• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3 fajta különböző alga

Status
Not open for further replies.
Rhizocloniumot írtottam 3 %-os h2o2-vel, ecsetre nem próbáltam, de szerintem azt is vinné.

Köszönöm, a segítséget!:D Szerintem is kinyírja az ecset is:D Minden esetre kipróbálom.:D
 
A gyógyszertárban a 3% oldatot ha megveszem, utána abból mennyi keveredhet az aksiba?Anélkül, hogy az élővilág sérülne?Illetve a szűrőt a kezelés után vissza kapcsolhatom, vagy mondjuk pl 15 percet állhat? Arra figyelni fogok, hogy más növényre ne menjen, de amelyiken van azt kinyírja, vagy meg se próbálkozzak vele csak vágjam le? Köszönöm, szépen a segítséget!!!

50 literhez 25ml gond nélkül mehet. Cyano írtásra használtam, nyírta rendesen a dögöt, de egy idő után visszajött. Ecsetre is jó lesz szerintem. Viszont vigyázz a szerrel, 3 napon belül nem ajánlatos ismételni, és túladagolni sem. Két egymást követő napon fecskendőztem be, és a parvula szépen "kiszőkült", majd elkopott, kihullott.
 
50 literhez 25ml gond nélkül mehet. Cyano írtásra használtam, nyírta rendesen a dögöt, de egy idő után visszajött. Ecsetre is jó lesz szerintem. Viszont vigyázz a szerrel, 3 napon belül nem ajánlatos ismételni, és túladagolni sem. Két egymást követő napon fecskendőztem be, és a parvula szépen "kiszőkült", majd elkopott, kihullott.

szuper köszönöm,:) ha sok lesz megyek hozzád segítek algát irtani: XD :D:D Viccet félre téve megyek le gyógyszertárba:D
 
Még valami. Kezelés után szükség lehet bacikultúrára (pl. Nitrivec, Bactozym....stb.) Legyen kéznél!!! ;)

ezt köszönöm, hogy mondtad, van stabilty. Feles vízcsere szükséges vagy maradhat benne egy ideig?
 
Maradhat benne. Ha tudsz, mérj másnap este egy ammónia szintet, ha kimutatható, akkor 50%-os vízcsere és baci adagolás. Ez nálam egyszer fordult elő, legelső alkalommal, mikor még nem voltam tisztában a h.peroxid adagolásával.
 
Maradhat benne. Ha tudsz, mérj másnap este egy ammónia szintet, ha kimutatható, akkor 50%-os vízcsere és baci adagolás. Ez nálam egyszer fordult elő, legelső alkalommal, mikor még nem voltam tisztában a h.peroxid adagolásával.

Oké megmérem, köszi!:D A kezelés megtörtént 75ml tre volt szükségem a kiterjedés függvényében, 180 literre.Érdekes folyamat volt ami utána következett.:D Most már csak várjuk az eredményt. garnélák csak kibírják ezt az adagot!:/
 
Oké megmérem, köszi!:D A kezelés megtörtént 75ml tre volt szükségem a kiterjedés függvényében, 180 literre.Érdekes folyamat volt ami utána következett.:D Most már csak várjuk az eredményt. garnélák csak kibírják ezt az adagot!:/

Én csináltam nyomattam rá mindent 3% 5 - 10% ot eleocharis fajtákra pl hatástalan tehát bármennyit elbír de csak tüneti kezelés....garnéla semmi hullás nélkül megússza .....
 
Én csináltam nyomattam rá mindent 3% 5 - 10% ot eleocharis fajtákra pl hatástalan tehát bármennyit elbír de csak tüneti kezelés....garnéla semmi hullás nélkül megússza .....
Köszi a hozzàszólàst, de pont az eleocharis fajtàk azok melyek azonnal elpusztúlnak tőle, a garnèlàk meg nem bírjàk 10% oldatot, mivel rendkívűl èrzèkenyek a tiszta vízre . Üdv
 
Köszi a hozzàszólàst, de pont az eleocharis fajtàk azok melyek azonnal elpusztúlnak tőle, a garnèlàk meg nem bírjàk 10% oldatot, mivel rendkívűl èrzèkenyek a tiszta vízre . Üdv

Érdekes :D eleocharis acicularis fajtám van... Évek óta de semmi baja sem lett lokálisan nyomtam az adott helyekre 3-4 ml ert a rákok vígan ugráltak a felszabaduló bubikban, nyílván nagyobb mennyiségben káros az élő szervezetekre eszetlenül én sem adagoltam- de mivel 2 csomó kipusztult helyette nőtt 4 igy letettem a dologról, kis akvában még 16 % os is nyomtam 5 L es ben az eleocharis acicularis ra hogy megnézzem mennyire roncsolja re semmi élettani hatása nem volt.....
 
Érdekes :D eleocharis acicularis fajtám van... Évek óta de semmi baja sem lett lokálisan nyomtam az adott helyekre 3-4 ml ert a rákok vígan ugráltak a felszabaduló bubikban, nyílván nagyobb mennyiségben káros az élő szervezetekre eszetlenül én sem adagoltam- de mivel 2 csomó kipusztult helyette nőtt 4 igy letettem a dologról, kis akvában még 16 % os is nyomtam 5 L es ben az eleocharis acicularis ra hogy megnézzem mennyire roncsolja re semmi élettani hatása nem volt.....
Probàld parvulàn az egy kicsit igènyesebb, kb fèl nap s annyi.Valamint mint írod ki is pusztult hàt nem vèletlenül sajnos:/ Tudod, ez fűgg a emnnyisègtől, a szűrèsedtől, a betartott vízcserètől a kezelès utàn, de egy biztos a növènyek nem toleràljàk a peron időt főleg kisebb higitàsban. Így az 5 % bőven elèg. Az ecsetnèl sokan a külső szűrő csövet elfelejtik kitisztítani s sokszor a leszakadó szerves bomlàstermèkeket, melyeket nem làtsz fújja rà a növènyekre s ez okoz ecsesedèst.;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére