• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20 l-es kezdő nano

milanl

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Sok év akváriumos múlt után helyhiány miatt megválni kényszerültem 240 l-es akváriumomtól. :(
Sokat olvasva a fórumokat úgy gondoltam megpróbálok egy nano-ból kihozni valamit. A család engedélyének beszerzését követően megrendeltem az akváriumot.
Első próbálkozásomat szeretném közkincsé tenni okulásul magamnak és másoknak.

Adatok:
Akvárium: Aquatlantis Nano Cubic 20 akvárium szett
Űrtartalom: 20 l
Méret: 23*30*38 cm
LED világítás: 32 db izzóval, IP X8 érintésvédelmű armatúrában
Szűrés: Mini Biobox 1 belső szűrő, EasyFlux 200 pumpával, EasyBox XS szűrőkazettákkal
Fűtés: EasyKlim 25 W automata fűtő, a belső szűrőbe integrálva
Tető: Üvegtető lyukfúrással
JPG_59a2c07a7464c9acef9aee2e6004665b_zpsgg7ylhty.png

Tápozás:
Sera Florene napi 1ml
Easy carbo napi 15 csepp.
Táptalbetta a növények alá.

Növények:
Anubias barteri var. nana és sima
Cryptocoryne parv
Hemianthus callitrichoides cuba (HC)

Kövek: fekete bazalt
Aljzat: Dennerle nano garnéla aljzat.

Indítás dátuma 2015.06.06.

Induló képek:

20150606_134234_zpsxzof0ujh.jpg


3 nap után:
20150608_060428_zps2gdfvjjk.jpg


Már most tudott hibáim:
A HC-t jobban szét kellett volna szedni ...
A talaj kevés.
 
Tervezett lakók: 3 oto. 10 red cherry 2 amano ill.
Lágyvíz beszerzése folyamatban, ha sikeres akkor CRS és CBS esetleg.
Jelenleg keménység GH 17 :(
 
Szia!

Üdv a fórumon.:)

Én is kis, húsz liter körüli kockákkal operálok, tehát tapasztalatból mondom, jobban járnál a gyári belső helyett idővel egy akasztós vagy külső szűrő beüzemelésével.
A hálós mohásítás így, ebben a formában félő, hogy inkább szennyfogóként fog működni.
Még egy zacsi aljzat mehetett volna bele, vagy ilyen kis kocka esetében a növényi táptalaj sem horror összeg alulra, és akkor valami komolyabb kertészkedésről is lehet álmodni.
RC jó választás indulásnak.

Sok sikert!
Csilla
 
Szia!

Üdv a fórumon.:)

Én is kis, húsz liter körüli kockákkal operálok, tehát tapasztalatból mondom, jobban járnál a gyári belső helyett idővel egy akasztós vagy külső szűrő beüzemelésével.
A hálós mohásítás így, ebben a formában félő, hogy inkább szennyfogóként fog működni.
Még egy zacsi aljzat mehetett volna bele, vagy ilyen kis kocka esetében a növényi táptalaj sem horror összeg alulra, és akkor valami komolyabb kertészkedésről is lehet álmodni.
RC jó választás indulásnak.

Sok sikert!
Csilla
Köszi a tanácsokat.
Az aljzatot már én is megbántam. Az a baj Győrben alig kapni valamit ezt is Pesten vettem legközelebb megyek sztem beruházok és egyenlőre nem is tetszik így szét fogom szedni újra 1-2 hónap múlva.
A szűrő elvileg talán nem lesz annyira rossz bioboxos 3 réteg szűranyaggal, lehet egyiket kicserélem mini siporaxra.
 
Rossznak nem rossz, csak az amúgy is kevés helyből túl sokat foglal!

Azért Győr nem a világ vége, és GA házhoz is szállít!;)
 
Ma megérkeztek az első lakók. 5 Red cherry garnéla formájában, ha a növényekkel érkező apró hólyagcsigákat nem számolom ők már az első napoktól jól érzik magukat. Hamarosan telepítem a csigaevő csigáimat is :). Az üvegen megjelent egy kis zöld alga... Algakaparás a hétvégén 2. vízcsere is megtörtént. Képek később.
 
2 hét eltelt.
A növények szépen fejlődnek. Az akvárium benépesült: 12 red cherry, 3 csigaevő csiga, néhány maláj tornyos csiga, 5 felkiáltójel razbóra, 3 oto személyében.
A vizet lágyítani próbáltam úgyhogy a vízcseréket aktív szénnel átszűrt esővízzel végeztem az összkeménység 10 re csökkent, még remélem majd tovább csökken.
A zöld pont és fonal alga megjelent de egyenlőre uralható, az oto-k a kezdeti barna algát csaknem teljesen eltüntették.
Egyedül az anubias var. nana nem igen akar iperedni elég csúnyácska, remélem megindul az is.

CIMG0104_zpso87hmhl4.jpg
 
Egy önzetlen hobbitársnak köszönhetően 5 új sakura garnéla és blyxa is beköltözött. Képek hamarosan. Sajnos megjelentek az algák.. viszont a növények szépen beindultak és elhullás sem volt. A HC-ket elkezdtem szétültetni viszont a talaj nagyon kevés lett úgyhogy szét kell majd szednem ha tudok még talajt vásárolni ...
 
Eltelt pár hét.
Sajnos megjelent a fekete ecset, a fonálalga, és a zöld pont alga utóbbi kettő már visszaszorulóban van az ecset még sajnos nem.
Az új lakók, a jávai moha és a HC jól érzik magukat, a blyxa stagnál ismét köszönet értük egy fórumtársnak.

A gond okát több mindenben látom: a fedő üveg nagyon párásodik és szerintem csökkenti a bejutott fény mennyiségét ill. mivel mindenki nézi a családban napi 12 órát is van hogy megy a világítás.
Tápozás jelenleg easy life pro fita naponta 3 csepp ill. easy carbo.
A kérdésem: érdemes naponta többször carbozni ha ennyit megy a világítás vagy mindenképp csökkentsem a világítás idejét? A fedő üveglap eltávolítása segíthet?

Képek:
CIMG0168_zpsffuxzqmp.jpg
 
Szia,
Ha a viz szellozni tud, az mindg jo, de bizonyos esetekben nem megoldhato a teto elhagyasa, pl. ha kiugrasra hajlamos elolenyeket tartasz. A vilagitast mindenkepp lodd be rendesen, errol talalsz egy jo kis posztot nigro blogjaban.
Fény, idő | Nigro Blogja
Ha jol tudom a carbot akkor kezdik el a noveyek hasznositani amikor elkezdenek fotoszintetizalni, azaz mikor felkapcsol a lampa. A vizben kb. 6 ora alatt bomlik le tehat elvileg lehet tobbszor hasznlni, de nem tudom mennyi ertelme van, ezt majd nlm szakzvatottabbak megmondjak. Szerintem kezd a feny beallitasaval es figyeld a valtozast. Korabban en is pro fito es carbo comboval tapztam, de mikor raalltam mikro makrora, brutal valtozason mentek keresztul a novenyeim. Mikro makro draga de egy ilyen pici akiba nagyon sokaig eleg.
 
Ha jol ltom a kepen, ez zold szor vagy zold szakall alga....
Ha elobbi akkor ez a legtobb esetben tapanyaghianyra, ha utobbi akkor a tul hosszu vilagitasi periodusra utal.
Errol is van egy jo kis cikk...
Blog - Algatípusok Green Aqua
En csak javsolni tudom a mikro makro e easy crbo tapozast...6
 
Ha jol ltom a kepen, ez zold szor vagy zold szakall alga....
Ha elobbi akkor ez a legtobb esetben tapanyaghianyra, ha utobbi akkor a tul hosszu vilagitasi periodusra utal.
Errol is van egy jo kis cikk...
Blog - Algatípusok Green Aqua
En csak javsolni tudom a mikro makro e easy crbo tapozast...6
Köszi!
Én inkább fekete ecset algának nézem.
A tápozáson változtatok, a fényt már vissza is vettem. Sajnos a hőfok is elég jól felkúszott 25-6 fok között mozog...
 
Nagytakarítás, algás levelek eltávolítása. Sajnos egy red cherry megadta magát vedlés közben félig volt kibújva :( béke poraira. Nem tudom ez ellen lehet -e tenni valamit vagy ez volt megírva szegénynek. A talaj tényleg kevés lett jönnek fel a növények. Szabadság alatt restart lesz, alulra táptalaj kerül. Addig alga elleni harc tovább. A fényt visszavettem 8 órára. A tápot érdemes csökkenteni vagy profito úgy se túl izmos?
A HC nyúlik felfelé, milyen gyakran vagy hány cm-nél nyírjátok?
 
A HC nyúlik felfelé, milyen gyakran vagy hány cm-nél nyírjátok?

Szia!
Én csak Hemianthus micranthemoides-t, vagyis HM-et látok a képeiden. Ebből csinos bokrot is lehet nevelni, de sűrű nyírással gyepnek is elmegy. 2-3 cm-nél vághatod és a nyesedéket visszaültetheted. Ne hagyd túl vastagra, mert az alja, ahova nem jut fény csúnya lesz.
 
Back
Oldal tetejére