• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3D háttér tapasztalatok?

Na ez egy kicsit nekem durva :D jól néz ki, gyönyörű, nagyon tetszik, csak a 300 liter aksiból marad a végére max 100 :D
Ötletnek nagyon jó, meg irányadónak, ha lesz egy kis időm végigfutok az egész topikon, mert érdekelne, hogy hogyan oldotta meg a szűrést :D
Az egyetlen bajom vele tényleg csak a hely amit elvesz, mert azért elsősorban a halak végett tartom a 300 literest, de a növények végett hozzáfejlesztettem a világítást (tény, hogy nem 1w/liter) 4x36w plusz dupla szűrés és ugye a co, easy life tápozás, táptalaj Dennerle Nutri Basis de ha ismét szétszedem az akváriumot kidobom, mert előtte ami volt olcsóbb talaj jobb volt (humusz alapú).
 
Közben sikerült dönteni, javareszt Jopet hozzaszolasa vegett dontottem ugy, hogy az akvarium teljes leuritesre kerul, es teljesen at lesz alakitva, eros tereprendezes, sziklafallal takarom el a hatso falat, amolyan aquascape szeruen, meglatom mire jutok. Meg nem probalkoztam vele, de ha sikeredik valami megosztom, ha nem akkor melyen hallgatok :D
Csak igy a rakomnak mennie kell, mert szereti jatszani a kerteszt... a harcsakat semmi fele keppen nem szeretnem elajandekozni, mert nagyon a szivemhez nottek, bar olvastam mar itt, hogy nem jo otlet egy novenyesben, mert turnak.
 
Üdv! Mivel nincs lezárva a téma én is ideteszem a tapasztalatom. Csináltam hátteret a nagyon fura méretű akváriumomba, hogy ki tudjam tölteni teljesen (80x50x30!!!, borzasztó, de ez volt...) Vettem fazekas agyagot normál vörös és barnára égőt, abból lapokat nyújtottam és összetörve (utólag már rájöttem nem elég apróra törve) kiégettettem. Röhögtek is a Gyermekek Házában hogy törött cserepet viszek égetni...:) Égetés után tovább törtem és neutrális szilóval beragasztgattam a darabokat. Utólag szintén rájöttem, hogy ez marha nagy munka. Sacc szerint kb 5000db -ból áll...:ROFLMAO: És megintcsak utólag rájöttem:D:D:D hogy nem csinálnám meg megint. Szeretem, tetszik is (néhány részlettől eltekintve) és szerintem hasznos is (egyfajta szűrőfelületnek gyanítom) de rengeteg vesződséggel jár. Mivel "plafonig" ér lehetetlen a víz tetejéről lehalászni a lebegő növénydarabokat (főként a békalencse ami megkeserít, bár most jól állok belőle...) illetve lehetetlen néhány részhez hozzáférni. Előnye hogy teljesen elrejti a technikát és mivel baromi nagy felület szívesebben vannak rajta az élőlények mint a frontüvegen. Nálam 2+éve van meg, de alig algásodik, igaz erősen low tech. Következőnek kövekből készíteném és nem is teli hátteresre. Majd egyszer az is eljön biztos. És egy kép, hogy miről is van szó. (még csak link lehet)
 
Szia GyorkeCs!


Vettem fazekas agyagot normál vörös és barnára égőt, abból lapokat nyújtottam és összetörve (utólag már rájöttem nem elég apróra törve) kiégettettem. Röhögtek is a Gyermekek Házában hogy törött cserepet viszek égetni...
Komoly munka!
Nekem tetszik, bár valóban vannak benne részek (blokkok) amik kicsit elütnek a mellettük álló területtől.
Kiégetés után beavattad-áztattad, mert nálam (17 éve) agyagcserepekből (szintén házi készítésű) valamilyen fehéres anyag vált ki a vízben amitől szinte minden élőlény elpusztult :( ?

Kíváncsi leszek a köves építményre, naplózd!

A.ttila
 
Üdv! Mivel nincs lezárva a téma én is ideteszem a tapasztalatom. Csináltam hátteret a nagyon fura méretű akváriumomba, hogy ki tudjam tölteni teljesen (80x50x30!!!, borzasztó, de ez volt...) Vettem fazekas agyagot normál vörös és barnára égőt, abból lapokat nyújtottam és összetörve (utólag már rájöttem nem elég apróra törve) kiégettettem. Röhögtek is a Gyermekek Házában hogy törött cserepet viszek égetni...:) Égetés után tovább törtem és neutrális szilóval beragasztgattam a darabokat. Utólag szintén rájöttem, hogy ez marha nagy munka. Sacc szerint kb 5000db -ból áll...:ROFLMAO: És megintcsak utólag rájöttem:D:D:D hogy nem csinálnám meg megint. Szeretem, tetszik is (néhány részlettől eltekintve) és szerintem hasznos is (egyfajta szűrőfelületnek gyanítom) de rengeteg vesződséggel jár. Mivel "plafonig" ér lehetetlen a víz tetejéről lehalászni a lebegő növénydarabokat (főként a békalencse ami megkeserít, bár most jól állok belőle...) illetve lehetetlen néhány részhez hozzáférni. Előnye hogy teljesen elrejti a technikát és mivel baromi nagy felület szívesebben vannak rajta az élőlények mint a frontüvegen. Nálam 2+éve van meg, de alig algásodik, igaz erősen low tech. Következőnek kövekből készíteném és nem is teli hátteresre. Majd egyszer az is eljön biztos. És egy kép, hogy miről is van szó. (még csak link lehet)
Hát mit mondjak? Eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ennyire őrült, de (ha nem sértő) üdvözöllek a klubban!:woot:
Szépen megcsináltad. Elsőre két dolog jutott eszembe: majdnem úgy néz ki, mint azok a hegyoldalak, amiket Görögországban láttam és egy malter nélkül összerakott, málladozó téglafalra emlékeztettek, de ettől az ültető "fülkék" miatt tér el. Ezek viszont tök jó ötletek.
Egy apró észrevétel: nem tervezed az alaposabb zöldítését a falnak?
Itt nem elsősorban mohára gondolok, mert az teljesen eltakarná, hanem anubias nana petite-re és buce félékre. Szépen el lehetne takarni ezeket az ültető "fülkéket" és úgy nézne ki, mintha egy falon nagy növény társulások lennének. Nálam az alácsüngő MC is működött, de nem illett a scape-be, így végül leszedtem.
Csak egy ötlet:)
 
Szia GyorkeCs!



Komoly munka!
Nekem tetszik, bár valóban vannak benne részek (blokkok) amik kicsit elütnek a mellettük álló területtől.
Kiégetés után beavattad-áztattad, mert nálam (17 éve) agyagcserepekből (szintén házi készítésű) valamilyen fehéres anyag vált ki a vízben amitől szinte minden élőlény elpusztult :( ?

Kíváncsi leszek a köves építményre, naplózd!

A.ttila
Köszi!
A különbségek abból adódnak, hogy több munkafázisban készült a dolog, mert nem bírtam egyszerre 5 óránál tovább és néhány hónapos pihenőket tartottam:D Közben persze változott a gondolat is és a technika is finomodott. Amikor kész lett ecettel bepermeteztem, 2x lemostam 1x feltöltöttem úgy állt vagy pár napot teljesen leengedtem és belenyomtam 50l deszt vizet (+a többi csapvíz) de nem volt vele semmilyen negatív tapasztalatom. Most jut eszembe, ez smotos agyag, tűzállóra ég, lehet ezért??? Bár volt már egyéb cserép is az akváriumaimban de nem oldódott ki belőlük semmi. Úgy tűnik nekem, nálad valami mész jellegű dolog lehetett a ludas(pl mészkőliszttel szilárdított agyag, égetés után égetett mésszé válik és vízben jól oldódik--->oltott mész). Ha megcsinálom a kövest akkor indítok neki naplót, köszi a bíztatást.
 
Eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ennyire őrült, de (ha nem sértő) üdvözöllek a klubban!:woot:
Örülök, hogy ezt mondod:). Egyébként valóban, elképzelésem szerint ez egy palakő hegység lába (tudom, hogy nem úgy néz ki, de azt akartam csinálni, csak ez sikerült). Az ültető fülkék meg a nagy magasság és kis mélység ellensúlyozására lettek kitalálva, mert hagyományos berendezéssel képtelen voltam a felső zónát is látványossá tenni. Egyébként azt gondoltam, majd jól bealgásodik és kissé finomítja a kontúrokat de az istennek nem akar algásodni. Több mint 2 éve megvan és még sosem takarítottam. Gondoltam már a zöldítésre, de ennyi sikerült idáig, nagyon szeretnék lelógó zöld takarókat de minden ilyen jellegű próba kútba esett. HM-el próbáltam de szerintem kevés a fény és felfelé hajlandó csak nőni. Milyen az a buce?? Nem ismerem, anubias nana az van, még növöget is lassacskán, tervezem a szétdarabolását. Hogy kell alácsüngő MC bokrokat csinálni?? Gondolom fénnyel és táppal ugye??? Amúgy a ki és befolyó ágakat látjátok???:cool: Van belőle 2-2.Ezen és ezen talán (bocs a minóségért, kompakt gép asszem)
 
Milyen az a buce??
https://www.google.hu/#q=bucephalandra
Pont nem kell neki extra fény, kötözni kell, mint az anubiast, tápot ugyanúgy a vízből veszi fel.
Hogy kell alácsüngő MC bokrokat csinálni?? Gondolom fénnyel és táppal ugye???
Talált, süllyedt!;) Nem árt még egy kis CO2 sem, de nélküle is sikerülhet. Nálam kb 1 W/l fénynél, EI tápozással és CO2-vel szépen működött (a kis fülkékbe pár szálat belenyomsz, aztán nem metszed).
 
https://www.google.hu/#q=bucephalandra
Pont nem kell neki extra fény, kötözni kell, mint az anubiast, tápot ugyanúgy a vízből veszi fel.

Talált, süllyedt!;) Nem árt még egy kis CO2 sem, de nélküle is sikerülhet. Nálam kb 1 W/l fénynél, EI tápozással és CO2-vel szépen működött (a kis fülkékbe pár szálat belenyomsz, aztán nem metszed).
Hát, gyanús, hogy leomló alácsüngő gyönyörű MC-m nem lesz márcsak a fény miatt sem (0,3W/l körül silányítom a növénykéimet) viszont a bucephalandra -ra rákeresek, hátha hajlandóak Miskolcon is értékesíteni. Ha meg nem, akkor megvárom míg elküldenek a főfaluba fejtágítani aztán meg irány a GA:D
 
Udv!

latom nem halt ki teljesen ez a tema :) bar sok alga problemat vet fel a hatter en megis ezt valasztottam.bar nem illik ide mert a novenyesekben nincs ugye hatter csak folia vagy karton en megis novenyesre tervezem :)

en nikecell/csemperagit hasznaltam kis szinezekkel.azota kerult bele par dolog , a vegeredmeny valami hasonlo :)

eb5f6eae2451f8854303eaa4d0768666.jpg

2560f395df835777af92d3b3f6bdaabc.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

latom nem halt ki teljesen ez a tema :) bar sok alga problemat vet fel a hatter en megis ezt valasztottam.bar nem illik ide mert a novenyesekben nincs ugye hatter csak folia vagy karton en megis novenyesre tervezem :)

en nikecell/csemperagit hasznaltam kis szinezekkel.azota kerult bele par dolog , a vegeredmeny valami hasonlo :)

View attachment 16274

View attachment 16275

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
szerintem jó lett!:)(y)
 
Back
Oldal tetejére