• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Fuu de szep mollyk.milyen fajta?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ezüst Molly. De a három közül az egyik kötekedős. Neki rövidebbek a has alatti úszói. Biztos irigykedik. Kap 1 hetet ha rossz lesz felkerül az ingyen vihető topicba. Lehet elég lett volna kettőt venni. Késő bánat,eb gondolat. De jó látni ahogy csipegetik az aktákat a levelekről.
 
A testük fehéres/ezüstös színű, a farkúszó kicsit kékes árnyalatú, a hátúszót ha kifeszíti látszik,hogy magában mintás. Telefonnal nem nagyon lehet jó képet készíteni.
 
Üdv.
Gond van az egyik Mollyval. Az akváriumban az oldalán feküdt,ill. fejjel-háttal lefelé lebegett. Elkülönítettem, a reggelt megérte. Úszóhólyag problémára,gyulladásra tippelek. Ez előfordulhat hőmérséklet változáskor, sérülés miatt, baktériumos-vírusos betegség miatt is. A karantén akiba szűrőt,fűtőt tettem levegőztetővel. Állapota változó. Egyelőre Sera Baktopurt tettem a vízbe. Majd kiderül mi ez. Ami bosszant, hogy még véletlenül se a kötekedős Molly betegedett meg.
 
Valami nem stimmelt a szűrővel hetek óta. Csövek takarítása, szűrő anyagok átöblítése megvolt. Gondoltam a mai takarításnál megnézem a rotort. Jól tettem. Annyira el volt koszolódva,csoda hogy még tudott tekerni.
Gyakrabban kéne ilyet tennem azt hiszem. Most pöpec.(y)
 
Valami nem stimmelt a szűrővel hetek óta. Csövek takarítása, szűrő anyagok átöblítése megvolt. Gondoltam a mai takarításnál megnézem a rotort. Jól tettem. Annyira el volt koszolódva,csoda hogy még tudott tekerni.
Mikor takarítottad utoljára?
 
Nem írtam be a naptáramba. Eztán jobban odafigyelek erre is. Csöveket is áttakarítottam nehogy a nagyobb áramlás a lerakódást visszalökje az akváriumba.
 
Utoljára módosított:
Hát kérem, a garnélák betelepítése megtörtént. Remélem az én neonjaim se fogják őket bántani.:nailbiting:
+
Sikeresen eltörtem a fűtőt. Pedig egész nyáron vigyáztam rá.:rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Elpusztult még egy Molly, úgyhogy újraindítottam az akváriumot egy új aljzattal a hétvégén. Lehetséges,hogy az aljzat nem volt rendesen átmosva használat után vagy a tápgolyók oldódtak az akváriumba. A hal megsérült és a farokúszója kezdett elrothadni. Kiszedtem és kifeküdt. RIP.
A halaknak nem nagyon tettszett a "vadászat",de mind meglett és a garnélák is.
Az algázó gébek okoztak egy kis meglepetést. Kiszedtem minden halat,csak a gébeket nem találtam, ezért:
DSC_0284k.JPG DSC_0285k.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére