• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Szia!
Jók lettek a képek a csöppségekről, bár kétszer is közelebb kellett húzódnom, hogy lássam őket. Ez mondjuk betudható a nem éppen sas szememnek. :pompous: Azóta születtek? Fotózz egy közelebbit róluk, ha ők is akarják! Annyira jópofák. Még a végén újra veszek magamnak fekete Mollyt. Bár épp az akvárium növényes indítása előtt ajándékoztam el mindet. Én már képtelen voltam kordában tartani a szaporulatot és bántani meg nem tudtam őket. Az a baj, hogy idővel ugyanaz lenne, úgyhogy meggondolandó részemről még ez a kijelentés. Vajon van még rajtuk kívül fekete hal az akvarisztikában, akik nem elevenszülők? Utánanézek.
 
Ezeknél jobb képet nem biztos,hogy tudok. Kicsik, mire a gép rájuk fókuszál, már odébb is libbennek. A kedvemért nem maradnak egy helyben sajnos.
 
Megvolt a szokásos vízcsere. A szívókosárról levettem a szivacsot és kicseréltem másikra, ami remélem nem fogja vissza a szűrőt. A csöveket és a rotorházat is kitisztítottam, jobb is lett a flow.
A Páncélosharcsák továbbra is jól érzik magukat.
DSC_3531_337.JPG
Ők is megvannak még.
DSC_3540_342.JPG
DSC_3496_306.JPG

Nem is értem miért aggódtam, hogy a neonok megeszik a garnélákat.
DSC_3507_316.JPG
 

Attachments

  • DSC_3505_314.JPG
    DSC_3505_314.JPG
    447.4 KB · Megtekintések: 1
Kiszedtem az Alternanthera reineckiit, a helyére Pogostemon Helferi-t ültettem. Régebben volt már ilyen növényem, de nem maradt meg, most lágyabb a víz, alacsonyabb a ph, remélem megmarad.
DSC_3552_354.JPG
 
A cukkini maradéka. A mollyk, a garnélák és az anci is imádja.
Rá nem jöttem volna magamtól. Na majd kipróbáljuk mi is, hétvégén piac.
Ezek szerint az A.reinickii nem bírta tovább? A gyökértáppal sem javult? Nálad láttam először ezt a növényt és azonnal megtetszett, tőled tudom a nevét is. Azóta a "kell" listámon van, de ha nálad nem maradt meg, akkor mit is akarok én? Törlöm a listáról.
 
Rá nem jöttem volna magamtól. Na majd kipróbáljuk mi is, hétvégén piac.
Ezek szerint az A.reinickii nem bírta tovább? A gyökértáppal sem javult? Nálad láttam először ezt a növényt és azonnal megtetszett, tőled tudom a nevét is. Azóta a "kell" listámon van, de ha nálad nem maradt meg, akkor mit is akarok én? Törlöm a listáról.
Csúnyán algás lett. Most egy tejfölös pohárban van 5 napig sötétben, utána letisztogatom és visszateszem.
 
Megy vissza? Azt hittem nekem adod o_O (szóval egyébként bírta a körülményeket, akkor mégis marad a listámon)
Kevesebb fénynél nem vörös hanem inkább barnás színű a levele. Az algásodás volt a gondja most nálam,egyébként eddig szép volt. A többi akváriumomban is van.
 
Megvolt a szokásos vízcsere. A szívókosárról levettem a szivacsot és kicseréltem másikra, ami remélem nem fogja vissza a szűrőt. A csöveket és a rotorházat is kitisztítottam, jobb is lett a flow.
A Páncélosharcsák továbbra is jól érzik magukat.
View attachment 38897
Ők is megvannak még.
View attachment 38898
View attachment 38899

Nem is értem miért aggódtam, hogy a neonok megeszik a garnélákat.
View attachment 38900
Nálad mekkorára nőnek a molly-k?
Gondoltam, hogy fonal alga tisztításra kérnék egy kis segítséget tőlük. A leírások szerint, 8-9cm-re nőnek. Ez az én akvámban sok lenne. Viszont (közel 40 éves) emlékeim szerint, nem nőnek akkorára.
Neked mi a tapasztalatod?
 
Nálad mekkorára nőnek a molly-k?
Gondoltam, hogy fonal alga tisztításra kérnék egy kis segítséget tőlük. A leírások szerint, 8-9cm-re nőnek. Ez az én akvámban sok lenne. Viszont (közel 40 éves) emlékeim szerint, nem nőnek akkorára.
Neked mi a tapasztalatod?
Pár hónapja vannak nálam a Black Mollyk, kb. 5centisek, a fiúk kisebbek. Az Ezüst Molly sokkal nagyobb. Csipegetik az algákat.
 
Gondoltam a holnapi vízcsere előtt egy kicsit megtépkedem a növényeket, legyen egy kis fazonja. A jobb oldalt a Bacopát és az Egeriát metszettem és visszaültettem, a bal oldalt a Vizi Petrezselymet szintén, úgy, hogy takarja a "gyönyörű" szivacsot a szűrő szívóágán. Valamit a Rotalával és a Nymphoides hydrophilla Taiwannal is kellett volna kezdenem,de ....
DSC_3583_384.JPG

...inkább nem vettem el a kicsik búvóhelyét. Ezek icike-picike Páncélosharcsa ivadékok. Az aljzatnál is láttam eggyet. Gyorsan szórtam a vízbe Dennerle NanoGran-t és majd kapnak fagyasztott Cyclops-ot. Persze átolvasom a Corydoras topicot, mit írnak az etetésükről.
 
Utoljára módosított:
A Helferi ültetése utáni másnapra már a víz felszínén úszott. Kitúrták a harcsák de azért szeretjük őket. A Garnála világból került ide friss, bár halványabb színű A. reineckii, oda pedig kőre kötözött Fissidens moha és még pár Helferi. Ide pedig visszakerültek a Dragon kőre kötözött Anubiasok. A Májusiből kiszedtem egy kis Ranunculust és L.Palustrist. A Nymphoides hydrophilla Taiwan-on voltak hajtások, azokat is szétültettem. A bal oldali Vizípetrezselyemből pedig a jobb oldalra is tettem.
Azok az ivadékok akiket észrevettem korábban, valószínűleg nem Páncélosok, hanem szintén kis Mollyk.
DSC_3621_417.JPG DSC_3606_403.JPG DSC_3615_411.JPG DSC_3660_445.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére