• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2014-es év akváriuma verseny

viktorlantos

Alapító
Admin
A Tavalyi év sikerén felbuzdulva megrendezésre kerül a 2014 akváriuma -verseny.
A megmérettetést neves gyártók forgalmazói támogatják : Sera - Eheim a JBL és a Tetra -Tropica termékek itthoni képviselői , forgalmazói.

A verseny összdíjazása meghaladja a hétszázezer forintot, amely összeg vásárlási utalvány formájában kerül a díjazottakhoz.

A verseny média támogatói az Akvárium Magazin a Magyar Akvaristák Közössége és a Cichlids Hungary, mely fórumok nélkülözhetetlenné váltak a hazai akvarisztika mindennapjaiban.

A megmérettetésre a nevezési határidő 2015 január 30.
Eredményhirdetés: 2014 március 2.


A versenyt a nevezettek számától függően több kategóriában indítják.

Bővebben a szervezők oldalán, illetve az akvafórumon olvashattok.
Nevezési határidőre figyelni! Vészesen közeleg!
 
Üdv! Lehet hogy tök lámer, lúzer vagy mi a franc vagyok, de sehol sem leltem egy komplett versenykiírást.
Ha létezik ilyen, iránnyíjjon már el valaki arra, legyen kedves :D
 
Üdv! Lehet hogy tök lámer, lúzer vagy mi a franc vagyok, de sehol sem leltem egy komplett versenykiírást.
Ha létezik ilyen, iránnyíjjon már el valaki arra, legyen kedves :D

A hazai akvarisztika történetében példa nélküli díjazásban részesülnek a legsikeresebb résztvevők.A verseny összdíjazása meghaladja a hétszázezer forintot, amely összeg vásárlási utalvány formájában kerül a díjazottakhoz.
A verseny média támogatói az Akvárium Magazin a Magyar Akvaristák Közössége és a Cichlids Hungary , mely fórumok nélkülözhetetlenné váltak a hazai akvarisztika mindennapjaiban . A megmérettetésre a nevezési határidő 2015 január 30.
A versenyt a nevezettek számától függően több kategóriában tervezzük indítani .

Kategóriák :
0-40 literig : növényes - garnélás
A kategória szponzora : Eheim / Fisch Kft / - JBL / Aqua Pet Kft /- Neptun -
webshop link moderálva Debrecen

40 - 150 liter növényes
A kategória szponzora : Tetra / Pet akvarisztika / -Tropica Dán /- Neptun - webshop link moderálva Debrecen

Növényes 150 liter felett :
A kategória szponzora : Sera Magyarország , Neptun , webshop link moderálva Debrecen

Afrikai sügéres :
A kategória szponzora : Sera Magyarország Kft webshop link moderálva Debrecen

Vegyes halas : JBL / Aqua Pet Kft / Csigafarm Bt .

A díjjak minden kategória összdíjazásában meghaladják a 100 ezer forintot !

Az akváriumról a képeket , nevezés névvel- nick névvel is - ,címmel ,az akvárium méretével , elérhetőséggel a kato.attila@webshop link moderálva.hu címre 2015 . febr 02 . 24 00 h-ig lehet elküldeni.
Szükséges adatok : Név /nick név is / , nevező lakhelye , címe. Akvárium mérete.

A fotók mérete min. 1024*768-as legyen de inkább nagyobb felbontású ,de ne legyen nagyobb mint 5 Megabyte . A kép JPG formátum legyen .

A verseny bírái maguk a versenyben résztvevő akvaristák.

A /tac.webshop link moderálva/?page_id=29 honlapra kerülnek feltöltöltésre a versenyre benevezett akváriumok.
2015. febr . 15 -ig feltöltésre kerülnek a verseny honlapjára az akváriumok .

Ettől a perctől a kiválasztott pályamű nevezési számára lehet szavazatokat leadni két .e- mail címre .
Az egyik cím a kato.attila@webshop link moderálva.hu a másik : ....... kontroll .. megbeszélés alatt ..a verseny manipulálását kizárandó ..

Szavazatokat 2015 .febr 27 éjfélig lehet leadni .

Eredményhirdetés: 2014 mar 02.

Minden versenyző 5 pályaműre szavazhat.

Minden akváriumot három szempont szerint kell elbírálni .
Úgy mint :
Az egész akváriumra alkotott benyomás, összkép: adható pontszám maximum : 100 pont

Kreativitás, eredetiség : adható pontszám maximum : 25pont

A halak, és a berendezés harmóniája összhangja : adható pontszám maximum : 25 pont"

Bárki nevezhet aki a kedvenc akváriumát meg szeretné osztani a nyilvánossággal .
Kérdéseiket regisztráció után a fórumon tehetitek fel :
webshop link moderálva - AkvaForum - webshop link moderálva - AkvaForum
GYIK | T.A.C.
 
Sziasztok!

Ha megengeditek pár szösszenetet írnék erről a versenyről:

Kár, hogy ezen a versenyen nincs egy hiteles szakmai zsűri, aki a pályázatokat elbírálná, így „példa nélküli díjazásban” azok az akvaristák közül fognak valakik részesülni, akik a verseny szervezőjéhez közel állnak, mert azok ismerik egymást és ezért valószínűleg egymásra fognak szavazni, és még azok is, akik több akváriummal neveznek különböző neveken. És akire legtöbben szavaznak, annak van csak esélye nyerni. Elég, ha csak a résztvevők fele egy ugyanazon akváriumra adja le voksát, és elég, ha ez az 50% szavazó az adható pontszám csupán csak felét adja le egy adott nevezésre, annak az akvárium tulajdonosának jó esélye van még az első helyezésre is. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén, mert a verseny nem arról szól, amiről szólnia kellene, hanem valami egészen másról, így ezt a versenyt (ha ezt lehet annak nevezni) az idén én biztosan kihagyom.
 
Sziasztok!

Ha megengeditek pár szösszenetet írnék erről a versenyről:

Kár, hogy ezen a versenyen nincs egy hiteles szakmai zsűri, aki a pályázatokat elbírálná, így „példa nélküli díjazásban” azok az akvaristák közül fognak valakik részesülni, akik a verseny szervezőjéhez közel állnak, mert azok ismerik egymást és ezért valószínűleg egymásra fognak szavazni, és még azok is, akik több akváriummal neveznek különböző neveken. És akire legtöbben szavaznak, annak van csak esélye nyerni. Elég, ha csak a résztvevők fele egy ugyanazon akváriumra adja le voksát, és elég, ha ez az 50% szavazó az adható pontszám csupán csak felét adja le egy adott nevezésre, annak az akvárium tulajdonosának jó esélye van még az első helyezésre is. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén, mert a verseny nem arról szól, amiről szólnia kellene, hanem valami egészen másról, így ezt a versenyt (ha ezt lehet annak nevezni) az idén én biztosan kihagyom.

Hát ez mindig egy érdekes kérdés.

Anno azért alakult így mert a szervezők épp elégedetlenek voltak más versenyek zsűrizésével. És a közösség is nagyon zúgolódott, ördögöt láttak minden zsűrizés mögött. :) :punch:
A szervezők így a nép kezébe adták a döntés jogát. Ez egy döntés volt részükről.

Én már akkor is azon a véleményen voltam, hogy ez (mármint a hagyományos zsűrizés) mégiscsak egy rendszer ami nem csalható, ha jól szervezik a versenyt és nem érdekek vezérlik.
Nálunk ez az elejétől fogva egy fontos dolog volt. De ha a zsűri hajlamos az érdekek alapján dönteni valóban elcsúszhat ez a fajta értékelés is.

Anno az amerikai verseny is (ASW) megbukott a fórumos szavazatokkal. Csalás lett a vége és olyan nyert aki ki tudta játszani a versenyt. Klikkszavazatos csalással. Be is vallotta a drága :) Ettől csak még jobban utáltam :)

Ha ezt még ki is lehet védeni néhány óvintézkedéssel, jön az amit mondtál. Hogy bejátszanak érzelmek, szimpátia és barátság ami elferdíti az eredményt akkor is ha jól akarod csinálni.

Szóval a jó szándékból szerintem egy kevésbé hatékony rendszer lesz, ami kizárja az objektív értékelést.

A HAC-on pl a következő a rendszer:

  • A pontozólapok kiosztásánál név nélkül megy minden.
  • Egyetlen zsűri sem láthatja a másik lapját. Egymástól függetlenül más időpontokban dolgozunk földrajzi területileg is más helyen :)
  • Nincs összebeszélés az értékelők között, nincs favorizálás, manipuláció.
  • Mint zsűri azt látod, hogy nálad mi a sorrend.
  • A pontozólapokat 1 ember összesíti, teszi fel őket egy xls-be és az összpontszámok alapján lesz egy össz értékelési pontszám minden akváriumra
  • Ezt rendezi sorba ez az egy személy xls szűrővel. Így alakul ki a végső sorrend, de még mindig csak azonosító számot látunk. Ezért fogalmunk sincs ki nyert :)
  • Az azonosító szám alapján lehet megnézni valójában ki nyert. Ez kerül fel a webes felületre is a későbbiekben.
  • Ezért van sokszor az, hogy a pontozók ugyanúgy csak a weben látják viszont egymás mellett a sorrendet.

Az értékelés pedig:
  • Minden akváriumot teljes képernyőn megnézünk adatok stb nélkül. Bármilyen szempont van aszerint értékelünk. Semmi mást nem veszünk figyelembe.
    Pl ha különleges növény nevelése nem szempont akkor teljesen mind1 milyen nehéz valami ezt nem tudjuk értékelni. Ahogy azt sem hogy high tech vagy low tech.
  • A szempontok szerint értékelés azért jó mert minden akváriumot ugyanúgy nézed meg és ugyanazt a területet próbálod súlyozni/pontozni.
  • Ez egy fárasztó dolog végignézni 100-200 akváriumot és ugyanazt nézni midenhol.
  • A mostani versenyen pl nem egy olyan akvárium volt, ahol az összbenyomás jó, de pl a kreativitás elmarad vagy épp a természetesség. Másnál ugyan természetes, de valahogy nem üt akkorát a dolog hogy igazi nyertes legyen.
Szóval az eredeti kritikára visszatérve meg kell védenem a szervezőket. Ők egy másik utat választottak. És ahogy sok embernek nem jön be a pontozók szerinti értékelés ugyanúgy lesznek olyanok akiknek a lájk szavazatos dolog nem lesz szimpatikus.
Nem lehet mindenkit boldoggá tenni. Ez utoljára Rob Schneidernek sikerült a Tök Alsó című filmben :)

Jah, nem szeretem a szót, hogy szakmai zsűri. Én inkább azt mondanám, hogy jó esetben tapasztalt emberek próbálnak saját véleményt mondani egy akváriumról.
De pl azt a zsűrizést nem támogatom amikor teljesen outsiderek döntenek pl újságírók stb. Max akkor ha ezt egy súlyozással veszik figyelembe.

Szóval ezért ne legyen rossz érzésed, bár szíved joga úgy dönteni, hogy nem indulsz.

Ez az egész (mármint minden verseny) egy játék, ami nektek hobbistáknak szerveződött.
 
Jah igen még valami. A közönségszavazatos önkéntes dolgokkal szerintem az is baj, hogy nem kötelező végigmenni minden akváriumon.
Míg egy hagyományos versenyen mindent le kell pontoznod. Ebből lesz egy sorrend. Akkor is ha nem mindig esik jól :) Ez a munka ezt vállaltad. :bookworm:
 
Nah és még egy gondolat mert nem szeretnék magammal beszélgetni, de......

A gondolatmeneted a díjazásból indult.

Most így a sokadik szervezésünk és zsűrizésünk után mindig előjön mennyire kell, hogy erről szóljon egy verseny.
Anno figyelemfelkeltésnek szántuk, promónak. De ha a nyeremények mindenkiben rossz gondolatokat ébresztenek, akkor át kell gondolni kell e egyáltalán nyeremény.

Mert ha nyeremény van akkor jönnek a sötét gondolatok. Milyen érdek, milyen haver, miért akarnak egyáltalán nekem adni bármit :)
Ez a része nem jó.

De ebben is van egy másik oldal, akik kifejezetten szeret versengeni. És kigyúrja a farpofáját, hogy ő legyen a legjobb :)

Sosem lesz olyan, hogy minden jó, de mindenki törekszik rá :)
 
Én már akkor is azon a véleményen voltam, hogy ez (mármint a hagyományos zsűrizés) mégiscsak egy rendszer ami nem csalható, ha jól szervezik a versenyt és nem érdekek vezérlik.
Szia Viktor!
Azzal, hogy a "hagyományos zsűrizés" rendszer "nem csalható" nem értek egyet, mert az emberi részlehajlás mint hibatényező ott is jelen van, de egy olyan versenyen ahol maguk a résztvevők a zsűritagok ott viszont fokozottan van jelen. Én tavaly ugyan részt vettem ezen a versenyen de viszont elfogultságomra hivatkozva nem éltem a szavazás jogával így értelemszerűen nem szavaztam senkire. Én mondjuk egy ilyen versszennyel még nem találkoztam, hogy maguk a résztvevők lennének a zsűritagok. Egy ilyen versenyen maguk a résztvevők egy részének szakmai hozzáértése is erősen megkérdőjelezhető, hiszen vajuk be nem mindenki vérprofi. A zsűritagokkal szemben pedig legtöbb versenyen ez elvárás.
 
Közben bemásolom a szervezők válaszát is, mert nem tudnak reagálni. Nem leszek közvetítő, de így illik. Néhány kérdésedre választ kaptunk íme:

"példa nélküli díjazásban” azok az akvaristák közül fognak valakik részesülni, akik a verseny szervezőjéhez közel állnak, mert azok ismerik egymást és ezért valószínűleg egymásra fognak szavazni, és még azok is, akik több akváriummal neveznek különböző neveken

Mivel én és a TF csapata nem vesz részt a versenyen , így teljesen érdektelen , hogy milyen ismeretségben vagyok a nevezőkkel .
Igen előfordulhat , hogy akik ismerik egymást azok egymásra fognak szavazni ,de az elmúlt verseny nem igazolta ezt , tehát ez rosszindulatot feltételez ..
Minden kategóriában indulhat minden versenyző akár több akváriummal is, valóban. Az elmúlt versenyen egyetlen versenyző akadt aki önmagára adta a voksát !

És akire legtöbben szavaznak, annak van csak esélye nyerni. Elég, ha csak a résztvevők fele egy ugyanazon akváriumra adja le voksát, és elég, ha ez az 50% szavazó az adható pontszám csupán csak felét adja le egy adott nevezésre, annak az akvárium tulajdonosának jó esélye van még az első helyezésre is.

Igen .. akire legtöbben szavaznak az fog nyerni .. ez a lényege a versenynek .. . melyik versenyen nem így van ??
Igen akire sokan szavaznak az nyerni fog !

Kár, hogy ezen a versenyen nincs egy hiteles szakmai zsűri, aki a pályázatokat elbírálná,

A hiteles szakmaiságot a versenyzők képviselik .
Ha az ő véleményüket degradáljuk akkor bárki lenne a zsűri azt is degradálhatnánk / mint egyébként sokat bíráljuk a versenyek bíráit más megmérettetéseken /
 
Szia Viktor!
Azzal, hogy a "hagyományos zsűrizés" rendszer "nem csalható" nem értek egyet, mert az emberi részlehajlás mint hibatényező ott is jelen van, de egy olyan versenyen ahol maguk a résztvevők a zsűritagok ott viszont fokozottan van jelen. Én tavaly ugyan részt vettem ezen a versenyen de viszont elfogultságomra hivatkozva nem éltem a szavazás jogával így értelemszerűen nem szavaztam senkire. Én mondjuk egy ilyen versszennyel még nem találkoztam, hogy maguk a résztvevők lennének a zsűritagok. Egy ilyen versenyen maguk a résztvevők egy részének szakmai hozzáértése is erősen megkérdőjelezhető, hiszen vajuk be nem mindenki vérprofi. A zsűritagokkal szemben pedig legtöbb versenyen ez elvárás.

Aquascaping World Contest volt ilyen néhány éve. Erre próbáltam utalni feljebb.
A szervezők ott is azt gondolták az IAPLC néhány kérdőjeles döntése után, hogy ők majd megszervezik máshogy és a közönség kezébe adják a döntés lehetőségét.
Ebből lett a hatalmas klikkcsalás. Mert a szervezők nem gondolták, hogy ilyen is előfordulhat. Azóta verseny sincs :)

A people choice vagy közönség szavazat sok versenyen ott van. Ez nem rossz dolog. Nézhetjük úgy is hogy olyat kell csinálni ami mindenkinél kiveri a biztosítékot.
De ahogy a saját magadra szavazás, a több szavazat egy embertől is megoldandó kérdés, ha ilyet szervez valaki.

Nagyon sok verseny van, többségben zsűrizős versenyek. Szóval ki tudod magad próbálni itt is ott is.

de viszont elfogultságomra hivatkozva nem éltem a szavazás jogával így értelemszerűen nem szavaztam senkire

Ez viszont hiba volt. :) azért hiba mert ha már a ti kezetekbe adják a döntést, akkor minél több ember voksol annál jobb eredmény születik. Ha a mezőny fele nem voksol a másik meg szimpatizáns az torzíthatja a versenyt.
Szavazni kell, ha már van rá mód. Ez is a játék része.
 
Igen előfordulhat , hogy akik ismerik egymást azok egymásra fognak szavazni ,de az elmúlt verseny nem igazolta ezt ,
Ezt nem tudhatjuk, csak a szervező meg a szervező által kiválasztott ellenőrző e-mail cím tulajdonosa látja csak, hogy ki kire szavazott.
 
Ezt nem tudhatjuk, csak a szervező meg a szervező által kiválasztott ellenőrző e-mail cím tulajdonosa látja csak, hogy ki kire szavazott.

Ezért is írtam feljebb a nyeremény témát. Ha van akkor agyalás van :) Ha agyalás van, akkor abból nem jó gondolatok születnek.
Ebben egy nagy verseny sem más ahol pontozók vannak. Ott is látod a végét ami lehet valós vagy kozmetikázott. De ez nem azt jelenti, hogy MINDEN kozmetikázott!
Tételezzünk fel jót mindenkiről. 2015 a pozitív energia éve pfff :)

Ha nyeremény közelébe akarsz érni bárhol, akkor ez legyen a cél. Az állandó kifogás keresés csak egy mentség magunk számára miért nem mi nyerünk :)
 
Ha nyeremény közelébe akarsz érni bárhol, akkor ez legyen a cél. Az állandó kifogás keresés csak egy mentség magunk számára miért nem mi nyerünk :)

Erre is, valamint a versenyzés--zsűrizés komplex problematikájára szeretnék egy szakállas, ámde nem tanulság nélküli viccel rávilágítani.

Nos:

A Szovjetunióban órás versenyt rendeznek.
Az harmadik díjat egy olyan óra nyeri, melyből minden órában kijön a kakukk,
s azt mondja: Lenin! Lenin!
A második díjat egy olyan óra nyeri, melyből minden órában kijön a kakukk,
s azt mondja: Lenin élt! Lenin él! Lenin élni fog!
Az első díjat egy olyan óra nyeri, melyből minden órában kijön Lenin,
s azt mondja: Kakukk! Kakukk! Kakukk!


Elnézést... :bag:
 
Ezt nem tudhatjuk, csak a szervező meg a szervező által kiválasztott ellenőrző e-mail cím tulajdonosa látja csak, hogy ki kire szavazott.

ez így mind szép és jó. egy valamit nem értek: miért is nem a szervezőkkel vagy a TF fórumán vetetted ezt fel? vagy nem is a konstruktív kritika, a megoldás keresése, a jobbító szándék vezérel, hanem valami más?
 
Evvel nagyon megsértettél minden fórumozó tagot a tf fórumán, és nem biztos hogy szivesen látnak téged ott.
Mikor az akvád romokban hevert és segitségért fordultál hozzánk megoldottuk,azon a versenyen én is két akvával indultam még sem nyertem
ilyen a pop szakma nem nyerhet mindenki,ahoz szerencse és bitang jó üvegnek kell lennie.
 
Minden nevező voksolt már?
Szoros vagy egyértelmű a mezőny?
Mit gondoltok a HAC és a TAC (mármint a 2014-es év akváriuma) verseny felhozataláról?
Én csodálkozom, hogy vannak olyan akváriumok, amik itt vagy ott neveztek, de a másik versenyen nem. Gondolom nem a információ hengerbucskázott el valahol, szóval biztos mindenki értesült mindkét versneyről. Vagy nem?
Aki nevezett ide vagy oda, de a másik versenyre nem, az miért nem?
Asszem több kérdésem nincs. Szép napot!:)
 
Minden nevező voksolt már?
Szoros vagy egyértelmű a mezőny?
Mit gondoltok a HAC és a TAC (mármint a 2014-es év akváriuma) verseny felhozataláról?
Én csodálkozom, hogy vannak olyan akváriumok, amik itt vagy ott neveztek, de a másik versenyen nem. Gondolom nem a információ hengerbucskázott el valahol, szóval biztos mindenki értesült mindkét versneyről. Vagy nem?
Aki nevezett ide vagy oda, de a másik versenyre nem, az miért nem?
Asszem több kérdésem nincs. Szép napot!:)
Én is csak futólag értesültem a TACról Bélától és Matyitól így sikerült bedobni a nanom oda is.Még a voksaim megvannak.:)
 
Én már leadtam a kedvencekre a voksokat ;)
Várom milyen eredmény is születik majd a kicsit eltérő szavazatrendszer alapján :)
 
Ez a rossz a közönségszavazatban.Átfutottam a nevezéseket,és 10-12 akváriumot első körben kiszúrtam magamnak.Na most kérem szépen ezt a számot kell leredukálni 5-re.Nehéz:facepalm:.Még jó van cirka két hét rá:)
 
Back
Oldal tetejére