• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30l Dennerle Nano Cube

mivant

Nézelődő
Sziasztok

Az elso novenyes probalkozasomat szeretnem megosztani veletek.
A tortenetet mar ezerszer olvastatok. Eloszor Viktor blogja, majd Nigro, kesobb pedig az akvakertsz forum es a tobbi nevesebb kulfoldi forum segitsegevel lettem (novenyes) akvarium bolond.

Jelenleg Londonban elek alberletben, igy a lehetseges koltozest szemelott tartva csak egy kisebb akvariumot szereztem.

-Dennerle 30l
-Eheim 2213-szurovel amit teleraktam substrat pro-val. Nem hasznalok sem kulon mechanikai, sem kemiai szuroanyagot.
-Taptalajnak az Oliver Knott fele Nature soil-t hasznaltam. Tropica taptalajjal.
-Tapozni a Tropica Plant Nutrition+ hasznalom. 2 naponta 1ml. Vizcserenel 1.5ml.
-Vizcsere altalaban heti 1-szer 50%. Mostanaban az alga miatt 3 naponta 50%
-A CO2-t elesztovel tolom. (2x1.5l+1.5l), neha egy kis easy carbot is hasznalok, foleg az algak helyi kezelese vegett. Valoszinu a kozeljovoben szerzek valamilyen magasnyomasu megoldast.

Van 4 rasboram es nehany red cherry-m.

Az akvarium aprilis eleje ota uzemel.
Termeszetesen rengeteg hibat elkovettem. Kezdve azzal, hogy a telepitesnel nem figyeltem elegge, igy a hideg gyorsan megtizedelte a novenyeket. Nem is erdemes sorolni… Volt sokfele algam. Most is van. Eppen fekete ecset alga baratunkkal kuzdok.

Barmilyen eszrevetelt vagy kritikat szivesen fogadok.
10085039_99f99b0ca918b9107593e3160e2c0c14_m.jpg

10085041_08e17ff37e0b73e602f4411a834adc85_m.jpg

10085091_8a2b42ec67a4c08c77a0128c02f89845_m.jpg

10085087_ac8de0607ae9298b4072dc35cd5fed9c_m.jpg


Jelenlegi allapot
10085045_5115f8efaaf6ea4840ca278e3807d528_m.jpg


Udvozlettel
Mivant
 
Szia Ha abbahagynád az élesztős co-t és csupán Easy Carbot adagolnál,megszünnének az algaproblémáid(legalábbis visszaszorulnának), kár vele erőlködni. Semmi olyan növényed nincs ami nagyon rászorulna a co2-re.. Jó kis akvaszetted van,jó dolgokat kilehet hozni belőle..
 
Szia!
Az elesztozest foleg az elso honapokban ment. Kesobb en is arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy lehet tobbet art mint hasznal. Ezert abba hagytam. Akkoriban rendszeresen adagoltam easy carbot is. Aztan szepen lassan elojott a mar emlitett ecset alga, ezert kezdtem ujra az elesztozest hatha az a baj. Kb egy hete inditottam ujra. Meglatjuk mi lesz...

Elfelejtettem emliteni, hogy 24w-os fenycsovet hasznalok napi 8 oraban. Ejszakara pedig megy a legpumpa.

Udv
mivant
 
Ez baj lehet ha 24wattal világítasz egy ekkora akit. Co2 nélkül ilyen erős fénnyel biztos lehetsz benne,hogy megint jönni fog az ecset... egy kis moha szerintem is jó lenne az ágakra,plusz még kőre kötözve az előtérbe.
 
Jani 614 said:
Hali!
Szép az akid!
A fára egy kis mohát nem tervezel?
Kicsit dobna rajta szerintem!

Koszi szepem!
Egyenlore meg csak kiserletezes/tanulo fazisban vagyok. Egyebkent teljes mertekben igazad van. Terveim kozt szerepel meg egy red moor beszerzese. A ketto kombinaciojabol szeretnek egy hangsulyosabbat letrehozni. Aztan johet a moha, a kovekre, a fakra, mindenhova, esz nelkul ;)

De megmielott barmibe is belekezdenek, szeretnem megvarni az ecsetalga elkerulhetetlen (fo az onbizalom ugye) bukasat. Aztan johet az upgrade.
lchnorbert83 said:
Ez baj lehet ha 24wattal világítasz egy ekkora akit. Co2 nélkül ilyen erős fénnyel biztos lehetsz benne,hogy megint jönni fog az ecset... egy kis moha szerintem is jó lenne az ágakra,plusz még kőre kötözve az előtérbe.

Koszonom az eszreveteleidet! :thumbup: Viszont egy kredes felmerult bennem. Miert gondolod, hogy a 24 watt sok? En abban a hitben eltem, hogy 1 watt per liter az idealis. Nanonal meg tobb.
Javitsatok ki a ha tevedek!

Udv
Mivant
 
mivant said:
Jani 614 said:
Hali!
Szép az akid!
A fára egy kis mohát nem tervezel?
Kicsit dobna rajta szerintem!

Koszi szepem!
Egyenlore meg csak kiserletezes/tanulo fazisban vagyok. Egyebkent teljes mertekben igazad van. Terveim kozt szerepel meg egy red moor beszerzese. A ketto kombinaciojabol szeretnek egy hangsulyosabbat letrehozni. Aztan johet a moha, a kovekre, a fakra, mindenhova, esz nelkul ;)

De megmielott barmibe is belekezdenek, szeretnem megvarni az ecsetalga elkerulhetetlen (fo az onbizalom ugye) bukasat. Aztan johet az upgrade.
lchnorbert83 said:
Ez baj lehet ha 24wattal világítasz egy ekkora akit. Co2 nélkül ilyen erős fénnyel biztos lehetsz benne,hogy megint jönni fog az ecset... egy kis moha szerintem is jó lenne az ágakra,plusz még kőre kötözve az előtérbe.

Koszonom az eszreveteleidet! :thumbup: Viszont egy kredes felmerult bennem. Miert gondolod, hogy a 24 watt sok? En abban a hitben eltem, hogy 1 watt per liter az idealis. Nanonal meg tobb.
Javitsatok ki a ha tevedek!

Udv
Mivant
HAhó!
Jó lenne az a 24w ha stabilan tudnád tartani a co2 szintet, ami élesztőssel kissé problémás, még nagynyomásúval is gyakran....
amúgy nagyon szép az akvád...csatlakozom a mohás verzióhoz, valóban sokat dobna rajta! :clap: :clap:
 
Pontosan,az egy watt/liter az arra vonatkozik ha a növény mindenféle igényét kielégíted. A három alapkövetelményből ami a fény,táp,co2 ha egy is nem kielégítő a növényeidnek,akkor biztos lehetsz benne,hogy algával fogják meghálálni neked.. Ezt sajnos én is mint sokan mások a saját bőrömön kellett megtapasztalnom.
 
Sziasztok!
Jelenlegi allapot:
10296455_944e1d875f6a0ec5e38f1b4157d3577a_m.jpg


Az ujjonan felkotozott moha, hasznalatban.
10296457_f593dfc6c0f0a30f9e522cc629cc820a_m.jpg


Beszereztem egy kis co2 szettet, 95g-s palackkal mukodik. Kivancsi vagyok meddig tart. Az alga visszaszoruloban.
 
szép :) tetszenek ezek a kis nano szettek, nincs sok gond velük, nem kell max táp, fény, co,szűrés stb. S ha szépen meg van csinálni, szép kis ékszerdoboz lesz belőle :thumbup:
 
inadsz said:
szép :) tetszenek ezek a kis nano szettek, nincs sok gond velük, nem kell max táp, fény, co,szűrés stb. S ha szépen meg van csinálni, szép kis ékszerdoboz lesz belőle :thumbup:

A "nincs sok gond" reszevel nem ertek egyet. Persze minden viszonyitas kerdese, na meg a tapasztalat. :)

Koszi ;)
 
mivant said:
inadsz said:
szép :) tetszenek ezek a kis nano szettek, nincs sok gond velük, nem kell max táp, fény, co,szűrés stb. S ha szépen meg van csinálni, szép kis ékszerdoboz lesz belőle :thumbup:

A "nincs sok gond" reszevel nem ertek egyet. Persze minden viszonyitas kerdese, na meg a tapasztalat. :)

Koszi ;)

úgy értettem, hogy egy high light, high tech akihoz képest, nincs sok gond vele :)
 
Back
Oldal tetejére