• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

18,5 L nano akvárium indítása

Román Péter

Kertész szaki
Sziasztok!

Ez a szettem van: [MODERÁLVA]
Gondolom egy jó növényes akvárium alapja: jó szűrő,tápozás,co2,világitás.
Hogyan válogassak ezeket össze? Ti mit ajánlotok?
Mik legyen az első lépések? És utána hogyan sorba?

Előre is köszönöm mindenki segítségét?

(esetleg valaki Tatabánya közelében foglalkozik akváriumokkal tőle egy személyes beszélgetést is elfogadnék!)
 
Utoljára módosított moderátor által:
A szűrőt kicsit feltuningolnám Akasztós szűrő "tuning" garnéláknak | Magyar Akvakertész Fórum itt találsz pár ötletet.
A co2 dolgot nem erőltetném de arra is van pár megoldás pl. a GA oldalán Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24900 Ft - Green Aqua
Kéne valami talajt és aljzatot beszerezned. Érdemes rengeteg nano akvárium képet átnézegetned és eldönteni, hogy mivel szeretnéd dekorálni, fa, kő vagy mind két anyagot szeretnéd használni. Ha mindent beszereztél és szárazon berendezted akkor érdemes elgondolkozni a növényeken, hogy mi mekkorára nő és hogy viselkedik később, és mit hova érdemes ültetni, kötözni.
Javaslom én is a fórum és a naplók olvasgatását mert mindenre találni választ ;)
 
A szűrőt kicsit feltuningolnám Akasztós szűrő "tuning" garnéláknak | Magyar Akvakertész Fórum itt találsz pár ötletet.
A co2 dolgot nem erőltetném de arra is van pár megoldás pl. a GA oldalán Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24900 Ft - Green Aqua
Kéne valami talajt és aljzatot beszerezned. Érdemes rengeteg nano akvárium képet átnézegetned és eldönteni, hogy mivel szeretnéd dekorálni, fa, kő vagy mind két anyagot szeretnéd használni. Ha mindent beszereztél és szárazon berendezted akkor érdemes elgondolkozni a növényeken, hogy mi mekkorára nő és hogy viselkedik később, és mit hova érdemes ültetni, kötözni.
Javaslom én is a fórum és a naplók olvasgatását mert mindenre találni választ ;)

Köszi mindent!

JBL manado talajom van ahhoz még mit vegyek? és vasfám...
 
Alá rakhatsz JBl aqua basics táptalajt de van profibb is ami nem tétel egy ilyen méretű akváriumnál.
Arra érdemes odafigyelned hogy nagy dombokat nem lehet építgetni manado aljzatból. a fórumon találsz szintén róla értekezést ;) JBL Manado | Magyar Akvakertész Fórum
A fa ha eddig nem volt akváriumba akkor érdemes szerintem beáztatnod és cserélgetni rajta a vizet naponta.
 
Alá rakhatsz JBl aqua basics táptalajt de van profibb is ami nem tétel egy ilyen méretű akváriumnál.
Arra érdemes odafigyelned hogy nagy dombokat nem lehet építgetni manado aljzatból. a fórumon találsz szintén róla értekezést ;) JBL Manado | Magyar Akvakertész Fórum
A fa ha eddig nem volt akváriumba akkor érdemes szerintem beáztatnod és cserélgetni rajta a vizet naponta.

JBl aqua basics vagy a profibb talajt milysen vastagon kell tenni a manado alá?
 
A jobb minőségűeket elég 1cm vastagon a JBl 2-4 cm vastagságot ír elő és erre minimum 5-8cm manado
 
A jobb minőségűeket elég 1cm vastagon a JBl 2-4 cm vastagságot ír elő és erre minimum 5-8cm manado

oké holnap meg veszek mindent!
milyen tápozást ajánlsz? nem szeretnék túl igényes növényeket.
mostanába kezd az akvárium üvegén megjelenni egy kis alga... de hamar le jön arra mit tudsz mondani mivel lehet ki írtani?
 
High-tech vagy Low-tech akváriumot raksz össze. Ekkora akváriumnál a táp anyagi része elenyésző. Használhatod az ADA tápokat de ha a sokak által kedvelt Green Aqua Micro Macro-carbo Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml (10% kedvezménnyel) most csak Feladó 5463 Ft Ide: 5463 Ft - Green Aqua csomagot választod azzal jársz talán a legjobban.
Van egy topik Alga | Magyar Akvakertész Fórum amibe rengeteg alga típusról találsz információt és ellenszert.
Használd az oldalt és az olvasás adta lehetőséget.
 
High-tech vagy Low-tech akváriumot raksz össze. Ekkora akváriumnál a táp anyagi része elenyésző. Használhatod az ADA tápokat de ha a sokak által kedvelt Green Aqua Micro Macro-carbo Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml (10% kedvezménnyel) most csak Feladó 5463 Ft Ide: 5463 Ft - Green Aqua csomagot választod azzal jársz talán a legjobban.
Van egy topik Alga | Magyar Akvakertész Fórum amibe rengeteg alga típusról találsz információt és ellenszert.
Használd az oldalt és az olvasás adta lehetőséget.

]High-tech és Low-tech között mi a különbség?
 
Esetleg ha van kedved egy részletes leírás hogy mit takar az 50.000 Ft? :D
ma vagy holnap megyek bevásárolni akkor így lehwt könnyebb lenne :D
Ez azért attól is függ, hogy mi adott.
Külföldről tudsz 18ezer körül rendelni co2 reduktort mágnesszeleppel, cserébe nincsen gari rá. Ezt használhatod kis palackkal, ami rövid távon olcsóbb, de hosszú távon sokkal drágább, mint egy 2 kilós palack 30ezerért. Erre jön a difi, co2cső, visszafolyásgátló, bubiszámláló, dc+reagens. Víztesztek sem ártanak, de akkor már kellene egy kisebb RO masina is, m,eg valami kisebb külső szűrő, mert azért az akasztóssal nem fogod túlszűrni az akit.

Nem azt mondom, hogy nem hozható ki 50-ből, de ahhoz erős kompromisszumok kellenek, és nem biztos, hogy az lesz a végeredmény, amit vártál.
Szóval érdemes gyűjtögetni egy kicsit tovább. Kivéve, ha egy igazi DIY szaki vagy... :D

Ja, és ebbe természetesen még nincs benne a táptalaj, aljzat, dekor, és a növények. :p
 
Utoljára módosított:
köszi. gondoltam hogy valami hasonló.
palack és reduktor hamarosan lessz, a töltsés nem gond ezert lessz csak 500g palack reduktor utàn pedig ingyen meg lenne minden festos cuccokbol. szted jo a co2 höz? mert elvileg oxigenhez van kitalalva! ezért nem tudom hogy jo megoldàs vagy sem. szépen lassan meg veszek mindent es ha meg van akkor neki állok. Eheim Classic 150 szted milyen lenne?
 
Ez azért attól is függ, hogy mi adott.
Külföldről tudsz 18ezer körül rendelni co2 reduktort mágnesszeleppel, cserébe nincsen gari rá. Ezt használhatod kis palackkal, ami rövid távon olcsóbb, de hosszú távon sokkal drágább, mint egy 2 kilós palack 30ezerért. Erre jön a difi, co2cső, visszafolyásgátló, bubiszámláló, dc+reagens. Víztesztek sem ártanak, de akkor már kellene egy kisebb RO masina is, m,eg valami kisebb külső szűrő, mert azért az akasztóssal nem fogod túlszűrni az akit.

Nem azt mondom, hogy nem hozható ki 50-ből, de ahhoz erős kompromisszumok kellenek, és nem biztos, hogy az lesz a végeredmény, amit vártál.
Szóval érdemes gyűjtögetni egy kicsit tovább. Kivéve, ha egy igazi DIY szaki vagy... :D

Ja, és ebbe természetesen még nincs benne a táptalaj, aljzat, dekor, és a növények. :p

amit linkeltel tapokat azokat meg rendelem remélem jo lessz :D
 
Back
Oldal tetejére