• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

22l első próbálkozás

Növényválasztásban kérnék segítséget, Anubias nana,és valamilyen moha van itthon,azok belekerülnek,mindenképp szeretnék bele Pogostemon helferit.
A lényegre térve,szeretnék bele valami vörös növényt,és valami Hydrocotyle fajt,ezekből van-e ekkora akiba való kisnövésű(26 cm magas az akvárium),meg valami köves,szikás domboldalra való alacsony növényt(Hc-re gondoltam csak nem tudom elég-e neki a 15 watt,vagy valami fűszerű :) ).-erre gondoltam ami még kérdéses,meg a szűrőcsőre,mert esőztetőm van,ha lehet nem vennék még befolyócsövet is. :)
Még a Greenaquás csapattól kérdezném,hogy a növények kiszállítása együtt történik-e a többi megrendelt cuccal-vagy külön külön?
 
Az utóbbi kérdésért bocsi,megtaláltam a Green Aqua honlapján a tájékoztatót :) A növényválasztásban még mindig szeretnék segítséget! ;) Köszönöm a válaszaitokat előre is!
 
Kis vörös növényre talán a fűszerű E.Tenellus-t mondanám. A Legtöbb vörös növénnyel az a baj hogy ilyen kis akváriumba nem teljesedik ki. Illetve a vörös színek előcsalogatása sem mindig egyszerű.

yerodin said:
Még a Greenaquás csapattól kérdezném,hogy a növények kiszállítása együtt történik-e a többi megrendelt cuccal-vagy külön külön?

Növényeket külön szállítjuk minden esetben, mivel sok tényezőtől függ.
Van e az országban, tud e a Tropica szállítani belőle az adott időszakban, mikor jön a következő Tropica szállítmány stb stb...
Ez érdemes elolvasni: http://www.greenaqua.hu/tropica-novenyv ... ajekoztato :thumbup:
 
Köszi szépen,elolvastam! :)Még annyit kérdeznék,hogy a Tropica-s csomagok ugyan akkorák mint az itthon kaphatók?(gondolok itt arra a fekete műanyag "cserépre")
 
Valaki tudna nekem segíteni? :mrgreen: Megjöttek a cuccok a greenaquától(köszi :D )És türelmetlenül várom,hogy elkezdjem építeni :) Van itthon pár növényem,ezért sajnos vagy nem kezdem el addig,amíg meg nem jön amit rendelni fogok,vagy elindítom ezekkel,és később ültetem be a többit.Melyiket javasoljátok?A világításnak az első hónapban egy 11Wattos energiatakarékost használjak,vagy mehet a 15W(0.7W/l)t8 os cső?Csak ennyi egyelőre :p Előre is köszi!
 
2 WPG-nél magasabb világításra nincs szükséged indulásból. Maradj az alacsonyabb értéknél. (Bár nehéz összehasonlítani egy esetleg jobb teljesítményű kompaktot egy nagyobb wattszámú, de gyengébb minőségű T8-al)
 
Ha pontos elképzelésed van az elkészítendő akiról, akkor belevághatsz, addig is járatod. Ha megjönnek a hiányzó növények, akkor érdemes teljesen leengedni a vizet beültetni, esetleg még elrendezgetni, aztán újra feltölteni felesben a leengedett és friss vízzel. Állatot addig ne rakj bele.
 
Köszi a válaszokat!
A probléma az,hogy a 11W os izzónak nem túl jó a színtartománya :roll: a szerintem ilyen 2400-2700K a t8-as pedig 6500K,de még egy darabig nem lesz kész a t8 "armatúrája",ezért addig marad a 11W,ha kész lesz majd látom a fejleményeket,és döntök :) .Állatokat kb. egy hónapig nem terveztem még bele rakni.
 
Nagy nap a mai! :D Végre sikerült összerakni az akit,több kevesebb sikerrel.Kezdőként több hibát is vétettem,a legelső a talajválasztás :) ,a másik pedig a kapkodás.Ezekből kifolyólag a hardscape se lett tökéletes,a növényültetés pedig egy rémálom volt :cry: HC-t soha többet nem ültetek manadoba,de a manadon amugy is gondolkozok h akarom-e valaha használni :x .Az ültetés azért olyan amilyen,mert ahogy beinditottam a szűrőt,szépen felkapta a HC-ket,ugy kellett beleimádkoznom őket a talajba. :shock:
A végső felállás:
A növényeket szegeden vettem egy kisállatkereskedésben,szépek voltak és ugy voltam vele,hogy miért ne :p
Szűrés:Eheim 2211,Aquaimpex filterlithel töltve
Világítás:egyelőre warm white(2700K) 11w energiatakarékos izzó,később cserélem vmi 6500K-esre
Co2:élesztős+easy carbo
Tápozás:Green Aqua Micro,macro
Talaj:manado+aquabasis
Kövek:vörös homokkő(mecsek)
Fa:szőlőágak
Növények:Anubias nana(ebből még megy egy nagyobb bokor a meglévő mellé hátra)
Eleocharis acicularis
Hemianthus callitrichoides
vmilyen moha az ágon,sztem jávai,aki meg tudja állapitani róla h milyen az beirhatná ;)
4660676583_bca1ce0352_b.jpg
A HC ültetés elég amatőr,de ez tellett tőlem :( ,a manado remélem nem lepi el a dekorhomokot,igy is nagyon sokat letakart :cry: Akinek van valami ötlete hogy hogy szedjem le róla,kérem ossza meg velem ;)
4661296366_8722591ddf_b.jpg
Háttérhez szeretnék segítséget kérni,pár helyen láttam ilyen szürke átmenetes hátteret és nagyon megtetszett-olyat hol tudnék szerezni?
Bármilyen kritikát véleményt észrevételt szívesen fogadok,sőt kérném is őket :p
Előre is köszönöm!
Tudom a képek ékköve a lila polifoam :mrgreen: :oops: nem találtam mást,de látom ez cserére szorul :roll:
 
Gratulálok, látszik, hogy kigondoltad, hogy és miként fogod összerakni. :thumbup:
Sajnos a dekorhomok vs Manado nem szerencsés párosítás. Mindig gond lesz, hogy folyton rá fog hullani. Apró kövekkel szokták kirakni a találkozásnál, hogy ezt megakadályozzák. Ami ráhullik, azt vízleszívócsővel tudod óvatosan lekapni róla.

Ui: Esetleg majd a csajokat kérdezd meg, hogy a középső fa nem emlékezteti-e őket valamire... :shifty:
 
Szia!
Amennyiben a trópusban vetted, akkor nem Eleocharis acicularis, hanem emers parvula ;) Ezt majd visszavághatod (1-2 hét múlva), mert a levelei be fognak rohadni.
A H.C.-t rögzítheted kettétört fogpiszkálóval, ezt a V alakot (fordítva :) )szúrd be a manadóba, mert a szűrőd folyamatosan ki fogja szedni belőle.
A dekorhomokról már Nigro említést tett.
Tegyél bele bőven stemeket még most, hogy legyen, ami felvegye a tápanyagokat.
Óvatosan a piláccsal....
 
Létezik, hogy az a moha, Forrásmoha? Sztem leginkább arra hajaz.
Azzal baj lesz, mert a meleg vízben kihal.
Én is simán megjártam életem első rendelésekor.
A jávai/karácsonynak szerte ágazóbbak a növései. a forrásmoha ilyen egyeneske nem?
 
Köszi a hozzászólásokat mindenkinek! ;)
Nigro:ez a piszkos fantázia... :mrgreen: nekem eszembe se jutott ilyesmi :)
Atti:Igen ott vettem :( lehet,hogy jobb lett volna ha nem mondod :mrgreen: parvulával akartam szőnyeget,vagyis a HC helyét,de mivel megláttam ezeket,kialakult bennem az új kép.most fogalmam sincs,hogy mit csináljak :cry: az az érzésem hogy igy a parvula nem igazán fog érvényesülni.jááj pedig már megszerettem ezt a leendő képet acicularissal meg HC-val :lol:
someday:nem tudom,lehet hogy az,de az biztos hogy birja a meleg vizet,garniknál volt pár hónapot 25 fokban ;)
Ha valakinek van valami ötlete,hogy mit kezdhetnék igy az ujdonsült parvulámmal,vagy a helyével,akkor legyen oly szives megosztani velem :mrgreen: .
 
Hello!
Kb egy hét telt el az indítás óta,alga szerencsére egyelőre 0,a növények is ugy látszik meggyökeresedtek nagyjából.Problémát az alacsony co2 szint jelent,és a szűrő még mindig rendezgeti a dekorhomokot,ezt lehet lecserélem valami nagyobb szemcséjűre.A parvula elkezdett rohadni,ugyhogy lassan esedékes a visszavágás,viszont a "HC" elkezdett uj hajtásokat hozni,és azt hiszem ezzel is melléfogtam,és HM et vettem.
Ha valaki be tudja azonositani ezen fotók alapján kérem tegye meg :mrgreen: (bocsi a képminőségért)
4687569835_6a584a91ca_b.jpg
4688203578_3d1a244e12_b.jpg
Ha tényleg HM akkor meg kell cserélnem a parvulával,mert igy teljesen értékelhetetlen lenne az összkép.Az ilyen indítás utáni átrendezésekben is szívesen fogadok tanácsot! ;) Előre is köszi!
 
Én olyan 90%-ra mondom hogy HM. Elég nagyok a levelei. A HC-nek kisebbek. Indítás után is nyugodtan rendezgethetsz, sőt kötelező is ha valamelyik növényen érzed hogy nem oda való. Arra figyelj csak, hogy minél kevésbé kavard fel a talajt.
 
Üdv. Mindenkinek!
Eljött ennek is az ideje,mostantól próbálom a naplót viszonylag folyamatosan vezetni.Ősszel elköltöztem itthonról,egy hét múlva jövök haza,talán mostmár több időt tudok szentelni az akira. ;) Amíg nem voltam itthon édesanyám gondozta az akváriumot,ezért nincs a legjobb formában,ezen igyekszem most változtatni.Feldobtam a HAC-ra,nem veszitek semmit alapon,és tényleg csak nyertem vele!Köszönöm a kommenteket,maximálisan egyetértek velük,és ezek már nekem is feltűntek,csak hát nem tudtam rajta nagyon változtatni.Ma csináltam egy nagyobb karbantartást,és csattintottam pár képet előtte-utána.Elég sok algával küzdök(cyano,fekete egyet,zöld fonál,barna)szóval kb. minden amit el lehet képzelni.A flow nem a legjobb,a hétvégén kicserélem az esőztetőt valami sima befolyóra.
Jöjjenek a képek:
5254467963_6e6c7d5767_z.jpg

5254466987_8618eb58b6_z.jpg

5254465851_6a38e7af20_z.jpg


Szeretném a segítségeteket kérni,az algásodás ügyében is,meg a növényeknek se tetszik valami,a parvula se igazán terjed,a HM meg nagyon felnyurgult.Előre is köszönöm a válaszokat! :)
 
yerodin said:
A képek feltöltésében egy kis segítséget kérnék,vmiért nem sikerül megjelniteni őket. :oops:

Azért nem jelenik meg, mert a link végére nem [img ] kód kell hanem [/img]!

91jvCP

91jwge


Nyomj egy "idézet" gombot a mostani Hozzászólásomon és nézd meg a képeid linkjeit! Úgy érthetőbb lesz!
 
Back
Oldal tetejére