• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 30l kocka low-tech

H. Gábor

Főkertész
Véletlenül sikerült egy 30-as aquel kocka szettet nagyon jó áron megvennem, így elindíthattam egy új akvát, amit már régóta terveztem. Igaz, hogy eredetileg külső szűrővel és nagynyomású co2-vel akartam megcsinálni, de mégis belső szűrős lett és a co2-t is nélkülözni fogom, mert így most sokkal egyszerűbb. Egyébként is jó tapasztalataim vannak egy másik hasonló felszereltségű nanoval kapcsolatban, így nem ragazkodtam a high-techhez. Egyelőre ennyire volt időm. Folyt köv. Addig is egy fotó:
890732b26e90a1d03dd1968d7f5e8df7.jpg
Véleményeket szívesen vennék.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Hmz. HC Cuba így el fog indulni? Vagy rosszul látom, és nem az van elöl?

Milyen talajt használsz? Liquid Carbo megy bele?
 
Monte Carlo van benne és eddig mindig szép szőnyeg lett belőle. Igaz, itt co2-t nem kap, így sokkal lassabban és kisebbre fog nőni, de másik Low-techben is megél.
Carbo megy bele. Most az Excel-t próbálom ki.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Igen, de csak később. Garnélákat mindenképp és lehet, hogy Galxy is megy bele.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Táptalaj ellenes vagyok.
Tökéletesen működik minden akvám nélküle is.

Gondolom valami EI jellegű tápozást használsz masszív vízcserékkel. Vagy nagyon tévedek?

Nem ismerem fel a talajt az akváriumodban, de nem sima kavicsnak néz ki... ADA amazonia powder type?

Ha nem teljesen semleges a talaj, mint pl bazalt, kvarchomok stb, akkor a tápokat megköti és a növények innen is fel tudják venni....
 
Utoljára módosított:
Igen, EI tápozás megy, heti 50% vízcserével. Green Aqua Micro és porokból kutyult macro.
A talaj valami agyagos Denerle cucc. A nevét nem tudom.

Táptalaj ellenes vagyok.

Agyag is táptalajként funkcionál. Mivel agyagrészecskéknek negatív töltése van, megköti a pozitív töltéssel rendelkező ionokat(= Kation, pl NH4+).

Szóval, ha még úgy is került be az akváriumba, hogy teljesen "lemerült" és csupán "agyag" volt benne, a folyékony tápozás miatt már a növények számára, a gyökereken keresztül felvehető tápanyagokkal rendelkezik.

Na de megpróbálom nem osztani az észt, baba kis akvárium lesz :)
 
Utoljára módosított:
Ma új lakók érkeztek. 5db Galaxy halacska és 10db yellow fire garnéla.
Sajna az egyik hal nem működött jól, és egy óra múlva teljesen elromlott. [emoji25]
Szereztem új köveket is, de végül nem raktam be egyiket sem. Talán majd egyszer jól jönnek.
f5f19b18917e331db049c483f5e700c8.jpg24228080af09795eb51f4414c329e7b5.jpg2d5ede99068142ae13c9dde8be636b92.jpg
 
Utoljára módosított:
Grat. az új szerzeményekhez! ;) Annak a halnak már lehet volt valami baja, mert szállítás után 1 órával "hirtelen" átúszni a vízesésen kissé fura. Sajnos ez benne van a pakliban, hiába igyekszik az ember.
A héten én még megmentettem a neonom. Akaratomon kívül úgy megijesztettem szegényt (legalábbis erre tippelek), hogy kiugrott.
Galaxy -ról majd csinálj közelebbit ha sikerül, kíváncsi vagyok rájuk! :)
 
Úgy néz ki, mégegy hal beteg. Kezdettől fogva fura volt, de mostmár biztos, hogy valami nincs rendben vele. (n)
A többiek remekül vannak. Most a háttéren agyalok, hogy milyen fólia legyen.
A fekete nagyon jó kontrasztot ad az egésznek, de olyan zárt lesz tőle az egész. Olyan mintha, ki lenne vágva a természetből egy kis darab és körülötte nem lenne semmi. Mintha a világűrben lebegne ez a kis kocka.
A fehér vagy valamilyen világos háttér ad egy átmenetet a környezet és az akva között. Talán ezért is alkalmazzák ezt többen. Viszont nem olyan kontrasztos.
Mindkettőnek van előnye is meg hátránya is. Most melyik legyen?
 
Mindkettő! ;) Mivel kicsi nano-ról van szó, én vágatnék vékony műanyag lapot. Egy feketét és egy fehéret, aztán azt csiptetem oda amelyik szimpi. Lehet, hogy nem olyan pipec mint a fólia, de nem ázik el és cserélhető.
 
Jó ötlet, de az a helyzet, hogy óriási a különbség az üvegre ragasztott és az üveg mögé helyezett háttér között. Teljesen másképp néz ki, mert alig verődik vissza róla a fény, ha nincs az üvegre ragasztva. Nekem a mögé helyezett háttér nem jön be. Így muszáj lesz választani.
 
Úgy néz ki fejlődnek a növények. Sajnos a kövek is el kezdtek zöldülni. Lehet, hogy túl sokat világítottam, mert eddig nem volt hozzá kapcsolóórám, így kb 12 órát ment a világítás. Igaz hogy ez a lámpa csak 6W-os LED, de lehet, hogy így is sok volt. 3 napja már időzítve megy, napi 8 órát. A múlthét végén mértem vízparamétereket is. Minden rendben volt, csak a nitrit szint volt magas. Lehet, hogy ez okozza a kövek zöldülését. Persze, csináltam vízcserét, de amíg a bacik el nem szaporodnak, és a szűrő be nem érik, addig sajna ez van. Mindenesetre a nagy akvárium vizével töltögetem, hogy hamarabb beérjen.
ea6f6c777b53dd4c8d385807b4e15dec.jpg
 
Sajnos még mindig zöldülnek a kövek, hiába csökkentettem a világítás idejét. Elővettem a vízteszteket és megmértem amit csak tudtam.
PH=7,4
KH=4
GH tesztem elfogyott [emoji20]
No2=nem tudtam kiértékelni, de az biztos, hogy sok. Valószínűleg megromlott a teszt.
NH3/NH4=0 [emoji4]
NO3=50 [emoji33] A Nitrátos táp helyett csak K2SO4 oldatot fogok adni.
Fe=0,25
PO4=0 Ezen egy kis KH2PO4 oldat segített. Beállítottam 1-re.
A világítás egyelőre marad 6 óra 6W COB LED. Egyelőre elégnek tűnik. A Monte Carlo is szépen fejlődik.
CO2 nincs és nem is lesz.
 
Sajnos még mindig zöldülnek a kövek, hiába csökkentettem a világítás idejét. Elővettem a vízteszteket és megmértem amit csak tudtam.
PH=7,4
KH=4
GH tesztem elfogyott [emoji20]
No2=nem tudtam kiértékelni, de az biztos, hogy sok. Valószínűleg megromlott a teszt.
NH3/NH4=0 [emoji4]
NO3=50 [emoji33] A Nitrátos táp helyett csak K2SO4 oldatot fogok adni.
Fe=0,25
PO4=0 Ezen egy kis KH2PO4 oldat segített. Beállítottam 1-re.
A világítás egyelőre marad 6 óra 6W COB LED. Egyelőre elégnek tűnik. A Monte Carlo is szépen fejlődik.
CO2 nincs és nem is lesz.

A piros az valami alternanthera? Milyen állapotban van?

A zöld hátul lobelia?

Carbo-zol naponta?

Egy ilyen kis akváriumot vízoszlop tápozással, CO2 nélkül, ilyen növényekkel elég nagy művészet algamentesen elindítani...
 
Utoljára módosított:
A piros Alternanthera reineckii. Szépen fejlődik, csak a színe nem érvényesül annyira a hideg fény miatt. Pedig a lámpában vannak vörös LED-ek is.
A hátsó Anubias Nana Petit.
Carbo megy naponta 1,5ml, de a másik nanomon azt vettem észre, hogy semmi sem változott amikor abbahagytam a carbo adagolását. Lehet hogy ennél sem lesz később. Most is inkább a kövekre fecskendezem az alga ellen.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére