• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

33 liter - első növényesem

Woctrax

Kertész szaki
Sziasztok!
Biszak Márton vagyok (rövidebben Marci) és szeretném nektek bemutatni az első növényesnek szánt akváriumom fejlődését.
Előre szólok, hogy ami lehet az házi készítésű vagy használt cucc benne, szóval erősen low cost.

Az egész úgy kezdődött hogy koliban kaptam pár guppit, hogy ők már sokan vannak és vigyázzak én rájuk... Nos ők egyre többen lettek és arra jutottam, új otthon kell nekik. Akkor még nem tudtam, hogy növényes aki lesz belőle.

Az előző helyük (1-2 hétig laktak itt):

12654236531_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


2010 február 11 -kezdés.

Vettem nekik egy 33 literes akváriumot, amit friss hó és víz keverékével elkezdtem feltölteni (kicsit Titanic-osra vettem a figurát): ;)

4289610562_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Na ez estig nem akart elolvadni így rásegítettem egy 150w-os infralámpával - csibekeltető stílusban...
Éjfélre belekerült pár növény is, ami a hengerben volt.

Egy hét múlva került bele az elektronika (belső szűrő Rena típusú) meg a guppik is.
A világítást egy 11W-os energiatakarékos izzó és egy 6w-os számítógépes vörös neoncső szolgáltatja:

566854093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A növények CO2-vel való ellátását pedig egy élesztős palack és egy kerámia diffúzor végzi (az elején porlasztókővel ment aztán segített az aukciós link moderálva):

7522574494_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ezután hoztam bele otthonról pár növényt és vettem is pluszba bele. A következő képen egy két és fél hetes, március elejei állapotot láthattok. A barlang saját készítés herendi agyagból ezért ilyen világos színű. A CO2 rendszer itt még porlasztókővel üzemelt.
Új élőlények:
4 Corydoras aeneus - Kékpajzsos páncélosharcsa
3 Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
4 Caridina multidentata - Amano garnéla (ők sajnos csak egy hétig laktak nálam)
1 Rasbora borapetensis - Sziámi razbóra - véletlen ajándék a halasboltból :)
Cabomba caroliniana - Karolinai tündérhínár
Lilaeopsis brasiliensis - Brazil mini kardfű
Hygrophila corymbosa
- szóljatok nyugodtan ha tévedek ;)

3936465325_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


9892080326_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Néhány közeli az élőlényekről (ekkor kezdte felütni fejét az alga) :(

7297447927_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ígérem folytatom a sztorit, a red cherry párról még nem írtam, akik nemrég kerültek az akiba de elöljáróban teszek fel egy képet az egy héttel ezelőtti bő egy hónapos állásról.

8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
egész pofás, bár kicsit kuszának tűnik. miért havat raktál először bele? Abba nem lehetnek vegyi szennyeződések?
 
Köszi a hozzászólást! Épp azért tettem fel az akit mert az első növényesem (én pedig egy éve akvarizálok). Hátha ez segít kiszűrni a kezdeti hibáimat. Ezért szívesen várom a kritikát is - biztos akad bőven ;) .
Hát ez szobatársam ötlete volt hogy friss a hó lágyítja a vizet meg még nincs tele talán kosszal, és milyen poén lenne ha azzal töltenénk fel. Meg kellett egy-két haver ágyába is havat hozni :D
 
Így van emperor! Heti 50-60 % pihentetett csapvízzel cserélek, vízelőkészítőt csak az elején használtam azóta nem.
 
Back
Oldal tetejére