• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

14 literes Low Tech

Gary

Új regisztrált
Sziasztok!

Elindult a kis akvárium, ...pontosan 2010.02.04.-én csütörtök délután. Az ültetést követően a vízfeltöltés után, rögtön bekapcsoltam a szűrést. De természetesen nem maradt el a GA-Macro és Micro tápok, valamint az Easy Carbo be injektálása sem. Csak azért készítettem ilyen kicsi akváriumot, hogy kipróbáljam magam. Meg nem vagyok eleresztve anyagilag. Régebben (1984-90-ig) már akvarisztikáztam. 3db Közepes aksim volt, aztán egy idő után már sok volt az örökös tisztítás, meg a különböző nyűgök.

Ezzel az akvakertész stílussal, teljesen átformáltam magamban az akvarisztikával kapcsolatos tudnivalókat. Hála nektek, sok mindent tanultam a fórum hasábjain, milyen tapasztalatokat szereztetek, stb. Elmondhatom, ...hogy megfertőződtem. :)

Az akváriumról:

Akvárium mérete: 35x18x22 ~ 14 liter
Szűrés: Eden 316, 240 liter/óra
EHEIM 3611 25W-os hőfokszabályzós fűtőtest
Világítás: 11W 6400K, naponta 9-10 óra
Aljzat: Green Energy Substrate 2,4Kg, a tetejére sima aprószemű kavics + egy kicsi bazalt örlemény
Tápozás: Green Aqua Macro & Micro, Easy Carbo naponta 1ml
Vízcsere: napi 70%, 2 hét múlva megpróbálom a heti 50%-os vízcserét
Háttér: még nincs, de valami kartont nézek (égszinkék, sötétkék)

Növények:

- Hemianthus callitrichoide "Cuba"
- Pogostemon helferi
- Cryptocoryne parva
- Cryptocoryne wendtii / Tropica
- Fontinalis antipiretica
- Eleocharis acicularis

Pár fotó az akváriumról.

P1010398_l.jpg


P1010400_l.jpg


P1010401_l.jpg


P1010413_l.jpg


Csak ilyen minőségű képeket tudok készíteni a kis Compact géppel: Panasonic DMC-LS60

A növényekkel is megvoltam elégedve (hazai viszonylatban), bár lehetnének szebbek is. :) Jó volna kis hazánkban is egy ilyen Tropica növényüzem!
Természetes dolog, hogy én sem maradhatok ki az algásodásból, de még tudom kezelni.

2-3 hét múlva szeretnék pár halat is az aksiba, meg gondolkodtam 2-3 garnélán. Bár nem tudom, hogy elbírná-e a szűrés az oxigén ellátás miatt.

Kezdetnek ennyi, ...aztán majd meglátjuk hogy fejlődünk. :)
 
Hello,
Grat az akidhoz ;)
Annyi, hogy szerintem az indiai megkövesedett fa((lehet tévedek de nem annak tűnik) nem illik be az aki képébe. A másik fa az ugye mangrova?
Ha az akkor lehet színezni fogja a vizet heti 50 % vízcserénél.
Egyébként Debrecenben, a Tropicalfishben főleg Tropica növényeket találsz. Ha erre jársz ne hagyd ki a boltot ;) (azt hiszem a honlapjukról rendelni is lehet növényt)
 
Köszi maximas!

Egyébként JBL Manado növénytalaj szerettem volna, de most csak azért nem szerettem volna futárszolgálatot is fizetni. Valószínű hogy azzal a talajjal jobban nézne ki a megkövesedett fa.
Azt hiszem mangrove gyökér, ...bár áztattam meg ki is főztem, úgy néz ki hogy egy kis sárgás színe lesz a víznek. :eh:

Inkább szeretném megtartani a tiszta vizet. Kíváncsi leszek a többiek véleményére is ők mit mondanak a vízcserére.
 
igen jbl manadoval gyönyörűen mutat a kő (fa), szerintem idővel mindenképp rendelj vagy vegyél manadot.
 
Hali!

Tényleg nem illenek össze.

A fa túl nagy a kis aksiba, de ettől még lehet belőle kreálni valamit.

Így elsőre azt hittem, hogy egy törött tégla van a fa mellett.Sztem elég előnytelenül van elhelyezve, bár így párosban még ez a legjobb elhelyezés.

Viszont ekkor lép előtérbe az első észrevétel-nem illenek össze.Lehet, hogy több megkövesedett fa kellett volna inkább.
Bocs a negatív észrevételért, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére.
 
jojo said:
Bocs a negatív észrevételért, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére.

Semmi probléma a negatív észrevételért (persze ha jó szándékú ;) ), ...azokból tanul az ember. Lehet hogy túl sok mindent szerettem volna megjeleníteni és elkapkodtam, de sebaj, ...majd legközelebb. :)
 
Lehet, hogy nagy a fa meg a kő. De nekem tetszik, ha benövik a növények akkor lehet, hogy nem lesz ennyire szembetűnő.
Első nekifutásra :wave: gratulálok.
 
Amikor egy elrendezést csinálsz, mindig azon gondolkozz, hogy a természetben ez hogy szokott előfordulni. Így ahogy most van, leginkább akkor, ha valaki épp ott elejti a követ. ;)
(Pont ez a baj egyébként a kis akikkal, hogy baromi nehéz az arányokat eltalálni.)
Tudom, hogy nem egyszerű, de képzeld magad a víz alá a sodrásba pl. Hogy is lenne akkor a fa, meg a kő? És az aljzat esetleg merre lejtene és merre emelkedne?
Ha a sodrás mondjuk nekinyomná a fát a kőnek, az életszerű lenne. De akkor annak a kőnek úgy kell tűnnie, mintha ezer éve ott lenne és csak a jéghegy csúcsát látnánk. ;)
Hát én valahogy így rendezném tovább.
Nem kéne sokat variálni. Esetleg bal oldalon jobban megemelném az aljzatot a követ pedig jobban lenyomnám. Aztán jöhetnek a gazok, hogy jól benőjék :)
 
Szia,
Nekem azért tetszik, mert egyedi az elrendezés.Ha mindent benő a növényzet, elég kellemes kinézete lesz! :thumbup:
 
Üdv Gary!
Nagyon jó pofa az aksid! :thumbup:
Szép lesz majd ha benövik a növények rendesen.
Sok sikert hozzá!
Üdv:
Roli
 
Köszönöm mindenkinek a biztatást! :) Természetesen igyekszik az ember ahogy tud és a meglévő alapanyagokból építkezik.

Nigro said:
Ha a sodrás mondjuk nekinyomná a fát a kőnek, az életszerű lenne. De akkor annak a kőnek úgy kell tűnnie, mintha ezer éve ott lenne és csak a jéghegy csúcsát látnánk. ;)
Hát én valahogy így rendezném tovább.
Nem kéne sokat variálni. Esetleg bal oldalon jobban megemelném az aljzatot a követ pedig jobban lenyomnám. Aztán jöhetnek a gazok, hogy jól benőjék :)

Köszi Nigro a tanácsot, ...megszívleltem. :thumbup: Legközelebb, jobban odafigyelek a Hardscape-re, többet fogok agyalni rajta. :idea:
 
Szia!
Talán tényleg nem volt szerencsés választás a kő...
Esetleg megpróbálhatnád 3 darabba törni, és úgy elhelyezni. Vagy 1-2 kiló manado-t rászórni a kavicsra úgy, hogy a frontüveg mögött is csak az látszódjon.
Sokat dobna a megjelenésen.
Mindenesetre gratula hozzá!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére