• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

300 L holland

Én 240essel vagyok... Csak kizárólag slagga vagyok hajlandó vízcserézni... Az első feltöltés lábosos volt meg 4 embernek 2 óra... :)
koszi, stabilabb mint egy nano pl- ul , viszont heti vizcseret celszeru slaggal megoldani ....vedrekkel ne nagyon probalkozz, megfogod unni :D.

Hogy csináltátok, slaggal, és közvetlenül csapról?
 
en szemelyszerint direkt engedem a meleg vizet az akvariumba ugy ahogy jon :).
kb beallitom , hogy akvariumnak megfelelo homersekletu legyen.
 
Gondolom akkor vízelőkészítőt nyomatsz egyből hozzá, mert mindig adagolnak az ivóvízhez klórt, még ha nem is tejfehér a víz, az meg kiöli a hasznos bacikat a szűrőből.
Sajna nekem a melegvízes megoldás nem volt megcsinálva, először locsolóslagból részben fel lett töltve, majd ment utána meleg víz, meg utána a fűtő is dolgozott még egy darabig télen.
 
Utoljára módosított:
Az első feltöltés csapról... A beállt akinál meg vízcserénél hordóból szivattyúval...
 
Mennyi Co2-t adagolsz, és mennyit világítasz?
Nagyon szép a gyeped és én is szeretnék valami hasonlót :)
Nekem manado+aquabasis van talajnak és 2x39w t5 180literre ;)
 
Mennyi Co2-t adagolsz, és mennyit világítasz?
Nagyon szép a gyeped és én is szeretnék valami hasonlót :)
Nekem manado+aquabasis van talajnak és 2x39w t5 180literre ;)

Minden talajomnal a co2 mindig a maximumon volt..mivel minimalis feny mennyiseget hasznaltam. a te esetedben is hasonlot javaslok.
Mukodik a manado + aquabasis kombinacio, viszont a taptalaj meglehetosen hamar kimerul , max 6- 8 honapot javaslok , elonyos iparkodni egy ilyen talajjal ;).
Nalam a vilagitas ideje 10 .
 
Milyen co2 beoldást használsz használtál?
A maximum az hozzávetőlegesen mennyi bubi per perc?
Ha majd kimúlik az aquabasis akkor helyére mit javasolsz, ami aránylag sokáig bírná?
Az akváriumod a videón brutálisan szép :eek::eek:
Ez az akvárium még üzemel vagy csak üzemelt? Mi a neve az előtéri növénynek, én is valami olyasmit szeretnék átalakításkor belerakni. ;)
 
Milyen co2 beoldást használsz használtál?
A maximum az hozzávetőlegesen mennyi bubi per perc?
Ha majd kimúlik az aquabasis akkor helyére mit javasolsz, ami aránylag sokáig bírná?
Az akváriumod a videón brutálisan szép :eek::eek:
Ez az akvárium még üzemel vagy csak üzemelt? Mi a neve az előtéri növénynek, én is valami olyasmit szeretnék átalakításkor belerakni. ;)


A maximum Co2 adagolast a legjobban a garnelakkal mered le , barmit is mutasson a DC-d. :).
Ha a garnellaid ossze vissza cikaznak az akiban, azt jelenti , hog jo uton vagy , abbol mar cask kicsit allitanak vissza.
Minden akvariumnal mas a " maximum" az enyembe az 5-8 bub/mp az lehet a tiedbe halalos lenne mar es igy tovabb...
A co2 beoldast egy nagyobb meretu DIY vizszuro segiti, ami belsejeben egy keramia diffuzor es tele gegecsovel meg miegymassal:).
Mar nem uzemel a videon lathato setup. Jelenleg az Amazonia talajt jaratom be ...teljesen mas stilus kovetkezik.
Eloterben , ha a gyepre gondolsz, az : eleocharis parvula, amit korbevesz a blyja japonica.
 
