• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 15 Literes 'El Natural' Nano Akvárium Indítása

Update, Indítás +7 hét

Garnélák szemmel láthatóan élvezik a helyzetet, egész nap "kepesztenek".

Guppy ivadékok is jól elvannak, növekednek.

upload_2016-12-27_19-49-1.png

upload_2016-12-27_19-49-19.png

Ezek nemigazán különleges garnélák és elég belterjes a szaporulat.

HC Cubát hagyom, had nőjön felfele.

Alga visszavonulót fújt, emiatt lassan elkezdem ritkítani a Pistia-kat. Elvégre ez egy nano tank :D
 
Utoljára módosított:
Szia!


HC Cubát hagyom, had nőjön felfele.
A levelek alapján inkább Hm-nek néz ki.
De ha tényleg cuba, akkor minél kevesebb a fény annál inkább nyúlik, sok fénynél indulnak el a szerteágazó indái oldalra, talaj felett.

AmegA
 
Szia!
A levelek alapján inkább Hm-nek néz ki.
De ha tényleg cuba, akkor minél kevesebb a fény annál inkább nyúlik, sok fénynél indulnak el a szerteágazó indái oldalra, talaj felett.

AmegA

Igazad van! Pedig HC-nek vettem, de úgy látszik, hiba csúszott a rendszerbe. Mégsincs sikerélményem. :( :( :( Vallisneria-hoz vagyok szokva, nem ilyen "mütyűr" növényekhez :)

upload_2016-12-29_19-54-23.png

Azért nem adom fel ilyen könnyen.
 
Előző update-ról lemaradt a teljes kép, jelenleg így néz ki a nano garnélás akvárium a 7. héten:

Flóra-Fauna megvan (garnélák + guppy ivadékok + pár kis csiga)

upload_2016-12-31_18-3-7.png

Kb 1 hónap után cseréltem 20% vizet.
 
Utoljára módosított:
Igazad van! Pedig HC-nek vettem, de úgy látszik, hiba csúszott a rendszerbe. Mégsincs sikerélményem. :( :( :( Vallisneria-hoz vagyok szokva, nem ilyen "mütyűr" növényekhez :)

View attachment 23167

Azért nem adom fel ilyen könnyen.
Ha emersen vetted, akkor lehetetlen megkülönböztetni a HM-et a HC-tól vagy épp a Monte carlotól. Így víz alatt a HM-nek hosszúkás levele lesz.
 
A talajjal kapcsolatban kèrdeznèk! Ha a sima kerti föld kèpes CO2 höz juttatni a növènyeket akkor a low tech akksiba mièrt nem ilyen talajt teszünk? Magyarul nem lehet ötvözni a kettőt? (Szűrès, táp, carbo+kerti föld, kavics)?
 
Ha emersen vetted, akkor lehetetlen megkülönböztetni a HM-et a HC-tól vagy épp a Monte carlotól. Így víz alatt a HM-nek hosszúkás levele lesz.
Én is hasonlóen jártam,pedig tanulmányoztam pár napot,mielő haza vittem volna.Persze tudtam,hogy emers kertészetböl van.Annyit tennék hozzá,hogy a monte carlot talán jobban meg lehet különböztetni az elöbbiektől,feltéve,ha tényleg azt láttam. :D
 
Ha emersen vetted, akkor lehetetlen megkülönböztetni a HM-et a HC-tól vagy épp a Monte carlotól. Így víz alatt a HM-nek hosszúkás levele lesz.

Köszi az infót, ezt nem tudtam. Legközelebb jobban rákérdezek, lehet, hogy a kertészetben sem tudják, mit árulnak :D
 
A talajjal kapcsolatban kèrdeznèk! Ha a sima kerti föld kèpes CO2 höz juttatni a növènyeket akkor a low tech akksiba mièrt nem ilyen talajt teszünk? Magyarul nem lehet ötvözni a kettőt? (Szűrès, táp, carbo+kerti föld, kavics)?

-- saját vélemény, vagy igaz, vagy nem --

Szerintem érdemes kiválasztani egy módszert, és többé-kevésbé azt követni. Gondolom nem véletlen, hogy például ADA rendszerű akváriumoknál nem Estimative Index adagolást javasolnak (gyárilag).

Miért tennél bele folyékony tápot? Talajban elég sok tápanyag van. Gondolj bele, a fű is nő a kertben évekig, anélkül, hogy műtrágyázni kellene. Mezőn is nőnek a gazok.

Egy low-tech akvárium nem egy muskátlisáda, vagy egy zöldségeskert. Sokkal kevesebb táp is elég, mint szárazföldi növények esetén.

Ilyen akváriumban a haltáp is előbb-utóbb tápanyagként szolgál a növényeknek, mivel biológiai szűrő nem szedi ki. Egyébként, ha minőségi haltápot használok és növények nem pusztulnak, meglepően kevés mulm keletkezik. Szűrésre szükség lehet valamilyen szinten, de annak a hátrányait is érdemes figyelembe venni. Túlszűrés, túl erős vízáramoltatás problémát okozhat NPT-nél. Megfelelően telepített NPT szűrő nélkül is megy és stabilabb lehet, mint egy szűrős akvárium (hiszen CSAK a növényektől függ, nem a növényektől ÉS a szűrőtől).

Carbo nem hiszem, hogy belefér az NPT gondolatvilágába. Szvsz, ha kérdeznénk, ezzel a garnélák is egyetértenének.
 
Utoljára módosított:
Update, Indítás +10 hét

Szépen elvan a mini akvárium, szokásos telefonos minőséggel pár kép:

upload_2017-1-21_18-37-6.png

upload_2017-1-21_18-37-57.png

Pistia-kat kidobáltam, már szerintem nincs rá szükség alga miatt. Nulla szűréssel, vízforgatás nélkül is tökéletesen tiszta a víz, növények nőnek.

Garnélák növögetnek, azt nem tudom, hogy szaporodnak-e, mert megszámolni lehetetlen őket.
 
Utoljára módosított:
Update, Indítás +17 hét

Az utóbbi 4-5+ hétben nem maradt semennyi időm az akváriummal foglalkozni.

Lássuk a változásokat:
  • elég sok víz elpárolgott
  • masszív békalencse a felszínen
  • a lila akác elkezdett kihajtani, pedig minusz nagyon hidegben vágtam le az ágakat még télen

upload_2017-3-7_20-45-27.png

upload_2017-3-7_20-46-17.png

Garnélák elvannak, egyre többen, szűrés-vízkeringetés hiánya még ilyen masszív békalencse mező mellett sem okoz O2 problémát...

Jövő héten cserélek vizet és felrakok sárga víz mentes képet. Üveg alsó részéről sem ártana letörölni a homályt.
 
Most találtam a linket:

CO2 és szűrő mentes nano NPT akváriumok DSM indítással, garnélákkal, aquascape-el. Aki tud olaszul, előnyben. Lenyűgöző.

http://www.itau-italy.com/index.php/articoli/10-nano-cube-aquatic

és forum hozzá:

http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/el-natural/133258-nano-tanks-dsm-aquascaping.html

Srácok, miért nem vágunk bele többen itthon?


Nem kell hozzá semmi, csak egy pár ezer forintos üveg. Még a (következő) válságban is vállalható kiadások :D

Szívesen olvasnék több ilyen naplót, a tapasztalatok miatt...

Ilyen körülmények között a garnélák is jól érzik magukat, a képeken is van pár szép CRS.
 
Utoljára módosított:
Update, Indítás +23 hét

Változás: szórtam egy kis kvarchomokot a talaj tetejére (~ 1 cm). Az akvárium továbbra is NPT üzemmódban működik. Tesco-s ioncserélt vízzel töltöm fel az elpárolgott vizet.

Garnélák jól elvannak. A felnőtt Endler Guppy-k nincsenek az akváriumban tartva (!!), ideiglenesen, másik akvárium áthelyezése miatt kell pár napot ebben a kis akváriumban tölteniük. Viszont a guppy ivadékok itt élik hétköznapjaikat, amíg nagyobbra nem nőnek.

upload_2017-4-17_19-14-8.png

upload_2017-4-17_19-6-45.png

upload_2017-4-17_19-24-37.png

Némi alga van, de még elmegy.
 
Utoljára módosított:
Kvarchomokkal sokkal jobb! Ez az alga nálam is jelen van a dunsztosban... én zöld cérnaalgára tippelek. Más algám nekem sincs.
Nálad nem jelentek meg a kagylósrákok? Nálam hemzsegnek, mondjuk az is igaz, hogy nincs benne már garnéla sem (hal meg nem is volt).
A reineckii valami csodaszép, bárcsak ilyen lett volna a nano kockámban is...
 
Kvarchomokkal sokkal jobb! Ez az alga nálam is jelen van a dunsztosban... én zöld cérnaalgára tippelek. Más algám nekem sincs.
Nálad nem jelentek meg a kagylósrákok? Nálam hemzsegnek, mondjuk az is igaz, hogy nincs benne már garnéla sem (hal meg nem is volt).
A reineckii valami csodaszép, bárcsak ilyen lett volna a nano kockámban is...

Ebben azt hiszem jelenleg nincs kagylósrák, viszont a kertiben volt. Engem nem zavart. Halak elintézik őket?

CRS szeretnék ebbe szerezni, de amikor megláttam az árakat, rájöttem, hogy RCS is elég jó nekem. Reineckii eddig bírta a kiképzést, meglátjuk még meddig :D
 
Utoljára módosított:
CRS-t hagyd ki nem csak az ára miatt, hanem mert ők lágyvizesek.
A fenti képen szép a RC, hagyd meg nekik a medencét.
 
CRS-t hagyd ki nem csak az ára miatt, hanem mert ők lágyvizesek.
A fenti képen szép a RC, hagyd meg nekik a medencét.

RC-m már elég régóta van. Nem válogatom őket ki, engem nem zavar, ha nem teljesen pirosak.

CRS nem lenne meg egy közös akváriumban RC-vel? Ebben a keménység kb 80-120 CaO mg/l. Állapotok stabilak, hiszen főleg csak feltöltöm az elpárolgott vizet. Garnéláknak nagyon kicsi a "kibocsátása".
 
Ebben azt hiszem jelenleg nincs kagylósrák, viszont a kertiben volt. Engem nem zavart. Halak elintézik őket?

CRS szeretnék ebbe szerezni, de amikor megláttam az árakat, rájöttem, hogy RCS is elég jó nekem. Reineckii eddig bírta a kiképzést, meglátjuk még meddig :D
Ahogy hallottam, a halak sem nagyon eszik meg őket. De szerintem ha halak vannak, akkor kevésbé szaporodnak el.
Reineckii-m van a dunsztosban, nagyon lassú, de nem ronda, szép színe is van, pedig "csak" ablakban van.
 
Crs igények a GA oldalról
Tudományos név : Caridina cf. cantonensis Crystal red
Magyar név: Crystal red garnéla
Csoport: Gerinctelenek
Származás: Ázsia; A bee garnélának egy mutálódott variánsa
Testhossz: 2,5-3 cm
Természetes élőhely: A bee garnéla Távol-Keleten lassú folyású, oxigéndús vizekben él.
Viselkedés: Békés, külön a számukra berendezett akváriumban tartsuk őket.
Táplálkozás: Mindenevők, adjunk nekik forrázott zöldségeket, spirulina tablettát, száraz haltápokat.
Szaporítás: Nehéz
Medence: Minimum 20 literes
Népesség: 20 literre 5-6 garnéla
Dekoráció: Növényekkel dúsan teleültetett akvárium, használjunk a víz színén úszó növényeket, hogy tompítsuk a világítás erősségét.
Hőmérséklet: 18-25 °C
pH: 6,5-7,5
Keménység: 4-6 NK°
Várható életkor: 1-2 év
 

Hasonló topikok

D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére