• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

243 literes akvárium terv

debidevil10

Tapasztalt kertész
Üdvözlök mindenkit a naplómban! :wave:

Végre elérkezett a számomra várva várt pillanat, és hamarosan bemutathatom a készülőben lévő akváriumomat!
Ez lesz az első igazán átgondolt, és megtervezett növényes aksim! Igaz korábban próbálkoztam már egy gyári szettel, de a nagy igyekezetem ellenére se tudtam sikereket elérni!
Az összképet ryoboku stílusban képzeltem el. Megpróbálom a legtöbbet kihozni belőle, bár tudom, hogy első akvárium révén - hiába a többször áttanulmányozott blogoknak, és fórumnak- számomra ez még tanuló, gyakorló akvárium lesz!

Akvárium adatai:

Méret: 120*45*45 (243 liter)
Szűrés: Tetratec EX 1200 külső szűrő (2db)
Világítás: ATI Sun Power T5 - 4x54W
CO2: Fűtés: Hydor ETH 300W külső fűtő
Légpumpa:
  • - Schego Optimal légpumpa - 250 lph
    - Tetratec AS 40 porlasztókő
Táptalaj: Tropica növény táptalaj 5 liter
Aljzat: ADA Aqua Soil Amazonia 9 liter (4db)
Tápozás:Dekoráció, egyéb kiegészítők:

Dekorhomok:
  • - ADA Forest Sand Branco 2kg (2db)
    - ADA forest Sand Xingu 2kg (2db)
    - ADA Nílusi dekorhomok (igazából nem döntöttem el még, hogy melyiket fogom használni )
Dekorkavics:
  • - ADA Aqua Gravel M
    - ADA Aqua Gravel L
Kövek: ADA Seyriu (kb.:13kg)
Fa: ADA Red Moor
Ollók, csipeszek:
  • - ADA Do!aqua egyenes olló - S
    - ADA Do!aqua egyenes csipesz - S

Íme, néhány kép:
4668856927_233b1f6833_b.jpg


4668864385_29def4f86c_b.jpg


4668864957_32b5f75a98_b.jpg


4669487906_7b7fccd372_b.jpg


Egyelőre ennyit tudok bemutatni!
Az akvárium indítása körülbelül 2, maximum 3 hét múlva lesz esedékes!
Növénylistát azért nem tettem még közzé, mert nem végleges, később ezt pótolni fogom!
Jah, és a nevén is még gondolkozok egy darabig! :D
 
hmm ezek a fák így is elviszik a látványt :lol:
érdekes lesz látni mit csinálsz majd a meglévő anyagokból. izgalmas naplónak ígérkezik :thumbup:
 
Dolgok, amikre megéri várni egy kicsit (vagy sokat). Jó felszereléssel indulsz, szépek a fák is, nagy baj nem lehet. :) Sok sikert hozzá.

Jó látni, hogy mostanában már nem csak nano méretben mertek próbálkozni, és egyre több a készülő, készülgető nagyobb aki is. :thumbup:
 
Hű Peti, erre tényleg megérte várni! :) Elismerésem, nagyon hangulatos lesz ez a sarok. A meleg színű fal és a pálmák remekül ki fogják egészíteni az akvárium látványát. Jó lett a bútor is! (Persze a legjobb a lámpatartó! :lol: )
 
viktorlantos said:
hmm ezek a fák így is elviszik a látványt :lol:
érdekes lesz látni mit csinálsz majd a meglévő anyagokból. izgalmas naplónak ígérkezik :thumbup:

Kösz Vik!
Megpróbálok belőle mindent kihozni, még kezdőként is! ;)

Luna said:
Dolgok, amikre megéri várni egy kicsit (vagy sokat). Jó felszereléssel indulsz, szépek a fák is, nagy baj nem lehet. :) Sok sikert hozzá.

Jó látni, hogy mostanában már nem csak nano méretben mertek próbálkozni, és egyre több a készülő, készülgető nagyobb aki is. :thumbup:

Köszi szépen!
Később viszont, ha belejövök én is szeretnék egy nanót!

Ramen said:
Vik-nek volt egy postja, az egyik Aqau Journal számmal kapcsolatban. Amiben a fákkal 1 ívet növényesítenek be.
A Te fáiddal ezt szépen meg lehetne valósítani.

Link: http://viktorlantos.com/wordpress/2010/ ... l-vol-175/

Ezt a posztot nem is olvastam!
Igen, erre Vik is felhívta a figyelmemet, hogy hagyjam szabadon néhol a fát! Mindenesetre megfontolom a tanácsotokat!

Labirintkopoltyus said:
Jó kis kezdet! ;) Az akvárium sima vagy opti?

Hehe :D
Nem opti, sajna!
 
oRphEus said:
Hű Peti, erre tényleg megérte várni! :) Elismerésem, nagyon hangulatos lesz ez a sarok. A meleg színű fal és a pálmák remekül ki fogják egészíteni az akvárium látványát. Jó lett a bútor is! (Persze a legjobb a lámpatartó! :lol: )

Köszike!
A falat nem rég kentük át mert volt egy polc felfüggesztve, (nem fért volna el az aksival együtt) és el kellett tüntetni a nyomokat!
A bútor, hát igen ebben te adtad a legtöbb segítséget, a tiéd volt a minta! Csakúgy, mint az állványnál!
És mit szólsz az aksihoz???Nem ismerős!?? :D
 
Nice :cool: Ez ugyanaz a méret és stílus mint az enyém, sok sikert hozzá!!! Örülök, hogy ilyen igényes akit még valaki összerak mostanában, nyomassuk a 120x45x45-ösök táborát! ;) A technika teljesen ok egy ilyen setup-hoz, látszik, hogy jól végiggondoltad, nagy gratula ezért! A berendezés már időszakos dolog, azon változtathatsz... A fákat szerintem még forgasd kicsit, hogy legyen valamilyen kompozíciós elv a dolog mögött... A kétoldalon szimmentrikusan két fa elrendezés nem szerencsés. Azt is mondhatnám, ha két fám lenne, akkor vagy sziget (egy db.-nak tűnő két fa), vagy ilyesmik jutnának az eszembe:

1. Ez nem ua. a fa mint a tiéd, de érzed, hogy van egy hangsúlyosabb a bal oldalon aranymetszésben, meg van egy "csenevész" ellentételezésnek a jobb oldalon, de ha jobban belegondolok csak egy fa van meg egy kis "jobbrajáték".

2. Itt gondol egy merészet és eldobja a két fát az aki két oldalára teljesen, hogy közötte legyen egy harmadik hangsúly (ez is páratlan!) - a domb! Ez mondjuk egy szélesebb aki és mások a fák arányai, de lehet a tiédből is ilyet...

3. Ez is (talán) két fa, de kitölti a teljes akit, szóval nem hangsúlyos kétpontos...

4. Viszont ez a modern Red Moor trend az ADA-nál. Ez mondjuk 3, de inkább 4 fa, amiből 1 jobbra húz, a többi viszont fokozatosan és hangsúlyosan balra, a hátsó sarok felé. Miközben van egy aranymetszéses rés balra. Zseniális.

Lényeg-a-lényeg... Van elgondolás, van kompozíció, nézegetni kell az ilyen képeket agyvérzésig... ;) Mindenkinek javaslom, sokat lehet tanulni.
 
keymaker said:
Nice :cool: Ez ugyanaz a méret és stílus mint az enyém, sok sikert hozzá!!! Örülök, hogy ilyen igényes akit még valaki összerak mostanában, nyomassuk a 120x45x45-ösök táborát! ;) A technika teljesen ok egy ilyen setup-hoz, látszik, hogy jól végiggondoltad, nagy gratula ezért! A berendezés már időszakos dolog, azon változtathatsz... A fákat szerintem még forgasd kicsit, hogy legyen valamilyen kompozíciós elv a dolog mögött... A kétoldalon szimmentrikusan két fa elrendezés nem szerencsés. Azt is mondhatnám, ha két fám lenne, akkor vagy sziget (egy db.-nak tűnő két fa), vagy ilyesmik jutnának az eszembe:

1. Ez nem ua. a fa mint a tiéd, de érzed, hogy van egy hangsúlyosabb a bal oldalon aranymetszésben, meg van egy "csenevész" ellentételezésnek a jobb oldalon, de ha jobban belegondolok csak egy fa van meg egy kis "jobbrajáték".

2. Itt gondol egy merészet és eldobja a két fát az aki két oldalára teljesen, hogy közötte legyen egy harmadik hangsúly (ez is páratlan!) - a domb! Ez mondjuk egy szélesebb aki és mások a fák arányai, de lehet a tiédből is ilyet...

3. Ez is (talán) két fa, de kitölti a teljes akit, szóval nem hangsúlyos kétpontos...

4. Viszont ez a modern Red Moor trend az ADA-nál. Ez mondjuk 3, de inkább 4 fa, amiből 1 jobbra húz, a többi viszont fokozatosan és hangsúlyosan balra, a hátsó sarok felé. Miközben van egy aranymetszéses rés balra. Zseniális.

Lényeg-a-lényeg... Van elgondolás, van kompozíció, nézegetni kell az ilyen képeket agyvérzésig... ;) Mindenkinek javaslom, sokat lehet tanulni.

Köszönöm a biztató szavakat és a tanácsaidat!
Egyébként az előző naplókból okulva, már vártam mikor jössz és vágod keresztbe a számításaimat! :lol:
A berendezést mindenképpen szeretném idővel fejlesztgetni!
Fa rendezgetésével kapcsolatban jönnek a problémák!Nekem egyszer régebben megtetszett egy aki:
4356315375_1e24e01d97_o.jpg

vagy amit ti rendeztetek be egy ügyfélnek https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=855!
Tudom, hogy van ennél szebben kivitelezett is, de valami megfogott benne, és hasonló felépítésű akit tervezek én is! Viszont a utolsó kép amit linkeltél, megfogott! Tuti, hogy láttam már, csak átsiklottam rajta egyszerűen!
Ha ilyen stílus mellett döntök akkor viszont még legalább egy Red Moor után kell néznem!
Ezért is nyitottam hamarabb a naplót, a tanácsok végett, mert ezekre lehet igazán alapozni!
 
Szerintem a meglévő alapanyagból tökéletes akit tudsz építeni. Nézz meg sok akváriumot ami közel áll ahoz amit szeretnél. Nézd meg az apró részleteit, növényválasztásokat, halakat, mindent. És a látottakból okulva csinálj valamit ami neked bejön. Akár a sok sok ötlet ötvözéséből.
Amit belinkeltél akit csodálatos. Óriási kihívás lenne reprodukálni azt is.

Ne hagyd hogy megingassanak. A vélemények segítenek időnként, de ez olyan mint az autó. Mindenki mástfélét akar. Bizz magadban Luke... az erő veled van ;) :lol:
 
Húúúú!!!
Nagyon irígy vagyok, tökéletes technika, fák már csak a sziklák és egy ütős elrendezés hiányzik!! :shock: ;)
Sok sikert a továbbiakban, nagyon jó úton haladsz! ;) ;)
Megjegyzem, fákból, kövekből illetve sziklákból sosem elég, annál több lehetőséged van a hardscape elrendezésre!! ;)
 
viktorlantos said:
Szerintem a meglévő alapanyagból tökéletes akit tudsz építeni. Nézz meg sok akváriumot ami közel áll ahoz amit szeretnél. Nézd meg az apró részleteit, növényválasztásokat, halakat, mindent. És a látottakból okulva csinálj valamit ami neked bejön. Akár a sok sok ötlet ötvözéséből.
Amit belinkeltél akit csodálatos. Óriási kihívás lenne reprodukálni azt is.

Ne hagyd hogy megingassanak. A vélemények segítenek időnként, de ez olyan mint az autó. Mindenki mástfélét akar. Bizz magadban Luke... az erő veled van ;) :lol:

:lol: :D
Tudom, hogy velem van, és meg is próbálom használni!
Nem mondanám, hogy meginogtam, inkább csak elgondolkoztam Keymaker ötletein!Bizonyára sokkal izgalmasabb akik születhetnének, de elsőre nem szeretném túl bonyolítani!

Cecska said:
Húúúú!!!
Nagyon irígy vagyok, tökéletes technika, fák már csak a sziklák és egy ütős elrendezés hiányzik!! :shock: ;)
Sok sikert a továbbiakban, nagyon jó úton haladsz! ;) ;)
Megjegyzem, fákból, kövekből illetve sziklákból sosem elég, annál több lehetőséged van a hardscape elrendezésre!! ;)

Az elrendezés, hát igen most már lassan neki kell állnom legózgatni!
 
Viktornak igaza van, ne hagyd, hogy egy ember tanácsa eltántorítson attól amit akarsz! Főleg nem úgy, hogy csak neked van elképzelésed arról, hogy mi lesz a vége. Megjegyzem, hogy az általad linkelt akik is mind kicsit "balsúlyosak" és a középen futó ösvény sincs szimmetrikusan középen, van benne játék... És nincsenek szemből fotózva, nem véleltenül. ;) Úgyhogy ha rám hallgatsz, magadra hallgatsz. ;)
 
Egy kicsit késve bár, de közzé teszem a növénylistámat:

-Myriophyllum matogrossense XL - 1db
-Pogostemon erectus - 3db
-Rotala sp. green - 2db
-Nymphaea lotus - 1db
-Cryptocoryne parva - 2db
-Microsorum pteropus 'Narrow' - 2db
-Anubias barteri var. nana - 4db
-Hydrocotyle verticillata - 1db
-Pogostemon helferi - 3db
-Eleocharis parvula - 3db
-Vesicularia ferriei 'Weeping' - 3db
-Riccia fluitans - 1db

Közben, olyannyira zajlottak körülöttem az események, hogy sikerült berendeznem is az akváriumot!
A növényekért személyesen mentem el kedden, szóval már durván három napos az akvárium!
Eddig minden rendben ment, bár már kisebb fonálalgákat vélek felfedezni!
A növények kezdenek beilleszkedni, a parvula hozza kisebb hajtásait, illetve a lotus-on is új levelek figyelnek! :D

Képeket, később rakok fel, majd ha egy kicsit jobban összeszedte magát az aki!
 
Helyes kis növénylista.
Mondhatnám, hogy sokkal jobb lenne, ha már most megmutatnád mert sokat tanul az ember a hozzászólásokból, meg esetleg mások olyasmire figyelnek fel ami jó és te nem veszed észre.......
Szóval írhatnék ilyeneket, de az igazság az, hogy kíváncsi vagyok. :)
 
Én is kiváncsi vagyok!
Amúgy meg jó ha van egy kezdeti és egy pár hetes kép az akiról!Így jobban látjuk a válltozást az akin!
De várunk ha úgy van!

Üdv Jani.
 
oRphEus said:
Szia Peti.
Mi újság az akival? Várjuk a képeket...

:D
Nem fogsz lemaradni róla!
Hamarosan teszek fel képeket, de szeretném egy számomra kiváló állapotban lekapni az akit!
Meg egyébként a jó munkához idő kell!Nem igaz oRphEus??? :lol:
 
Back
Oldal tetejére