A dennerle taptalaj sokaig ebirja egy manado alatt vagy dupla vagy barmimas kemeny ( nem porlado talaj ) sima talaj alatt.
hatranya : eleg lassan indul el .
elonye: 2 evet siman eltart , novenyeid rendkivul halasak lesznek erte ;).
Ha dennerle-t valasztasz, annak is van ertelemszeruen vonal tapozasa amit celszeru azzal a talajjal hasznalni ...ezek megint relativ huzos arban kaphatoak. :D
 
Az első feltöltés csapról... A beállt akinál meg vízcserénél hordóból szivattyúval...

En az elso feltoltest vizcsaprol csinaltam es az osszes tobbi vizcseret szinten direct vizcsaprol, semmi fele vizelokeszito nelkul.
 
En az elso feltoltest vizcsaprol csinaltam es az osszes tobbi vizcseret szinten direct vizcsaprol, semmi fele vizelokeszito nelkul.
Hú, nagyon szép, nekem a Manados verzió tetszett legjobban.
Komolyan? Simán vízcsapról?
Én most csinálok egy 430 litereset és nem tudom, hogy oldjam meg a vízcserét.
Nincs a házban olyan hely sem ahonnan szivattyúval tudnék vizet cserélni hordóból.
 
Hú, nagyon szép, nekem a Manados verzió tetszett legjobban.
Komolyan? Simán vízcsapról?
Én most csinálok egy 430 litereset és nem tudom, hogy oldjam meg a vízcserét.
Nincs a házban olyan hely sem ahonnan szivattyúval tudnék vizet cserélni hordóból.

koszi,
par szempontot azert meg kell jegyezni itt: nalam mukodott a vizelokeszito mentes vizcsere direkt csaprol mert EI tapban nagyon sok a Kalium ami allitolag hamar megkoti a kort ...errol mar volt tema, sot ki is volt vesezve rendesen :).
viszont ha halast tervezel .... jo otlet a vizelokeszito ...( az enyembe mindossze 10 hal volt +/- ) :), de ettol fuggetlenul meg mehet csaprol...elobb teszed a vizelokeszitot , utana johet ami a csovon kifer :D.
 
A tápozást porokból keverted ki gondolom, de milyen fajta porokat adagoltál?
Én vizet cserélni vödrökkel szoktam, bár én adagolom hozzá hetente a sera aquatant mert nincs időm kirakni éjszakára vödrökbe a vizet. Co2 rendszert fogok én is beszerezni. Kíváncsi leszek a következő akvádhoz, biztos szép lesz az is.:whistle:
 
koszi,
par szempontot azert meg kell jegyezni itt: nalam mukodott a vizelokeszito mentes vizcsere direkt csaprol mert EI tapban nagyon sok a Kalium ami allitolag hamar megkoti a kort ...errol mar volt tema, sot kis is volt vesezve rendesen :).
viszont ha halast tervezel .... jo otlet a vizelokeszito ...( az enyembe mindossze 10 hal volt +/- ) :).
Nanohalak lesznek benne, nagyságrendileg 140 darab. Azért ez már nem kis aki, mehet bele ennyi. Igen úgy egyszerűbb, hogy kevés a hal, vagy egyáltalán nincs. De ha már van akármilyen kevés is az ugyanolyan mintha sok lenne. Mármint a víz szempontjából.
Hát akkor majd kannázom a vizet :/
 
A tápozást porokból keverted ki gondolom, de milyen fajta porokat adagoltál?
Én vizet cserélni vödrökkel szoktam, bár én adagolom hozzá hetente a sera aquatant mert nincs időm kirakni éjszakára vödrökbe a vizet. Co2 rendszert fogok én is beszerezni. Kíváncsi leszek a következő akvádhoz, biztos szép lesz az is.:whistle:

igen a makrot kulon adagoltam : kh2po4 es kno3 azaz foszfat es nitrat , kaliumot nem mert ezekbol mar jutott boven. mikro : szinten diy - trace ami eleg gazdag vasban.
 
Mivel egyenlőre még mindig inkább halas az akik muszály "hordos" vizet hasznalnom, De igy is 2 napot állt a víz plusz kapott sera aqutant. Régen kevésbé érzékeny halak voltak benne akkor heti 30% os vizcserét elbirták csaprol, de a ramik ehhez már túl kényesek... "oltó" vizet is teszek a hordókba plusz egy futőt meg levegőztetőt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére