatt úgy néz ki jól, ha egyforma üvegből van az egész akvárium.

Szűrés: A tetra 700 mellé szűkösen még egy 700-as elég lehet(plusz egy vízforgató), de a szűrőanyagokat mindenképpen cserélni kell, mert máskülönben nem lesz biológiai lebontásod, csak mechanikai szűrésed. De ha biztosra akarsz menni, akkor inkább az 1200-at választod.
Köszönöm szépen a sok tanácsot. Igen tudom, hogy nem ide illik a sok kérdés, de épp itt akadtam beléd, bár látom sok topicban jelen vagy.Szóval köszi mégegyszer de nem tudok standard méretet készíttetni, mivel adott a szekrény adott a meglévő világításom, és így csak ehhez a mérethez tudok ragaszkodni.A világításom 4*39 W T5 meg egy HQI ha összejön. A helyi adottságok miatt csak fedetten tudom megcsinálni az akit. Jobb lenne függesztett világítással de sajna az nálam jelenleg nem kivitelezhető.Így a 8mm vastagságnál is maradnom kell némi diszkrét merevítéssel.
Köszi a válaszokat.
 
Igen, láttam a topicot, de írtam már erről, hogy a cementes megoldás baromira keményíti a vizet és a felületén tényleg könnyen megragadnak az algák.Ezért nem is próbálkoztam ezzel a megoldással...Csak ugye a gyantázás nem bizonyult egy egyszerű megoldásnak :) ... De még dolgozok rajta, remélem eredményesen :D
Kíváncsian várom(juk)! ;)
 
Látom ám, hogy itt a készítéséről van szó, de mi a helyzet, ha már nem kell - akármilyen okból kifolyólag? Nálam ez a helyzet, anno mikor meg lett véve az akvárium, belekerült egy 3D háttér, fekete szilikon ragasztással... Van valami ötletetek tanácsotok arra, hogy hogyan lehet eltávolítani? Naná, hogy nehezíti a dolog, hogy be van rendezve :).
A háttér mindkét oldalán és alján is be lett ragasztva, nem bízták a véletlenre...
Ami tuti, hogy ugye a srácokat össze kell gyűjteni, egytől egyig, majd amit lehet dekorokat ki, majd vizet le... és az alaposan legyökerezett növények? No meg a talaj? Nem akarnám kibányászni, mert akkor valószínű kuka lenne a vége....
 
Szia Móni!

Látom ám, hogy itt a készítéséről van szó, de mi a helyzet, ha már nem kell - akármilyen okból kifolyólag? Nálam ez a helyzet, anno mikor meg lett véve az akvárium, belekerült egy 3D háttér, fekete szilikon ragasztással... Van valami ötletetek tanácsotok arra, hogy hogyan lehet eltávolítani? Naná, hogy nehezíti a dolog, hogy be van rendezve :).
A háttér mindkét oldalán és alján is be lett ragasztva, nem bízták a véletlenre...
Ami tuti, hogy ugye a srácokat össze kell gyűjteni, egytől egyig, majd amit lehet dekorokat ki, majd vizet le... és az alaposan legyökerezett növények? No meg a talaj? Nem akarnám kibányászni, mert akkor valószínű kuka lenne a vége....

Szerintem tartogasd a következő átrendezésig (kell hozzá kellő felgyülemlett energia: :yuck:, :cry:,:mad:,:inpain:, meg egy éles penge)!
Addig "élvezd" ki minden hátrányát, és igyekezz másokat lebeszélni róla a megszerzett tapasztalatok alapján!

A.ttila
 
De jót vihogtam ezen, mert nagyon jól leírtad! Nem gondoltam volna, hogy ennyire nem működik a dolog. Nem is az alga miatt, mert nem vészes, ami rajta van, de ami mögötte alakul... No mindegy. Gondoltam, hogy nem úszom meg nagyobb melo nélkül... Na akkor majd tavasszal neki esek a dolognak, az első napsugarak hátha jó sok erővel szolgálnak majd :D
 
Látom ám, hogy itt a készítéséről van szó, de mi a helyzet, ha már nem kell - akármilyen okból kifolyólag? Nálam ez a helyzet, anno mikor meg lett véve az akvárium, belekerült egy 3D háttér, fekete szilikon ragasztással... Van valami ötletetek tanácsotok arra, hogy hogyan lehet eltávolítani? Naná, hogy nehezíti a dolog, hogy be van rendezve :).
A háttér mindkét oldalán és alján is be lett ragasztva, nem bízták a véletlenre...
Ami tuti, hogy ugye a srácokat össze kell gyűjteni, egytől egyig, majd amit lehet dekorokat ki, majd vizet le... és az alaposan legyökerezett növények? No meg a talaj? Nem akarnám kibányászni, mert akkor valószínű kuka lenne a vége....



Lehet hogy igazad van és nagyobb az alkotói vágy mint az hogy háttér legyen az akiban :) . Elképzelhető az is hogy megbánom majd, de ugye legalább akkor saját tapasztalataimból tanulok majd... :) . Egyébként írtad hogy ami gáz volt az az hogy ami mögötte alakult ki, na én erre is gondoltam és ha minden jól alakul akkor mögé nem kéne kerüljön víz.Nem üregesre csinálom hanem teli lesz a háttér.Meglátjuk mi sül ki belőle. :)
 
Azért a tapasztalataim alapján, nehezen fogod megtudni oldani, hogy ne menjen víz hátra, szerintem ez csak akkor lehetséges, ha teljesen leragasztod... Gondolom én... Azért kíváncsian várom, hogy milyen lesz, láttam nagyon szép megoldásokat és a megfelelő növényekkel pedig a lakás dísze lehet.
 
Ha ennyire buzog benned az alkotói vágy akkor vágj bele.
Én kipróbáltam mindent de az alga győzőt. Most is megvan a hátterem de kívül az aki mögött.Akvarisztikai pályafutásom legjobb legjobb döntése volt hogy kivettem.
Maxium te is így jársz.
 
Hát nekem is csak negatív tapasztalatom van a 3d csemperagasztós háttérrel. Épp most szüntettem meg egy ilyen akváriumot(már dolgozom egy új növényesen:)).Az alga nagyon könnyen megtelepedett rajta és az ancim szinte lebontotta a hátteret :D, néha néha hallottam is ahogyan rágcsálja a falat olyan hangosan tette ezt.
 
Hát nekem is csak negatív tapasztalatom van a 3d csemperagasztós háttérrel. Épp most szüntettem meg egy ilyen akváriumot(már dolgozom egy új növényesen:)).Az alga nagyon könnyen megtelepedett rajta és az ancim szinte lebontotta a hátteret :D, néha néha hallottam is ahogyan rágcsálja a falat olyan hangosan tette ezt.
Te nem eteted a halaidat? :ROFLMAO:
 
Neki ez nem volt elég ezek szerint:D Az ancik am is rágcsálnak pl fát az emésztésük miatt de hogy a hátteret... :D
 
Sziasztok!
Abszolút kezdő akvarista vagyok, 2hete van meg az első aksim.. Én pont a gyári 3D háttér miatt vágtam bele, de már kezdem látni a hátrányait: nincsen leragasztva, ezért mögötte megáll a víz (gondolom kezd szépen algásodni is :(), illetve 2hét alatt már 2 halat kellett kiszenvednem mögüle.. (fogalmam sincsen hogyan tudtak átmenni ??).

8531925732_f7567c4585.jpg


Szerintetek mi a jobb megoldás?

1. szilikonnal beragasztani (bár van rajta egy hálóval fedett nyílás, gondolom a víz mozgása vagy esetleg külső szűrő szívócső elrejtése miatt?)
2. hagyni így beragasztás nélkül?
3. kiszedni és háttér nélkül berendezni az akváriumot? (igazából, minél többet nézegetem a naplókat, fórumokat, egyre jobban
ez a megoldás tetszik, de 2hét után nem tudom még rávenni magamat az újrakezdésre..)
 
Én kivenném! Csak gond lesz vele!
Hát igen, én is kezdek erre a következtetésre jutni... Ha nincsen 3D háttér, akkor célszerű vmilyen kartont illeszteni a hátsó oldalra? Milyen szín előtt érvényesülnek jobban a növényes akváriumok? Bocs a sok kérdésért ...
 
Hát igen, én is kezdek erre a következtetésre jutni... Ha nincsen 3D háttér, akkor célszerű vmilyen kartont illeszteni a hátsó oldalra? Milyen szín előtt érvényesülnek jobban a növényes akváriumok? Bocs a sok kérdésért ...

Ez egyéni ízlés kérdése, de függ szerintem a berendezéstől is! Én a mattüveg fóliát szeretem és általában azt is ajánlom mert azzal minden jól mutat.
 
Ez egyéni ízlés kérdése, de függ szerintem a berendezéstől is! Én a mattüveg fóliát szeretem és általában azt is ajánlom mert azzal minden jól mutat.
Köszönöm. A mattüveg fólia tényleg jól hangzik, gondolom az aláírásodban szereplő néhány akváriumnak is ez lehet a háttere.
 
Csatlakozom talachi véleményéhez. Nekem volt, most már a hangsúly a volton van; ha beragasztod, és mégis úgy döntesz, hogy kivennéd, akkor rá megy a napod, az idegeid, az ujjaid... alga imádja, és ha nem valami jobb minőségű, akkor az alga sika alkalmával a vízbe fog szét porladni, meg hasonló finomságok.
Háttérnek én idővel kívülről fogok valamit bebiggyeszteni. Valószínű feketét, de ezt még én sem tudom. Mindenképp' próbálj ki néhány változatot, és akkor jobban eltudod dönteni mi tetszik neked a legjobban.
 
Csatlakozom talachi véleményéhez. Nekem volt, most már a hangsúly a volton van; ha beragasztod, és mégis úgy döntesz, hogy kivennéd, akkor rá megy a napod, az idegeid, az ujjaid... alga imádja, és ha nem valami jobb minőségű, akkor az alga sika alkalmával a vízbe fog szét porladni, meg hasonló finomságok.
Háttérnek én idővel kívülről fogok valamit bebiggyeszteni. Valószínű feketét, de ezt még én sem tudom. Mindenképp' próbálj ki néhány változatot, és akkor jobban eltudod dönteni mi tetszik neked a legjobban.

Eddig kettőből-kettő szavazat, arra hogy mennie kell a 3D háttérnek.. Még egy kicsit vívódok, utána mehet a Vaterára (y)
 
Back
Oldal tetejére