• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2017. Sep 2] II. Akvakertész horgászverseny (Gödöllő)

Jelentem 3 ponty, kb. 6,5 kg, mind match-ra.
Feederrel nem tudtam semmit fogni egy agyontelepített vízen. Úgy tűnik nem tőlem kell tartani a jövő héten ...
Azért ez nem rossz! Az első versenyen a tizedét sem fogtuk. Együtt, összesen!
 
Hát alapvetően azért mentem pedig, hogy teszteljem a pelleteket + az etetőanyagot. Ehhez képest úszóval fogtam 3 pontyot kb 5 méterre a stégtől...
A legszebb (pikkelyes nyurga) megmenekült, a másik kettőből holnap ebéd lesz .... tudom, fujj, húshorgászok ...
 
Hát alapvetően azért mentem pedig, hogy teszteljem a pelleteket + az etetőanyagot. Ehhez képest úszóval fogtam 3 pontyot kb 5 méterre a stégtől...
A legszebb (pikkelyes nyurga) megmenekült, a másik kettőből holnap ebéd lesz .... tudom, fujj, húshorgászok ...
Én pont úgy gondolom, hogy azért horgászom, hogy elfogyasszam, gondolom te is így vagy vele. Szeretek enni, imádom a halat ( minden formában).
Mi lesz a menü belőle? Rácponty?
Jó étvágyat!
 
Köszi!
Sima halászlé lesz, bajaiasan, gyufatésztával.
A hasaaljából majd haltöpörtyű, de ahhoz majd kell még fognom egyet később, ezek nem voltak túl zsírosak.
A rácpontyot is szeretem, azt karácsonykor szoktam ...
 
Köszi!
Sima halászlé lesz, bajaiasan, gyufatésztával.
A hasaaljából majd haltöpörtyű, de ahhoz majd kell még fognom egyet később, ezek nem voltak túl zsírosak.
A rácpontyot is szeretem, azt karácsonykor szoktam ...
Hmmm...jól hangzik. Jó étvágyat hozzá nektek!
 
Valami szakmai titkot még megtudhatunk? Csali, fenéken/vízközt, etetőanyag stb. ? :)
Tőlem biztosan nem!
:D

(semmi extra, kb 1,80-as víz, könnyű match, 0,20-as zsinór 0,18-as előkével, 10-es horog, a fenék felett lebegtetve - feltolós úszó, a csali kukoricapellet, az etetőanyag a legolcsóbb Tímár-mix vagy valami ilyesmi. A feederen epres - halas- krilles pelletekkel próbálkoztam, az etetőkosár birizgálásán kívül értelmes húzásom nem volt)
 
Hogy ne csak offoljak a snecijeimmel:

- aki horgászott már ezen a tavon (pl. tavaly) az összefoglalhatná pár szóval, hogy mire készüljünk!
Úgy láttam stégek vannak amin nincs pad vagy egyéb ülőalkalmatosság, szóval érdemes széket is vinni?

- a horgászhelyek kétszemélyesek? Kettesével leszünk besorsolva? Stégenként akkor 1 bölcső + sebfertőtlenítő elég?

köszi, ha válaszol valaki!
 
Hogy ne csak offoljak a snecijeimmel:

- aki horgászott már ezen a tavon (pl. tavaly) az összefoglalhatná pár szóval, hogy mire készüljünk!
Úgy láttam stégek vannak amin nincs pad vagy egyéb ülőalkalmatosság, szóval érdemes széket is vinni?

- a horgászhelyek kétszemélyesek? Kettesével leszünk besorsolva? Stégenként akkor 1 bölcső + sebfertőtlenítő elég?

köszi, ha válaszol valaki!
Tavaly egy másik tavon volt a verseny, ez most mindenkinek új :)
A stégeken nincs pad, vagy szék, azt mindenki hozzon, de minden stégnek van saját "placca" kicsit hátrébb ahol van pad, meg asztal. Mivel csak 10 stég van, ezért lesz olyan, akinek "beugrója" lesz, ami szintén kényelmes ahogy néztem.
Hamarosan bedobom a teljes versenykiírást. Jah és meg vannak a kupák, már csak halat kéne fogni ... :)
 
Íme a "bőlére" eresztett versenyszabályzat !! :)


