• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Az eloszurot ha uj az aki 3-4 hetente oblitheted az alatta levobe ne nyulj bele. En a bio anyagot 5-6 havonta szoktam. Sajna az eloszuro gyorsabban rakodik bar ez a dolga de ha nem lesz annyi darabos szurni valod ezt is raersz1-2havonta.

Szabó Henrik 70/883-4940

Henrik leírta a lényeget. Annyit tennék hozzá, hogy ne feledkezz meg az összes szűrőcső (beleértve a külső reaktort is ha van) tisztításáról se amikor az előszűrőt tisztítod. Folyamatos a csövek belső falán a lerakódás, ami nem csak csúnya, de a keresztmetszetet is csökkenti.
 
Eléggé alul van méretezve a szűrő az akvárium méretéhez képest, az általános 3-4 hónaponkénti takarítás nem biztos hogy itt is működni fog. Figyelni kell rá, és ha nagyon csökken az áramlás akkor takarítani kell.
 
Follow-up:
  • A szűrőt kipucoltam. Úgy fest, a hirtelen eltűnt barna alga tömítette el az előszűrőt. Azért átmostam az egészet...
  • A korábban említett gyógyszerszag elmúlt - @Szabó Henrik mondta jól, valószínűleg a túltolt carbo utóhatása
Kérdés: A külső szűrőt milyen gyakran kell kipucolni? Külön érdekelne az előszűrő és a többi rész. (Nekem 3 hetente minimálisra esik a vízhozam, viszont annyira nehéz kivarázsolni a helyéről, hogy rutinból hetente kiszedni az előszűrőt túl macerás. Ha sűrűn kell ezt megtenni, át fogom alakítani még jobban a szekrényt.)
Szia!Az enyém is 4-5 hónapot ment úgy,hogy nem nyúltam hozzá.még az előszűrőt se mostam.alig esik a teljesítménye valamit.mondjuk nem mindegy mekkora a szűrő.most is csak a purigent cseréltem.ha már szétszedtem kimostam.persze mindent csak az akváriumból levett vízben.
 
Sok vagy kevés a CO2?

Az utóbbi időkben megjelentek új algák. Bár már nem tűnnek aktívnak (kihaló félben), azért érdekelt, hogy mennyi is a CO2 szint az aksiban.
A drop checkerem GA-s, elvben a lime zöld szín 30ppm-es CO2 szintet jelent. Egyébként 60 buborék/perc teljesítménnyel tolom (korábban 76-tal ment, és akkor 35ppm-et mértem JBL ProScan teszttel, közben a dp is zödessárga volt).
Ilyen most dp-m színe (háttérrel és anélkül):
dp_alap.jpg dp_feher.jpg
Elvben ez a színskála (bár ez nem GA-s):
dropchecker_szinek.JPG
Ilyen a lime zöld (by google képkeresés):
lime_zold.JPG

Ezek alapján joggal gondoltam, hogy 30+ ppm körül lehetek...

És erre a JBL ProScan teszt (aminek szintén megvannak a maga korlátai):
JBL_20170102_m.jpg

Szóval akkor mennyi az annyi? Jó lenne tudni, mégis csak valamitől kijöttek azok az algák...
Van tapasztalatotok? Bármi tipp?
 
Sok vagy kevés a CO2?

Az utóbbi időkben megjelentek új algák. Bár már nem tűnnek aktívnak (kihaló félben), azért érdekelt, hogy mennyi is a CO2 szint az aksiban.
A drop checkerem GA-s, elvben a lime zöld szín 30ppm-es CO2 szintet jelent. Egyébként 60 buborék/perc teljesítménnyel tolom (korábban 76-tal ment, és akkor 35ppm-et mértem JBL ProScan teszttel, közben a dp is zödessárga volt).
Ilyen most dp-m színe:
View attachment 23506 View attachment 23507
Elvben ez a színskála (bár ez nem GA-s):
View attachment 23508
Ilyen a lime zöld (by google képkeresés):
View attachment 23510

Ezek alapján joggal gondoltam, hogy 30+ ppm körül lehetek...

És erre a JBL ProScan teszt (aminek szintén megvannak a maga korlátai):
View attachment 23514

Szóval akkor mennyi az annyi? Jó lenne tudni, mégis csak valamitől kijöttek azok az algák...
Van tapasztalatotok? Bármi tipp?
Ehhez ha még hozzáadod a keménységedet jobban megérted a színeket.
 
Ennyi folyadékkal sosem fog pontos értéket mutatni a DC. Ahogy a CAL-os fotón is van, félig kell lennie reagenssel a gömbnek.
 
Ennyi folyadékkal sosem fog pontos értéket mutatni a DC. Ahogy a CAL-os fotón is van, félig kell lennie reagenssel a gömbnek.
Jogos, ezt még beüzemelésnél tették nekem bele.
Másrészt elvben nem függ össze a kettő. A víz és a reagens között a levegő közvetít, és addig megy a CO2 áramlás, amíg egyensúly nem áll fel. Tehát 2x annyi reagens max. 2x annyi idő alatt áll be a helyes értékre... Vagy rosszul gondolom?
 
Vagy rosszul gondolom?
A levegőben (a DC-n belüli levegőben) lévő CO2 a reagens felületén keresztül tud kiváltani elszíneződést ==> ha nem a megfelelő a felület nagysága, nem lesz megfelelő a kijelzett szín sem.
Ezen kívül, ha a reagens mennyisége is játszik esetleg (ami valószínű), akkor megintcsak fals eredmény lesz a vége.
Szóval állítsd be a fotókon lévő mennyiséget, cserélj néha reagenst (mert az is "elöregedik" idővel) és a mutatott eredmény közelebb lesz a valósághoz.
Még egy dolog: a DC lassan mutatja a változásokat, tehát nem szabad kapkodni a CO2 szint beállításánál.
 
A levegőben (a DC-n belüli levegőben) lévő CO2 a reagens felületén keresztül tud kiváltani elszíneződést ==> ha nem a megfelelő a felület nagysága, nem lesz megfelelő a kijelzett szín sem.
Ezen kívül, ha a reagens mennyisége is játszik esetleg (ami valószínű), akkor megintcsak fals eredmény lesz a vége.
Szóval állítsd be a fotókon lévő mennyiséget, cserélj néha reagenst (mert az is "elöregedik" idővel) és a mutatott eredmény közelebb lesz a valósághoz.
Még egy dolog: a DC lassan mutatja a változásokat, tehát nem szabad kapkodni a CO2 szint beállításánál.

Kosz - vettem a javaslatot.

(Ezzel a reagens mennyiseg dologgal nem ertek egyet. Ha fele akkora a felulet, akkor idoben tovabb tarhat a kiegyenlitodesi folyamat. Ha tobb a szokasosnal a reagens, az is nyujtja a kiegyenlitodes idejet. Itt addig tart a folyamat, amig a ket folyadek azonos CO2 tartalma be nem all.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kosz - vettem a javaslatot.

(Ezzel a reagens mennyiseg dologgal nem ertek egyet. Ha fele akkora a felulet, akkor idoben tovabb tarhat a kiegyenlitodesi folyamat. Ha tobb a szokasosnal a reagens, az is nyujtja a kiegyenlitodes idejet. Itt addig tart a folyamat, amig a ket folyadek azonos CO2 tartalma be nem all.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Előfordulhat, de egy próbát megér. A "minta képeken" valószínűleg sem azért van félig, hogy ritkábban kelljen vásárolni. talán...
 
Előfordulhat, de egy próbát megér. A "minta képeken" valószínűleg sem azért van félig, hogy ritkábban kelljen vásárolni. talán...

Igen, ujratoltom en is kevesebbel.
Az a felallas (gomb forma felig toltve) adja a legkedvezobb "felulet : terfogat" aranyt, tehat ott lathato elvben a leggyorsabban a CO2 szint valtozasa. Mivel optimalis esetben is orakrol beszelunk, ezt duplazni/triplazni nem esszeru...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ugyanazt a témát csak egy topikban vesd fel! Komplett DC szöveg ugyanígy szerepel a DC topicban.
 
Igen, értem én, hogy ammónia teszt, hisz rá van írva. [emoji14] És az akkori jelekből arra gyanakodtam, azért vettem, de a vízcserék, biológia, és az idő megoldották az algagondokat. De a teszt soha semmit nem mutatott, csak az eredeti színt... Na mindegy, úgyis terveztem egy tesztet kíváncsiságból, majd a fodrásznál megnézzük.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Átolvastam a Seachem honlapját, és előjött ez a kérdés (ami engem is foglalkoztat). A lényeg:
  • ez a teszt csak az ammóniát (NH3) méri, amely - gondolom oldott - gáz formában van a vízben, és veszélyes az állatokra
  • pH 7 alatt kémiai okokból NINCS ammónia a vízben, mert akkor már ionizált formában, ammóniumként (NH4+) van jelen, ami nem veszélyes (nekem a mai napig 6,6-6,8 között volt a pH, szóval definíció szerint nem is láthattam mást, mint 0ppm-et - ma egyébként 7,2 pH-t mértem, tehát csak nem volt teljesen pénzkidobás...)
  • amennyiben a teszt működőképessége a kérdés, azt javasolja a gyártó, hogy egy ammóniát tartalmazó vegyszer kupakját vedd le, és engedd, hogy az elpárolgó gázok elérjék a szenzort

Eredeti szöveg:
"The technology of this device is very unique to our company and has been an excellent seller for many years to hobbyists, breeders, and public facilities alike. The Ammonia Alert is designed to change color in the presence of free (gaseous) ammonia, not ammonium (ionized ammonia) which is harmless to fish and other aquatic life. The longer it is left in a particular body of water/aquarium, the more sensitive it becomes to that water. Most conventional test kits test total ammonia which is a combination of free ammonia + ammonium = total ammonia. PH is the determining factor on what type is present. If your pH is acidic (below 7.0), it is chemically impossible for ammonia (harmful gas) to exist. Yet a total ammonia test kit will register a reading because it detects both the free ammonia (harmful gas) and ammonium (harmless ionized form of ammonia). The more basic your pH becomes, the greater the chance of ammonia existing. Example: If you have 1.0 ppm of total ammonia and your pH is below 7.0, then 1.0 ppm will exist as ammonium. Ex. If you have 1.0 ppm of total ammonia and your pH is 7.6 (slightly basic), then of that 1.0 ppm total ammonia......only .2 or so would exist as a gas and the other .8 would exist as ammonium.

There is one simple way to tell if our Ammonia Alert is functioning properly, simply hold the sensor over an open bottle of something containing ammonia (Windex glass cleaner will work) as it will detect the fumes/gas and change color. Please be sure not to touch the sensor in the middle of the plastic card as the oils from your skin may clog the pores on the sensor."
 
Mit mérünk és hogyan...

Nem vagyok mérnök, de kémia / fizika / biológia vonalon azért gyorsan kiismerem magam. Itt az akvarisztika kapcsán erre szükség is van/lehet. Van pár dolog, ami "bántja a szépérzékemet":
  1. ppm vs. mg/l: Olvasgattam, és végül arra jutottam, hogy a kettő az akvarisztikai kellékgyártóknál egy és ugyanaz. Az 1 "parts per million" avagy 1 ppm az jelenti, hogy 1.000.000 egységre 1 egység jut a mért dologból (míg a % esetében 1:100, ppm-nél 1:1.000.000 az arány). A gond csak az, hogy mi az egység - térfogat, tömeg, darab molekula? Egyébként pont emiatt jobbára kerülik a tudományos világban, vagy jelölik (pl. ppmv = térfogat alapú mérés). Az akvarisztikában eddig mindig úgy láttam, a mg/l-rel vették egyenlőnek, amiből arra következtetek, hogy tömeg alapon számolják a ppm-et.
    És ha már itt járunk, tegyük hozzá, hogy a mg/l is értelmezést igényel. Az egyik tömegmérték, a másik űrmérték; innen nézve tehát a tömeg alapú ppm nem lehet 1:1-ben azonos. Nyilván elméleti, de tudjunk róla, hogy 1 l víz csak 3,98 °C (277,14 K) hőmérsékleten, 1013,25 hPa nyomáson és tiszta H2O kémiai összetétel mellett nyom ténylegesen 1kg-ot. Ezt már csak a szépérzékem miatt írtam ide.
    Ha már lendületben vagyok, odamondok egyet a szabványügyi testületnek. Ha tömeget és a űrmértéket olyan szépen összekapcsolták (1l víz = 1kg a fenti feltételek mellett), akkor milyen szép lett volna - felrúgva a hagyományokat - a skálákat is illeszteni. Én simán azt feltételeztem, hogy 1mg = 1ml; aztán szembe jött egy kanalas gyermekorvosság, ami 1mg/ml hatóanyagot tartalmaz (és az határozottan nem 277,14 K meleg tiszta víz volt ;)). Mert hogy 1.000 mg = 1 ml, és akkor már tiszta is, hogy 1 liter = 1.000 ml = 1.000.000 mg víz. Innen már tiszta, miért is azonos mindez a tömeg alapú ppm-mel (mindkettő 1:1.000.000).
  2. mérés vs. valóság: Itt az akvarisztikában sokadik alkalommal futok bele, hogy mérünk lelkesen valamit, de...
    Ott a drop-checkerem. Elvben elszíneződik, de nekem mindig ugyanolyan zöld - tekerhetem a CO2-t fel-le (kivéve, ha kiveszem és szabad levegőn hagyom - akkor bekékül). Elvben lime zöld a nyerő dp szín, de esküszöm, a google-ben 600 féle lime szín van a sárgától a sötétzöldig. És akkor van JBL ProScan tesztem, ami simán olyan értéket mutat, ami köszönőviszonyban sincs a dp alapján feltételezhető CO2 szinttel. Ja, és önmagában a JBL cucc is tud egyazon időpontban vett mintából többféle eredményt kihozni (itt is van rá egy topic). Mondjuk ennek - részben - megfejtették már a lelkivilágát (sok fény, nincs tükröződés, stb.). Az viszont élő probléma, hogy csak következtet a CO2 szintre a pH és a KH alapján, márpedig a pH befolyásolható (akár tudtunkon kívül a talaj, stb. is módosíthatja). És akkor az akvaristán a feladat - lásd tegnapi bejegyzésem -, hogy döntsön 15 mg/l (kevés) vagy 35 mg/l (ideális felett kicsivel) a CO2 szint...
  3. tudományosság vs. okoskodás: Azt gondolom, jót tenne ennek a fórumnak (talán elsőként a weben) egy kémikus / fizikus, aki időnként válaszokat ad - persze túlzott az igényem, jogos, jogos. Nem tudom visszaadni, hány helyen botlottam bele - szerintem legalább is megkérdőjelezhető - okfejtésekbe. Egész vad számításokat láttam például, hogy mennyire veszélyes a CO2, ha kiszabadul a palackból. Nem vagyok kémikus, de a lexikonok szerint jól keveredik a levegővel (és nem alulról felfelé tölti meg a szobát - mint pl. szénmonoxid), lexikonban leírtak szerint 1,98kg CO2 mindössze 1m3-t tesz ki normál hőmérsékleten és légköri nyomáson (erről láttam érdekes számítást, amely molekulák szintjéről indult ki, és egész máshova vezetett). Aztán volt itt gondolkodás, hogy a dp-be helyezett reagens mennyisége befolyásolja-e az eredményt (azaz 2x annyi reagens fele olyan elszíneződéshez vezet-e) - szerintem egyértelműen nem a választ, de milyen jó lenne ezt egy hozzáértőtől hallani (vagy megtudni, hogy hol siklott ki a logikám).
És akkor a konklúzióm: Van itt sok "tudományoskodás", de a végén az számít, amit látsz - ha boldogok a növények és állatok, kb. rendben vagy. Az meg az én hülyeségem, hogy közel 40 év után sem vagyok képes tudomásul venni, hogy nincs egzakt mérés, ill. hogy a szakmailag hiteles válasz és a kiokoskodott között bármilyen nagynak tűnik a táv, valójában mindkettőt követhetjük, többnyire ugyanoda jutunk...

Egyébként mennyivel jobb nekünk a SI rendszerben mint az angoloknak gallonnal, oz-val és társaival
pg11.jpg

Bocs, ha raboltam az időtöket.
 
Utoljára módosított:
Mit mérünk és hogyan...

Nem vagyok mérnök, de kémia / fizika / biológia vonalon azért gyorsan kiismerem magam. Itt az akvarisztika kapcsán erre szükség is van/lehet. Van pár dolog, ami "bántja a szépérzékemet":
  1. ppm vs. mg/l: Olvasgattam, és végül arra jutottam, hogy a kettő az akvarisztikai kellékgyártóknál egy és ugyanaz. Az 1 "parts per million" avagy 1 ppm az jelenti, hogy 1.000.000 egységre 1 egység jut a mért dologból (míg a % esetében 1:100, ppm-nél 1:1.000.000 az arány). A gond csak az, hogy mi az egység - térfogat, tömeg, darab molekula? Egyébként pont emiatt jobbára kerülik a tudományos világban, vagy jelölik (pl. ppmv = térfogat alapú mérés). Az akvarisztikában eddig mindig úgy láttam, a mg/l-rel vették egyenlőnek, amiből arra következtetek, hogy tömeg alapon számolják a ppm-et.
    És ha már itt járunk, tegyük hozzá, hogy a mg/l is értelmezést igényel. Az egyik tömegmérték, a másik űrmérték; innen nézve tehát a tömeg alapú ppm nem lehet 1:1-ben azonos. Nyilván elméleti, de tudjunk róla, hogy 1 l víz csak 3,98 °C (277,14 K) hőmérsékleten, 1013,25 hPa nyomáson és tiszta H2O kémiai összetétel mellett nyom ténylegesen 1kg-ot. Ezt már csak a szépérzékem miatt írtam ide.
    Ha már lendületben vagyok, odamondok egyet a szabványügyi testületnek. Ha tömeget és a űrmértéket olyan szépen összekapcsolták (1l víz = 1kg a fenti feltételek mellett), akkor milyen szép lett volna - felrúgva a hagyományokat - a skálákat is illeszteni. Én simán azt feltételeztem, hogy 1mg = 1ml; aztán szembe jött egy kanalas gyermekorvosság, ami 1mg/ml hatóanyagot tartalmaz (és az határozottan nem 277,14 K meleg tiszta víz volt ;)). Mert hogy 1.000 mg = 1 ml, és akkor már tiszta is, hogy 1 liter = 1.000 ml = 1.000.000 mg víz. Innen már tiszta, miért is azonos mindez a tömeg alapú ppm-mel (mindkettő 1:1.000.000).
  2. mérés vs. valóság: Itt az akvarisztikában sokadik alkalommal futok bele, hogy mérünk lelkesen valamit, de...
    Ott a drop-checkerem. Elvben elszíneződik, de nekem mindig ugyanolyan zöld - tekerhetem a CO2-t fel-le (kivéve, ha kiveszem és szabad levegőn hagyom - akkor bekékül). Elvben lime zöld a nyerő dp szín, de esküszöm, a google-ben 600 féle lime szín van a sárgától a sötétzöldig. És akkor van JBL ProScan tesztem, ami simán olyan értéket mutat, ami köszönőviszonyban sincs a dp alapján feltételezhető CO2 szinttel. Ja, és önmagában a JBL cucc is tud egyazon időpontban vett mintából többféle eredményt kihozni (itt is van rá egy topic). Mondjuk ennek - részben - megfejtették már a lelkivilágát (sok fény, nincs tükröződés, stb.). Az viszont élő probléma, hogy csak következtet a CO2 szintre a pH és a KH alapján, márpedig a pH befolyásolható (akár tudtunkon kívül a talaj, stb. is módosíthatja). És akkor az akvaristán a feladat - lásd tegnapi bejegyzésem -, hogy döntsön 15 mg/l (kevés) vagy 35 mg/l (ideális felett kicsivel) a CO2 szint...
  3. tudományosság vs. okoskodás: Azt gondolom, jót tenne ennek a fórumnak (talán elsőként a weben) egy kémikus / fizikus, aki időnként válaszokat ad - persze túlzott az igényem, jogos, jogos. Nem tudom visszaadni, hány helyen botlottam bele - szerintem legalább is megkérdőjelezhető - okfejtésekbe. Egész vad számításokat láttam például, hogy mennyire veszélyes a CO2, ha kiszabadul a palackból. Nem vagyok kémikus, de a lexikonok szerint jól keveredik a levegővel (és nem alulról felfelé tölti meg a szobát - mint pl. szénmonoxid), lexikonban leírtak szerint 1,98kg CO2 mindössze 1m3-t tesz ki normál hőmérsékleten és légköri nyomáson (erről láttam érdekes számítást, amely molekulák szintjéről indult ki, és egész máshova vezetett). Aztán volt itt gondolkodás, hogy a dp-be helyezett reagens mennyisége befolyásolja-e az eredményt (azaz 2x annyi reagens fele olyan elszíneződéshez vezet-e) - szerintem egyértelműen nem a választ, de milyen jó lenne ezt egy hozzáértőtől hallani (vagy megtudni, hogy hol siklott ki a logikám).
És akkor a konklúzióm: Van itt sok "tudományoskodás", de a végén az számít, amit látsz - ha boldogok a növények és állatok, kb. rendben vagy. Az meg az én hülyeségem, hogy közel 40 év után sem vagyok képes tudomásul venni, hogy nincs egzakt mérés, ill. hogy a szakmailag hiteles válasz és a kiokoskodott között bármilyen nagynak tűnik a táv, valójában mindkettőt követhetjük, többnyire ugyanoda jutunk...

Egyébként mennyivel jobb nekünk a SI rendszerben mint az angoloknak gallonnal, oz-val és társaival
View attachment 23574

Bocs, ha raboltam az időtöket.

Sajnos ez egy ilyen hobbi...

Eddig 2 chart-ot láttam, ahol tényleges CO2 szintet mértek Low Tech akváriumban a nap folyamán. Pedig létezik erre alkalmas műszer. Mivel növények 40+%-a szén, szvsz ez az egyik legfontosabb paraméter növényes akváriumoknál. Akár low akár high tech.

Ha valaki tud többről, ne titkolja.

The Ammonia Alert is designed to change color in the presence of free (gaseous) ammonia, not ammonium (ionized ammonia) which is harmless to fish and other aquatic life.

Én információim szerint ammonium (NH4+) is mérgező lehet pl növényekre, de nyilván ez kevésbé játszik. Érzékeny növények: 1 mg/l, kevésbé érzékeny bírja akár a 26 mg/litert is (Ecology of the Planted Aquarium, 21. oldal). Szerencsére elég sok növény tápanyagként fel tudja venni az NH4+-t, emiatt lehet biológiai szűrő nélküli akváriumokat üzemeltetni (http://www.bookmasters.com/marktplc/images/BiolFiltration_BookWebsite.pdf).


  • pH 7 alatt kémiai okokból NINCS ammónia a vízben, mert akkor már ionizált formában, ammóniumként (NH4+) van jelen, ami nem veszélyes (nekem a mai napig 6,6-6,8 között volt a pH, szóval definíció szerint nem is láthattam mást, mint 0ppm-et - ma egyébként 7,2 pH-t mértem, tehát csak nem volt teljesen pénzkidobás...)

Ugyancsak a fent említett könyvből a lényeg összefoglalva: Tipikusan 1 egység pH változás ~10x több ammónát (NH3) jelent NH4+hez képest. pl pH 7 0.33%, pH 8 pedig 3.3%. Viszont érdemes észben tartani, hogy bizonyos fajoknál extrém kevés NH3-is problémát okozhat. Nem csak pusztulás, hanem szaporodás stb fronton is. Érdemes a könyvet elolvasni.

Seachem tesztnél megmondják mennyi a minimálisan, de megbízhatóan kimutatható NH3 mennyiség?
 
Utoljára módosított:
Szerintem ha idővel beáll minden az akvában szép dísze, vagyis része :) lesz a háznak.

A másik hogy rendesen fektetsz energiát a naplózásba is, ez is részemről egy plussz pont, mert amig elolvastam ott is tanultam ezt- azt a részletességnek köszönhetően.

Ha megegmgeded egy kis apróság, ha lenne egy ilyen akváriumom, kiemelve a laza 3m hosszát, tuti csinálnék bele valami átmenetet a dzsungeltől egész a sima gyepig vagy akár egy növény mentes ágas-köves kialakításig:sneaky:

Szerintem se add még fel, nagyon érdekelne egy vég kifejlett, már csak azért is hogy el lehet-e érni eg ilyen "extrém" kialakításnál is(?)! :)
 
Back
Oldal tetejére