• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 160L 1.0

Az első kép pár hetes/hónapos, a második kép pedig a jelenlegi állapotot mutatja. A bacopa akkor szebben nézett ki mint most, a sagittaria pedig az elejétől fogva csak vegetál. A cryptók és sessili viszont jól érzik magukat.
cc79463568c76f759104fcca092cfe67.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A bacopa akkor szebben nézett ki mint most, a sagittaria pedig az elejétől fogva csak vegetál. A cryptók és sessili viszont jól érzik magukat.

Milyen kemény a vized?

Ennyi növény gyorsan elfotoszintetizálja azt a kevés CO2-t ami van, ha van elég fény. Próbáld meg, hogy minnél több CO2 maradjon az akváriumban. Sajnos ez is a low tech átok része.... mindig lesz olyan növény, ami kevésbé bírja a gyűrődést a többihez képest.
 
Utoljára módosított:
Milyen kemény a vized?

Ennyi növény gyorsan elfotoszintetizálja azt a kevés CO2-t ami van, ha van elég fény. Próbáld meg, hogy minnél több CO2 maradjon az akváriumban. Sajnos ez is a low tech átok része.... mindig lesz olyan növény, ami kevésbé bírja a gyűrődést a többihez képest.
Régen használtam bármiféle tesztet is, de majd rámérek.
Hivatalos adatok alapján az összkeménység 22nk.
Mit értesz az alatt h minél több co2 maradjon?
 
Mit értesz az alatt h minél több co2 maradjon?

Biztos, hogy jól csinálod a dolgot, ez mutatja, hogy ilyen nagy növénytömeg is elvan CO2 adagolás nélkül. Ha nagyon kevered a vizet, CO2 kimehet a vízből (szűrő). Ugyancsak, ha nagyon steril az akvárium (szűrőtisztítás), az is kiszedhet dolgokat, ami potenciális CO2 forrás lehet. Látom, vízcserét elég ritkán csinálsz, tehát innen nem kap CO2-t az aki (csapvízben elég sok CO2/O2 lehet.)

Nem aggódnám túl, ha egy-két növény kikopik, amíg a többi szépen elvan. Lehet, hogy a Bacopa, ha egyedül lenne, több CO2-hez jutna (v. HCO3-).

22 nk az jó kemény, vízkőlerakódás nem probléma? Ilyen kemény vízben a növények által felvehető C nagy része HCO3- formában van, nem CO2.
 
Biztos, hogy jól csinálod a dolgot, ez mutatja, hogy ilyen nagy növénytömeg is elvan CO2 adagolás nélkül. Ha nagyon kevered a vizet, CO2 kimehet a vízből (szűrő). Ugyancsak, ha nagyon steril az akvárium (szűrőtisztítás), az is kiszedhet dolgokat, ami potenciális CO2 forrás lehet. Látom, vízcserét elég ritkán csinálsz, tehát innen nem kap CO2-t az aki (csapvízben elég sok CO2/O2 lehet.)

Nem aggódnám túl, ha egy-két növény kikopik, amíg a többi szépen elvan. Lehet, hogy a Bacopa, ha egyedül lenne, több CO2-hez jutna (v. HCO3-).

22 nk az jó kemény, vízkőlerakódás nem probléma? Ilyen kemény vízben a növények által felvehető C nagy része HCO3- formában van, nem CO2.
Nahát én ezt ennyire nem vágom mint te:)
Dehogynem probléma, valószínűleg mindenkinek jót tenne a lágy víz, halaknak, növényeknek még magának az akváriumnak is:), mert nem valami esztétikus, de ro-t nem tervezek venni.
Amúgy tegnap megnyírtam a növényeket, halaknak ez jobban tetszik, meg csináltam egy 50%-os vízcserét, kicsit azt hiszem sűríteni fogom.
 
Nahát én ezt ennyire nem vágom mint te:)
Dehogynem probléma, valószínűleg mindenkinek jót tenne a lágy víz, halaknak, növényeknek még magának az akváriumnak is:), mert nem valami esztétikus, de ro-t nem tervezek venni.
Amúgy tegnap megnyírtam a növényeket, halaknak ez jobban tetszik, meg csináltam egy 50%-os vízcserét, kicsit azt hiszem sűríteni fogom.

Nem vágom annyira a dolgokat, lehet, hogy nem is úgy van, ahogy én gondolom.

Csak azért írtam, mert ilyenkor sokan elkezdik keresni a hibát pl. folyékony tápozás oldalon, és lehet, hogy teljesen más az OK, amiért néhány növény kikopik.

Nem vacakolnék RO-val, ha a növények megfelelőek neked. Nálam a vízkő kevésbé okoz gondot, mert az akvárium teteje fedett és eltakarja. Viszont nyitott akváriumoknál megpróbálom a keménységet lejjebb tornászni valamennyire, ritka vízcserénél nem olyan körülményes. Ha adagolnál CO2-t szinte biztos vagyok benne, hogy a Bacopa magára találna a kemény víz ellenére is.
 
Az akvárium ebben a formában befejezte a pályafutását. Eléggé elburjánzott a vége felé, a halak sem fértek már el, bár van amelyik élvezte a dzsungelt. Időm nem volt rendbe tenni, így átalakult egy homokos, vitorlások lakta folyómederré[emoji846]

Megkérek egy moderátort, hogy a naplót helyezze át a befejezettek közé.

Két kép az átalakulás előtt egy hónappal:
300eb32ad9c0aaa12ce7a1843f66db17.jpg
ba18ec5388d4d0e8ab24c927f1853e58.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére