• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Hálásan köszönöm ezt az oldalt. Eddig nem találtam rá. Végre beleolvashattam gyermekkorom akvarista Bibliájába: Dr Lányi György: Korszerű akvarisztika. Órákon át néztem az utolsó oldalakon a színes képeket. Elbűvölt. Az egyik kép annyira megtetszett (félbetört, lesüllyedt kókuszdió), hogy így 50 évvel később, beletettem a jelenlegi akvámba ezt az ötletet. IMG_0229.JPG
 
Hálásan köszönöm ezt az oldalt. Eddig nem találtam rá. Végre beleolvashattam gyermekkorom akvarista Bibliájába: Dr Lányi György: Korszerű akvarisztika. Órákon át néztem az utolsó oldalakon a színes képeket. Elbűvölt. Az egyik kép annyira megtetszett (félbetört, lesüllyedt kókuszdió), hogy így 50 évvel később, beletettem a jelenlegi akvámba ezt az ötletet. View attachment 37780
50 evvel kesobb?? Ahh. Csokolom.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
View attachment 37849
A Black Molly nagyon gombóc. Vajon mikorra várhatóak a kicsik? @Szabó Henrik te is tartasz ilyen halakat, kb?
Nekem sok fekete Molly volt az akváriumban. Idén ajándékoztam el őket, a sok új jövevény miatt, meg mert ugye új arculatot váltottam. Vagyis az akva. Lényeg, hogy egy idő után már nem lehetett kordában tartani őket és mikor végre találtam valakit akinek kellettek (a fodrászom), habozás nélkül odaadtam őket. Ha nem lennének ilyen szaporák, én is tartanék, mert nagyon eszik az algákat és szépek is. Nekem is volt néhány ekkorka, ha nem nagyobb "anyahajóm". Szülés előtt megfigyelhető kifehéredett folt a farokúszónál. Úgy emlékszem az már igencsak az az állapot, amikor már bármelyik pillanatban kipottyanhatnak az új jövevények.
 
Elúszott a gyönyörű szép Ezüst Molly hímem. Csütörtökön semmi baja nem volt, pénteken pedig etetéskor nem jött elő. Végül a szűrő szívóágához tapadva találtam meg, de ....:cry: . Most egyedül maradt a nőstény, de már nem hozok mellé másikat, remélem a Black Molly- k megfelelő társak lesznek neki és nem lesz magányos.

Az Rc-k szépen megszaporodtak,sok centis kicsit látni, pedig a Zebradánió biztos kiegészíti velük az étrendjét, feltűnően kövérnek látom néha és párszor már láttam ahogy üldözi őket. Még mindig megvan a fekete garnéla és az újonnan felfedezett kék rili is(a szűrőben találtam takarításkor).

Az akvárium hátsó középső jobb oldalán a növényeket átrendeztem. A Nymphoides hydrophilla Taiwan hozott 2 új hajtást amit jobb oldalra ültettem, elé pedig a Garnéla Világból került át Ceratopteris thalictroides-Sallangos vizipáfrány. A Cryptokat kicsit ritkítottam, az Egeria densa-t is megtisztítottam, valamiért ez a növény nálam nem szép, de kap még egy esélyt. A Palustris-t is középre, előre tettem. Holnap elnyomkodok pár táprudat most ezt szereztem be: Easy-Life 25 root sticks.
 
Imádom a képeket, amiket csinálsz és velük együtt az akváriumodat is. Úsznék benne szívesen egy kört, de félek a Helenáktól.
 
Nagggyon megnyírtam a növényeket középen-hátul-jobbra. Eléggé üres lett, de majd benövi megint.
Leszedtem garnéla védő rácsot, mert nagyon eltömődött, helyette szép kék méretre vágott szivacs került be a szívókosárra. Az első sorból kiszedtem a Hm-et, a páncélosok szegények mindig csak kerülgették, lett egy kis helyük. Elnyomkodtam ide is és a Májusiban is jó pár táprudat, Easy Life félét, kíváncsi leszek a hatásra. Pontalga van a Lagenandra és az Anubiasok levelein, egy órával lejjebb a világítást, remélem segít. A Mollyk még mindig fekete gombócok.
DSC_3254_0292.jpg DSC_3255_030.JPG DSC_3204_113.JPG DSC_3209_118.JPG
 
Szia!
De ezek ki is fognak kelni? Továbbá megragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy a fenti Géb korábban is ilyen szépséges volt, vagy eleinte más volt a színezete? Azért érdekel, mert a nekem lévő két kicsi géb között látok különbséget annyiban, hogy az egyik jóval világosabb a másiknál, viszont ilyen szép színe egyiknek sincs. Ez később kialakulhat valamelyiknél vagy sanszos, hogy mindkettő lány és olyan marad amilyen. Gondolom a hím a színesebb. Lehet, hogy nekem két csajszim van? De akkor meg minek dörgölőznek? Ejjnye..
 
Szia.
Ahonnan én vettem a gébeket ott mindegyik ilyen hálós színezetű volt, nem csíkos. Úgy rémlik, hogy csak az egyik volt ilyen színes uszonyú, másik kettő nem.
Most megpróbáltam kicsit a gébek világában elmerülni, de annyi féle szín variánst találtam,hogy teljesen belegabalyodtam.
Például itt egy fórum, csak ezt az oldalt néztem meg, a többit nem-http://forums.loaches.com/viewtopic.php?f=3&t=15686&start=465.

Talán az úszók színéből lehet a nemre következtetni.
 
Akkor ezek szerint egy aranyos leszbi párt sikerült kifognom. Bár az is lehet, hogy csak testvérek. Akkor a lényeg, hogy változáson nem mennek keresztül életük során, tehát maradnak ilyen színűek amilyenek. Nem baj, akkor szerzek nekik egy fiút, hátha bonyolódik a lányok kapcsolata. :sneaky:
 
Saját tapasztalatom, hogy ezek a csajok igénylik egymás társaságát. Nappal gyakran bandáznak együtt, de az éjszakai alvást szólóban tolják. A közös reggeli torna - bambulás nagyra nyitott szemekkel- egy külön szeánsz (4 csaj és 2 fickó úszkál nálam 1 akiban).
 
Saját véleményem az,hogy egy családba tartoznak, de 2 fajta. Ilyet találtam-Rácsos vagy Hálós algázó géb. Szerintem nem adnak ilyen nevet egy fajtának, ha a abból a hím rácsos de a nőstény csíkos. Egyébként ilyen néven forgalmazzák őket: Stiphodon Sp. Az Sp. tudomásom szerint azt jelenti, hogy pontosan nincs meghatározva egy családon belül, melyik fajta. Remélem értitek.o_O
Majd újra elolvasom a topicját, ide is teszem el ne felejtsem: https://akvakertesz.hu/threads/stiphodon-sp-algazo-geb.2345/.
Ha Halasbolt felé járok, majd megnézem őket alaposabban. Kellene belőlük még 2db, majd ha nem lesz ilyen meleg intézkedem. Sajnos tényleg szeretnek ugrálni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére