• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

35 literes nano szárnypróbálgatás

Köszi, akkor próbálkozok vele, mert ez az egyetlen, amivel ezt a hihetetlen jó minőségű csapvizet normálisan tudom kezelni. (PH: 8, összkeménység: 20).
Mondjuk a halak már egész szépen alkalmazkodtak hozzá, most csak a csigák kiirtása a célom a savasítással, és úgy néz ki, elég hatásos. :) Aztán lehet, hogy visszatérek a sima csapvízhez.
 
Egyik neonhalam utóbbi 1-2 napban sokszor a hátán/oldalán úszik, rengeteg orsót csinál. Sokszor teljesen függőlegesen, hol fejjel lefelé, hogy fejjel az égbe úszkál. Megnéztem közelről, semmi elváltozás nem látható a testén, úszói rendben vannak, pikkelyei egészségesek, kopoltyúja is szép, és nem mutat fuldoklásos tüneteket. Mi lehet a baja? :( Szükség lehet elkülönítésre?
 
Ma reggel az aljzaton fekve találtam, néha elkezdett úszkálni, de egyszerűen a szűrő áramlat elvitte őt. Teljesen háton vagy oldalán úszik, koordinációja 0. Neten rákerestem a tünetekre, ez bizony úszóhólyag betegség lesz. Egyenlőre elkülönítettem sekély vizű medencébe, kapott egy légpompát porlasztóval. Színe már teljesen fakó a betegség miatt. Néha úszik 1-2 kört a szokásos fura módon, majd oldalára fekszik, és pihen. Abban reménykedem, hogy nem vírus vagy baktérium okozza, hanem egyszerű székrekedés. Verekedni nem szoktak mostanában, még esetleg a rossz vízminőség lehet. 1 hete állítottam be az új külső szűrőt, ami beszívta az akváriumból az egyik fajta apró számomra nem kívánatos rákféléket, és felakadtak a perlonvattában. Mikor legutóbb néztem, még vígan mászkáltak benne, és gondolom táplálékot kerestek, de azóta már lehet, hogy sok elpusztult, és a szűrő nyomja vissza a bomlástermékeket, úgyhogy a biztonság kedvéért lesz egy soron kívüli 50%-os vízcsere, és egy szűrőtakarítás. Perlonvatta kap egy erős savas fürdőt, az majd elintézi a rákocskákat. :)

Azért gondolom, hogy nagyobb valószínűséggel székrekedés, mert pár napja új eledelt kapnak: Sera Vipagran, és kb azóta produkálja a tüneteket. Ma reggel a többi hal már más kaját kapott, és folyamatosan megfigyelés alatt állnak, de még egyik sem produkál hasonló tüneteket.
 
fgabor87 said:
Ma reggel az aljzaton fekve találtam, néha elkezdett úszkálni, de egyszerűen a szűrő áramlat elvitte őt. Teljesen háton vagy oldalán úszik, koordinációja 0. Neten rákerestem a tünetekre, ez bizony úszóhólyag betegség lesz. Egyenlőre elkülönítettem sekély vizű medencébe, kapott egy légpompát porlasztóval. Színe már teljesen fakó a betegség miatt. Néha úszik 1-2 kört a szokásos fura módon, majd oldalára fekszik, és pihen. Abban reménykedem, hogy nem vírus vagy baktérium okozza, hanem egyszerű székrekedés. Verekedni nem szoktak mostanában, még esetleg a rossz vízminőség lehet. 1 hete állítottam be az új külső szűrőt, ami beszívta az akváriumból az egyik fajta apró számomra nem kívánatos rákféléket, és felakadtak a perlonvattában. Mikor legutóbb néztem, még vígan mászkáltak benne, és gondolom táplálékot kerestek, de azóta már lehet, hogy sok elpusztult, és a szűrő nyomja vissza a bomlástermékeket, úgyhogy a biztonság kedvéért lesz egy soron kívüli 50%-os vízcsere, és egy szűrőtakarítás. Perlonvatta kap egy erős savas fürdőt, az majd elintézi a rákocskákat. :)

Azért gondolom, hogy nagyobb valószínűséggel székrekedés, mert pár napja új eledelt kapnak: Sera Vipagran, és kb azóta produkálja a tüneteket. Ma reggel a többi hal már más kaját kapott, és folyamatosan megfigyelés alatt állnak, de még egyik sem produkál hasonló tüneteket.

Perlon kuka. Nem kell kimosni, szűrőtakarításnál ki, be az új és kész.
 
fgabor87 said:
Igen azt tudom, csak váratlanul és gyorsan ért ez a szűrőtakarítás dolog, és új az még nincsen. :D

Akkor ne rakd vissza bele. Kibírja addig, de nem hiszem hogy a rákok a bűnösök.
 
Perlonvatta kap egy erős savas fürdőt, az majd elintézi a rákocskákat.
Igen. Én is azt javasolnám. Hagyd a savazást, kutyulást. Az akidnak működnie kell vegyszerezés nélkül is. A víz mesterséges beállítása speciális esetekben indokolt. ;)
 
Rendben, köszönöm a sok tanácsot, megfogadom őket. :)
Sajnos a halam nem élte túl az éjszakát. :( Többi halon semmi furcsa jel. Perlonvattát kiszedtem, teli elhunyt apró rákokkal. Helyére most aktívszenet raktam be perlonvatta hiányában.

Még egyszer tüzetesen megnéztem a halat mielőtt végső búcsút vettem tőle. A hasának az egyik oldalán alul a kopoltyú mögött nem sokkal narancssárga folt volt. Nem értek annyira az ilyen orvosi dolgokhoz, de én valamiféle belső vérzést sejtek ott.
 
Back
Oldal tetejére