Az idei szeptemberi versenyt egy Budapesttől mindössze 25 percnyire lévő Carp Love Szabadidőparkban rendezzük (http://www.carplovepark.com ), mely festői környezetben helyezkedik el és híres versenyeiről, nagy halairól és a házigazdák vendégszeretetéről!
A rendezvény helyszíne: Carp Love Szabadidőpark Gödöllő
A rendezvény időpontja: 2017. szeptember 2., szombat

Program:
7.00 – 7:15 Érkezés
7.15 – 7.30 Sorsolás
7.30 – 8.00 Horgászhelyek elfoglalása, etetés
8.00 – 13.30 Horgászverseny
13.30 – 14.30 Ebéd - vörösboros marha pörkölt nokedlivel kovászos uborkával és kenyérrel
14.30 - szabad horgászat igény szerint 19.00 óráig


VERSENYSZABÁLYZAT

A Carp Love Horgászpark Big Ponty taváról:
A gyönyörű természeti környezetben fekvő Carp Love Park 4 külön tóból áll. A verseny a BigPonty-tavon kerül megrendezésre.

A 3-as (BigPonty-tó) Jellemzően bojlis, és feederes pálya, ahová az olyan horgászokat várják, akiknek nem okoz gondot ha egy terjedelmes ellenfél akad a horgára. A parkoló 20 méterre található a tó partjától. A felszerelés kipakolásának megkönnyítésére kézikocsi használható a parkoló és a horgászhely közötti fuvarozásra. Használat után a kézikocsit kérjük a parkolóba visszavinni, hogy mások is használni tudják!

A BigPonty tóban jellemzően 4-20 kg közötti pontyok, 5 kg feletti amurok és 5-20 kg közötti harcsák élnek. Természetesen van a tóban jelentős keszeg és kárász állomány is, amelyek matchbottal, picker bottal foghatóak.

Horgászati szabályok:
A verseny az előzetesen nevezettek vehetnek részt.

A versenyző sorsolás útján kiválasztott horgászhelyen összesen 2 bottal és botonként egy-egy horoggal horgászhat. A versenyzők az országos horgászrendben megengedett számú horoggal (1) és tetszőleges módszerrel horgászhatnak. A horgászhelyen összeszerelt készség korlátozás nélkül tartható. Nincs előírva a szakáll nélküli horog, de kérjük a halak kíméletes bánásmódja miatt, aki teheti szakáll nélküli, vagy mikro szakállas horoggal horgásszon. Nem kötelező!!!!
Pergetni tilos, rakózni csak nagy pontyok megfogására alkalmas bottal szabad.

A nevezéssel magukra kötelezőként fogadják el az alábbiakban felsorolt szabályokat, valamint a versenybíró döntéseit.

A horgászatot a szomszéd csapatok zavarása nélkül, elsődlegesen a horgászhelyre közel merőleges irányba kérjük folytatni. A kifogott halak életben tartásáról a versenyzőknek kell gondoskodnia – pontyzsákban – a mérlegelésig. A 4 kg alatti pontyokat, illetve a nem nemeshalakat (keszeg, kárász) minimum 2.5 méteres sűrű szövésű haltartóban kell a mérlegelésig tartani. A szabályok betartását a versenybíró, valamint segítői folyamatosan felügyelik. Minden amur és 4 kg-nál nagyobb hal azonnal mérlegelésre kerül, a mérlegelésig a pontybölcsőben, vagy sűrű szövésű pontyzsákban kell életben tartani! (Pontybölcső a halőrháznál bérelhető (500 Ft))

Az esetleges problémákat, rendellenességeket a versenyzők a versenybírónak, illetve a segítőknek jelezzék.

Minden résztvevő köteles törekedni a halakkal való kíméletes bánásmódra és a környezet védelmére.

A kívülről akasztott hal a végeredménybe nem számít be, azt azonnal vissza kell engedni! Ugyan így kell cselekedni ún. „kantáros” hal esetében is!
A versenyen segítő használata kizárólag a verseny kezdete előtti pakolásra, hely berendezésére vehető igénybe. A segítő a verseny alatt nem etethet, nem keverhet etetőanyagot, nem csalizhat, nem szerelhet, nem szabadíthat horgot.

A kifogott halat a versenyző köteles rendezők által biztosított a horgászhelyen elhelyezett pontybölcsőben elhelyezni.

Minden horgászhelyen elhelyezésre kerülő mérlegelő haltartóban kell a halat lemérni, visszaengedni, míg ez meg nem történik, újra dobni tilos!

Fényképezni a halat csak és kizárólag a pontybölcső felett térdelő, vagy guggoló helyzetben lehet.

A versenyzők egymásnak a verseny alatt segíthetnek.

A verseny lefújása előtt megakasztott hal beleszámít a mérlegelésbe, de a lefújástól számított 15 percen belül meg kell szákolni! A lefújás pillanatában mindenki köteles megkezdeni a szerelék kitekerését, a mérlegelés befejezéséig újradobni tilos!

Sűrű szövésű pontyzsák használata kötelező abban az esetben, ha a nemes hal – ponty, amur, harcsa – mérlegelésre nincs azonnali lehetőség!

A halakat életben kell tartani a mérlegelésig, elpusztult halat nem mérlegelünk, az elpusztult hal értéke a tógazdának megtérítendő!

A versenyző a nevezéssel magára nézve kötelezőnek fogadja el a halászati törvény és a versenyszabályzat pontjait, megszegésük esetén a versenyből a szervező kizárással élhet, a felelősséget a nevező maga viseli!

A szervező a verseny ideje alatt előforduló balesetekért és anyagi károkért felelősséget nem vállal!

A bekevert (megnedvesített) etetőanyag maximális mennyisége: 17 liter. Etetőanyagnak számítanak a szemes termények (kukorica, búza, kender stb.) és a horgászföld is!

Etetőanyagot bejuttatni a vízbe lehet feeder, vagy hagyományos kosárral, spombbal, dobócsővel csúzlival – etetőhajó használata tilos!

Az értékelésbe minden kifogott hal számít!

· Nem használható fonott főzsinór és a dobóelőke sem lehet fonott zsinór, csak monofil!
· Horogelőke lehet fonott zsinórból, de csak akkor, ha a szakító szilárdsága jóval kisebb, mint a főzsinór szakítószilárdsága!
· Csak elhagyó szereléket lehet használni, tehát a kosár, illetve az ólom felett nem lehet forgókapocs és vagy ütköző!
· Sebfertőtlenítő használata kötelező!
· Sűrű szövésű, nagy méretű merítő szák használata kötelező!

A horgászversenyen nem feltétlenül szükséges magas szintű horgásztudás, a gödöllői Carp Love Park BigPonty tava bővelkedik halakban, hogy akár kezdő horgász is sikerélményekkel teli napot tölthet el.

Igény esetén a verseny szervezője horgászfelszerelést is biztosít, de ezt kérjük, jelezzék előre!

Minden kedves vendégnek szívesen segítünk tapasztalatainkkal a helyszínen, hogy minél szebb élményekkel gazdagodjanak a versenyzők!

Csapattagoknak rendelkeznie kell érvényes 2017. évi horgászengedéllyel!
A BigPonty tó versenyszabályzata!
A versenyhelyszínről bővebb információk – megközelítés, halak, környezet stb - elérhető a http://www.carplovepark.com/ oldalon!

A nevezési költséget (napijegy) illetve az ebédet a Green Aqua állja. (Amennyiben üdítőt, vagy alkoholt, kávét szeretnétek fogyasztani, azt a büfében lehet önköltségesen egyénileg intézni.)

Az időjárás egyelőre úgy tűnik, kegyes lesz hozzánk... ;)
 
Hogy ne csak offoljak a snecijeimmel:

- aki horgászott már ezen a tavon (pl. tavaly) az összefoglalhatná pár szóval, hogy mire készüljünk!
Úgy láttam stégek vannak amin nincs pad vagy egyéb ülőalkalmatosság, szóval érdemes széket is vinni?

- a horgászhelyek kétszemélyesek? Kettesével leszünk besorsolva? Stégenként akkor 1 bölcső + sebfertőtlenítő elég?

köszi, ha válaszol valaki!

Viszonylag közel leszünk egymáshoz, ha valami nincs, megoldjuk. Sebfertőtlenítő lesz a mérlegelő srácnál is.
 
Akkor tehát 17 versenyző és még a látogatók jönnek? Én is kinézek látogatóként, itt van egy köpésre a hely.
 
Back
Oldal tetejére