• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2016. Oct 9] Első Akvakertész Horgászverseny 2016 Október 9. (Dunavarsány)

@Matyi A halaknak nem felejtettek el szólni, hogy ma az ő megjelenésükre is számítanátok a versenyen?
Én simán el tudom képzelni, hogy csendes hétvégére készültek, és elmentek fusizni Evereka házán.:D
Bár igen sajnáltam, hogy nem tudtam menni, de azért azt nem gondoltam, hogy Malor gulyása a szomszéd tehenéből készül majd.:p
Így azért szívből örülök, hogy a közös fényképen mégis csak egyedül a fűz szomorú. ;)
Gratulálok mindenkinek, köszönjük a szervezést, és persze Reszkessetek Halacskák! :ROFLMAO:
 
No, én is hazaértem egy budapesti és egy péceli kitérővel.
Köszönettel tartozok mindenkinek, ez egy felejthetetlen -és bízok benne, hogy hagyomány teremtő- rendezvény volt.
Köszönet a gáláns szervezésért, @Matyi nak és kollegájának a zökkenőmentes lebonyolításért, a kölcsön haltartóért @atlantisz01 -nek, a remek csapatmunkáért @Luigi13 családnak, minden sporttársnak a remek hangulatért, a töretlen versenyszellemért, @malor nak a remek ebédért és a halaknak, hogy meg kellett mutassuk, ki a legény (és a leány) a gáton, akarom mondani a tóparton.
Ez kb olyan volt, mint az F1-ben Monaco: nehéz pálya, de pont ezért szeretjük.:) Aki nem vette figyelembe a partmenti kis naphalakat, azzal kibabrált a pálya. Legközelebb erre jobban rágyúrunk;)
Ha szabad javasolni, a következő fordulóra létesítsünk egy fair play díjat és esetleg a régi horgászversenyek iránti nosztalgiából a darabszám is számítson bele az értékelésbe.
@Joci01.14 től pedig nyilvánosan is elnézést szeretnék kérni, hogy a verseny lázában itthon maradt a valisneria, de kiköszörülöm a csorbát holnap;)
 
Tényleg egy szuper nap volt. Köszönöm Mindenkinek! Egy újabb emlékezetes GA workshop újragondolva (y) Most derült csak ki, hogy a növényfejeknek milyen nehéz leporolni a halakkal kapcsolatos emlékeiket :p

@Pecás Halasról behozhatatlan előnnyel indult ezért :)

Még jó, hogy nem jöttetek többen, mert a gulyás elfogyott :whistle:Mondjuk @Cecska adagja egy kisebb csapatnak elég lett volna :cool:
 
A gigászi küzdelem végül 14.00-ig tartott, mert annyira felfokozott volt a hangulat!
Kapás, kapást követett. Végül az egerészős taktika bizonyult nyerőnek. Aki ma serleget akart hazavinni, annak a horgászat legmélyebb bugyraiba kellett leásnia Ez a csata fejben dőlt el. Taktikák, évtizedes megtapasztalások hozták el a végső eredményt. Aki nem volt ott el sem tudná képzelni, milyen feszült hajrá volt. Szinte harapni lehetett a.... gulyásleves illatát... :)

View attachment 1882940 by Néder Attila, on Flickr

View attachment 1883747 by Néder Attila, on Flickr

Bátran kijelenthetjük, a nap hala a naphal volt! :pompous:

View attachment 1883022 by Néder Attila, on Flickr

A legnehezebb dolga ma annak volt, aki a "legkisebb hal kifogója" díjra pályázott!
Nagy gratula Olivérnek, aki felnőtteket meghazudtoló ügyességgel fogott ki a ravasz halak eszén.

A legkisebb hal kifogója díj -Olivér


View attachment 1883149 by Néder Attila, on Flickr

III. Hely - @Bükike A folyamatos koncentráció, a jó helyzetfelismerés meghozta gyümölcsét! :)

View attachment 1883250 by Néder Attila, on Flickr

II. Hely - @Nigro
szerénységem tiltja, hogy most jól vállon veregessem magam, de a legnagyobb halat is én fogtam :p (feljebb láthatjátok. Photosoppal van lekicsinyítve)

View attachment 1883353 by Néder Attila, on Flickr

Itt álljunk meg egy pillanatra. A képen látható koma (Tibcsi) olyan sportszerű volt, hogy a (talán) legnagyobb halat egy sügeret visszadobott, mondván, hogy a ragadozók nem számítanak. A képzeletbeli fairplay díj az övé! Grat Tibcsi
- Bréking! A kisebbik gyerkőc, aki nagyon akarta a legnagyobb hal díjat, hallván, hogy milyen gavallér módon bántál a sügérrel, neked adományozza a serlegét (szerintem is megérdemled)! :)

I. Hely - @Pecás Fejben átgondolt ravasz fifikás húzásaival, ma nem talált legyőzőre! Jogos a taps és az üdvrivalgás, Pecás, nem véletlenül Pecás :)

View attachment 1883451 by Néder Attila, on Flickr
View attachment 1883552 by Néder Attila, on Flickr

Ezzel búcsúzik az I. Akvakertész horgászverseny. Találkozunk a II.-on tavasszal ;)

View attachment 1883654 by Néder Attila, on Flickr
Pár részletet leírnátok a kifogott halakkal kapcsolatban? A naphalakról és a visszaengedett sügérről olvastam, de mennyire volt nehéz a pálya? Küsz párbaj volt azért vagy hal se nagyon?:)
 
Pár részletet leírnátok a kifogott halakkal kapcsolatban? A naphalakról és a visszaengedett sügérről olvastam, de mennyire volt nehéz a pálya? Küsz párbaj volt azért vagy hal se nagyon?:)
"Komoly" hal sajna nem akadt.
Volt a szép (a fotó alapján jó araszos lehetett) sügér, aki azonnali amnesztiát kapott, pedig a végelszámolásnál sokat ért volna, ezen kívül csak annak lett halszagú a keze, aki kint, a lába alatt a max félméteres szakaszon beállt naphalazni.
Nagyjából úgy képzeld, mint anno Tihanynál a garda halászatot: látott halat kellett elkapni. Kemény meccs volt;)
Küsz/sneci/snicig nem volt sajnos, pedig jó alternatíva lenne ilyenkor, keszeg állomány sincs sajnos jelenleg, de ami a legmeglepőbb: a kárászok sem voltak aktívak, pedig @Matyi elmondása szerint a zsenge ivadéktól a 2 kg-on felüli méretig minden generáció fellelhető a tóban.
A naphalakból a Moby Dick-et @Nigro fogta ki, a többi kb 3-5 cm-es méretű volt. Ebből a kategóriából vitte el a legkisebb halért járó trófeát Olivér, így róla elmondható, hogy amiért jött, azt teljesítette.
Mondjuk a csapat minden tagja teljesítette amiért jött, hiszen egy igazán jó hangulatú, baráti összejövetel volt, ezért mindenki győztes.(y) (nem utolsó sorban még az időjárás is velünk volt, amiért külön köszönet az időjárás-felelősnek:))
 
Ha jól emlékszem 395 gramm már az első helyet jelentette. Ez 21 naphalat jelentett.
A második helyhez 310 gramm kellett. 3 db naphallal, köztük a nap legnagyobb halával.
A harmadik helyre Bükike egy kis sügérrel tudott befutni.

Olyannyira kapástalan volt a mai nap, hogy csontira, pinkire sem volt szinte semmi érdeklődés. Azt kellett felismerni, hogy csak láb alól lehet halat fogni. ;)
 
@Nigro @Pecás Így teljes a kép, köszi mindkettőtöknek:) Én speciel tökre örültem volna a naphalnak, mert valahogy úgy alakult, hogy a gyerekkori Balatoniakat leszámítva nem nagyon látom őket, pedig az egyik legszebb hal szerintem, nálam legalábbis dobogós:)
 
Ha jól emlékszem 395 gramm már az első helyet jelentette. Ez 21 naphalat jelentett.
A második helyhez 310 gramm kellett. 3 db naphallal, köztük a nap legnagyobb halával.
A harmadik helyre Bükike egy kis sügérrel tudott befutni.

Olyannyira kapástalan volt a mai nap, hogy csontira, pinkire sem volt szinte semmi érdeklődés. Azt kellett felismerni, hogy csak láb alól lehet halat fogni. ;)
És ebben a súlyban már a mérővödör is benne volt!:whistle:
 
@Matyi vagy @Luigi13 , nem tudom melyikőtöknél van a kép, megmutatjátok a sügéremet, amit persze mint egy igazi sport horgász catch and release módon vissza is engedtem? Ne csak naphalas képek legyenek már;).
Sajnálom azért, de valahogy rá voltam állva a kárászra, keszegre , akár pontyra, s bele sem gondoltam, hogy egy ilyen kis sügérrel ekkora előnyt tudtam volna szerezni. Kár , de majd legközelebb........:cool:
Jó volt a hely, kitűnő kiszolgálás, nagyon, nagyon finom ebéd, köszi @malor (y), nekem összességében tetszett , még ha nem láttunk pontyot,akkor is.

A naphalakról csak annyit, hogy annyira könnyen lehetett fogni őket, hogy szerintem még a csupasz horogra is rá akadtak volna, nekem volt olyan hogy még az úszós szereléken lévő jelző ólmot is bevette, aztán ki is fújta:D:cool:
 
Utoljára módosított:
Nahát-nahát én voltam az egyedüli akinek még egy árva naphalat sem sikerült fogni,de nem is akartam.Ettöl függetlenül egy nagyon kellemes nap volt,köszönhetően a jó társaságnak és a nagyon finom sütinek és ebédnek.
Legközelebb kössétek fel a gatyát mert a SAS kihalássza előletek az összes halat.
Mégegyszer köszönet mindenkinek!
 
A naphalakról csak annyit, hogy annyira könnyen lehetett fogni őket, hogy szerintem még a csupasz horogra is rá akadtak volna
... azért ennél kicsit jobban kellett küzdeni értük, még ha nem is nagy észkombájnok, igaz @Luigi13 ?
És ebben a súlyban már a mérővödör is benne volt!:whistle:
... pedig @Nigro kicsit próbálta felértékelni az eredményt, de így sportszerű;)
Én speciel tökre örültem volna a naphalnak, mert valahogy úgy alakult, hogy a gyerekkori Balatoniakat leszámítva nem nagyon látom őket, pedig az egyik legszebb hal szerintem, nálam legalábbis dobogós:)
Nagyon szép hal, akár akváriumba is jól mutatna (valahol 600-700 liter fölött), főleg a fészkét/revierjét őrző fickó, ettől még sajna elég kártékony kis csibész, ami sajnos fekete pont.
 
@Matyi vagy @Luigi13 , nem tudom melyikőtöknél van a kép, megmutatjátok a sügéremet, amit persze mint egy igazi sport horgász catch and release módon vissza is engedtem? Ne csak naphalas képek legyenek már;).
Sajnálom azért, de valahogy rá voltam állva a kárászra, keszegre , akár pontyra, s bele sem gondoltam, hogy egy ilyen kis sügérrel ekkora előnyt tudtam volna szerezni. Kár , de majd legközelebb........:cool:
Jó volt a hely, kitűnő kiszolgálás, nagyon, nagyon finom ebéd, köszi @malor (y), nekem összességében tetszett , még ha nem láttunk pontyot,akkor is.

A naphalakról csak annyit, hogy annyira könnyen lehetett fogni őket, hogy szerintem még a csupasz horogra is rá akadtak volna, nekem volt olyan hogy még az úszós szereléken lévő jelző ólmot is bevette, aztán ki is fújta:D:cool:

Íme Tibi díjnyertes kapitális fogása:

30158100561_00571c5332_b.jpgIMG_20161009_101328 by Lovas Attila, on Flickr

azért a biztonság kedvéért kinagyítva is megmutatom:

30158193061_3c2fbff0d5_b.jpgIMG_20161009_1013281 by Lovas Attila, on Flickr

Egyúttal mi is megköszönjük a szervezést, a finom ebédet és a remek társaságot!
 
Back
Oldal tetejére