• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 25l-Kísérleti,menedék akvárium

Szella

Mágus
Üdv Mindenkinek.
Ez az akvárium azért lett megvéve,hogy legyen mibe beletenni a halakat betegség esetén.
Csak közben benövényesedett, berendeződött.
Nincs nagy jelentősége, a nano akvárium indítása után meg lesz szüntetve és az lesz belőle amiért vásárolva lett.
Élesztős co2 kísérleti medence lett,később ide lett téve a JBL ProFlora Bio80.
 
Ez egy Diversa 40 Startup 25 literes szett.
akvárium:
40x25x25 cm, 4-es üveg, üvegtető nélkül, feketével ragasztva, íves frontüveg

tető, világítás:
40x25 cm-s fekete műanyag íves tető
1 x 15 W (a tető a kompakt izzót tartalmazza!)
etetőnyílás

szűrés:
Hailea HL-BT200 belső szűrő
- 200 l/h,
- 3W,
- emelési magasság: 0,65 m
- mérete: 95 x 60 x 200 mm

fűtő
Hailea 25W hőfokszabályzós fűtő
 
A nagy akváriumból kivett növényekkel lett indítva.Az aljzat kvarchomok. Volt 2 növény, amivel problémák voltak és ide lett átrakva, hátha itt jobban fejlődik.Nem így történt, mind a 2 növény elpusztult.(Ludwigia és Echninidorus bleheri). Vettem még egy fűfélét,az is ide került. Ez még megvan,de nem látok rajta különösebb fejlődést.További növények: Cryptocoryne wilisii, Cryptrocoryne wendtii brown, Egeria densa, Cabomba aquatica. Pár Hólyagcsigán kívül más élőlény nincs benne.
 

Attachments

  • WP_20160513_21_30_39_Pro.jpg
    WP_20160513_21_30_39_Pro.jpg
    104.7 KB · Megtekintések: 7
Még 3 átrendezésen esett át az akvárium. Túl is élte.:)
 

Attachments

  • WP_20160516_12_22_04_Pro.jpg
    WP_20160516_12_22_04_Pro.jpg
    95.3 KB · Megtekintések: 8
  • WP_20160602_17_06_22_Pro.jpg
    WP_20160602_17_06_22_Pro.jpg
    150.7 KB · Megtekintések: 6
  • WP_20160716_14_46_26_Pro.jpg
    WP_20160716_14_46_26_Pro.jpg
    98.7 KB · Megtekintések: 8
Az akváriumot 2016.05.13-án indítottam, mostanra már érett akvárium.
Ph:7,5
Gh:10
Kh:11
Vízcsere elött.
 
Utoljára módosított:
Marad továbbra is kísérleti akvárium.
Amiben más:a kvarchomok alatt sima virágföld van.

Technika
300l/h a belső szűrő,amire esőztető van rakva.
25l/15w világítás
Egyelőre nincs benne élőlény.
Prime-al kezelt vízzel lett feltöltve.
Co2 nem lesz.
 
Utoljára módosított:
A növények mind mentett, metszésből származnak. 3 db kőre moha lett kötözve, még régebben, nem nagyon fejlődött- majd itt.
Bacopa, Vízi petrezselyem, Átokhínár, több Crypto fajta min.4, Vízi hortenzia, egy szál Hygrophila, Anubias kőre kötözve.

A többségét emers nevelgettem gömbakváriumban,lefedve.
 
Utoljára módosított:
Marad továbbra is kísérleti akvárium.
Amiben más:a kvarchomok alatt sima virágföld van.

Technika
300l/h a belső szűrő,amire esőztető van rakva.
25l/15w világítás
Egyelőre nincs benne élőlény.
Prime-al kezelt vízzel lett feltöltve.
Co2 nem lesz.


Hello Szella!

Hamarosan olyan növekedést látsz, hogy a kis akiba nem férnek a növények.

Eleinte alga probléma lehet, mivel crypt-ek lasabban indulnak be. Esetleg még pár bacopát belerakhatnál, maximum majd kigyomlálod később. Jó esélyel ilyen hosszú (5-10 cm), vékony szálú zöld alga szokott nőni indításnál, amit kézzel könnyen ki lehet szedni. Ha ezt látod, pár vizen úszó növény segíthet.

A másik kritikus probléma ami lehet, ha a virágföld túl van tolva műtrágyával / tápanyagokkal. Erre van esély. Sima kertföld ezért jobban működhet. Kvarchomok a tetején jó, de kavicsot is használhatsz.

Szűrőt nyugodtan lekapcsolhatod, esetleg ráteheted egy időzítőre töltet nélkül, hogy a vizet kavarja meg néha. Elvileg a víznek kristálytisztának kell maradnia, hacsak nincs probléma. Ebben az esetben megoldások később.

Ha egy héten belűl nem látsz növekedést, akkor valami probléma van. Ha a növények már nőnek, nyugodtan rakhatsz bele halat. Ha paranoiás vagy, egy ammónia teszt nem árt előtte.

Eleinte a halat reggel érdemes megfigyelni, kopoltyú milyen gyorsan mozog illetve a színét. Hal esetén éjszaka enyhén menjen a vízmozgatás időzítőn, később ezt is lehet csökkenteni.

Üdv!
 
Utoljára módosított:
Hello Szella!

Hamarosan olyan növekedést látsz, hogy a kis akiba nem férnek a növények.

Eleinte alga probléma lehet, mivel crypt-ek lasabban indulnak be. Esetleg még pár bacopát belerakhatnál, maximum majd kigyomlálod később. Jó esélyel ilyen hosszú (5-10 cm), vékony szálú zöld alga szokott nőni indításnál, amit kézzel könnyen ki lehet szedni. Ha ezt látod, pár vizen úszó növény segíthet.

A másik kritikus probléma ami lehet, ha a virágföld túl van tolva műtrágyával / tápanyagokkal. Erre van esély. Sima kertföld ezért jobban működhet. Kvarchomok a tetején jó, de kavicsot is használhatsz.

Szűrőt nyugodtan lekapcsolhatod, esetleg ráteheted egy időzítőre töltet nélkül, hogy a vizet kavarja meg néha. Elvileg a víznek kristálytisztának kell maradnia, hacsak nincs probléma. Ebben az esetben megoldások később.

Ha egy héten belűl nem látsz növekedést, akkor valami probléma van. Ha a növények már nőnek, nyugodtan rakhatsz bele halat. Ha paranoiás vagy, egy ammónia teszt nem árt előtte.

Eleinte a halat reggel érdemes megfigyelni, kopoltyú milyen gyorsan mozog illetve a színét. Hal esetén éjszaka enyhén menjen a vízmozgatás időzítőn, később ezt is lehet csökkenteni.

Üdv!
Üdv.
Köszi a tanácsokat.
Az aki gyenge pontja a kevés növényzet.
Még teszek bele "ammóniafaló" steam és úszó növényt.
Jbl 5in1 tesztem van. Nem pontos,de ha gáz van,azt azért jelzi.
 
Üdv.
Elfelejtettem ideírni, hogy sima békalencse és Limnobium Laevigatum (Amazonasi békatutaj) is van benne pár db.
 
Tettem még az akváriumba növényeket: Bacopát, Kagylótutajt és még 2 ismeretlen növényt.
Az egyik olyan, mint a Valiznéria, a másik apró levelű steam növény.
Már csak Pistiát kellene szereznem, egyelőre nem sikerült.
WP_20160913_19_40_54_Pro.jpg
 
Tettem még az akváriumba növényeket: Bacopát, Kagylótutajt és még 2 ismeretlen növényt.
Az egyik olyan, mint a Valiznéria, a másik apró levelű steam növény.
Már csak Pistiát kellene szereznem, egyelőre nem sikerült.
View attachment 17250

Magyar elnevezésekkel bajban vagyok. Kagylótutaj-ra rákerestem, és Pistia Stratiotest dobott ki.

A Vallisneria-ra a Sagittaria-ák hasonlítanak.

Nekem ez így jónak tűnik. Buborékokat látsz néha a talajból kijönni?

Milyen virágföldet használtál?

Esetleg ha a leírását be tudnád másolni ide, segíthet. A víz továbbra is kristálytisztának néz ki!
 
Félreírtam. Békatutaj van és Kagylótutajt keresek. Buborékokat nem láttam, kb. 2cm-nyi virág földet tettem bele,úgy,hogy az akvárium széleitől elhúztam, rá pedig a kvarchomok kb.4cm vastagon.
De még csak ez a harmadik napja. Baktériumot sem adagoltam, kevés halkaját szórtam bele, csipetnyit naponta. Ezt olvastam valahol, így imitálni a szennyezést, amit majd a halak etetése, ürüléke stb. okoz. Csíkteszttel mérve nincs semmi baj. Szerintem majd 1 hét múlva lehet látható változást tapasztalni. Halakat 3 hét múlva tervezek.
A virágföld barkács áruházban kapható virágföld-tőzeges.
A víz tegnap nagyon kicsit homályos volt,mint bármilyen indításnál, viszont nem volt buborékos feltöltésnél valószínűleg mert most Seachem Prime vízkezelőt használtam.
 
Utoljára módosított:
Hello!

Rákerestem a virágföldre, és ez valószínű, hogy túl ütős lesz.

"A [márka] ... virágföld fekete és fehér tőzegkeverékből és kiegészítő adalékokból készült. Felhasználásra kész, kiváló minőségű általános virágföld műtrágya adalékkal."

A műtrágya adalék problémás. Ennek egyátalán nem kellene benne lennie. Tőzeg működhet, de ez sem a legideálisabb.

Ne etess, jelenleg túl sok tápanyag van az akváriumban. Az jó jel, hogy még nincs egy masszív baktérium-boom homályos vízzel.

Üdv.
 
Utoljára módosított:
Félreírtam. Békatutaj van és Kagylótutajt keresek. Buborékokat nem láttam, kb. 2cm-nyi virág földet tettem bele,úgy,hogy az akvárium széleitől elhúztam, rá pedig a kvarchomok kb.4cm vastagon.
De még csak ez a harmadik napja. Baktériumot sem adagoltam, kevés halkaját szórtam bele, csipetnyit naponta. Ezt olvastam valahol, így imitálni a szennyezést, amit majd a halak etetése, ürüléke stb. okoz. Csíkteszttel mérve nincs semmi baj. Szerintem majd 1 hét múlva lehet látható változást tapasztalni. Halakat 3 hét múlva tervezek.
A virágföld barkács áruházban kapható virágföld-tőzeges.
A víz tegnap nagyon kicsit homályos volt,mint bármilyen indításnál, viszont nem volt buborékos feltöltésnél valószínűleg mert most Seachem Prime vízkezelőt használtam.
Szia!
Középen az a 4 kő milyen fajta? Marha jól néz ki.
 
Szia!
Középen az a 4 kő milyen fajta? Marha jól néz ki.
Szia. Kertészetben vásárolt görgetegkő. Itt a fórumon gránit,vulkanikus alapúnak azonosították be, ami nem oldódik. Leteszteltem ecetsavval,csak ez volt itthon,nem pezsgett.
 
Back
Oldal tetejére