• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2 - Level

Most tervezem átépíteni az akksim, és nagyon tetszik a szőnyeged, ahogy néztem, a MonteCarlo talán alkalmas a nem túl profi akvaristáknak is :) Van esetleg pár tő eladó még? (elnézést, hogy ide írok, de a privát üzenet még nem megy :) ). Köszi.
 
szia, bruttó 160l, de nagyjából egy 15*60cm-es területere kellene, a többi részre kövek, ágak egyéb növények.
 
szia, bruttó 160l, de nagyjából egy 15*60cm-es területere kellene, a többi részre kövek, ágak egyéb növények.
Ha gondolod, tőlem is vihetsz egy 5*5 ös kis szőnyeget :D 2 hete az ablakban áll, de egész jól érzi magát :cool:
 
Kezdésnek annyi is elég, amúgy is tesztelni szerettem volna előbb, hogy bírja-e az én éghajlatomon :)
 
Sziasztok, lehet, hogy hülye kérdés, de a kerámia tálak alá nem kell tenni semmit? Nem gond, ha 1-1 apró kavics alászorul? Attól tartok, hogy a tál súlya miatt az üveg megroppan alatta ha alászorul 1-2 szemcse, mert akkor ott kis felületen összpontosul a súly? Szűrőszivacs darabot tegyek alá?
 
Ezeknek a tálaknak pont az volt a szerepe, hogy semmilyen "szemcse" ne kerüljön ki/alá belőle. Mi behelyeztük az akiba a helyére, beletöltöttük a táptalajt és közeget, majd onnantól kezdve nem mozdítottuk, így alá sem mehetett semmi. De ha gondolod bármit alátehetsz a biztonság kedvéért!
Holnap feladjuk az MC-t!
 
Nekem előbb ki kell szednem a mostani kavicsot, és annak a helyére megy, és attól tartok, hogy 1-2 szemcse maradhat, amire ha rátenném a tálat, akkor eltörhetne az üveg. Valószínűleg szétvágok egy darab szűrőcsövet, pár ponton alátámasztva a tálat, és akkor van hely alatta. Köszi a növényt.
 
Sziasztok! Táptalajnak mit használtatok? Bizonyára elkerüte a figyelmem, de nem találtam meg a leírásban. Köszönöm
 
Nagyon pazar látvány, gratulálok!
Én már háromszor próbálkoztam a Monte Carloval, de valamiért nálam nem marad meg.
(Szeretnék én is a növényeidből, ha lehetséges. Kérhetnélek, hogy írj rám egy privát üzenetet? Köszönöm!)
 
Én még új vagyok ebben a témában, de "szép az, ami érdek nélkül tetszik" és ez olyan.
Grat.
clear.png
 
Akkor elég jól sikerült belejönni! Halakkal már régóta foglalkoztok?
Mindketten tartottunk halakat még gyerek korunkban szülői segítséggel.Aztán hosszú szünet után 8 éve kaptam Attitól egy 54 L-es Aquael szettet Neon halakkal.
A növényezés ötlete tavaly jött. Fél év elméletizés a fórumon és újabb fél év gyakorlatozás -és gyűjtögetés után vágtunk bele az első igazi növényes akváriumunkba.
 
Sziasztok!

Szép az akvárium, tetszik a színkavalkád benne. A montecarlo szenzációs. Ami megütötte a szemem, az a két agyagedény ami a két sarokban van a növények alatt. Olyat honnan lehet szerezni?
 
Szia!

Köszi az elismerést!
A tálakat mi készítettük egy keramikus barátunknál. Nálunk felszabadultak, az új scape-be nem kellett. Ha tetszik és jó a mérete, akkor olcsón megszámítjuk Neked.
 
Back
Oldal tetejére