• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Újra van fonalalgám. Hurrá(n)
A stem növények tetején ahol az áramlás éri. Levágtam az algás részeket és megpróbálom kicselezni oly módon,hogy a lilyt az akvárium elülső felére tettem, ott nincs magas növény. 1-2 hét és kiderül. Láttam máshol is ilyen elhelyezést(persze az szép átlátszó akrill v.üveg).
 
Üdv.
Nemrég kezdtem Ozmó vizet használni. Eddig nem sóztam vissza a vizet. Tds mérőm nincs gh- t kh- t tudok mérni. Gh,kh 4.
A kérdésem: mikor kell a visszasózást elkezdeni és elég a Gh+ vagy Gh/kh + kell.
Köszönöm a segítséget.
 
Üdv.
Nemrég kezdtem Ozmó vizet használni. Eddig nem sóztam vissza a vizet. Tds mérőm nincs gh- t kh- t tudok mérni. Gh,kh 4.
A kérdésem: mikor kell a visszasózást elkezdeni és elég a Gh+ vagy Gh/kh + kell.
Köszönöm a segítséget.
Már elkezdheted visszasózni, gh-6 kh-3 értékeket megcélozva. Nem kell matekozni, elég a cserevizet így beállítani, a akvárium vize szépen lassan, a vízcserék alkalmával áll át.
 
Végre ki tudtam cserélni a plant csövet 6500k-re. Most már 2 db 6500-as fénycső világít. Az Amano garnéláknak nagyon tetszik a Dragon kő. Meglepő,de megvan mind a 10db.
 
WP_20161211_20_57_34_Pro.jpg

A nano akváriumban metszettem onnan átkerült ide pár növény. A Ricciát véletlen letéptem a kőről muszáj volt újra kötözni. 2 hét és eltűnik ez a háló. A Microsorum-mal nem csináltam semmit csak összekötöztem és a gyökerek közé dugdostam. Azt még (valamikor) a távoli jövőben rendbe kell tennem. Ugyanezt az úszó növényekkel is.
 
Üdv.
Régen írtam pedig voltak történések.
Átalakításkor a manadó aljzatot csak átmostam és úgy tettem vissza. Valószínűleg nem voltam elég alapos mert nagyonnagyon sok algám lett. Emiatt karácsonykor szépen be volt csomagolva az akvárium 4 napig. Az ecsetalga és a fonalalga maradt a többi szépen eltűnt. Viszont az üveg beszívót kénytelen voltam lecserélni, mert mindig eltömődött. 1 hete a lilyt is kiszedtem, helyette esőztető került az akvárium oldal falára. Ennek eredményeként a páncélosharcsák udvarlásba kezdtek és az oto is előkerült a dzsungelből. A gébek szépen eszegetik a levelekről a maradék algát. Most pedig bekerült 3 ezüst molly, ismerkednek a környezettel, csipegetnek.
 
Jó lett, a fehér/ezüst halak egész jól mutatnak ebben a környezetben! Tervezel valamit (halat) bele, vagy maradnak az öreg motorosok?
 
Mindenki marad,nem akarok több halat sem. Garnélákon gondolkodom még, rc vagy +10 Amano. Nem tudom a neonok mit szólnának az garnikhoz. Remélem nem azt hogy: hami!!!
 
A Mollyk kicsit kedvetlennek tűntek, úgyhogy felvettem a hőmérsékletet 24fokra. Azóta tisztogatják a leveleket,sokkal aktívabbak.
Nem akartam szaporulatot ezért 3 fiút vettem, remélem nem fognak rivalizálni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére