• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 240L kezdő akváriumom

A tápozásról változó javaslatokat kaptam. 5-5ml/nap értékkel kezdtem, majd váltottam 3-3ml/nap adagra és kevésbé volt aktív az alga, de javaslatra visszatértem a 6-6ml/nap-ra.
Most elsőre belövöm a foszfátszintet is és még néhány magasabb növényt szerzek jobb oldalra a két vitorláshalnak. A nap ellen készítettem - egy nem túl esztétikus - árnyékolót, ez 70%-ban le is árnyékolja. (használt) Nyáron már nem lesz gond, mert magasan jár a nap, de most télen egész dél előtt körbemegy.
Egyébként elég erősnek tűnik az áromlás (bár nincs mihez viszonyítani). Linkeltem egy kis videót.
A black-out kivitelezése gyerek mellett kihívásokba ütközik :)

Janunárra tervezek egy új bútort gyártani alá, akkor majd elgondolkodom mélyebben...
 
Karácsony előtt nem tudtam ellenállni és BO helyett kapott egy algairtó kúrát heti vízcserékkel. (HappyLife)
Most egész jól néz ki, de az okot nem oldotta meg bizonyosan.

Ami még változás, hogy tönkrement a dimmerem így most napi 7 órában világít nekik 130W LED. Ez a növények (vagy a maradék alga) bubizására igen jó hatással van.
Táp továbbra is 2-2 micro/macro és 5ml Excel. A foszfátot 1ppm körül tudom tartani, pár naponta kell pótolni.

Az új vitorláshal ismét rakott pár tucat ikrát a talajfűtőre, majd meglátjuk lesz-e belőle valami. Előzőleg megette őket 2-3 nap után :(

És a takarításnál eldőlt a fa, de egész jó lett így :) Maja ehhez alakítom a többi részt.

20171228_1.JPG
 
Adtam egy kis időt az akváriumnak és úgy tűnik, hogy normalizálódik a helyzet. Utolsó vízcsere 1 hete volt és megállt az algásodás, a növények fejlődnek.
Úgy tűnik, hogy segített az alga elleni szer.

A foszfát adagolást beszüntettem, mert stabilan 0,5 körül volt. Táp továbbra is 2-2 micro/macro és 5ml Excel megy bele.
Múlt héten felütötte a fejét a "homályos víz" jelensége. Reggel kristálytiszta a víz de estére opálos lett. Valami algára gyanakodtam, ezért 1 napra lekapcsoltam a világítást de a jelenség hasonló.
Végül egy vidéki hétvége - táp és fény nélkül 3 napot - megoldotta. Most szép minden...

A héten kiderül, hogy ha visszatérek a normál kerékvágásba akkor mi jön vissza.
Kicsit gyanakszom még az elmúlt időszak borús időjárására... lehet, hogy nem volt külső napfény?
 
És ismét vannak vitorlás ikrák. Most végre a skimmerre rakta (ami most pihen) és nem a melegítőre.
Még nem vagyok otthon a szerelmi életükben, de lehet hogy a párjába van a hiba, hogy nem kelnek ki?
Hátha...
 
Sokáig nem jelentkeztem, de nem történt semmi. Szép lassan visszajött némi alga, lenne mit kezelni.
A napfénytől próbálom óvni, úgy-ahogy sikerül is.

3 napra hagytam itthon (előre megkapta a tápot) és mire hazaértem a befolyók ilyen szép feketés-barnák lettek.
Vajon mi érhette őket?

Most egy alapos tisztítás jön, majd beüzemelem a frissen összerakott CO-t. (Aquamedic 1000 reaktorral).
Már csináltam vele teszteket, de a porlasztása közel sem tökéletes. (5-6 másodpercenként belő 2-3 bubit a csőbe). De majd jön a szúnyogháló/dryvit tunning hamarosan.
Már kíváncsian várom, hogy mi következik :)
20180223_073122.jpg
 
Back
Oldal tetejére