• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Tapasztalat leírás következik:
22-én indítottam újra az akváriumot,ami a másik akvárium vizével lett feltöltve+saját működő szűrővel ment tovább. Gondoltam ennyi elég lesz és nem vártam a garnélák visszatelepítésével, hanem rögtön mentek vissza a medencébe. Nem működött. A víz opálos volt,nem akart elmúlni,a garnélák kezdtek hullani, így megint pecáztam és az összeset a 112l-es akváriumba tettem át a többiekhez.
Másnap estére ebben az akváriumban kristálytiszta víz fogadott.
 
Végül úgy döntöttem, hagyom ezt akváriumot, nem kezdem elölről. Jó kis akvárium volt, a planáriákon kívül nem volt vele sok gond, szerettem előtte üldögélni nézni a nyüzsgést, látni a sok kicsi garnélát.

De mint tudjuk minden vég, valami újnak a kezdete.(...és az akváriumok száma véges.)
 
Tapasztalat leírás következik:
22-én indítottam újra az akváriumot,ami a másik akvárium vizével lett feltöltve+saját működő szűrővel ment tovább. Gondoltam ennyi elég lesz és nem vártam a garnélák visszatelepítésével, hanem rögtön mentek vissza a medencébe. Nem működött. A víz opálos volt,nem akart elmúlni,a garnélák kezdtek hullani, így megint pecáztam és az összeset a 112l-es akváriumba tettem át a többiekhez.
Másnap estére ebben az akváriumban kristálytiszta víz fogadott.

:(

Szűrőt járattad magában, amíg átrendezted az akváriumot? Hogyan "tároltad"?

Milyen talaj ment az újba?
 
Persze hogy járattam a szűrőt, talaj pedig ugyanaz ment bele mint a nagyba. Kiszedtem a garnikat, másnapra letisztult a víz. Várnom kellett volna a visszatelepítéssel. Hiába a bejáratott szűrő és az akváriumvíz, kellett volna időt adnom a beállásra.
 
Persze hogy járattam a szűrőt, talaj pedig ugyanaz ment bele mint a nagyba. Kiszedtem a garnikat, másnapra letisztult a víz. Várnom kellett volna a visszatelepítéssel. Hiába a bejáratott szűrő és az akváriumvíz, kellett volna időt adnom a beállásra.

:( ebbe szerintem én is belefuthattam volna... A 460 literesemnél 1 napot vártam, és minden rendben volt... és abba ráadásul föld ment.
 
Van új a nap alatt.
WP_20170521_16_36_29_Pro.jpg

Találtam az utóbbi időben 1-2 db elhullott garnélát, az okot sajnos nem tudtam. Gyakoribb vízcserével oldottam meg a problémát.
De MOST lebukott a Garnélavadász Helena csiga. Nem elhullott garnélát talált, a garnéla még élt :cry:. Írták a Helenás topicba,hogy a garnélákra veszélyes lehet, de mindig volt szaporulat,ezért nem aggódtam, Egyébként itt is vannak kis garnélák.
 
nagyon szép lett az átrendezett akva is, gratulálok hozzá.:) Olyan kérdésem lenne hogy a 30 literesben nálad hogyan viselkednek a törpe razbórák ? félénkek, vagy sokat úsznak világítási idöben is ? illetve mennyire terhelik meg az akváriumot, csak a garnelás aksihoz képest ?

További sikeres akvakertészkedést!
 
Van új a nap alatt.
...
De MOST lebukott a Garnélavadász Helena csiga. Nem elhullott garnélát talált, a garnéla még élt :cry:. Írták a Helenás topicba,hogy a garnélákra veszélyes lehet, de mindig volt szaporulat,ezért nem aggódtam, Egyébként itt is vannak kis garnélák.

Nem lehet, hogy döglődött már a garnéla és azért ment rá? Én még nem láttam helenát garnira vadászni...
 
nagyon szép lett az átrendezett akva is, gratulálok hozzá.:) Olyan kérdésem lenne hogy a 30 literesben nálad hogyan viselkednek a törpe razbórák ? félénkek, vagy sokat úsznak világítási idöben is ? illetve mennyire terhelik meg az akváriumot, csak a garnelás aksihoz képest ?

További sikeres akvakertészkedést!
Mivel rajhal,ők is akkor érzik magukat jól, ha többen vannak. Nálam mindig együtt voltak, ritkán úsztak külön, szerettek elbújni a dzsungelben, de azért lehetett látni is őket. Kiváncsi leszek hogyan fognak viselkedni a 63 literes akiban,holnap kerülnek át, és mi lesz, ha majd kiegészítem az ötös csapatot 20 főre. Itt a 30 literesbe heti egyszer,a kisebb akváriumban heti kétszer cseréltem vizet.
 
Vasárnap végleges helyükre kerültek a halak. Itt már csak a garnélák maradtak. Kicseréltem az aljzatot, ehhez ugye ki kellett pakolni, meglepő milyen sok garnéla szaporodott el. Zömében vadas garnélák vannak itt.
 
Back
Oldal tetejére