• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Baszorulhatott valami a "penge" alá, az tud ilyesmit csinálni.... ha nincs túl alacsonyan akkor vízcserék alkalmával lehet ki tudnád polírozni ha nem túl mély a karc.
 
Baszorulhatott valami a "penge" alá, az tud ilyesmit csinálni.... ha nincs túl alacsonyan akkor vízcserék alkalmával lehet ki tudnád polírozni ha nem túl mély a karc.
Mivel lehet polírozni? (Egyébként több karc is van benne - még elődömtől, csak azok nem látszanak, ha víz alá kerülnek.)
 
nem is penge van benne, csak egy tompa fémlap, másrészt kézzel végigtapogatva nincs rajta sorja
Az nem lehet, hogy valami az algakaparó és az üveg közé került?
Sajnos a régi akvámon nekem is volt annyi karc mint égen a csillag (mágneses algakaparó), de én se tudtam velük mit kezdeni.
Max. más szögből néztem és akkor nem volt annyira feltűnő.
 
Nincsenek jó híreim. A karccal nem fogsz tudni érdemben mit kezdeni. Vagy beültetsz közvetlen mögé egy óriási növényt, vagy megszokod, vagy üvegcsere. De ne aggódj, mindig csak az első karc fáj, a többi már nem fog így megérinteni.
Amúgy nem értem, hogy mi a jó abba, hogy az üveget fémmel kapargatja az ember. Puha szivaccsal, vagy Tetra törlőkendővel minden lejön róla. Én tuti hogy soha meg sem próbálom az algakaparót, az üveget tisztelni kell, főleg a frontot.
 
Ezt olvastam én is, de nem találtam benne egy biztos, működő megoldást... "Meg lehet próbálni", meg "talán nem mattítja be az üveget", "inkább üvegcsere". Nyilván senki nem bontana 4 hét üzem egy akváriumot; ráadásul ez a 2m hosszú lépcsős oldalfal ráépítve a lépcső oldalfalára - végképp nem opció.

Az nem lehet, hogy valami az algakaparó és az üveg közé került?
Sajnos a régi akvámon nekem is volt annyi karc mint égen a csillag (mágneses algakaparó), de én se tudtam velük mit kezdeni.
Max. más szögből néztem és akkor nem volt annyira feltűnő.
Minden karc a vízfelszín közeléből indul. Furcsa, mert elvben ha felemelem, akkor ki kellett volna mosódnia, és amúgy is inkább az alsó régiókban esélyes valamilyen karcoló anyagot felszedni... Felmerült bennem, hogy esetleg eddig is ott volt (hiszen a házzal együtt került hozzám), csak eddig lekötötte a figyelmemet a haldokló növényzet.

Nincsenek jó híreim. A karccal nem fogsz tudni érdemben mit kezdeni. Vagy beültetsz közvetlen mögé egy óriási növényt, vagy megszokod, vagy üvegcsere. De ne aggódj, mindig csak az első karc fáj, a többi már nem fog így megérinteni.
Amúgy nem értem, hogy mi a jó abba, hogy az üveget fémmel kapargatja az ember. Puha szivaccsal, vagy Tetra törlőkendővel minden lejön róla. Én tuti hogy soha meg sem próbálom az algakaparót, az üveget tisztelni kell, főleg a frontot.
Én is abban bízom, hogy megszokom a karcokat.
Van kendőm, meg vettem Dennerle acélgyapotos szivacsot is. Előbbitől kicsit tartok, víz alatt mégsem szívesen használnám az élőlények miatt. Utóbbit próbáltam, mert a kaparó nem szedett le mindent. @BlackOut javasolta, egyébként működik egész jól. A GA-sok is ráálltak (legalább is itt ezt olvastam).
 
Egyébként találtam egy postot az akvarista fórumon 9 évvel ezelőttről:

"Nos emberek, megtaláltam a tökéletes megoldást!!

Egy barátom 190ezres akváriumát (1300liter) épp tegnap jívitotta fel egy szaki egy igen jó módszerrel. Az akváriumon egy b. 25-30cm hosszú, körömmel érzékelheto karc vol...a frontüvegen. A csere a panoráma magoldás, agyonmerevítés stb, miatt elég körülményes lett volna.

Kis körbetekintés után akadtam egy váci illetoségu úriemberre, aki egy viszonylag új technológiával/géppel dolgozik. Rajta kívül még 2en birtokolnak ilyen gépet. A forgalmazóval beszéltem énis, de 100ezer+ az ár, így nekem nem érné meg...bár talán mégis, de ez most mellékes. laughing.png

A lényeg, hogy a karc tökéletesen eltávolítható. A munkáért és a kiszállásért (65km - odavissza130) + a melóért 20ezer forintot kért. Pesten gyakran jár, talán oda kiszállási díjat nem kell fizetni. Nagy értéku akváriumoknál megéri szerintem...

http://www.lavenir.jp/index_image/ScratchHog2_H.wmv

A fenti linkrol letölthetovideón mindenki megnézheti hogyan muködik a dolog.

A lényeg, ha valakit érdekel akkor az elérhetoség:

Novák László
06309486900"
 
Most hogy egy kicsit utánnanéztem, többen is a cérium oxid port használták a karcok eltüntetésére. De azt mondják, ha bele tudod akasztani a körmödet a karc felületébe akkor fakk van, mert azt már nem lehet eltüntetni.
 
Most hogy egy kicsit utánnanéztem, többen is a cérium oxid port használták a karcok eltüntetésére. De azt mondják, ha bele tudod akasztani a körmödet a karc felületébe akkor fakk van, mert azt már nem lehet eltüntetni.

Es vajon ezt lehet ugy is, hogy 50%-at engedem csak le a viznek, vagy veszelyes az elolenyekre?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Itt jegyeznem meg ha a kesztyű vagy szivacs és az üveg közé homok szorul az ugyanúgy összetudja karcolni.
#Áron régebbi képeken nem látszik esetleg a Karc?
 
Itt jegyeznem meg ha a kesztyű vagy szivacs és az üveg közé homok szorul az ugyanúgy összetudja karcolni.
#Áron régebbi képeken nem látszik esetleg a Karc?
A nagyobb lukú szivacs azért jó, mert ha alá is szorul valami, az a lukakba bemegy és ezért nem karcol. Persze ha izomból rányomod akkor mindegy.
 
Esetleg az nem fordulhatott elő, hogy a kaparó leesett, vagy nekiütötted valaminek, és a sarka kicsorbult? Elég egy minimális eltérés a penge síkjától, amit szemmel nem vagy nehezen látni, aztán már gravíroz is.
Egyébként ezeket a nevesebb kaparókat nem tesztelik mielőtt forgalomba kerül?
 
Egyébként ezeket a nevesebb kaparókat nem tesztelik mielőtt forgalomba kerül?
Erre nem hiszem, hogy lehetne tesztet csinálni. Én a Tetra pengésével húztam pár karcot, pedig nagyon óvatosan dolgoztam vele, talaj közelében is inkább csak toltam. Azóta meg inkább nem használok a dekorhomokot, meg ha csak lehet törlőkendővel tisztítom az üveget.
 
Ilyen brutal karc csak akkor van ha homok, kavics vagy csiga szorul a penge es az uveg koze

Vagy esetleg kicsit oldalra billen a kaparó, és a széle/sarka belekarcol?

Én egyszer a kaparó sarkával karcoltam meg az üveget, azóta leszedem szivaccsal inkább a trutyit, ha van. De legjobb, ha nincs mit leszedni.
 
Áronnak egyébként nincs homok vagy kavics az akváriumban, talán csiga sem.

Akkor a tanulság, hogy ezentúl csak az Otocinclus "márkájú" algakaparókat használjuk!:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére