• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

22l első próbálkozás

yerodin

Tapasztalt kertész
Hali!
nemrég határoztam el magam, hogy belekezdek egy növényes akvárium készítésébe,az anyagi kereteim szűkössége miatt egy 22 literesre esett a választásom.
olvasgatok már egy ideje a témában,de a tapasztalatom még 0,ezért irok ide,szeretnék tanácsokat kérni!
A terv:Iwagumi stílus,a berendezésen még nem gondolkoztam
Szűrés:Eheim Classic 2211 vagy 2213 ezzel kapcsolatban véleményetek? elég-e a kisebb
Talaj: növénytalaj-sera floredepot vagy JBL aquabasis amelyikhez könnyebben hozzájutok
fölé JBl manado
Táp:Green Aqua micro,macro
CO2: itt a fő probléma,megoldható e simán easy carbo-val vagy mindenképp kell legalább élszetős rendszer?
Növények:Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Pogostemon helferi--a Greenaquától rendelném-40x21 es alapterületre melyikből hány tő kéne?
Állatok:garnélákra gondoltam,esetleg pár kisebb méretű hal
Előre is köszönöm a segitséget,üdv
 
Nekem szinte ugyanezek a paraméterek vannak, a szűrőt és a tápozást, a táptalajt (JBL Aqua bas.)illetően is.
A carbo mellé alkalmazok élesztős cuccot is, már rutinszerű az egész.
Menni fog ne félj.
 
Sicce 300 l/h. :D

A bal oldalon van a bejövő ág, egy L alakban fújja be a szűrt vizet, a másik oldalon, meg a felszín alatt kb. 2-3 cm-re szívja.Esőztető nincs.
 
köszi! most gondolkodok 1 másik megoldáson Atman szűrőkről vélemény? 600l/h 22 literre nagyon sok? 27x forgatja meg óránként a vizét.vagy esetleg ilyen hátlapra akaszthatós külső szűrő? az nagyon gagyi?
 
yerodin said:
köszi! most gondolkodok 1 másik megoldáson Atman szűrőkről vélemény? 600l/h 22 literre nagyon sok? 27x forgatja meg óránként a vizét.vagy esetleg ilyen hátlapra akaszthatós külső szűrő? az nagyon gagyi?
Akasztóst felejtsd el nem ér semmit.Atman jó de szerintem a 600l/h rengeteg,bár lesznek akik megcáfolnak.
Én a 2213-at választanám,annak két literrel nagyobb a szűrőfelülete a 2211-hez képest.
 
aham köszi,már lemondtam az atmanról is tényleg nagyon sok a 600 l/h meg kb 5 literes a tartálya,mire azt megtöltöm anyaggal ugyanott tartok árban mintha megvenném a 2213-at
 
köszi szépen a válaszokat,most uj problémáim adódtak :) nem tudom hogy milyen víztesztek szükségesek egy kezdő aki beinditásához,meg ha élesztős Co2 rendszert használnék akkor milyen kiegészitőket kell ahoz vennem?
 
yerodin said:
köszi szépen a válaszokat,most uj problémáim adódtak :) nem tudom hogy milyen víztesztek szükségesek egy kezdő aki beinditásához,meg ha élesztős Co2 rendszert használnék akkor milyen kiegészitőket kell ahoz vennem?
Ha nem vagy tele pénzzel szerintem ne költs tesztekre, ha mindent úgy csinálsz ahogy kell akkor feleslegesek. Inkább azt a pénzt a CO2-be tedd bele,
ami kell élesztőhöz:
- normális üveg difi (nekem a noname nem jött be)
- co2 cső
- co2 visszacsapó szelep
- tűszelep, (egy olcsóbb is megteszi)
- buborékszámláló tetszés szerinti
-1 vagy 2 két literes visszaválthatós kólásüveg
 
Hali!
Az előző kudarcba fulladt projektemet szeretném most feléleszteni,remélem sikerülni fog. :mrgreen:
A szűrő Eheim 2211 Substrat Pro-val töltve.
Kérdéseim :p :
1.Elég-e egy fa porlasztó az élesztős co2-höz?(tudom,hogy nem jó,de félek venni egy diffúzort,azt majd inkább csak a nagynyomásúhoz,meg ilyen kicsi akiba lehet h nem is kell olyan nagy beoldás)easy carboval együtt meg tudom-e oldani a co2 ellátást?
2.A szűrőt esőztetővel vagy sima befolyócsővel használjam?
3.Világításnak hány wattot javasoltok?(van itthon egy 15 wattos tungsram F33-640 cool white t8 cső,mindennel együtt,örülnék ha elég lenne :lol:
4.Növényválasztásban kérnék segítséget, Anubias nana,és valamilyen moha van itthon,azok belekerülnek,mindenképp szeretnék bele Pogostemon helferit.
A lényegre térve,szeretnék bele valami vörös növényt,és valami Hydrocotyle fajt,ezekből van-e ekkora akiba való kisnövésű(26 cm magas az akvárium),meg valami köves,szikás domboldalra való alacsony növényt(Hc-re gondoltam csak nem tudom elég-e neki a 15 watt).
5.Szükséges-e bejáratott szűrő mellé valami baktérium-készítmény?Seachem Prime-ot szeretnék vízelőkészítőnek.
Igyekeztem rövid lenni :D Előre is köszönöm a segítséget!
 
Hali!

A faporlasztót felejtsd el.

A cső sem jó.Egy ekkor aksinál egy sima 15-20 W-os 6500 Kelvines energiatakarékos izzó is megfelel.
De kereshetsz a weben T8-ba 6500 kelvinest, hátha van.

Nekem egy nagyon hasonló paraméterekkel rendelkező aksim volt (értve a szűrést, méretet,CO2-t növényeket).Nekem esőztető nem volt, de a befolyó ágra aplikáltam egy 90 fokos könyököt, és így vízszintes volt az áramlás.
 
Köszi szépen!
Amit elfelejtettem megkérdezni az még az,hogy költöztethető-e egy ekkora akvárium berendezve(persze víz nélkül,elbirja-e az üveg)?Elég nagy az esély rá hogy augusztusban költöznöm kell,és nem szeretném szétszedni. :cry:
 
yerodin said:
Köszi szépen!
Amit elfelejtettem megkérdezni az még az,hogy költöztethető-e egy ekkora akvárium berendezve(persze víz nélkül,elbirja-e az üveg)?Elég nagy az esély rá hogy augusztusban költöznöm kell,és nem szeretném szétszedni. :cry:
Simán! Mi 82 literes akvámat költöztettük leengedve a vizet, halakat vödörbe téve. Növényekre újságpapír és kész. 200 literesnél sem okoz lehetetlen feladatot, melyről Nigro blogján olvashatunk
 
Köszi Proci!
A fénycsőre találtam megoldást,sylvania gro-lux 15w t8 8500K-erről mi a véleményetek?Azt mondták lilás színe van,attól nem torzulnak el a színek az akiban?
 
yerodin said:
Köszi Proci!
A fénycsőre találtam megoldást,sylvania gro-lux 15w t8 8500K-erről mi a véleményetek?
Ha csak egy csöved van, akkor 6500K fölé ne menj, mert túl rideg lesz az akvárium (hideg kékes-fehér szine van).
Persze valaki már megszokta, azért előbb érdemes 6500K-nál maradni. Aranyközépút ;)
 
Köszi!Találtam közben 6500K-s csövet is :D !
A többi kérdésemben esetleg tudna vki segiteni? :mrgreen: Szeretném minél hamarabb beindítani az akit,de nem akarok elhamarkodott lépéseket tenni ;)
 
Tudom, hogy vak vagyok de hol a többi kérdés?Vissza olvasva sem találtam, olyat amire nem kaptál volna választ. :oops:
 
Back
Oldal tetejére