• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

136 l-es opti

tizizi

Kertész tanonc
Méret: 85*40*40 - 136 liter
Szűrés: Eheim 2073 - 1l substrat pro, 2l matrix, Seachem Purigen
Világítás: 2*21 + 2*39W - sk függesztett
CO2: nagynyomású CO2 rendszer - beoldás: Atomizer
Táptalaj: Tropica növény táptalaj 7,5 liter
Aljzat: ADA Aqua Soil Amazonia 18 liter
Tápozás:
- Green Aqua Micro/Macro
- Easy Carbo
- Easy Phosfo
- Green Bacter
Növények:
- eleocharis parvula
- echinodorus tenellus
- nymphaea lotus (zenkeri)
- micranthemum umbrosum
- pogostemon helferi
- cyperus helferi
- cryptocoryne wendtii ''brown'' - ez csak tipp, még a régi akiból mentettem át

Halak, garnélák a régiben várják hogy költözhessenek :)

Indítás: 2010.06.26.

Néhány kép a berendezésről:

4739967958_df2db9993e_b.jpg

4739968908_170d0073c7_b.jpg

4739970310_4fa50182ca_b.jpg

4739337441_81d1627129_b.jpg

4739338695_f17ae8b1e4_b.jpg

4739339759_1b9108f729_b.jpg
 
Nekem sem, de ha a "Kép" feliraton nyomsz egy jobb klikket és rákattintasz a "Kép megjelenítése"-re akkor meg tudod nézni a képeket! A hardscape nagyon ott van!
 
Innen az elrendezés nagyon jó, az opti aki csodálatos ;) !
Egy tisztább front fotót kérnénk, ha lehet!!
Addig is gratula, nekem tetszik!! ;)
 
Az akvárium a fórumon már sokszor megénekelt üveges mester első Optija. Sok időbe került mire sikerült rábeszélnem, illetve sikerült nem hagyni, hogy lebeszéljen, de mikor kész lett és összenéztük a többi "hagyományos" üvegből készült akival, már látta a különbséget...
Ma esti vizcsere után remélem tisztább képeket tudok feltenni!
 
Még az jutott eszembe, hogy mennyire érezhető, ha valaki végigolvassa a fórumot, tanulmányozza a lehetőségeket, és így kezd hozzá az alkotáshoz.
Minden akvárium egyedi a maga módján, de mindig érezhető mögötte, (ha ott van) az elsajátított információk, személyre szabott, letisztult jelenléte. ;)
 
Jól összerakott aki, mutatós lesz, ha ügyesen lesz karbantartva.

A jobb oldalán talán több helyet lehetett volna hagyni a frontüvegtől, esetleg néhány centiben még alacsonyabbra (1-2cm) növő növényeket ültetni.

Kapható nálunk is opti üveg táblában?
 
Nagyon jó kis kezdés, kiváncsi leszek 1-2 nap múlva amikor kitisztul a kép. Crypto lehet sok lesz ebbe a képbe, de úgyis meglátod amikor meglódulnak a növények :thumbup:
 
Izgalmas kezdés, kíváncsian várom a folytatást. :thumbup:
Látom a különböző színű műanyag homokozó-lapátok minden rendes "akvakertész-háztartásban" megtalálhatóak. :lol:
 
patzu said:
Még az jutott eszembe, hogy mennyire érezhető, ha valaki végigolvassa a fórumot, tanulmányozza a lehetőségeket, és így kezd hozzá az alkotáshoz.
Minden akvárium egyedi a maga módján, de mindig érezhető mögötte, (ha ott van) az elsajátított információk, személyre szabott, letisztult jelenléte. ;)
Bizony ám!
 
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy kb másfél éve indítottuk az első akváriumot, a 3. gyerek születését követő héten vmi elfoglaltságot kerestünk :) . Gagyi belső szűrős, íves gyári szett volt, amit hamarosan növényes akivá tuningoltunk. Rengeteget tanultunk Nigro mester blogjából, és innét az Akvakertész fórumról, de kellett a személyes tapasztalás is.
 
off: Ezzel én is így vagyok. február óra üzemel a nagy akvárium és folyamatosan tanulok vele és innen. nem kapkodok. Mondjuk nem is tudok, mert perpill valahogy egy magasnyomású rendszert akarok összespórolni. Ráadásul épp munkahelyet váltok (jegelem a cégtevékenységet és mással fizettetem a járulékomat) de ha a CO2 rendszer is megvan még pár hónapot fogom járatni a mostani növénynövesztő tanulóban, hogy még több szívódjon belém az "alfától az omegáig"-ból. ...az alfa mindenképpen :) (/me is alfa 156 owner :))
ha már jár rendesen és algamentesen, akkor konkrétan megtanulom/bemagolom/megértem a tápozás alapjait (most még ott van a legnagyobb zavar). ez a terv kb. aztán majd utána egyszercsak.
Persze aztán lehet hogy nem bírok magammal és elindulok nagy hévvel és lesz egy "someday - tanuló akvárium 2." (igazából 3.)

on: Kíváncsian várjuk, Mostanában az a tendencia úgy látszik, hogy mindenki ide pakol odapakol kivár tervez.. de az ég szerelmére: az olvasók türelmetlenek! Itt is már kinőhetnének a növények... :)
 
Megvolt az első vízcsere. Csináltam pár képet, de még nem tökéletes :oops:
A M. umbrosum bubizik ész nélkül a többieken nem sok változás egyenlőre.
4743854032_e32f042675.jpg
A lotust kicsit hátrébb rakom, túl közel van a frontüveghez
4743855238_9f03b0ed7e.jpg
Egy kép fekete háttérrel...
4743219661_b2fb916282.jpg
... egy pedig sárgával.
4743840950_1a946b029a.jpg
Tervben van egy opálos háttérfólia, csak be kéne szerezni :cool:
 
A sárga háttérrel jól néz ki bár a feketén kontúrosabbak a hátsó növények.
Nekem a sárga jobban bejön :D . Kíváncsi vagyok arra az opálos fóliára vajon azzal hogy nézne ki.....
 
Back
Oldal tetejére