• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Ha nagyon alacsony a Kh, 3 alatti,az bezavarhat a Ph-ba. Ph zuhanást okozhat,akár 5-re is leeshet, ilyenkor csapvizet kell az akváriumba önteni. Ez a puffer hatás.
 
Mostanában szivat a szűrő. Szétszedtem, mert úgy láttam itt valami nem kerek. Az utolsó tálcánál abban a csőben amiben a víz lemegy a vödör aljába, egy db lávakő volt. Így még nem jártam, most már ez is kipipálva. Egyébként ???? Azért nem tömítette el teljesen, csak kb. 90%-ban. :banghead:
 
Örömmel jelenthetem be, hogy már ebben az akváriumban is születtek kis garnélák. Az egyetlen fekete garnéla is megvan még. Az Amano nőstény bepetésedett.
Elég szépen megnyestem a stem növényeket, világosabb lett az egész akvárium.A Palustrist, Rotalát és még egy stemet(nem tudom a nevét) toppoltam. A Pinnatifida nem maradt meg sajnos.DSC_1798 (2).JPG DSC_1763k.JPG DSC_1779 (2)k.JPG
 
Kicsit homályos lett a víz, valószínű a szűrő váltás miatt. A nitrit,nitrát is magasabb volt. Vízcsere, nitrivec adagolás történt, a nitritet és nitrátot pedig méregetni fogom.
A légumpám tönkrement,hangja mint egy traktoré. Az egy Hailea volt, az új pedig Sera. Döbbenet mekkora különbség van a kettő között, a Serának alig van hangja.Az új szűrő nem fodrozza a felszínt,az esőztetőt pedig nem tudtam felrakni,mindig szétesett, de már kinéztem egy üveg kifolyót, úgyis névnapom lesz.

WP_20170503_19_36_14_Pro.jpg WP_20170503_19_36_40_Pro.jpg WP_20170503_19_36_30_Pro.jpg
 
Tegnap beszereztem az üveg lilyt. Azóta már megfordult benne a zebradánió és az anci is. Mindkettő gyors folyású folyókban él a természetben.
Ma az anci inkább kívülről horgonyozta le magát,ott nyugisabb.
WP_20170505_17_53_21_Pro.jpg

A víz még mindig homályos, talán jövő héten beáll.
 
Örömmel jelenthetem be, hogy már ebben az akváriumban is születtek kis garnélák. Az egyetlen fekete garnéla is megvan még. Az Amano nőstény bepetésedett.
Elég szépen megnyestem a stem növényeket, világosabb lett az egész akvárium.A Palustrist, Rotalát és még egy stemet(nem tudom a nevét) toppoltam. A Pinnatifida nem maradt meg sajnos.View attachment 30367 View attachment 30368 View attachment 30369
Szép ez Szella!:)(y)
A pinnatifidának csak sötét volt. Keress neki valamilyen világos, felszínhez közeli helyet, majd ott megmarad.
A cicus aranyos, 18 év nagyon szép kor már!
 
Tulajdonképpen csak vízcserét akartam csinálni és a tripartiát megnyesni, mert nagyon összenőtt a Hm bokorral, máshol is megnőtt már nagyon.
Aztán ez volt a tripartiák alatt. Mondjuk feltűnően lecsökkent a hólyagcsigák száma,ezzel arányosan több Helena csiga jelent meg, de ilyet....
DSC_1908.jpg
Pedig szoktam az üres csigaházakat vízcserénél leszivatni,de a szőnyeg alá nem néztem be. Gyorsan megnéztem mi a helyzet a fa alatt,ott minden rendben volt.
Pár növényt áthelyeztem, a fényigényesebbeket középre,a Hm-et is megnyestem. Egyelőre nem lesz semmi a tripartia helyén.
A harcsák most boldogok, van hol turkálni, én is többet látom így őket.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére