• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

3 fajta különböző alga

Status
Not open for further replies.
Ez így van!
Sokan úgy gondoljuk,hogy kell egy kis átmenet mielőtt telibe nyomjuk a fényt!
Halaknak és növényeknek is jobb ha nem egyből hirtelen megy az arcukba pl (1w/l)az erős fény!

Nálam is volt 1,5 éve aztán megjelent a barna alga, bekerült 2 fénycső, jöttek a növények, majd ment a fény is felfelé.De nem volt se a magassággal gond, se a fénnyel, csak most kevesebb a növény más a design így lehet, hogy sok lett.Meg persze az ember okul a hibáiból...
De kérdés csak hqi jó e? Mert felemelhetem bármennyire így sok nem lesz, elégnek a 150 watt elég sőt príma a 180 l hez.A GA ba is meg ADA ba is van csak hqi, és működik. A kérdés csak az, hogy a növények igénylik e a t5 spektrumait.Bár úgy tudom, max 60 centi mélységig hat, na most az akvárium alapból annyi magas. ezért is nehéz a világítással fénycsövekkel játszani.HA a hqi miatt megemelem funkciója nem nagyon lesz szerintem. Aztán lehet tévedek.
 
Nekem soha nem volt Hqi-m, de értelmét én sem látom a két 2 x 24w T5-nek. 180 literre elég kell lennie a 150 W HQI-nak. Az akváriumod nincs tele növénnyel, így fény sem kell nagyon sok. A HQI-t mindenképp lógasd egy kicsi feljebb, aztán ha már minden lenyugodott, szépen óvatosan kicsit lejjebb lehet engedni. A reaktorból én a Bandee félét csináltam meg, kisebb nagyobb módosításokkal. Én a bubik összetörését oldottam meg másképp. Egyszerű és nagyszerű. Ha jól látom a videón, az akvárium jobb felső sarkában egy Koralia generálja a nagy flow-t, én megpróbálnám egy kis időre nélküle.



Nemrég lógattam fel én is az új aki fölé az Ati lámpámat, hát tanulva tőled én is megsaseroltam a fotelból. Úgy néz ki, hogy napszemüveg lesz rendelve nemsokára.

Hopsz itt a válasz lemaradt, :) A fény kell mert az akvárium nem ilyen volt hanem
illetve
Az egy newave ez azért jó mert állítható, 800-1600 között, de amúgy is üzemen kívül van.
Egy atman cf1200 telepakolva substrat proval meg seachem matrixal + reaktor így a flowja nagyon kevés volt.De még reaktor nélkül is.Így beraktam még egyet az uv-val, uv üzemen kívül, a kettő sok, persze le tudom tekerni a flowt.
De vagy takony van fent vagy túl erős a flow.
Esőztetővel egy szűrő nem működik mert a reaktor akkor felesleges, mert ahogy mozgatja avízfelszint egy kikeveri kettő cubához parvulához tutti nem jut el.
Hátfali esőztető , felrázott ásványvizes palack effect. Sima lilypipe egyik oldalon ellentétes irányban a másik oldalon , alul sima csövön kb 20 centire az aljzattól jön be a co2 ős víz.
Akkor diffuzoros , atomizeres probálkozásaimat nem sorolnám fel.:D:D:D
Szerintem az egy szűrő, + circulator lenne az ideális csak akkor meg fonalazok ha meg nem fonalazok akkor taknyosodom. HA használom a fölzőt akkor meg néha oxigénesedek, ami aztán végképp nem tesz jót az algáknak.
Szóval összegezve kb ez a helyzet az áramlásommal.:)
 
Szerintem az egy szűrő, + circulator lenne az ideális csak akkor meg fonalazok ha meg nem fonalazok akkor taknyosodom. HA használom a fölzőt akkor meg néha oxigénesedek, ami aztán végképp nem tesz jót az algáknak.

Szerintem a 2 darab Atman cf1200 simán el kellene vigyen egy ekkora akváriumot. 2 x 1550 liter/ óra. Ha csak a felét tudja akkor is kilenc-tízszeres megforgatásod van!!! A substrat pro meg a seachem matrix rendesen le tudja fogni a szűrőt, ha esetleg van még benne perlon is, akkor még jobban. Egy másik fórumon, taglalva van a cf 1200 szűrő, gyors, nyomatékos szűrőnek tartják, éppen ezért ezeket a szűrőanyagokat nem javasolják, mert állítólag a bacik nem tudnak rendesen megtelepedni. ( nem voltak tudományos kísérletek, de gondolom tapasztalati megállapítások alapján jelentették ki).
De logikusan, ha megtömnéd sima Siporaxal ( nagy az abszorpciós és a vízáteresztő képessége), alulra egy szivacs, rákötve a reaktor, a 2 szűrő simán vinné az akit. Ezt a szűrőt ha fojtod a kimenő ágnál, csökken az áram felvétele, így nem fog károsodni a motor. Simán lehet fojtani.


Egy időben Viktorék is használtak az egyik akiban cirkulátort, azóta nem láttam. Lehet őket kellene megkérdezni a hatékonyságáról.


A fény kell mert az akvárium nem ilyen volt hanem


Na ugye, itt mennyi növény van?? Most fele ennyi növénnyel, ugyan azt tolod, mint full tele növénnyel. Lehet rossz a példa, de tápozz és locsolj egy szobanövényt naponta 3x-os mennyiséggel! Mi fog történni?

A fenti takonyra meg, simán a lilyt emeld egy kicsit feljebb. Egy kicsit fodrozza a felszínt.
A lily kialakítása lehetővé teszi a filmréteg megszüntetését.


alul sima csövön kb 20 centire az aljzattól jön be a co2 ős víz.

Ezt nem értem.o_O Nem a lilyn keresztül oldod be a co2-őt? Szűrő kimenő ága rákötve a reaktor egyik felére, co2 bevezetve a reaktorba, reaktor kimenő ágára a szűrő kimenő ág másik felét és lilyn keresztül bejut a co2-vel dúsított víz. Buborékok nélkül, csak a sima átlátszó víz!! DC szép lime zöld:wideyed: , gazda hátradőlve sörrel kezében megelégedve, gyönyörködik akváriumába.:happy:
 
Úgy tudom 50 cm-es akimagasság felett a Fénycsövek nem igazán jók!
Oda már halogén lámpák kellenek!
 
Szerintem a 2 darab Atman cf1200 simán el kellene vigyen egy ekkora akváriumot. 2 x 1550 liter/ óra. Ha csak a felét tudja akkor is kilenc-tízszeres megforgatásod van!!! A substrat pro meg a seachem matrix rendesen le tudja fogni a szűrőt, ha esetleg van még benne perlon is, akkor még jobban. Egy másik fórumon, taglalva van a cf 1200 szűrő, gyors, nyomatékos szűrőnek tartják, éppen ezért ezeket a szűrőanyagokat nem javasolják, mert állítólag a bacik nem tudnak rendesen megtelepedni. ( nem voltak tudományos kísérletek, de gondolom tapasztalati megállapítások alapján jelentették ki).
De logikusan, ha megtömnéd sima Siporaxal ( nagy az abszorpciós és a vízáteresztő képessége), alulra egy szivacs, rákötve a reaktor, a 2 szűrő simán vinné az akit. Ezt a szűrőt ha fojtod a kimenő ágnál, csökken az áram felvétele, így nem fog károsodni a motor. Simán lehet fojtani.


Egy időben Viktorék is használtak az egyik akiban cirkulátort, azóta nem láttam. Lehet őket kellene megkérdezni a hatékonyságáról.


Kicsit kavarodás van pár helyen.:) Nos az ada és az eheim szűrők is nyomatékosak, és ilyen szűrőanyag van bennük vagy még kisebb vízáteresztő képességű töltet pl ada rio, s a bacik még is megtapadnak rajta.Szóval ez nem hinném, hogy gond lenne full töltettel + reaktoral 1200L/H teljesít a szűrő, az is majdnem 7 x átforgatás óránként.S mint tudjuk ekkora akváriumban már 5 feletti elég.:)
"Bótban" ezt ajánlották a szűrőhöz ott Törökbálint fele, gondolom okkal használja ezt mindenki szinte innen is a nagyok közül.:)
Tehát viccet félre téve amikor nem volt alga és sok nagy növények voltak 1 szűrő ugyan ezen töltet, atomizer s egy powerhead ment.


Na ugye, itt mennyi növény van?? Most fele ennyi növénnyel, ugyan azt tolod, mint full tele növénnyel. Lehet rossz a példa, de tápozz és locsolj egy szobanövényt naponta 3x-os mennyiséggel! Mi fog történni?

A fenti takonyra meg, simán a lilyt emeld egy kicsit feljebb. Egy kicsit fodrozza a felszínt.
A lily kialakítása lehetővé teszi a filmréteg megszüntetését.

Én nem mondtam, dehogy tolok ugyan annyi tápot simán lefeleztem majdnem.8 helyett 5 öt tolok.De amúgy visszatérve ha túl locsolnám az sem okozhat algásodást.A szobanövény más tészta a nitrogén miatt mert konkrétan kiégeted a szoba növényt.:D
A világítás viszont így lehet sok lett, de megemelni a neonokat egy 55 centi magas akvárumnál HC val PArvulával meg amúgy is öngyilkosság.Szerintem, így most visszavettem fél fél órát.

Hiába fodrozza a felszínt nem tűnik el a takony, vagy 50bubu/ sec co2 kell mert annyi o2 kavar bele.NA akkor nincs.



Ezt nem értem.o_O Nem a lilyn keresztül oldod be a co2-őt? Szűrő kimenő ága rákötve a reaktor egyik felére, co2 bevezetve a reaktorba, reaktor kimenő ágára a szűrő kimenő ág másik felét és lilyn keresztül bejut a co2-vel dúsított víz. Buborékok nélkül, csak a sima átlátszó víz!! DC szép lime zöld:wideyed: , gazda hátradőlve sörrel kezében megelégedve, gyönyörködik akváriumába.:happy:

Dehogy ki az aki úgy oldja be? Van itt olyan? HA fodrozza a vízet a lily az oxigént jutat be a vízbe, pont ezért tűnik el a takony réteg is ami valójában elhal fehérje réteg azaz döglött baktériumok, sok co2 miatt vagy holt vízben alakul ki.De ezt gondolom tudod.
Tehát ha ahol keverem be az oxigén a lilyvel oda a vízfelszínére engedném be a co2 őt ami könnyebb a víznél és kiszeretne menni a vízből ebből következőleg.Teszem fel a kérdést, hogy hogy a fenébe jutna le az előtéri növényekhez a co2 vagy hányszoros töbletre lenne szükség az optimális szint eléréséhez?Illetve esetleges minimális párolgás végett mekkora co2 ingadozást okozna? :D

Nos a kavarodás azért van, mert az írtam le amiket idáig megpróbáltam, szűrés beállítás tekintetében.
Jelenleg 2 szűrő megy, az egyik bejövő egy oldalon lilyvel fent,(de sz sem ér) a másik meg le van vezetve sima csövön a közepéig egy könyökkel.kb 15 centire az aljzattól a másik oldalon másik felén.Hogy az áramlás körkörös legyen.
De mint mondtam ez nem jön be, a wavemakert amúgy Viktor is használja pl otthon az aksijában, egy szűrőnek elégnek kéne lennie de esőztetővel nem volt ekkor ajánlotta Nigro is jól is tette.Mert jó a cucc.
Csak ha lefelé irányítom , az 1 szűrő mellé akkor jó az áramlás mindenhova eljut a co2, kivéve középre, viszont akkor takony van.
HA a felszín felé irányítom a circulatort akkor meg nincs takony, de nem jut el az áramlás mindenhova.
HA circulator és bejövő csont co2 vel egy oldal 2 széléről egy irányba megy.Ha 2 különböző oldal ellenkező szélén van akkor aránylag jó.Csak akkor meg középre nem jut el az áramlás.
Az esőztető meg a fa koronája miatt kizárva mert ahogy bekavarja az o2 őt az azonnal, fonalat tol a mohára.(eltolja a co2 őt)
Amúgy ez a szép lime zöld is érdekes dolog, ha megnézed egy GA képeket nincs lime szin csak a sima zöld.;)Majd chekkold le a dropcheckereket.:D Persze nekem is mindig lime zöld.:)

Nos így már remélem érthetőbb képet sikerült felvázolnom.:)Mert én nem beszéltem egyértelműen.:D
Ut:
Hát igen úgy kéne, de helyette én csak az algát bámulom, lehet innom kéne egy üveg jackel és akkor kb olyan lenne az akvárium mint a nincsen rossz nő csak kevés pia című eset.:D:D:D
 
Dehogy ki az aki úgy oldja be? Van itt olyan? HA fodrozza a vízet a lily az oxigént jutat be a vízbe, pont ezért tűnik el a takony réteg is ami valójában elhal fehérje réteg azaz döglött baktériumok, sok co2 miatt vagy holt vízben alakul ki.De ezt gondolom tudod.
Tehát ha ahol keverem be az oxigén a lilyvel oda a vízfelszínére engedném be a co2 őt ami könnyebb a víznél és kiszeretne menni a vízből ebből következőleg.Teszem fel a kérdést, hogy hogy a fenébe jutna le az előtéri növényekhez a co2 vagy hányszoros töbletre lenne szükség az optimális szint eléréséhez?Illetve esetleges minimális párolgás végett mekkora co2 ingadozást okozna? :D

Nos a kavarodás azért van, mert az írtam le amiket idáig megpróbáltam, szűrés beállítás tekintetében.
Jelenleg 2 szűrő megy, az egyik bejövő egy oldalon lilyvel fent,(de sz sem ér) a másik meg le van vezetve sima csövön a közepéig egy könyökkel.kb 15 centire az aljzattól a másik oldalon másik felén.Hogy az áramlás körkörös legyen.
De mint mondtam ez nem jön be, a wavemakert amúgy Viktor is használja pl otthon az aksijában, egy szűrőnek elégnek kéne lennie de esőztetővel nem volt ekkor ajánlotta Nigro is jól is tette.Mert jó a cucc.
Csak ha lefelé irányítom , az 1 szűrő mellé akkor jó az áramlás mindenhova eljut a co2, kivéve középre, viszont akkor takony van.
HA a felszín felé irányítom a circulatort akkor meg nincs takony, de nem jut el az áramlás mindenhova.
HA circulator és bejövő csont co2 vel egy oldal 2 széléről egy irányba megy.Ha 2 különböző oldal ellenkező szélén van akkor aránylag jó.Csak akkor meg középre nem jut el az áramlás.
Az esőztető meg a fa koronája miatt kizárva mert ahogy bekavarja az o2 őt az azonnal, fonalat tol a mohára.(eltolja a co2 őt)
Amúgy ez a szép lime zöld is érdekes dolog, ha megnézed egy GA képeket nincs lime szin csak a sima zöld.;)Majd chekkold le a dropcheckereket.:D Persze nekem is mindig lime zöld.:)

Nos így már remélem érthetőbb képet sikerült felvázolnom.:)Mert én nem beszéltem egyértelműen.:D
Ut:
Hát igen úgy kéne, de helyette én csak az algát bámulom, lehet innom kéne egy üveg jackel és akkor kb olyan lenne az akvárium mint a nincsen rossz nő csak kevés pia című eset.:D:D:D




ezt valamiért a zöld részbe tette: de evvel szerettem volna kezdeni:
Kicsit kavarodás van pár helyen.:) Nos az ada és az eheim szűrők is nyomatékosak, és ilyen szűrőanyag van bennük vagy még kisebb vízáteresztő képességű töltet pl ada rio, s a bacik még is megtapadnak rajta.Szóval ez nem hinném, hogy gond lenne full töltettel + reaktoral 1200L/H teljesít a szűrő, az is majdnem 7 x átforgatás óránként.S mint tudjuk ekkora akváriumban már 5 feletti elég.:)
"Bótban" ezt ajánlották a szűrőhöz ott Törökbálint fele, gondolom okkal használja ezt mindenki szinte innen is a nagyok közül.:)
Tehát viccet félre téve amikor nem volt alga és sok nagy növények voltak 1 szűrő ugyan ezen töltet, atomizer s egy powerhead ment.



Én nem mondtam, dehogy tolok ugyan annyi tápot simán lefeleztem majdnem.8 helyett 5 öt tolok.De amúgy visszatérve ha túl locsolnám az sem okozhat algásodást.A szobanövény más tészta a nitrogén miatt mert konkrétan kiégeted a szoba növényt.:D
A világítás viszont így lehet sok lett, de megemelni a neonokat egy 55 centi magas akvárumnál HC val PArvulával meg amúgy is öngyilkosság.Szerintem, így most visszavettem fél fél órát.
 
T5 és T5 között óriási különbségek vannak. Egy Quad lámpa lényegesen kevesebbet világít mint egy ATI. Az olcsó lámpánál tuti nem kapod majd az a fényt mondjuk 60cm mélységnél. Ahol az ATI még szépen működik és a növények jól fejlődnek.

Szóval korábbi elméleteket időnként át kell gondolni mert időnként léteznek olyan világítások ami picit tágítja a határt.

Korábban szó volt a HQI-Powecompact vagy HQI-T5 kombóról. Azért jók ezek a lámpák, mert fimomítják a HQI éles árnyékos képét. Valahol olvastam korábban hogy ez néhány növénynek jó, de szerintem csak arról van szó, hogy nem kapnak akkora árnyékot és jobban fejlődnek. Szóval ideális nem csak HQI-t használni, de csak HQI-vel is lehet szépeket nevelni. Így lehet kicsit magasabb vízoszlopot is átvilágít a lámpa, ha kombóban van használva.
 
T5 és T5 között óriási különbségek vannak. Egy Quad lámpa lényegesen kevesebbet világít mint egy ATI. Az olcsó lámpánál tuti nem kapod majd az a fényt mondjuk 60cm mélységnél. Ahol az ATI még szépen működik és a növények jól fejlődnek.

Szóval korábbi elméleteket időnként át kell gondolni mert időnként léteznek olyan világítások ami picit tágítja a határt.

Korábban szó volt a HQI-Powecompact vagy HQI-T5 kombóról. Azért jók ezek a lámpák, mert fimomítják a HQI éles árnyékos képét. Valahol olvastam korábban hogy ez néhány növénynek jó, de szerintem csak arról van szó, hogy nem kapnak akkora árnyékot és jobban fejlődnek. Szóval ideális nem csak HQI-t használni, de csak HQI-vel is lehet szépeket nevelni. Így lehet kicsit magasabb vízoszlopot is átvilágít a lámpa, ha kombóban van használva.

Köszönöm hozzászólásod, ez mindenre kiterjedő szakszerű válasz volt.Így el is dőlt a kérdés +t5 kötelező!:)
Tudom, illetve olvastam amit még írtál, hogy mi a fonal alga valamint ecset alga oka.Azt a helyzet , hogy még mindig küzdök az ecsettel pedig csökkentettem az áramlást és a világítást is, ahogy a feljebb lévő kolléga tanácsolta.A helyzet egyre rosszabb, nem hogy javulna.Tudnál nekem tanácsot adni, hogy hol lehet a probléma?Előre is köszönöm, üdv:)
 
Megnéztem az első oldalt ismét a videót!
Az áramoltató nagyon kell?
Mert azon a részen vagy ecsetes ahova az áramoltató nyomja a vizet!
Mennyit etetsz?Tartasz böjt napokat?
Én 3 nap böjtöt tartok egy héten vagy mondhatjuk,hogy minden 2. nap etetek!
 
Megnéztem az első oldalt ismét a videót!
Az áramoltató nagyon kell?
Mert azon a részen vagy ecsetes ahova az áramoltató nyomja a vizet!
Mennyit etetsz?Tartasz böjt napokat?
Én 3 nap böjtöt tartok egy héten vagy mondhatjuk,hogy minden 2. nap etetek!
Szia mint írtam, az àramoltató csak bent van s nem működik , a fonal ahol megjelent ott a fèny volt a hibàs, fonalat el tudom tüntetni avval nincs gond.Az ecset meg kb amíg működött addig nem volt... S nem sajnos mindenhol ecsetes, ahol te làtod elől a kő oda amúgy is co s víz megy tehàt inkàbb eltűnnie kène.De kolléga hatàsàra levettem a szűrő flowjàból, na most szaporodott csak el igazàn az ecset, a vilàgítàsból is visszavettem.Keveset etetek aprànkènt hogy egy ne süllyedjen le, kettő a halak az összeset megtudjàk enni.Èn heti 2 nap böjtöt tartok, s szerintem ennyi elèg is. Mondom nem vèletlenül nem èrtem a dolgot!:(
 
Ecsetre van külön topik, itt az évek alatt azért majdnem mindenki találkozott már vele.
Van amikor könnyen leírtható egy egyszerű Easy Carbo helyi adagolással, de van amikor nehéz és nagyon hosszadalmas csatával jár nem mindig pozitív eredménnyel.

Lehet friss akiban túl nagy áramlás és mulm kevergetés miatt
Lehet később karbantartási problémák miatt és erős terheltség esetén

Sajnos ez az az alga amit kézzel is írtani kell. Gyorsan szaporodik és nehezen pusztul el teljesen. Hátteres és CO2 nélküli akváriumok mumusa.
Lágy víznél kevesebbet látjuk. De egy jó szűrés azért sokat segít.

Írtsd folyamatosan amennyire lehet.
 
Ecsetre van külön topik, itt az évek alatt azért majdnem mindenki találkozott már vele.
Van amikor könnyen leírtható egy egyszerű Easy Carbo helyi adagolással, de van amikor nehéz és nagyon hosszadalmas csatával jár nem mindig pozitív eredménnyel.

Lehet friss akiban túl nagy áramlás és mulm kevergetés miatt
Lehet később karbantartási problémák miatt és erős terheltség esetén

Sajnos ez az az alga amit kézzel is írtani kell. Gyorsan szaporodik és nehezen pusztul el teljesen. Hátteres és CO2 nélküli akváriumok mumusa.
Lágy víznél kevesebbet látjuk. De egy jó szűrés azért sokat segít.

Írtsd folyamatosan amennyire lehet.

A topikot kiolvastam, egy éve még. Igy mindent végig próbáltam.Sajnos én abba a csoportba estem, akinél nem pozitív az eredmény. Carbóval próbáltam sőt, nem réztartalmú algairtóba való 15 perces merítést is, nahh az hatásos volt.De visszarakás után újra megjelent.
Igen ezt írtad az alga topikban anno, amikor részletezted mitől lehet fonal illetve mitől ecset.Ezeket természetesen végig próbáltam+a co2 it ellenőriztem mert túl sok illetve túl kevés miatt is lehet, amit írtál.
Az akvárium átrendezve volt a fele megmaradt a fele új, utána szűrők ki voltak tisztítva, mulmozva volt minden.stability vissza folyamatosan, vízparaméterek optimálisak, 3 hétig nem is volt alga.Hát aztán megjelent.
Karbantartás tápozás nagykönyv szerint.Terheltség 6 császárlazaccal+garnikkal, visszafogott etetéssel, szinte zero.

Nos, akkor újra indítom a másik ch1200 at is, + lefojtom őket. Csapvizet elhagyom ro ra áttérek.Remélem ez most nem fog még nagyobb bajt okozni, mert nem ajánlott egyikről másikra áttérni.
A reaktort hatékonyabbra alakítom, némi szúnyogháló berakásával. Irtóm ahogy lehet, aztán meglátjuk.
Egy 3 napos Black out ha minden kötél szakad, gondolom segíthet.

Köszönöm, a segítséget!!!
 
Ecset ellen nem ér sokat a black out... o_O
NAhh ezt nem tudtam, köszönöm, hogy mondtad.h2o2 re való pontos oldat arányokat melyik topikban kellene keresgélnem? Nem tudom ebben van e tapasztalatod, vagy hatásos e ezen kitartó gonosz algára.:)
 
3%-os H2O2-t láttam gyógyszertárban, barna üvegben. Ezt leállított szűrőnél az algára nyomod és figyelsz, hogy ne menjen más növényre.
 
3%-os H2O2-t láttam gyógyszertárban, barna üvegben. Ezt leállított szűrőnél az algára nyomod és figyelsz, hogy ne menjen más növényre.

A gyógyszertárban a 3% oldatot ha megveszem, utána abból mennyi keveredhet az aksiba?Anélkül, hogy az élővilág sérülne?Illetve a szűrőt a kezelés után vissza kapcsolhatom, vagy mondjuk pl 15 percet állhat? Arra figyelni fogok, hogy más növényre ne menjen, de amelyiken van azt kinyírja, vagy meg se próbálkozzak vele csak vágjam le? Köszönöm, szépen a segítséget!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére