• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 375l Edge Of Jungle (low tech)

Sziasztok!

Nagy események nem történtek az akvárium életében. A stemek közül a a h. Corymbosa, h. polysperma és a cabomba még gyengélkedik, a Shinnersia rivularis viszont magához tért, szépen nő. Az Egeria pedig eszement módon nő, napi 3-5cm-t nyúlnak a szálai és random elágazik, néha kisebb-nagyobb csomók válnak le a bokorról, amik aztán az áramlattal vándorolva új helyeken is megtelepszik. Jó néhány crypto is növekedésnek indult. Bekerült egy tő anubias nana kísérletképpen a stau helyére.


26607742644_6c967364e2_h.jpg

27214521735_678c129672_h.jpg
26607743274_ab7bf9b022_h.jpg

Jelenlegi lakók:
2 moszatevő márna (az egyik kiugrott 1 hónapja, több mint másfél métert zuhant a parkettára, gyorsan visszadobtam, 1 perccel később már a köveken cuppogtatta az algát, nem gondoltam volna, hogy túléli)
1 sziámi algaevő
7 serpalazac
2 ékfoltos (1 eltűnt)
2 rézlazac
56+ vörös neon
Ti tennétek még bele halat?, ha igen mifélét?:)
Köszi, hogy itt jártál:)
 
Sziasztok!

Nagy események nem történtek az akvárium életében. A stemek közül a a h. Corymbosa, h. polysperma és a cabomba még gyengélkedik, a Shinnersia rivularis viszont magához tért, szépen nő. Az Egeria pedig eszement módon nő, napi 3-5cm-t nyúlnak a szálai és random elágazik, néha kisebb-nagyobb csomók válnak le a bokorról, amik aztán az áramlattal vándorolva új helyeken is megtelepszik. Jó néhány crypto is növekedésnek indult. Bekerült egy tő anubias nana kísérletképpen a stau helyére.


View attachment 11560

View attachment 11561
View attachment 11562

Jelenlegi lakók:
2 moszatevő márna (az egyik kiugrott 1 hónapja, több mint másfél métert zuhant a parkettára, gyorsan visszadobtam, 1 perccel később már a köveken cuppogtatta az algát, nem gondoltam volna, hogy túléli)
1 sziámi algaevő
7 serpalazac
2 ékfoltos (1 eltűnt)
2 rézlazac
56+ vörös neon
Ti tennétek még bele halat?, ha igen mifélét?:)
Köszi, hogy itt jártál:)
Elmeletileg ferne meg bele, de nehez ezt megmondani, hogy mi lenne meg bele jo. Miutan a neon, mint csapathal dominal es eleg dusan be is van növenyesitve az akvariumod, en, ha az enyem lenne az aki, valamilyen "nem rajhalat" vennek bele.
Valamilyen törpesüger fajt esetleg, ha nincsenek nalad garnélák. Ök jol nezneneki ki, ahogy elöl az aljzaton jaröröznek. Corydoras pigmaeus is jol mutatna szerintem. Esetleg meg a csaszarlazacot, Nematobrycon palmeri vagy a kiralylazacot Inpaichthys kerri javasolnam.
Ha nem ragaszkodsz del-amerikai fajokhoz, akkor meg a törpe guramikat mondanam. :)
 
Szia! Nagyon klasszul néz ki az akvárium! Gratulálok! Én is hasonló méretekben gondolkodom, az állványt te csináltad? Vagy ha csináltattad akkor hol és kivel? Köszi
 
Sziasztok!

@Jetski :ment Pü:)

Elkészült végre a hűtés, 2 db 8cm-es pc ventillátor személyében. Az egyik 7,5V-on hajtva a tetőbe került, a fénycsövek által termelt hőt hajtja ki, a másik az alsópolcos szűrőaki legnagyobb vízfelületére van irányítva, ez 4,9-volton van hajtva. Ennek célja pedig a párolgás növelése ez által a víz hűtése. Ezzel napi 2,5-3,5 literre nőtt a párolgás, valamint jelenleg 24,5 fokos a víz (szoba kb. 24)

Új halakkal gyarapodott az állomány, egyelőre 4 db van belőlük, valószínűleg hozni fogok még mellé idővel:

27092623593_1f95150ca0_h.jpg

Néhány életkép:

27602619322_ae59c99a81_h.jpg

27090702944_4db5934766_h.jpg27424834050_9276193aba_h.jpg27092624523_472415a8ec_h.jpg

27092624793_5dc45d34ac_h.jpg

27090703764_b0f8fad78d_h.jpg

27090703614_dde871aa61_h.jpg

27703212315_77923f9151_h.jpg

Köszi, hogy erre jártál:)
 
Na es mi a helyzet a növenyekkel, nemreg meg hianytünetekröl panaszkodtal es irtal...megoldodott?
Egyebkent jo dus lett az aki.(y)
 
Szia!

