• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 250l 2.generáció

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Bár régen működik az akvárium,csak most rakom fel.Részben a lustaság számlájára írom.
A kezdeti algásodást leszámítva gyorsan fejlődésnek indult.Amint látszik,az indítás óta igencsak
beindult.Nem látszanak a dekorok.A két oldalon a köveken rácsok vannak frissidessel. Jelenleg is ott vannak,egy-egy
bokrot képezve a köveken.
Időközben automatizálva lett a tápozás is. Mária System akváriumvezérlő dózispumpával :). Schabitól vettem.
5 vezérelhető konnektor + egy a szűrőknek. Ezt is programozni lehet ,egy gombot megnyomva bizonyos ideig leállnak,majd automatikusan visszakapcsolja őket.3 dózispumpát lehet programozni a tápozáshoz.Ezúton is keresek valakit , aki ért a vezérló Windows programja írásához.A levegőztetőt nem tudom erről üzemeltetni,mert a program nem kezeli a 24óra utáni időt.Aki írta,jelenleg nagyon elfoglalt(ígéretet kaptam,hogy megcsinálja,de nem tudja mikor,csak várni tudok türelmesen).Nem tudom,hogy egyáltalán megoldható-e,hogy más írja át?
A DIY lámpa jól működik,bár lehet,hogy csöveket kellene cserélni már.Másfél évesek.Ennek ellenére az algásodni kezdett,ami nem akart eltűnni. Feljebb emeltem a lámpát,ekkor minden alga megszűnt.Éppen talán ma engedtem lejjebb.Vannak piros növények,meg látjuk mi lesz.
A vízcsere Full RO-val történik,visszasózok TNC GH Boost-al.Most először,ennél az akvánál megy így.A garnélák is megmaradni látszanak,bár volt így is,hogy kiugrott pár.Éjszaka levegőztetek nekik,talán ez is közre játszik,hogy most sikeres a tartásuk.Használtam DIY skimmert. Kezdetben volt filmréteg.Kb.egy hónapja leállítottam ,jelenleg nincs hártyásodás.
Pár adat...

Akvárium
Indítás:2016 október
100x50x50 250l
10-es sima üveg
Új bútor lett csináltatva alá.

Vezérlés
Mária System akváriumvezérlő dózispumpával :)

Világítás
saját gyártású DIY 6x39w fénycső/függesztett,4db 4x4-es PC venti hűtéssel,
gipszkarton profilokból


Co2
nagynyomású rendszer 5kg-os Linde palack
hegesztős reduktor, Camozzi mágnesszelep
DIY szűrőházas reaktor


Szűrés
1db Eheim 2073 fejcserével 2075-re tuningolva 1250l/h
1db Eheim 2073


Fűtés
nincs- hőfok 22-23°C

Skimmel DIY konstrukció
Vízcsere Full RO + visszasózok(TNC GH Boost)


Talaj:ADA Amozonia (kb.4-5 zsák)
Táptalaj:JBL Aquabasis
Red Moor fa, és valami bazalt az Oázis kertészetből


Tápozás
Porok,száraz tápok DIY

Jöjjön pár kép.Nem terveztem semmi komolyat vele,verseny , ilyesmi,inkább csak a lakás dísze,kikapcsolódás,zen.
Ilyennek indult.
_MG_8756-2.jpg


Jelenlegi állapot
_MG_2341.jpg


A dózis pumpa csövei
_MG_5172b.jpg

_MG_5133b.jpg

Amano garnéla fagyi vörös szúnyog lárvát eszik
_MG_5129b.jpg

_MG_5149b.jpg
_MG_5151b.jpg
_MG_5182b.jpg
 
Komoly dzsungel, grat. :) A technikáról mutatsz képet?
Köszi mindenkinek!
Itt van a szekrény.A dózispumpából csak 2 üzemel.Mikro,makro.
A lámpát hasonlóan csináltam meg,mint az ATI lámpák.A ventik végigfújják a levedőt a házban.
Még kellene egy plexi,hogy végighaladjon a csöveken is a levegő. Így is sokat használ,mert
a ház nem melegszik úgy.
A bútor időnként kicsit szívás.Nem úgy csinálták meg , ahogy kértem.Középen belül nincs lyuk,hogy át lehessen vezetni a
csöveket,áramot a másik fakkba.Csak a hátulján van alul,(és oldalt),de ott elég macerás átfűzni.
A palack a szekrény háta mögött van.Éppenséggel beférne,de a macera miatt még nem szántam rá magam.
Egyébként rosszul írtam,2073 szűrő 2075-ös fejjel,a másik pedig eredetileg is 2075-ös.
A lámpa tartó konzolok a szekrény két rövid oldalán vannak felfogatva.


_MG_5188.jpg
_MG_5191.jpg
DSC_7002.jpg

23262777_06c988b577d5a9ff45753b6bd3d4599b_m.jpg 23262785_266fee5eb8093bf053ba6c4d80aadf9e_l.jpg
 
Szia.
Ez a Mária system nagyon komoly. Saját kezűleg készült? Van esetleg ról leírás a DIY topicban? Persze az akvárium se semmi, de hozza a szintet amit eddig állítottál. Gratula és további gondtalan üzemeltetést.
 
Szia.
Ne haragudj hogy megkérdezem, de milyen objektívvel/lencsével készítetted a harcsát képet. Nemrég vettem egy Nikon gépet,most azzal próbálkozom.
 
Szia.
Ez a Mária system nagyon komoly. Saját kezűleg készült? Van esetleg ról leírás a DIY topicban? Persze az akvárium se semmi, de hozza a szintet amit eddig állítottál. Gratula és további gondtalan üzemeltetést.
Nem én csináltam , a nevet csak kitaláltam,annak örömére , hogy sikerült szert tenni rá.
Dózis pumpákat már egy ideje nézegettem amúgy ís . Schabitól vettem.A naplójában van egy pár kép róla.
https://akvakertesz.hu/threads/seiryumountain2.5791/page-5

Szia.
Ne haragudj hogy megkérdezem, de milyen objektívvel/lencsével készítetted a harcsát képet. Nemrég vettem egy Nikon gépet,most azzal próbálkozom.
Sigma 17-70 2.8 obival ,Canon 700D géppel készültek a képek.

Közben hirtelenjében készítettem a dózis pumpa alá táptároló edényeket.:) Íme,szerintem egészen dizájnos lett.

17198536_999387376858921_1081176400_n.jpg
 
Köszönöm a választ, utána nézek mert szeretnék valami ilyesmit. Dózispumpát mindenképpen, de a többi funkció is hasznos. Köszi mégegyszer.
 
....macskát ne tartsatok,mert az összes kiugró halat meg fogja enni........de én szeretem a macskákat.
 
....macskát ne tartsatok,mert az összes kiugró halat meg fogja enni........de én szeretem a macskákat.
...legalább nem "feleslegesen" ugrik ki az a hal... a hal nem szárad a padlóra, plusz a macska is jól jár :D
 
Back
Oldal tetejére