• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

160L Holland

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Üzembehelyezés dátuma:2008. október eleje
Méret:100x40x40cm 160L, netto: kb. 135-140L
Szűrés:Eheim 2213 és Eheim 2224
Világítás:4x30W T8(2db Osram biolux 965, 1db Philips aquarelle, 1db Osram fluora) Napi 10h.
Aljzat:2-3cm vastagon Sera floredepo, felette 2-4cm vastagon 1-2mm-es folyami kavics
Dekoráció:Vörös homokkövek
Vízcsere:Hetente 40-50% csapvíz
Növények trágyázása:Fitohorm 39K(K2O,N,P2O5), Fitohorm 39K(K2O) és zöldítő komplex keveréke a helyi csapvízhez igazítva, CO2 magasnyomású palackból adagolva, kb. 30mg/l szinten tartva.
Halak:paracheirodon axelrodi – Vörös neonhal 25db
Corydoras paleatus – Foltos páncélosharcsa 5db
Crossocheilus siamensis – Sziámi algaevő 2db
Epalzeorhynchus sp. – Hamis sziámi algaevő 2db
3db Anci
Növények:Rotala Rotundifolia
Hygrophila Difformis
Alternanthera Reineckii
Cryptocoryne félék (Wendtii, Parva, Beckettii…ha minden igaz)
Echinodorus Parviflorus
Microsorium Pteropus
Lilaeopsis Brasiliensis
Egyéb:Barna csiga(megszámlálhatatlan).
Caridina multidentata - amano garnéla 10db
Neocaridina heteropoda - red-cherry garnéla 10db

6607609_e991067d0139b31e5f6c047173612f71_m.jpg

6607611_29cb2138bfef3ad53ca1c0df3ccbe577_m.jpg

6607607_31661a662ab4f26f8d19cb6313af541a_m.jpg
 
Ez az az akvárium ami még mindig el tud bűvölni. Az a néhány növényfaj olyan pompás harmóniában, nyírásban van egymással, hogy vmi csoda ez az egész ;)
Magam és szerintem sokunk akvakertészkedésének hajnalán született ez az akva, így mindig elkapnak azok az érzések, amit Nigro blogjának felfedezése közben éreztünk. Nálam különösen top helyen van ez a remekmű :thumbup:
 
na ez megfogott :) a növények olyan szépek egészségesek, az egész olyan fantasztikus. kíváncsi lennék pár nagyobb felbontású, photoshop mentes képre, szerintem lehet még jobban mutatna. :clap:
 
Éppen ezt az akváriumodat kerestem. :D
Ő az én nagy kedvencem, csak azt nem tudtam hogy itt is látható vagy csak Nigró blogján. Ahányszor megláttom mindig vágyakozva nézem, bárcsak valami hasonló lenne nekem is. GYÖNYÖRŰ!
Kár hogy már nincs meg. :cry:
 
Köszi szépen mindenkinek! Hát igen, Ő volt az első "komolyabb" növényesem. Mondhatni úgy is, hogy megmutatkozott rajta a kezdők szerencséje :D
 
N-dee said:
Köszi szépen mindenkinek! Hát igen, Ő volt az első "komolyabb" növényesem. Mondhatni úgy is, hogy megmutatkozott rajta a kezdők szerencséje :D
Azért nem csak a kezdők szerencséje mutatkozott itt meg, hanem már a tehetség is. ;) Egy dolog a megfelelő technika biztosítása, de - mint minden "alkotó tevékenység" esetében - ahhoz, hogy igazán szép műről (jelen esetben akváriumról) beszélhessünk az alkotónak rendelkezni kell némi plusszal is; türelemmel, kézügyességgel, arányérzékkel, kreativitással... :)
 
oRphEus said:
Azért nem csak a kezdők szerencséje mutatkozott itt meg, hanem már a tehetség is. ;) Egy dolog a megfelelő technika biztosítása, de - mint minden "alkotó tevékenység" esetében - ahhoz, hogy igazán szép műről (jelen esetben akváriumról) beszélhessünk az alkotónak rendelkezni kell némi plusszal is; türelemmel, kézügyességgel, arányérzékkel, kreativitással... :)

Na, most aztán :oops: :oops: :oops: :lol:
 
Már vártam, hogy feltedd ide is az akváriumaidat. :) Mindegyik nagyon szép , gratula! :clap:
 
Külön topikot N-dee-nek!! :clap:

Grarulálok,nagyon szép kis aki,külön öröm,hogy ide is feltetted.
 
A fórumon valamikor már kifejeztem véleményemet, hogy a jól sikerült versenyakikhoz már nem elég a magas szaktudás, technika, kell hozzá művészi érzék is.
N-Dee akijait elnézve, benne meg van ez a plusz!

Csak azt nem értem, hogy van lelkiereje ezeket szétszedni.
Nekem nagyon a szívemhez tudnak nőni az akváriumaim és a benne lévő élőlények. Van nekem 12 éves halam is.
 
Köszi szépen mindenkinek örülök, hogy tetszik!

NZoli said:
.... Van nekem 12 éves halam is.

A vörös neonok nálam is visszajáró lelkek, csak néha elmennek haveromhoz Wellness hétvégére :lol:
 
N-dee said:
Köszi szépen mindenkinek örülök, hogy tetszik!

NZoli said:
.... Van nekem 12 éves halam is.

A vörös neonok nálam is visszajáró lelkek, csak néha elmennek haveromhoz Wellness hétvégére :lol:

:D Ez Yo :thumbup: Sajnos nekem nem adatott meg a wellness pedig időnként milyen jól jönne. ;)
 
Üzembehelyezés dátuma:2008. október eleje
Méret:100x40x40cm 160L, netto: kb. 135-140L
Szűrés:Eheim 2213 és Eheim 2224
Világítás:4x30W T8(2db Osram biolux 965, 1db Philips aquarelle, 1db Osram fluora) Napi 10h.
Aljzat:2-3cm vastagon Sera floredepo, felette 2-4cm vastagon 1-2mm-es folyami kavics
Dekoráció:Vörös homokkövek
Vízcsere:Hetente 40-50% csapvíz
Növények trágyázása:Fitohorm 39K(K2O,N,P2O5), Fitohorm 39K(K2O) és zöldítő komplex keveréke a helyi csapvízhez igazítva, CO2 magasnyomású palackból adagolva, kb. 30mg/l szinten tartva.
Halak:paracheirodon axelrodi – Vörös neonhal 25db
Corydoras paleatus – Foltos páncélosharcsa 5db
Crossocheilus siamensis – Sziámi algaevő 2db
Epalzeorhynchus sp. – Hamis sziámi algaevő 2db
3db Anci
Növények:Rotala Rotundifolia
Hygrophila Difformis
Alternanthera Reineckii
Cryptocoryne félék (Wendtii, Parva, Beckettii…ha minden igaz)
Echinodorus Parviflorus
Microsorium Pteropus
Lilaeopsis Brasiliensis
Egyéb:Barna csiga(megszámlálhatatlan).
Caridina multidentata - amano garnéla 10db
Neocaridina heteropoda - red-cherry garnéla 10db

6607609_e991067d0139b31e5f6c047173612f71_m.jpg

6607611_29cb2138bfef3ad53ca1c0df3ccbe577_m.jpg

6607607_31661a662ab4f26f8d19cb6313af541a_m.jpg
Csodás. Diszkoszokkal még szebb lenne
 
Back
Oldal tetejére