Na es mi a helyzet a növenyekkel, nemreg meg hianytünetekröl panaszkodtal es irtal...megoldodott?

Korábban a #93-ban már nagy vonalakban leírtam, a lényeg, hogy a legtöbb növényfaj kezd helyreállni, párat pedig likvidáltam. Még mindig nem az igazi, de már sokkal jobb a helyzet:)

Üdv
 
Baltahasú lazac nálam is nagy kedvenc volt, én egy 12-es csapatot tartottam az előző scape-ben, igazán különleges és szép halak!
 
Sziasztok!

Baltahasú lazac nálam is nagy kedvenc volt, én egy 12-es csapatot tartottam az előző scape-ben, igazán különleges és szép halak!

Teljesen egyetértek:) Én is imádom őket, ráadásul nagyon jó párosításnak tűnik a neonok mellé, látványra is meg nem keresztezik egymás utjait:D Tervben van a létszám 15-20 főig való kiegészítése, úgy szépen lassan apránként (nem 100ft-ért adják őket:))

Nekem is a kedvenceim közé tartoztak de szépen napra lebontva kiugráltak az utolsó darabig.

Már egészen kiskorom óra szerettem volna ilyen halakat, pont ezért sem lett, mert többnyire nyitott akiaim voltak, és olvastam, hogy szeretnek repkedni:)
RIP a halaidért :cry: Hány ilyen hal hagyott cserben?
 
Sziasztok!


Régen írtam már. Az elmúlt hónapban érdemi változás nem történt, a talajt felfrissítettem jbl tápgolyókkal, három hét elteltével még nem látok változást.

Az akvárium kicsit el van most hanyagolva, vízcserék és a tápozáson kívül csak ritkán nyúlok hozzá, pedig ráférne már egy alapos növényritkítás, újraültetés. A hűtés remekül bevált, kb 0,5-0,7 fokkal a szoba hőmérséklete alatt tartja a vizet, így egyszer sem érte el a víz a 29 fokot. Cserébe a 15 liter puffer 4-6 nap alatt elpárolog a melegtől függően, az eddigi 15-25 nap helyett. Nyaralásnál így nem túl szerencsés. Az idő kitolására az egyik nem használt 33 literes akváriumot fogom bevetni, aminek sikerült a szekrényben helyet csinálnom, éppen pont méret:). A vizet ebből fogom pótolni, valószínűleg vékony cső + csappal beállítva folytonos utánpótlásra.

A cryptók szépen híznak:

28388208561_35dd125f2f_h.jpg

28388209601_327c8ae780_h.jpg
Tellenus helyett az alábbi növénykével próbálkozom (nem tudom mi lehet, nagyon hasonlít a sagitaria-ra, de csak 2-3cm magasna nő):
28467000255_75b7469dc5_h.jpg

Még lábadozó hydrophilák:
28361935492_128d1dbe63_h.jpg
Szokásos zárókép :):
28467001625_7192662104_h.jpg

Köszi, hogy itt jártál:)
 
Sziasztok!

Nagy változás nem történt mostanában, az egeria densa tűnt el szinte mindenhonnan, gyakorlatilag két hét leforgása alatt.
Kísérletképpen most visszaállok arra, hogy egyik alkalommal Ga tápot adok, másik alkalommap pedig profitot. (már csak azért is mert van még 3 liter belőle, a Kvártélyba pedig úgy néz ki nem nagyon kell locsolnom semmit:happy: )

29048815386_4c06722a62_h.jpg

29004900681_2275d10c63_h.jpg
29048816986_3e39db4967_h.jpg
28460507494_0aaef14af9_h.jpg
29081399095_eb1d6f1e82_h.jpg

Köszi, hogy erre jártál!
 
Sziasztok!

Nagy változás nem történt mostanában, az egeria densa tűnt el szinte mindenhonnan, gyakorlatilag két hét leforgása alatt.
Kísérletképpen most visszaállok arra, hogy egyik alkalommal Ga tápot adok, másik alkalommap pedig profitot. (már csak azért is mert van még 3 liter belőle, a Kvártélyba pedig úgy néz ki nem nagyon kell locsolnom semmit:happy: )

View attachment 16007

View attachment 16008
View attachment 16009
View attachment 16010
View attachment 16011

Köszi, hogy erre jártál!

Egeria (elodea) Densa eltűnt?

Ezen csodálkozok, masszív egy növény. Nem volt túl meleg az adott időszakban? Ez egy gyenge pontja. Hogyan tűnt el? Elfehéredett?

Ezt meleg akváriumvíz (28++) esetén figyeltem meg. Amíg többi növény jól tolerálja a meleget, azonban Elodea elfehéredik, de nem pusztul el, és ahogy a helyzet normalizálódik, megállíthatatlanul terjed tovább.

Nem kezdtél el karbo-t (túl) adagolni?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nagy változás nem történt mostanában, az egeria densa tűnt el szinte mindenhonnan, gyakorlatilag két hét leforgása alatt.
Kísérletképpen most visszaállok arra, hogy egyik alkalommal Ga tápot adok, másik alkalommap pedig profitot. (már csak azért is mert van még 3 liter belőle, a Kvártélyba pedig úgy néz ki nem nagyon kell locsolnom semmit:happy: )

View attachment 16007

View attachment 16008
View attachment 16009
View attachment 16010
View attachment 16011

Köszi, hogy erre jártál!
Váááá, az utolsó kép nagyot üt! Gyönyörű a vonalvezetés benne és a színek is jók. Nyálcsorgatós :) Az a Crypto nagyon jó helyen van!
 
Köszi:happy:

Szép akvárium!

Végigolvasva a topicot, valószínűnek gondolom, hogy nem tápanyaghiányról van szó, hanem egyszerűen nincs elég C ekkora növénytömeg fenntartásához. Azok, amelyek az alacson CO2 szintet tolerálják, bírják a kiképzést és növekednek. Azok, amelyek az alacsony CO2 szintet nem szeretik, sinylődnek.

Én megfontolnám a világítás átállítását. Reggel 5 óra világítás, utána 4 óra szünet, majd ismét 5 óra világítás. Ez segít a CO2 szint regenerálásában. (aka Siesta Regimen)

Ezt viszonylag egyszerű kivitelezni.

A túl erős vízáramoltatás is problémát okozhat CO2 fronton. Nagy áramoltatás miatt a CO2 könnyebben távozik a levegőbe. Ennyi hallal - szerintem - nincs szükség ekkora (biológiai) szűrésre, a növények meglepően jók ebben.

A talaj szerkezete ugyancsak az alacsonyabb CO2 szintekhez hozzájárulhat. Az felhaszált agyaggólyó és a táptalaj jó, ezek felveszik a tápanyagokat és a növények el tudják érni a gyökereken keresztül.

Azonban ezek nem tartalmaznak szerves anyagot, ami előbb-utóbb CO2 forrás lehetne. Esetleg megfontolnám tőzegnek a talajba juttatását. Jégkocka készítőben le lehet fagyasztani.

Ezen kívűl pár vízfelszínen úszó növény remekül jelzi, ha tényleg tápanyag hiányról lenne szó. Ez alga ellen is segíthet, akvárium mérete miatt például Pista-t meg lehetne próbálni. Ha nem tetszik, könnyen meg lehet szabadulni tőle.

Alternatívaként CO2 adagolás is megfontolandó, de én nem ezt az utat választanám.

CO2 szintek Low Tech esetén legalább olyan fontosak mint High Technél.

A fenti ötletekért semmilyen felelőséget nem vállalok.
 
Utoljára módosított:
Reggel 5 óra világítás, utána 4 óra szünet, majd ismét 5 óra világítás.

Ezt elég sokan ellenzik. A növények nem úgy viselkednek mint az időkapcsoló. Így aztán szép lassan ki is halt ez a déli szieszta elmélet a növényezésből az utóbbi években.
Már az a cég aki annak idején kampányolt mellette (Dennerle) sem kardoskodik mellette.
 
Back
Oldal tetejére