• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 160L 1.0

kriszko

Főkertész
Sziasztok!
Kb. fél éve indítottam az akváriumot. Voltak nehézségek, de kezd helyreállni. Sajnos van hogy több hétig távol vagyok. A kezdeti időkben rengeteg agancs algám volt, amit 2 sziámi meg egy algázó géb eltüntetett. A lámpában elég régi fénycsövek voltak amit 3 hete cserèltem, ugyanekkor a lámpát is megemeltem úgy 15 centivel, addig csak rá volt fektetve az akváriumra. Egészen addig szinte elborított a fonalalga, azóta egyre jobban szorult vissza, jelenleg minimálisan van. A növények is kezdenekek helyrejönni.

2d2543e90cfbe107ed4da329ec2dce40.jpg

Akvárium: 90x40x45 162 liter
Világítás: Odyssea 2x39W
Szűrés: Ehem 2071
Tápozás: Green Aqua Micro Macro
Talaj: JBL Manado
Táptalaj: JBL AquaBasis


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Kb. fél éve indítottam az akváriumot. Voltak nehézségek, de kezd helyreállni. Sajnos van hogy több hétig távol vagyok. A kezdeti időkben rengeteg agancs algám volt, amit 2 sziámi meg egy algázó géb eltüntetett. A lámpában elég régi fénycsövek voltak amit 3 hete cserèltem, ugyanekkor a lámpát is megemeltem úgy 15 centivel, addig csak rá volt fektetve az akváriumra. Egészen addig szinte elborított a fonalalga, azóta egyre jobban szorult vissza, jelenleg minimálisan van. A növények is kezdenekek helyrejönni.

View attachment 21073

Akvárium: 90x40x45 162 liter
Világítás: Odyssea 2x39W
Szűrés: Ehem 2071
Tápozás: Green Aqua Micro Macro
Talaj: JBL Manado
Táptalaj: JBL AquaBasis


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Messziről csodaszép, lehetne pár közelit is kérni?
 
Szia4
Gratula, jól néz ki a z akvárium. (Bírom a dzsungeleket):)
Növényeket jól összeválogattad kevés fényhez.(y)
Tartasz garnélákat, algázókat?
Gyepen gondolkodtál az előtérbe?
 
Szia4
Gratula, jól néz ki a z akvárium. (Bírom a dzsungeleket):)
Növényeket jól összeválogattad kevés fényhez.(y)
Tartasz garnélákat, algázókat?
Gyepen gondolkodtál az előtérbe?
Szia! Köszönöm!:)
A látvány terén semmilyen koncepció nem volt, inkább csak dús növényzetet akartam.
Gyepen gondolkodtam, de semmire nem jutottam :D
Láttam a te csodás akidat és a tenellus gyepedet, de szerintem nekem ahhoz kevés a fényem, a sagittaria is csak úgy elvan...
Algázó géb volt, de kikopott, csak hétvégente vagyok most itthon, és csak önetetővel tudok etetni, én erre gyanakszom.
Oto-t mèg nem próbáltam.
Garnélák...nos az sincs, Veszprém és környékén még senkit nem találtam aki tudna normális áron, könnyebben tartható garnikat. Pedig nagyon szeretnék.
 
A Sessiliflora kezdeti vegetálás után nagy sprinter lett[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Sessiliflora kezdeti vegetálás után nagy sprinter lett[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Érdekes hogy nem volt neki kevés a fény. Nálam hasonló fényviszonyok közepette alulról felkopaszodott.
 
Sziasztok!
A zöld pontalgát hogy lehetne visszaszorítani? Az első üvegről még csak lekaparom, de a hátsóról amit ritkábban takarít az ember elég nehéz.
Ez a növényeken is megtelepszik?
Bizonyos növények levelei elkezdtek lyukadni...
ad19cbf4df6542d9707447f18259b105.jpg
72ef81137b9598bef06b17dff26aae27.jpg
c5171940533fa75be127477e2e46a9c9.jpg
6f4053003e2eca27da753014bb1a7820.jpg
430078ed31259041079320cb3ccdff65.jpg
d45ae3a716c709b1a70d51d7a90268bb.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A zöld pontalgát a frontról kapargasd le gyakran, hátul meg nem kell vele foglalkozni, úgysem látszik. :) Én szinte mindennap takarítom az üveget belülről ezért soha nem volt ilyen gondom. Amúgy a profik azt hiszem foszfátot szoktak adagolni. Nekem néhány növényen is megjelent, inkább a félárnyékot kedvelő növények levelein, amikor túlvilágítottam őket.
 
Sziasztok!
A zöld pontalgát hogy lehetne visszaszorítani? Az első üvegről még csak lekaparom, de a hátsóról amit ritkábban takarít az ember elég nehéz.
Ez a növényeken is megtelepszik?
Bizonyos növények levelei elkezdtek lyukadni...
View attachment 22648
View attachment 22649
View attachment 22650
View attachment 22651
View attachment 22652
View attachment 22653


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Jó nagy Dzsumbuj ez, imádom az ilyet. A halak macsétával közlekednek benne.
 
A zöld pontalgát a frontról kapargasd le gyakran, hátul meg nem kell vele foglalkozni, úgysem látszik. :) Én szinte mindennap takarítom az üveget belülről ezért soha nem volt ilyen gondom. Amúgy a profik azt hiszem foszfátot szoktak adagolni. Nekem néhány növényen is megjelent, inkább a félárnyékot kedvelő növények levelein, amikor túlvilágítottam őket.

Elől hetente szoktam, de megmondom őszintén hogy hátul sokáig nem pucoltam egyáltalán és helyenként olyan vastag hogy le se jön. Nálam a vizipetrezselymet támadta meg, de úgy mintha meg is fojtaná. Lehet tolok neki foszfátot akkor.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Bacopa egész jól bírja a kiképzést ennyi növény mellett is. Kiváncsi vagyok meddig marad meg benne.

Carbozás nélkül elég szép eredmény!

Vízcsere milyen sűrűn van?
 
Bacopa egész jól bírja a kiképzést ennyi növény mellett is. Kiváncsi vagyok meddig marad meg benne.

Carbozás nélkül elég szép eredmény!

Vízcsere milyen sűrűn van?

Köszi[emoji16]
Az elején nagyon jól fejlődött, most stagnál és láthatóan nem olyan szép!
Vízcsere az kb. 4-5 hetente van, és olyan 20%


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi[emoji16]
Az elején nagyon jól fejlődött, most stagnál és láthatóan nem olyan szép!
Vízcsere az kb. 4-5 hetente van, és olyan 20%


hát igen.... lehet, hogy a "low-tech átok" utoléri. De Bacopa nélkül is szép marad az aki, és ez a lényeg :D
 
Back
Oldal tetejére