• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Jó lett nagyon! Amilyen lehetetlen alakú az akva, annál szebb lett! Gratula! Lassan mehet a mohának egy fűnyírás...:D(y)
 
Darakór nem jött vissza? Minden oké?

Dizájnosan néz ki az akvárium!

Minden OK.

4x5 napig kezeltem oket. Kicsit megteveszto, hogy a feher pettyek leesese utan maradnak apro feher nyomok. Eloszor visszafertozodesre gyanakodtam. Egy kereskedesben mondtak, hogy ezek a maradvanyok mar nem fertozest jeleznek.

Minden tulelte, meg az ujszulott garnelak is :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Update darakór ügyben:
1. A vörösorrúak uszonyain ismét látok fehér pöttyöket. Egyelőre kicsik, és kevés van belőlük. Holnap indítok egy újabb kezelést, de most már nagyobb dózissal (lehet 2x dózisban használni; szerintem itt a növények, bioszűrés, erős fény kombó csökkenti a hatékonyságát a gyógyszernek).
2. A gyógyszer hatóanyaga (malachitzöld és/vagy formaldehid) megzavarja a drop-checkert (legalább is a GA-s folyadék kék maradt tömény CO2 feltöltés után is).
 
Mennyire csúszik lefelé a talaj? Kellett visszalapátolni indulás óta? Vagy meg sem moccan?

Nem mozog. A garnelak kocsik ahhoz, hogy elturjak, harcsakat meg pont emiatt nem tettem bele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Update darakór ügyben:
1. A vörösorrúak uszonyain ismét látok fehér pöttyöket. Egyelőre kicsik, és kevés van belőlük. Holnap indítok egy újabb kezelést, de most már nagyobb dózissal (lehet 2x dózisban használni; szerintem itt a növények, bioszűrés, erős fény kombó csökkenti a hatékonyságát a gyógyszernek).
2. A gyógyszer hatóanyaga (malachitzöld és/vagy formaldehid) megzavarja a drop-checkert (legalább is a GA-s folyadék kék maradt tömény CO2 feltöltés után is).

Mi a szituáció? Van még darakór?
 
Mi a szituáció? Van még darakór?

Futott egy 14 napos Seachem ParaGuard kezelés az előírt adagolással. Jobbnak tűnt, olyan 3-4 nap alatt leestek a pettyek (szemben a Serával, aminél csak bő 15 nap után).
Közben elhullott 4 felnőtt garnéla, megjelentek még a kezelés alatt a planáriák (mondjuk úgy, hogy láthatóvá váltak). A kezelés után egy héttel (tehát ma) megjelentek a hydrák is. Valószínűleg a gyógyszerezés nem használt a gariknak, és így már kevésbé bírták a planára támadást (de minden egyéb verzió is játszhat).

Még várok kicsit, aztán jön a No-Planaria kezelés...
 
Futott egy 14 napos Seachem ParaGuard kezelés az előírt adagolással. Jobbnak tűnt, olyan 3-4 nap alatt leestek a pettyek (szemben a Serával, aminél csak bő 15 nap után).
Közben elhullott 4 felnőtt garnéla, megjelentek még a kezelés alatt a planáriák (mondjuk úgy, hogy láthatóvá váltak). A kezelés után egy héttel (tehát ma) megjelentek a hydrák is. Valószínűleg a gyógyszerezés nem használt a gariknak, és így már kevésbé bírták a planára támadást (de minden egyéb verzió is játszhat).

Még várok kicsit, aztán jön a No-Planaria kezelés...

A nagy kérdés, hogy darakór teljesen kipusztult-e, vagy indul minden újra...
 
Back
Oldal tetejére