• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

@Rebal ; @Etele

Kíváncsi leszek mennyi idő kell a Flamingonak,hogy megváltozzon. Lehet akkor majd beszerzek újakat.

Köszi mindkettőtöknek a figyelmeztetést.
Szerintem ha szereted es tetszik nem kell uj. Egyszeruen vagdald le az oregebb fakultabb leveleket. Kicsi is marad es szines is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Üdv Mindenkinek.
Történt pár változás.
Lecseréltem az Eheim kifolyócsövet, hogy rá tudjam tenni a Dennerlés Lilly pipe-ot.
Még 10 db Red sakura garnéla költözött be. Kiszedtem a fát középről(szakállat növesztett). Bekerült a helyére egy gombmoha.
Nocsak! Találtam még egy indított naplót, aminek Te vagy a gazdája. Használtál Dennerle Lilyt? Hm.. Fentebb néhány sorral írta valaki, hogy tapasztalata szerint akkor jó az áramlás, ha a növényeken nem látni annyira. Én pont az ellenkezőjét hittem jónak. Nálam durván "lobognak" az esőztetőtől. Tovább olvasom.
 
Nocsak! Találtam még egy indított naplót, aminek Te vagy a gazdája. Használtál Dennerle Lilyt? Hm.. Fentebb néhány sorral írta valaki, hogy tapasztalata szerint akkor jó az áramlás, ha a növényeken nem látni annyira. Én pont az ellenkezőjét hittem jónak. Nálam durván "lobognak" az esőztetőtől. Tovább olvasom.
Minden akvárium más. Itt a kockában jobb volt az esőztető.
A többinél most Lily van, de azoknál is próbáltam az esőztetőt is, sőt egy ideig működött vele. Az hogy jó vagy nem függ a dekoroktól és a növényektól is. Ha lassú az áramlás lehet Staghorn alga, ha sok akkor Ecset alga és fonal is. Az Arany középutat kell megtalálni és türelem. 2-3 hónap míg beáll az egyensúly... és egyszercsak minden jó lesz.
 
Van itt még pár apróság. Nem nyitok új topicot, itt elfér.
Egy befőttesüvegnyi HM. Saját készítésű delfinnel és bálnával.
DSC_3877_624.JPG

Korábban vettem egy tálka HC-t, de keveseltem a mennyiséget-nem tettem víz alá, inkább egy fagyis dobozba manadoba ültettem el. Szépen terjeszkedik, növöget.
DSC_3878_625.JPG

Nem Én lennék, ha nem próbáltam volna a vízinövényeket emers formában nevelni. Viszont csak gyűltek az ablakban a tárolók(3db), most egy használaton kívüli 18 l-es akváriumba ültettem be őket Manadoba.

DSC_3871_618.JPG
DSC_3872_619.JPG
DSC_3869_616.JPG

Van benne Lobélia, Rotala, Cryptocorynok, Hydrocotyle, Parvula, Hygrophila Siamensis, HM, Penthorum Sedoides.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére