• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30 liter kezdetnek....

Az igaz, hogy a Mayaca fluviatilis világos-fehéres színű hajtásai a vashiány remek indikátorai? Tehát a fakó, világos hajtások vashiányra utalnak. Ezt olvastam valahol....
 
Az igaz, hogy a Mayaca fluviatilis világos-fehéres színű hajtásai a vashiány remek indikátorai? Tehát a fakó, világos hajtások vashiányra utalnak. Ezt olvastam valahol....
Erre nem kaptam valaszt, de a Mayaca egyszer csak varatlanul hanyatlasnak indult, szepen, rövid idö alatt kipusztult. Azota sok valtozas nem törtent, a növenyek nönek, az Endlerek szaporodnak. Eltünt egy törpe Cory valamikor hetekkel ezelött.
Algam nincsen, kiveve zöld pontalgat, de most tolom a foszfatot minden nap, mert vegre vettem egy foszfat tesztet es 0 erteket mertem. De ez az alga sem durva, csak jelen van leveleken, meg üvegen.
A Rotala növöget, a Bacopa is, szoval ketyeg az akvárium. A viz tiszta, ma reggelre lattam nemi ecset vagy staghorn algat, szerintem idöszerü lesz egy szüröpucolas, nem tudom mikor tisztitottam utoljara, vagy 3 honapja.
A Stau felkopaszodott, most maradek Ricciat, meg Anubiast is beletuszakoltam ebbe a csöppsegbe. Igazi dzsungel. A nejemnek mar unalmas, lassan erik egy uj scape. Van talaj, minden, ami kell. De most indult el a Remeny nevü akvariumom is, most azzal vagyok elfoglalva, ugyhogy itt egy uj berendezes meg varat magara szerintem juniusig. Mar 8. honapja müködik, különösebb gond nelkül. Hozok kepet is, remelem nem felejtem el.
 
Ahogy megigertem, a foto...Spongyabob csak optikai csalodas:eek:...(muszaj volt engednem rettenetes nyomasra, bele is rokkantam..:cry:)
Ahogy mondtam, kicsit dzsungeles, most raktam bele valamai maradek Riccardia-t, meg mindent ami meg maradt, en szeretem ezt a koncepciotlan tulnött rendszert. A halak egeszsegesek, algam keves van, ketyeg.
26263785220_9071409a7c_c.jpg
 
Erre nem kaptam valaszt, de a Mayaca egyszer csak varatlanul hanyatlasnak indult, szepen, rövid idö alatt kipusztult.
Bocs, nem észleltük a kérdést... !
A Mayaca friss hajtásai mindig fehérek, de ez tutin nem a vashiány jele! Olyasmi, mint a fenyőknél tavasszal, csak a Mayaca ezeket folyamatosan hozza. Nálunk amúgy GA táp mellett kiírthatatlan!:)
 
Bocs, nem észleltük a kérdést... !
A Mayaca friss hajtásai mindig fehérek, de ez tutin nem a vashiány jele! Olyasmi, mint a fenyőknél tavasszal, csak a Mayaca ezeket folyamatosan hozza. Nálunk amúgy GA táp mellett kiírthatatlan!:)
Most mar mindegy...nincsen meg a Mayaca. Bar erdekes teny, hogy a tapozason nem valtoztattam, a Tropica tapok mentek ugyanugy, mint azelött. A levelek barnulni, es leginkabb egyszerüen elfogyni kezdtek, a garnelak folyamatosan legeltek a barnulo leveleket. Mar azt hittem ök eszik, meg, de ez nem jellemzö, vagy igen??
 
Most mar mindegy...nincsen meg a Mayaca. Bar erdekes teny, hogy a tapozason nem valtoztattam, a Tropica tapok mentek ugyanugy, mint azelött. A levelek barnulni, es leginkabb egyszerüen elfogyni kezdtek, a garnelak folyamatosan legeltek a barnulo leveleket. Mar azt hittem ök eszik, meg, de ez nem jellemzö, vagy igen??
A garnélák csak az elhalt részeket vagy az algát eszik - valami más lehetett az oka. Nálunk már 3 akváriumban is volt Mayaca és nem győztük nyírni, de mindháromban Green Aqua Micro+Macro tápozás volt. Lehet, hogy csak ezen múlik?o_O
 
A garnélák csak az elhalt részeket vagy az algát eszik - valami más lehetett az oka. Nálunk már 3 akváriumban is volt Mayaca és nem győztük nyírni, de mindháromban Green Aqua Micro+Macro tápozás volt. Lehet, hogy csak ezen múlik?o_O
Nekem kezdettöl a Tropica tapok mentek, de szerintem összeallitasukban olyanok, hogy akar 1,5-2-szeres adagot is lehetne tolni. Lehet tapanyaghiany volt az ok, de az elsö neheny hetben nagyon nöttek, es szepek is voltak. Kb. 1,5 honap utan következett be a hanyatlas. a fenyem, 0,7 W/l, lehet, hogy az keves, a nano fölött nincsen fenyagyum...de ha lesz egy rescape, lehet megprobalkozom vele megint, mert nagyon tetszik.
 
A garnélák csak az elhalt részeket vagy az algát eszik - valami más lehetett az oka. Nálunk már 3 akváriumban is volt Mayaca és nem győztük nyírni, de mindháromban Green Aqua Micro+Macro tápozás volt. Lehet, hogy csak ezen múlik?o_O
Nekem kezdettöl a Tropica tapok mentek, de szerintem összeallitasukban olyanok, hogy akar 1,5-2-szeres adagot is lehetne tolni. Lehet tapanyaghiany volt az ok, de az elsö neheny hetben nagyon nöttek, es szepek is voltak. Kb. 1,5 honap utan következett be a hanyatlas. a fenyem, 0,7 W/l, lehet, hogy az keves, a nano fölött nincsen fenyagyum...de ha lesz egy rescape, lehet megprobalkozom vele megint, mert nagyon tetszik.
Hali
Megtudod mondani,mi ennek a 2 szikla félének a neve és hogy hol lehet ilyet szerezni?
jó lenne a 40-es akvimba.
Hali!
Seiryu kö a neve, es a GA-nal vagy egyeb üzletben, ahol aquascaping-el foglalkoznak, beszerezhetö.
 
io
Nekem kezdettöl a Tropica tapok mentek, de szerintem összeallitasukban olyanok, hogy akar 1,5-2-szeres adagot is lehetne tolni. Lehet tapanyaghiany volt az ok, de az elsö neheny hetben nagyon nöttek, es szepek is voltak. Kb. 1,5 honap utan következett be a hanyatlas. a fenyem, 0,7 W/l, lehet, hogy az keves, a nano fölött nincsen fenyagyum...de ha lesz egy rescape, lehet megprobalkozom vele megint, mert nagyon tetszik.

Hali!
Seiryu kö a neve, es a GA-nal vagy egyeb üzletben, ahol aquascaping-el foglalkoznak, beszerezhetö.
Köszönöm,nagyon jól néz ki az akvárium.
 
Miből lehet azt tudni,hogy már nem elég a táptalaj?
1cm táptalajt használtál vagy kevesebbet?
A gyari Dennerle taptalajt tettem, bele, azt hiszem kb 2 kg volt. Onnan sejtem, hogy kezd kimerülni a taptalajom, hogy hiaba valtozatlan a tapozasom, söt...igy sem nönek es regeneralodnak olyan gyorsan a növenyek, mint 2-3 honappal ezelött, relative szepek, de nem olyan kicsattanoan. Lehetett latni azt a nagy bummot, es fejlödest, ez mostanra mar alabbhagyott, de ettöl meg nönek igy is folyamatosan.
 
co2 rendszert és tápozást használsz? Mert elméletileg az sokat számít
CO2 csak elesztös van, de nincsen beoldva diffivel, egyszerüen nem birja annyira megnyomni, talan veszek majd egy masik diffit. Tropica tapoldatok mennek, plus Easy carbo, + jelenleg foszfat is, es megy egy microtap a JBL-töl.
 
co2 rendszerbe van olcsóbb és jó is...
Én pl most 6,000 Forintér veszek egy Bio co2 szetett...Ezek a nyomos co2 dolgok nem a legjobbak szerintem ..próbáltam párat....
 
co2 rendszerbe van olcsóbb és jó is...
Én pl most 6,000 Forintér veszek egy Bio co2 szetett...Ezek a nyomos co2 dolgok nem a legjobbak szerintem ..próbáltam párat....
Marmint a nagynyomasu, palackos rendszerekre erted, hogy nem jok? Mert azok a legjobbak CO2 adagolashoz. A "bio" CO2 is elesztös vagy hasonlo rendszer kell, hogy legyen, az enyem is az a JBL-töl. Csak egyszerüen nem fejleszt annyi gazt, hogy a hozza kapcsolt diffuzort attörje.
 
Megkérdeztem a Seriyu kővek árát ,azt mondta az eladó,hogy ez a 3db kő 9,000 Ft:(
Neked is annyiba került?
 
Back
Oldal tetejére