• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 275cm-es, L-alakú, lépcsőzetes mélységű és szuperkeskeny - igazi kihívás...

#Áron

Főkertész
Három hete indítottam, de igen sok munka volt vele. Vizes kézzel pedig nem lehet gépelni :)...
Az elmúlt napokban - néhány baklövésemnek hála - többetekkel személyesen is megismerkedtem, és mindenki arra biztatott, egyedisége okán mutassam be itt is az akváriumot.

Hát róla beszélünk:
20161214_165518422_iOS.jpg

A kihívás az, hogy semmiben nem sztenderd. 275 cm hosszú, L-alakú, 18cm keskeny, változó vízmélységű, giga felületű, ráadásul két 2x3m-es portálablakra merőlegesen áll, és a külső szűrő/CO2 is max. 36cm magas lehet (nincs hova tenni őket, csak egy cipősszekrénybe...). Innentől kezdve a "lumen/liter", "hal cm / liter", "amano / 50liter" és az összes többi metrika, rutin, tapasztalati módszer újraértelmezésre szorul. És mindezt lelkes(en nekifutó) kezdőként.

Az elgondolásom, hogy időrend helyett témakörönként mutatom be, mint pl.: keringetés, szűrés, megvilágítás, halak, növények, CO2, algák... Minden (mondom, minden) tele van meglepetésekkel.

Amennyiben érdekel a dolog, egyetlen LIKE-kal motiválhatsz ;) (meg persze iratkozz fel pls.).
 
A 18 centi az miért annyi? Nagyon keskenynek tűnik, én tuti nem vágtam volna bele ilyesmibe :) Sok sikert!!
 
Miért ilyen "egyedi" az akvárium formája?
[ @Balage jól ráérzett az első tartalmi post témájára (y).]

A házat tavaly év végén vettük, és már benne volt az akvárium. Amikor kezdeni akartam vele valamit, akkor egy - itt meg nem nevezett - cég referenciái között is szerepelt. A cég tulaja elmondta, hogy egy korábbi lakó nagy halas volt, és egyben a barátja, aztán kigondolták, hogy milyen jól mutatna egy akvárium a lépcsőház és az előszoba közötti fal tetején. Mondjuk nem az én ízlésem, amit végül összehoztak, de hála ennek a fórumnak, kaptam elég ihletet.
[Egyébként feleségem + lányaim kampányoltak, hogy M&M's-szel töltsük meg. Ezt azzal hárítottam, hogy sokkal többe kerülne, mint akváriummá alakítani. Utóbb belátom, ez nem így van...]

Ilyen az akvárium egy másik nézetből:
20161217_125319013_iOS.jpg

Egyébként pedig ezeket találtam a referenciák közt:
aksi1.jpg aksi2.jpg
(ami nem látszik kicsiben: guppik, spongya-bob figurák, stb.)
 
Oto-k, amanok már dolgoznak?
Igen, erről is majd lesz szó. Amúgy 7 amanot mentettem tegnap az Eheim skimmerből (amiről szintén lesz szó), de mind túlélte. Az otokat hatékonynak találom másfél nap után, míg az amanokat inkább szorgosnak. [Világlátásom szerint az egyik főnöknek való, a másik beosztottnak kiváló. Milyen jó lenne, ha az otok idejünk 10%-ában az amanóknak mondanák meg, hol kell szorgosnak lenni... :D]
 
Szia!
Hát egyedi az biztos, látom Te is szereted a kihívásokat:D
Tetszik, nekem is vannak hasonlóan vad álmaim, drukkolok neked ;)

U.i.: 2D halak hatalmas geg, külön gratula!
 
Honnan jött a PlantedTank koncepció?

Nos, az elkeseredés szülte...

Először is a házon hónapokig "kisebb kiigazítások" folytak. Egyszer már építkeztünk, így itt egy 7 éves ház magunka szabásánál nagyobbat nem vállaltunk... Ezt is úgy, hogy egyszer jól megcsináljuk, és örökké itt élünk (de legalább is az építkezős emlékeink törlődéséig). A lényeg, hogy nagyon szépet akartunk csinálni. Ez a koncepció - miután az M&M's a belsőépítészet frontján is sok pontot vesztett :p [attn. a lányaimnak] - az akváriumra is átöröklődött.

Végigjártam mindent, és teljes elkeseredés után, tök véletlen eljutottam a GA-ba. Na, ott láttam olyat, ami több a "beleöntöd a homokot, meg 40 guppit" szintnél (btw. qva szép guppikat lehet manapság kapni, szóval egy pillanatra elgyengültem - pont olyan színesek, mint az M&M's, de el ne áruljátok a csajaimnak ;)). Aztán kértem és kaptam is ajánlatot, amitől a világ legdrágább nm ára adódott az akvárium alatt :wideyed::wideyed::wideyed:. Mármint építkezésnél ugye Ft/nm a mérvadó (és erre már ráállt az agyam). Nos ilyen metrikával NewYork legpuccosabb legénylakása is filléres vityilló. Ha viszont műalkotásnak tekintjük - mint gondolom ti is -, akkor végül is egyszer élünk (mi itt Európában)... Azért elmondták, hogy minden létező szabállyal, rutinnal és tapasztalati tudással ellenkezik ez az akvárium, szóval megpróbálni lehet, de semmi garancia (legalább is a teljes algamentességre - a többi csak idő és pénz kérdése).

Mondjuk, hogy innen indultam. Aztán pár nap kesergés után összefutottam Janival, aki webshopot üzemeltet (hiába kerestem a boltját a megadott címen... :banghead:), és két kezével + tapasztalatával + millió akciós cuccal + ajándék / second-hand / kölcsön eszközökkel segített a csillagászatiból felhőkarcoló szintre húzni az árakat.

Még annyit a választásról, hogy L-alak annyiből cool, hogy lehet két stílust vegyíteni. Nekem a sekély rövid szára iwagumi stílus, a másik, folyamatosan mélyülő pedig nature aquascaping.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Hát egyedi az biztos, látom Te is szereted a kihívásokat:D
Tetszik, nekem is vannak hasonlóan vad álmaim, drukkolok neked ;)

U.i.: 2D halak hatalmas geg, külön gratula!

A biztatást köszönöm. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy semmi köze a blog indításának a fogyó lelkesedésemhez...
A cápát párom rajzolta. Egy hétig hallgattam, mekkora kihívás volt neki ennyire frankó cápát összehozni. "Vagy 10x próbálkoztam, és végül már a webről kellett mintát szereznem, de qva jó lett..." Kb. akkora öröm volt neki a cápa, mint nekem az egész kétnapos küzdelem az üveg túl oldalán. Ha úgy veszem, legalább bevonódott ő is :smuggrin:
 
A biztatást köszönöm. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy semmi köze a blog indításának a fogyó lelkesedésemhez...
A cápát párom rajzolta. Egy hétig hallgattam, mekkora kihívás volt neki ennyire frankó cápát összehozni. "Vagy 10x próbálkoztam, és végül már a webről kellett mintát szereznem, de qva jó lett..." Kb. akkora öröm volt neki a cápa, mint nekem az egész kétnapos küzdelem az üveg túl oldalán. Ha úgy veszem, legalább bevonódott ő is :smuggrin:
Remélem nem a technikai részletek ismertetése előtt fog elfogyni a lelkesedésed :), mert azt nagyon várom. Ha kell egy kis bíztatás még, akkor hajrá ( ha jól sejtem, hogy budafoki vagy, akkor azért, ha nem, akkor is )!
 
Remélem nem a technikai részletek ismertetése előtt fog elfogyni a lelkesedésed :), mert azt nagyon várom. Ha kell egy kis bíztatás még, akkor hajrá ( ha jól sejtem, hogy budafoki vagy, akkor azért, ha nem, akkor is )!
Ennyire látszik a stílusomon, hogy melyik dűlőn lakom? Amúgy igen Bfok.
 
Vajon mi a legnagyobb eredményem a mai napon?

Nem váratlak benneteket sokáig. "Kertész tanoncból" 3 óra alatt "Tapasztalt kertész" lettem. Mondjuk a szakácskönyv bizniszben divat az ilyen, én azért igyexem alanyi jogon (is) elérni ezt a szintet :shame:
 
Persze, rögtön érezni, tudod a zárt "a" betűk... :) Nekem csak egy nanóm van, azért is választottam ezt a méretet, mert indítás előtt olvastam sokat a Fórumot és valaki azt írta, hogy a nanó akvárium egy igazi jedi harc, végül is nem lett az, remélem nem lesz az Neked sem, de a forma miatt számíthatsz nehézségekre, viszont megoldható minden.
 
Azért nagyon brutál ez az aki! :)
Már a halas hirdetésnél is feltűnt a formája, de így még durvább egyben látni.
Nagyon kíváncsi vagyok mindenre: a benne lévő technikától, a halakon át az egészre! No meg arra, hogy mennyi küzdelem lesz mindezt fentartani. Már ha küzdelem egyáltalán! ;)
 
Back
Oldal tetejére