1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

Kategória: 'Naplók', témanyitó: #Áron, téma nyitása: Dec 17, 2016.

1. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Három hete indítottam, de igen sok munka volt vele. Vizes kézzel pedig nem lehet gépelni :)...
    Az elmúlt napokban - néhány baklövésemnek hála - többetekkel személyesen is megismerkedtem, és mindenki arra biztatott, egyedisége okán mutassam be itt is az akváriumot.

Hát róla beszélünk:
    20161214_165518422_iOS.

A kihívás az, hogy semmiben nem sztenderd. 275 cm hosszú, L-alakú, 18cm keskeny, változó vízmélységű, giga felületű, ráadásul két 2x3m-es portálablakra merőlegesen áll, és a külső szűrő/CO2 is max. 36cm magas lehet (nincs hova tenni őket, csak egy cipősszekrénybe...). Innentől kezdve a "lumen/liter", "hal cm / liter", "amano / 50liter" és az összes többi metrika, rutin, tapasztalati módszer újraértelmezésre szorul. És mindezt lelkes(en nekifutó) kezdőként.

Az elgondolásom, hogy időrend helyett témakörönként mutatom be, mint pl.: keringetés, szűrés, megvilágítás, halak, növények, CO2, algák... Minden (mondom, minden) tele van meglepetésekkel.

Amennyiben érdekel a dolog, egyetlen LIKE-kal motiválhatsz ;) (meg persze iratkozz fel pls.).

Király Bence, danib, Toldus és 62 mások kedvelik ezt.
  2. Barnapl
    Épp nem fórumozik ...

Barnapl VIP kertész

Tag:
    Jan 6, 2014
    Kedvelik:
    2,431
    Hely:
    Szeged
    Én nagyon kíváncsi vagyok. :)

#Áron kedveli.
  3. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
  4. BlackOut
    Épp nem fórumozik ...

BlackOut Főkertész

Tag:
    Febr 16, 2013
    Kedvelik:
    798
    Hely:
    Budapest, II. Kerület
    Az átlátszó halakról majd minden részletet mesélj el ;)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A7600-H eszközömről

Szabó Henrik és #Áron kedvelik.
  5. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Rá gondolsz?
    IMG_4871.JPG

BlackOut kedveli.
  6. Balage
    Épp nem fórumozik ...

Balage Kertész szaki

Tag:
    Okt 20, 2010
    Kedvelik:
    53
    Hely:
    Baranya(Pécs)
    A 18 centi az miért annyi? Nagyon keskenynek tűnik, én tuti nem vágtam volna bele ilyesmibe :) Sok sikert!!

7. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Erről csak annyit, hogy ha az ember családban él, jobb, ha teret enged a többieknek is...
    Akkor még közreadom a statikus rajhalakat, aztan komolyabb témákkal jövök:
    IMG_4871.JPG

8. Rebal
    Épp nem fórumozik ...

Rebal Főkertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Dunavarsány
    Olyan kevés benne a hal..nem?! :p:D

Szerintem attól nem kell félned, hogy nem lesz olvasója a naplódnak, ahhoz elég egyedi(y)

#Áron kedveli.
  9. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    357
    Jók a statikus halak.... ezek tutira nem lesznek darakórosak.

Utoljára módosított: Dec 17, 2016
    Evereka kedveli.
  10. Rebal
    Épp nem fórumozik ...

Rebal Főkertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Dunavarsány
    Oto-k, amanok már dolgoznak?

11. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Miért ilyen "egyedi" az akvárium formája?
    [ @Balage jól ráérzett az első tartalmi post témájára (y).]

A házat tavaly év végén vettük, és már benne volt az akvárium. Amikor kezdeni akartam vele valamit, akkor egy - itt meg nem nevezett - cég referenciái között is szerepelt. A cég tulaja elmondta, hogy egy korábbi lakó nagy halas volt, és egyben a barátja, aztán kigondolták, hogy milyen jól mutatna egy akvárium a lépcsőház és az előszoba közötti fal tetején. Mondjuk nem az én ízlésem, amit végül összehoztak, de hála ennek a fórumnak, kaptam elég ihletet.
    [Egyébként feleségem + lányaim kampányoltak, hogy M&M's-szel töltsük meg. Ezt azzal hárítottam, hogy sokkal többe kerülne, mint akváriummá alakítani. Utóbb belátom, ez nem így van...]

Ilyen az akvárium egy másik nézetből:
    20161217_125319013_iOS.

Egyébként pedig ezeket találtam a referenciák közt:
    aksi1. aksi2.
    (ami nem látszik kicsiben: guppik, spongya-bob figurák, stb.)

12. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Igen, erről is majd lesz szó. Amúgy 7 amanot mentettem tegnap az Eheim skimmerből (amiről szintén lesz szó), de mind túlélte. Az otokat hatékonynak találom másfél nap után, míg az amanokat inkább szorgosnak. [Világlátásom szerint az egyik főnöknek való, a másik beosztottnak kiváló. Milyen jó lenne, ha az otok idejünk 10%-ában az amanóknak mondanák meg, hol kell szorgosnak lenni... :D]

Joci01.14 kedveli.
  13. Bánáti Zoltán
    Épp nem fórumozik ...

Bánáti Zoltán Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    151
    Hely:
    Pécs
    Szia!
    Hát egyedi az biztos, látom Te is szereted a kihívásokat:D
    Tetszik, nekem is vannak hasonlóan vad álmaim, drukkolok neked ;)

U.i.: 2D halak hatalmas geg, külön gratula!

14. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Honnan jött a PlantedTank koncepció?

Nos, az elkeseredés szülte...

Először is a házon hónapokig "kisebb kiigazítások" folytak. Egyszer már építkeztünk, így itt egy 7 éves ház magunka szabásánál nagyobbat nem vállaltunk... Ezt is úgy, hogy egyszer jól megcsináljuk, és örökké itt élünk (de legalább is az építkezős emlékeink törlődéséig). A lényeg, hogy nagyon szépet akartunk csinálni. Ez a koncepció - miután az M&M's a belsőépítészet frontján is sok pontot vesztett :p [attn. a lányaimnak] - az akváriumra is átöröklődött.

Végigjártam mindent, és teljes elkeseredés után, tök véletlen eljutottam a GA-ba. Na, ott láttam olyat, ami több a "beleöntöd a homokot, meg 40 guppit" szintnél (btw. qva szép guppikat lehet manapság kapni, szóval egy pillanatra elgyengültem - pont olyan színesek, mint az M&M's, de el ne áruljátok a csajaimnak ;)). Aztán kértem és kaptam is ajánlatot, amitől a világ legdrágább nm ára adódott az akvárium alatt :wideyed::wideyed::wideyed:. Mármint építkezésnél ugye Ft/nm a mérvadó (és erre már ráállt az agyam). Nos ilyen metrikával NewYork legpuccosabb legénylakása is filléres vityilló. Ha viszont műalkotásnak tekintjük - mint gondolom ti is -, akkor végül is egyszer élünk (mi itt Európában)... Azért elmondták, hogy minden létező szabállyal, rutinnal és tapasztalati tudással ellenkezik ez az akvárium, szóval megpróbálni lehet, de semmi garancia (legalább is a teljes algamentességre - a többi csak idő és pénz kérdése).

Mondjuk, hogy innen indultam. Aztán pár nap kesergés után összefutottam Janival, aki webshopot üzemeltet (hiába kerestem a boltját a megadott címen... :banghead:), és két kezével + tapasztalatával + millió akciós cuccal + ajándék / second-hand / kölcsön eszközökkel segített a csillagászatiból felhőkarcoló szintre húzni az árakat.

Még annyit a választásról, hogy L-alak annyiből cool, hogy lehet két stílust vegyíteni. Nekem a sekély rövid szára iwagumi stílus, a másik, folyamatosan mélyülő pedig nature aquascaping.

Utoljára módosított: Dec 17, 2016
  15. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    A biztatást köszönöm. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy semmi köze a blog indításának a fogyó lelkesedésemhez...
    A cápát párom rajzolta. Egy hétig hallgattam, mekkora kihívás volt neki ennyire frankó cápát összehozni. "Vagy 10x próbálkoztam, és végül már a webről kellett mintát szereznem, de qva jó lett..." Kb. akkora öröm volt neki a cápa, mint nekem az egész kétnapos küzdelem az üveg túl oldalán. Ha úgy veszem, legalább bevonódott ő is :smuggrin:

16. matrai

matrai Főkertész

Tag:
    Aug 17, 2015
    Kedvelik:
    2,292
    Hely:
    Budapest XXII. Péter Pál u.
    Remélem nem a technikai részletek ismertetése előtt fog elfogyni a lelkesedésed :), mert azt nagyon várom. Ha kell egy kis bíztatás még, akkor hajrá ( ha jól sejtem, hogy budafoki vagy, akkor azért, ha nem, akkor is )!

#Áron kedveli.
  17. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Ennyire látszik a stílusomon, hogy melyik dűlőn lakom? Amúgy igen Bfok.

matrai kedveli.
  18. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Kertész szaki

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    202
    Hely:
    Budapest
    Vajon mi a legnagyobb eredményem a mai napon?

Nem váratlak benneteket sokáig. "Kertész tanoncból" 3 óra alatt "Tapasztalt kertész" lettem. Mondjuk a szakácskönyv bizniszben divat az ilyen, én azért igyexem alanyi jogon (is) elérni ezt a szintet :shame:

Luigi13 és Barnapl kedvelik.
  19. matrai

matrai Főkertész

Tag:
    Aug 17, 2015
    Kedvelik:
    2,292
    Hely:
    Budapest XXII. Péter Pál u.
    Persze, rögtön érezni, tudod a zárt "a" betűk... :) Nekem csak egy nanóm van, azért is választottam ezt a méretet, mert indítás előtt olvastam sokat a Fórumot és valaki azt írta, hogy a nanó akvárium egy igazi jedi harc, végül is nem lett az, remélem nem lesz az Neked sem, de a forma miatt számíthatsz nehézségekre, viszont megoldható minden.

Luigi13 és #Áron kedvelik.
  20. joesalty
    Épp nem fórumozik ...

joesalty Kertész szaki

Tag:
    Nov 24, 2016
    Kedvelik:
    53
    Hely:
    Csomád
    Azért nagyon brutál ez az aki! :)
    Már a halas hirdetésnél is feltűnt a formája, de így még durvább egyben látni.
    Nagyon kíváncsi vagyok mindenre: a benne lévő technikától, a halakon át az egészre! No meg arra, hogy mennyi küzdelem lesz mindezt fentartani. Már ha küzdelem egyáltalán! ;)

Aktuális oldal megosztása