• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 l-ben gondolkozva

Most így néz ki az újraindítás óta, azaz olyan két hete
JAMBO_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
További fejlemény hogy meguntam az akasztós szűrést és már 2222-vel gyűröm az ammóniát...
 
A szűrő beszívóágát is a hátsó sarokba tenném. Itt elől túlzottan szem előtt van, idővel a növények majd eltakarják hátul.

A diffúzort pedig előre hoznám, a növények mögött eldugva nem juttat majd elég CO2-t az előtér-szőnyegre, ha beindul a növekedés. Olyan helyre tenném, ahol a bejövő ág áramlata majd lefele nyomja a bubikat.

Jó, hogy a gömbmoha eltűnt a képből. :) A design-hoz majd akkor szólok hozzá, ha elérte az általad tervezett végső állapotot az akváriumod.
 
A szűrőt hátra tettem, elöl az üres részre bedobtam egy adag parvula-t. Csak a Ceratopteris helyett gondolkodom valamin csak nem tudom mi legyen... és tovább bonyolítja a dolgot hogy nem vagyok hajlandó betenni csak Ázsiából származó növényt...
 
raggacs said:
A szűrőt hátra tettem, elöl az üres részre bedobtam egy adag parvula-t. Csak a Ceratopteris helyett gondolkodom valamin csak nem tudom mi legyen... és tovább bonyolítja a dolgot hogy nem vagyok hajlandó betenni csak Ázsiából származó növényt...

Szia!
Van bőven választék http://www.tropica.com/default.asp válogathatsz. ;)
 
Legutóbb nem tudtam mit kellene még tenni az akváriumba, aztán rájöttem és még aznap bdobtam egy adag Eleocharis parvula-t ami az első részt el is foglalta azonnal mert a Tropica mint többenis mondtátok már nem spórol az anyaggal... Azóta szépen futogat de éreztem hiányzik még valami és megis lett - egy adag M. P. Narrow. Könnyű tartani, kevés fénnyel beéri és szép növényszóval nekem való... Szóval sokat dobott mindkettő de még a Ceratopteris helyett nem találtam semmit, viszont már kezd emers-be átmenni...
 
Ja és még egy nagyonfontos dolog: úgy kezdtem hogy pusztulnak a garnélák. Kb egy hónapja szinte egyszerre 3 nőstényem lett petés :shock: és hát mivel az 1 hónap letelt így a létszám egy kicsit megnőtt. Szerintem most olyan 15 dbkicsivel vagyunk többen és még van két petés kismama. Szóval azt hiszem ha lassan is de kialakul, csak az a fránya barna alga...
 
Érdekes dolgot vettem észre nemrég, méghozzá azt, hogy a rotala és a lemna minor bizonyos levelei mintha kiszáradnának, üveges lesz. Lehet hogy tápanyaghiány lenne Ei mellett?! És amióta ez van nem hoz akkora leveleket sem.
 
raggacs said:
Érdekes dolgot vettem észre nemrég, méghozzá azt, hogy a rotala és a lemna minor bizonyos levelei mintha kiszáradnának, üveges lesz. Lehet hogy tápanyaghiány lenne Ei mellett?! És amióta ez van nem hoz akkora leveleket sem.

Békalencsét tartasz az akváriumodban? Ezt nem nagyon értem. Mekkora felületet takarnak a vízfelszínből? Bár pontos adatokat nem tudok, de elképesztő mennyiségű tápanyagot tudnak felszívni, a fény eltakaró képességéről nem is beszélve. A levelek zsugorodása is egyértelműen tápanyaghiányra utal.
Én azonnal eltávolítanám az akváriumból. Egy növényes akváriumba nagyon nem való!
 
Igazad van szóval eltávolitottam a békalencsét végleg... csak az ugrott be hogy mintha azóta lenne ilyesmi, amiota bekerültek az új növények(M.P. narrow meg E. parvula). Egyébként még az idáig nagyon gyorsan növő Ceratopteris is megállt a növésben az alga meg lelassult. A parvula viszont ugyan úgy nő. Az lenne a ludas?
 
Biztos,hogy eltávolítottad az összes békalencsét nem egyszerű feladat ;)
A szomszédom kb.3 hetente leszedi az összeset,de mindig visszanő.
 
Nálam is volt régebben , valamelyik növénnyel lett behurcolva.Valóban nehéz teljesen megszabadulni tőle.Azt vettem észre,hogy amikor elkezdtem rendesen tápozni,akkor szép lassan visszaszorult,nem bírta a kiképzést.(Lehet,hogy alga? :D )
 
Na hát tényleg tápanyaghiány, mert: reggel rányomtam még egyet mindkettőből (micro,macro) és pár óra múlva már bubiztak is, még a Microsorium is... estére már a rotalán 0.5cm új hajtás volt. Szóval túl kell adagoljam?!
 
raggacs said:
Na hát tényleg tápanyaghiány, mert: reggel rányomtam még egyet mindkettőből (micro,macro) és pár óra múlva már bubiztak is, még a Microsorium is... estére már a rotalán 0.5cm új hajtás volt. Szóval túl kell adagoljam?!

Nem a túladagolás a lényeg, hanem az, hogy mindig minden tápanyagból legyen megfelelő szint a vízben. A túladagolás csak egy segítség, egy egyszerű megoldás arra, hogy még véletlenül se legyen hiány.
 
Szerintem jó ez, büszke lehetsz, nekem még sosem sikerült egy ilyet összehoznom. Bár, próbálkozom...

Direkt nem használsz hátteret (poszter - bár ezt nem szeretem, vagy öntapadós tapétát)?
Valahol ;) láttam olyat, hogy a hátüvegre olyan fóliát ragasztottak, amin csak homályosan lehet átlátni (fürdõszoba-ablakokra szoktat tenni olyat), és mögé zöld, vagy kék hátteret tettek, ami kapott is egy kis fényt. A fényképen nagyon szép teret (mélységet) "csinált" az akváriumnak. Csak egy ötlet. Barkácsboltban méterre is árulnak néha színes (vagy ilyen "homályos") tapétákat.
 
Taksoft, most néztem kicsit utána éppen ennek a "tejüveg háttér" dolognak. Vásároltam az egyik barkácsáruházban egy ilyen öntapadós cuccot, de nem vagyok maradéktalanul elégedett vele, nem full tejüveg hatást kelt, hanem inkább "homályos üveg" hatást.

Láttam viszont egy olyan mintát, amely pont jó lehet erre a célra... Ki fogom próbálni, és közzé fogom tenni a fotókat, ha megtalálom a megoldást.

A tapétákat egyébként nem tartom esztétikus ötletnek egy növényes akváriumban - kivéve ha egyszínű a dolog... A tejüveg megoldásnak még az az előnye is megvan, hogy a fotózáskor a hátteret "tömegében lehet világítani", ezzel rendkívül érdekes hatást érve el. A legtöbb Amano akvárium fotózásakor a hátteret külön világítják.
 
korábban volt szó a barna alga és szürés kapcsolatáról... jelentem letelt a szürés beállás ideje alga ugyan úgy van
szóval egyéb ötletet szivesen fogadnék mert kicsit lelombozó heti egyszer algát vakargatni... :(
 
Back
Oldal tetejére