• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Először az Árnyoldal:
-a hím Molly farokúszóján feketesedést vettem észre. Korábban pusztul e halam uszonyrothadás miatt és az is így kezdődött. Kiszedtem és kapott gyógyszeres kezelést.
-az egyik kis páncélos harcsa az aljzaton folyton el akart dőlni az oldalára. Ő is kikerült. Ez volt a legkisebb,fejlődésben el van maradva a többitől. Alaposabban megnéztem és a bal első úszója hiányzik. Ezért akart mindig eldőlni. Mivel betegség jelét nem mutatta és szépen, fürgén úszkált visszakerült a helyére. Meglátjuk hogy boldogul.
Már megint? Ez szomorú. Bár az a páncélos harcsa elégé besült formával rendelkezik. Tisztán látszik rajta a visszamaradás.
 
Remélem azért életben marad a kis páncélos.
Valahogy a feje a testéhez képest nagy. A teste vékony, a koponya mögött szűkül, ez soványságra visszaesésre utal. Elvileg élve tudna maradni ha nincs fertőzése az uszony részleges vagy teljes vesztése miatt, de benne van a pakliba,hogy az immunrendszere oda lehet. Külön kellene rakni, dús növényzet közé és külön táplálni jó minőségű eledellel, illetve élő tubifexel. Ha csopiban hagyod a fő aksiban ott gondot okozhat a sok kaja ha nem fogy el azonnal. Kedvére kell tenni ha ennyire a szíveden viseled a sorsát.
 
Szeretnék majd indítani egy 63 literes akváriumot.
Ami megvan:
Akvárium 6mm üvegből 60*30*35
Odyssea 2*24w az egyik plant
Fekete nyitott akvárium bútor
Manaball aljzat
Eheim 2213.
Növény: ebből az akváriumból (is).
Köves, sziklás berendezés szeretnék. Egy ideje keresem az inspirációt,ötletet-végre találtam olyat ami hasonló az elképzelésemhez.
Képeket, videókat nézegettem és végül James Findley akváriumainál kötöttem ki. Ez a kettő nagyon megfogott.

maxresdefault.jpg james-findley-five-stones-iwagumi-aquascape-1.jpg
 
Utoljára módosított:
Ilyen a genetika. Volt Sakura, került bele RC, kimentettem egy azaz 1db Black rili garnélát egy másik akváriumból. Lettek Sakura,RC, halványabb piros, Red rili szerű, vadas utódok, és most ez a példány. Ennek a hátán világos barna csík fut végig, mint a vadas garnélán. Érdekes. Ilyen a genetika.
 
Durva a dzsungel, és nincs alatta táptalaj (sem tápgolyók?)....
Mi lesz veled ha a fenti kevés növényes scapek valamelyikére váltasz!?
 
Nincs alatta táptalaj, tápgolyó sincs. 2 naponta adok excelt és microt. Macrot nem adok,mert sok a hal.

Az új azért nem egészen úgy fog kinézni mint a képeken, igyekszem majd visszafogni magam(ha-ha).
 
Méregettem
Csapvíz:
Ph 7,5
Gh 12
Kh 11

Nagy akvárium:
Ph 7
Gh 5
Kh 4

Vízcsere 2/3 ro 1/3 csapvíz,de van amikor felében cseréltem.

A garnélás ahol Ada Amazonia talaj van, csapvizet használok vízcserekor:
Ph 7,5
Gh 6
Kh 5
 
Méregettem
Csapvíz:
Ph 7,5
Gh 12
Kh 11

Nagy akvárium:
Ph 7
Gh 5
Kh 4

Vízcsere 2/3 ro 1/3 csapvíz,de van amikor felében cseréltem.

A garnélás ahol Ada Amazonia talaj van, csapvizet használok vízcserekor:
Ph 7,5
Gh 6
Kh 5
Az aktív talajok lejjebb viszik a KH-t?
Asszem nekem is 7,5 körül van a PH-ja a csapvíznek.
Nalam ½ RO ½ csapvíz, és többnyire 8-8 a KH-PH.
A KH ritkán felkúszik 10-re, de ez a 8-8 többnyire jön.
 
Az aktív talajok lejjebb viszik a KH-t?
Asszem nekem is 7,5 körül van a PH-ja a csapvíznek.
Nalam ½ RO ½ csapvíz, és többnyire 8-8 a KH-PH.
A KH ritkán felkúszik 10-re, de ez a 8-8 többnyire jön.
Amazoniat hasznalok én is sokszor csak csapvizzel cserélek vizet mert következő vízcserére megeszi a keménységet

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére