• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Egyre gondoltunk :).
Nekem sincsenek ADA cuccaim. Szerintem ebben az iparban ő a luxus. Én próbálom a hasonló minőséget más, prémium gyártótól (Eheim, Oase, JBL,...) beszerezni.
Persze eljöhet az az idő, amikor már annyira átélem a dolgot, hogy boldogabb leszek ADA kifolyóval, meg egyéb kütyüvel. :D

Nem a márka a lényeg hanem örömöd leld benne ahogy kertészkedsz. :)
 
Technoguruk, szakik

Valaki magyarázza el nekem, hogy miért van egyáltalán visszafolyás?
Addig értem, hogy elmegy a nyomás a CO2 mágnesszelep zárása (vagy épp a levegőztető lekapcsolása) után, de miért indul be a visszaáramlás. Szívó hatás lép fel (honnan), vagy hajszálcső jelenség?

[ @Victor ]
 
Egyre gondoltunk :).
Nekem sincsenek ADA cuccaim. Szerintem ebben az iparban ő a luxus. Én próbálom a hasonló minőséget más, prémium gyártótól (Eheim, Oase, JBL,...) beszerezni.
Persze eljöhet az az idő, amikor már annyira átélem a dolgot, hogy boldogabb leszek ADA kifolyóval, meg egyéb kütyüvel. :D

Az ADA valóban egy drága kategória. Viszont minőségre jobb is, mint a nála olcsóbbak. A visszafolyásgátlós csomaguk kifejezetten jo áron van, ezért nálam is az muzsikál, teljes elégedettségem mellett. Az akvárium meg tökéletes! Várjuk a folytatást ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Technoguruk, szakik

Valaki magyarázza el nekem, hogy miért van egyáltalán visszafolyás?
Addig értem, hogy elmegy a nyomás a CO2 mágnesszelep zárása (vagy épp a levegőztető lekapcsolása) után, de miért indul be a visszaáramlás. Szívó hatás lép fel (honnan), vagy hajszálcső jelenség?

[ @Victor ]


Nekem az a tippem, hogy talán a szoba hőmérsékletváltozása okozhatja. Nappal ugye meleg van, éjjel viszont visszahűl a levegő, és akkor lecsökkenhet a nyomás is a csőben. (kocsiban hagyott üdítős palack párszor már a frászt hozta rá emiatt) Elég ha csak átbukik a víz az akvárium peremén a többit már megoldja a gravitáció. Viszont CO2 rendszernél nem biztos, hogy megindul még ez esetben is a visszafolyás. Légpumpánál már jártam úgy, hogy reggelre tócsa volt alatta, a visszafolyásgátló ellenére is, mert az ott volt a pumpa után közvetlen, ezt át kellett tennem az akvárium peremére, akkor jól működött. Légpumpánál viszont a szelepeken tud távozni a csőben lévő levegő a visszacsorgó víz elöttről, CO2 rendszernél viszont nem.
 
Nekem az a tippem, hogy talán a szoba hőmérsékletváltozása okozhatja. Nappal ugye meleg van, éjjel viszont visszahűl a levegő, és akkor lecsökkenhet a nyomás is a csőben. (kocsiban hagyott üdítős palack párszor már a frászt hozta rá emiatt) Elég ha csak átbukik a víz az akvárium peremén a többit már megoldja a gravitáció. Viszont CO2 rendszernél nem biztos, hogy megindul még ez esetben is a visszafolyás. Légpumpánál már jártam úgy, hogy reggelre tócsa volt alatta, a visszafolyásgátló ellenére is, mert az ott volt a pumpa után közvetlen, ezt át kellett tennem az akvárium peremére, akkor jól működött. Légpumpánál viszont a szelepeken tud távozni a csőben lévő levegő a visszacsorgó víz elöttről, CO2 rendszernél viszont nem.

Tetszik a gondolat.
Azon gondolkodom, hogy CO2 rendszernel csak a csoben levo szendioxid lehulese okozhat vakumot. Marpedig az olyan keveske, hogy 10-20% terfogat csokkenes sem tunik elegnek ahhoz, hogy felszippantsa a vizet. (Bar fene tudja. 10cm emeleshez 20% terfogatcsokkenes mellett eleg 50cm hosszu csovecske.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Victor

Meg egy otlet: A csoben a viz-levego feluleten bediffundal a levego. Bar onmagaban ez a hatas is 0 kozeli szintemelkedessel kellene jarjon... Meg hat a telitodes hamar elerkezik, es a csoben ketlem, hogy a viz mozogna, cserelodne...
 
Most még az jutott az eszembe az előbbi gondolatom folytatásaként, hogy esetleg ha kiürül a palack, és nem vesszük egyből észre, akkor annak hőingadozása esetleg elindíthat egy nagyobb méretű vízszívást.
 
Most még az jutott az eszembe az előbbi gondolatom folytatásaként, hogy esetleg ha kiürül a palack, és nem vesszük egyből észre, akkor annak hőingadozása esetleg elindíthat egy nagyobb méretű vízszívást.
Ez biztos.
De ettol fuggetlenul is letezik a jelenseg. Eleg stabil 50 bar van a palackban, es kb 1,9kg toltet...
 
Nekem a buborékszámláló alatti cső szakaszba folyik vissza a buborék számlálóból a folyadék. Ez persze csak akkor miután a mágnesszelep elzárt.
Nekem eltűnt a számlálóból a folyadék, és totál megtelt vízzel 2x.
Aztán tegnapra annyira megtelt a cső, hogy indítás után 30 perccel sem jött semmi. Annyira nem, hogy a 2 bar nyomásról el sem mozdult a reduktoron a mérő, márpedig kb. 2 mp-ként nekem ugrik kicsit, ha működésben van. A végén erősen kinyitottam a tűszelepet, és azzal sikerült csak kilőni a vizet... Remélem, a mágnesszelep / reduktor megúszta (után ment rendesen). Még annyi adatlék, hogy a mágnesszelep vagy 3 m távolságban van az visszafolyásgátlótól, mert még nem került be a végső palack. Egyszerűen nincs más tippem, mint hogy a cső végig megtelt, és emiatt a mágnesszelep nem tudott kinyitni. Aztán amikor megtoltam a reduktor irányából, akkor kapott elég nyomást a kinyíláshoz...
 
Persze eljöhet az az idő, amikor már annyira átélem a dolgot, hogy boldogabb leszek ADA kifolyóval, meg egyéb kütyüvel
Vagyunk ezzel itt páran, igaz @kuchi ?
Én évek óta 3 visszafolyásgátlót használok. 2 a bubiszámláló és a diffúzor között, 1 a mágnesszelep és bubiszámláló között. Mindhárom ADA.
Az ok: olvastam itt pár horror sztorit eldurrant mágnesszelepekről.
 
Az egyedi palack története...

Ahogy a lenti képen is látszik, elég szűkös a hely az akvárium mellett, ráadásul mindkét oldala nyitott térre néz, szóval nem lehet máshova elrejteni a palackot / szűrőt.
A sztenderd 2kg-os nem fért el. Két hete kapható egy 1kg-os német típus, de az sem fér el, mert csak karcsúbb, de nem alacsonyabb a 2kg-osnál (reduktorral együtt kb. 50cm) :(. Megeresztettem pár telefont, és találtam egy gázipari beszállító céget, akik palackok gyártásával foglalkoznak. Egyedi rendelésre, EU szabványos palackot csináltak nekem figyelembe véve, hogy reduktorral együtt is csak max. 35cm magas lehet (a hely 40cm-es, de a ki/behelyezés miatt kell ráhagyás).

A végén 20%-kal lett drágább, mint egy 2kg-os az akvarisztikai boltokban... Viszont ez az enyém, van története, van egyedi műszaki rajza és külön eu-s vizsgaszáma :p.

Elvben bárhol töltik, de én türelmetlen emberként nem akartam napokat várni, és biztonságot szeretőként fű alatt töltetni sem. A megoldás - nos, nem egyszerűen jöttem rá... - egy tűzoltó készülékeket gyártó cég. Ők helyben megvárható módon, profi töltőgéppel beletették a 0,75kg CO2-t, és mindezt 2.000Ft-ért :). Elsőre megnéztem a folyamatot, amihez nekem szöveges narráció és 10 kérdezz-felelek kupon is kellett. Lehet, legközelebb 1.500-ért is vállalják, ha a kispadon megvárom ;).

Akkor hát a képek kicsiben:
20161218_124648834_iOS.jpg 20161218_124836479_iOS_m.jpg CO2palack2.JPG CO2palack1.JPG

Ha eljutottál eddig blogban, kaphatok egy visszajelzést pls? (like, reply, kérdés)
 
Ha eljutottál eddig blogban, kaphatok egy visszajelzést pls? (like, reply, kérdés)
Elhasználtad az összes kérdezz-felelek kupont, így én már nem kérdezek... :)
Nyugodj meg, sokan olvassuk a naplódat, de mivel szépen aprólékosan leírod a dolgokat (y), nem feltétlenül akarunk kérdezni is. Lájkokat meg nem tarhálunk! ;)
Ha nem hiszel nekem (de kell a visszajelzés), csekkold időközönként a Naplók menüpontban a naplód nézettségét! Láthatod, Megtekintések: 932
és én pl. :watching: :pompous:
:D
 

Attachments

  • prntscr.jpg
    prntscr.jpg
    7.9 KB · Megtekintések: 2
Eljutottam. Nagyon frankó a történetvezetés és szimpatikus a kompromisszumentes custom-design szemléleted.
Van egy sejtésem, mi a szakmád... :watching:
Szerintem nem jössz rá... Atipikus példánya vagyok szakmámnak
 
Utoljára módosított:
btw.
Szerintetek hány hónapra elég 0,75kg CO2 @60 bubi/perc és napi 8 óra üzemidő mellett?
(Próbáltam szavazást kiírni, de állítólag sokat akarok, csak topic indítóban lehet ilyet.)
 
Back
Oldal tetejére