• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Majd ha lesz időd csinálj egy klassz képet az egészről. Kíváncsiak vagyunk az új növényekkel milyen lett.
 
Volt olyan növény,ami nálam nem maradt meg:Lilaeopsis Brasiliensis, Pogostemon Helferi, Mini Hortenzia. Ezek nem váltak be.
A Parvulára a harcsák rátúrták az aljzatot.
Sokáig nem volt pirosas növényem, mert azt olvastam kevés fényben nem lehet tartani. Most itt van a Ludwigia Palustris és a Rotala is.Elvannak 48w/112l.
Az Alternanthera reineckii a 30 literesben 13w fénynél lassan,de növöget, bár nincs olyan erős színe,mint egy hightech akváriumban.
Lehet ,hogy a Pinnatifida nem marad meg vagy a Lagenandra túl nagy lesz. Majd kiderül.
A puding próbája az evés (mindig csak a kaja):)
 
Semmi alga? Ügyi vagy. Én folyamatosan küzdök a cérnával. Néha nem értem hogy miért is erőltetem a co2-t és nagy fényt amikor lehet szépet ezek nélkül is.
 
Semmi alga? Ügyi vagy. Én folyamatosan küzdök a cérnával. Néha nem értem hogy miért is erőltetem a co2-t és nagy fényt amikor lehet szépet ezek nélkül is.
Co meg a feny nem az alga elkerulese miatt van hanem a gyorsabb fejlodes es a gyorsabban kezelheto problemak miatt. Meg hat ugye az igenyes novenyek miatt. Mind ettol fuggetlenul lehet szepet alkotni mind kettoben.
 
Co meg a feny nem az alga elkerulese miatt van hanem a gyorsabb fejlodes es a gyorsabban kezelheto problemak miatt. Meg hat ugye az igenyes novenyek miatt. Mind ettol fuggetlenul lehet szepet alkotni mind kettoben.
Igen. De nagyobb a lehetőség az algásodásra ha túlpörgetjük a fényt... nehéz elkapni a megfelelő arányokat.
 
Hát persze hogy van alga. Egyre kevesebb.
A fonál,cérna nálam az erősebb áramlású területeken volt. A levelek szélein szokott lenni azt hiszem szakáll alga, ecset pedig leginkább lent az üvegnél. Az ecset alga a legrosszabb.A nagyon algás leveleket levagdosom. A többit az Amanók, a garnélák,a géb, a Mollyk,most már az Ancik és az idő lerendezi.Beszereztem egy rakat stem növényt,és az algásodás visszaszorult. Ezért van sok stem növényem. Viszont bevált.
 
Növény lista
Proserpinaca Palustris-Bíboros csillaghínár
Pogostemon erectus
Hydrocotyle tripartita
Rotala rotundifolia-Kereklevelű rotala
Ludwigia Palustris-Közönséges Tóalma
Hygrophila difformis-Vizicsillag
Ceratopteris thalictroides-Sallangos vizipáfrány
Hygrophila siamensis vagy Nomaphila stricta
Microsorum-Vizipáfrány
Egeria densa-Argentin átokhínár
Bacopa caroliniana-Karolinai bacopa
Nymphoides hydrophilla Taiwan
Limnophila sessiflora vagy Cabomba aquatica
Lagenandra meeboldii red
Lobelia cardinalis
Hygrophila Pinnatifida
Hemianthus Micranthemoides
Vallisneria
Saggitaria subulata
Alternanthera reineckii
Cryptocoryn 2 féle
Limnobium Laevigatum
 
Nincs CO2. Seachem excelt adagolok.
Eddig elégedett vagyok ezzel a talajjal,jobb mint a Manado volt.Február elején indítottam újra ezzel az aljzattal.Manaball a neve.
 
Mértem pár dolgot
Vízcsere előtt
Ph 7
Gh,Kh 5

Tavaly novemberben vettem az Aqua medic RO készüléket,még mindig 0-ás vizet csinál ph 5-tel. Heti 20 l vizet gyártok,az akváriumban 2 rész RO víz 1 rész csapvízzel keverve. Az RO vizet 1 napig hagyom állni,hogy szobahőmérsékletű legyen.
 
Mértem pár dolgot
Vízcsere előtt
Ph 7
Gh,Kh 5

Tavaly novemberben vettem az Aqua medic RO készüléket,még mindig 0-ás vizet csinál ph 5-tel. Heti 20 l vizet gyártok,az akváriumban 2 rész RO víz 1 rész csapvízzel keverve. Az RO vizet 1 napig hagyom állni,hogy szobahőmérsékletű legyen.

Szebbek lettek a növények?
 
Vissza kellett néznem a korábbi képeimet és a vízkeménység méréseimet. 2016.máj.13-án volt Gh 25,Kh 11. Ez után kezdtem lágyítani a vizet gyantával. Szépen mentek lefelé az értékek.
Többet fejlődtek kevesebb idő alatt a növények a lágyabb vízben, mint korábban a keményebb vízben.
Hasonló tapasztalat volt a Boraras Brigittae. A korábban halvány piros, rózsaszínes halacska lágy vízbe kerülve pár nap alatt bepirosodott.



WP_20161024_17_03_20_Pro.jpg DSC_0136.JPG
 
Utoljára módosított:
Vissza kellett néznem a korábbi képeimet és a vízkeménység méréseimet. 2016.máj.13-án volt Gh 25,Kh 11. Ez után kezdtem lágyítani a vizet gyantával. Szépen mentek lefelé az értékek.
Többet fejlődtek kevesebb idő alatt a növények a lágyabb vízben, mint korábban a keményebb vízben.
Hasonló tapasztalat volt a Boraras Brigittae. A korábban halvány piros, rózsaszínes halacska lágy vízbe kerülve pár nap alatt bepirosodott.



View attachment 27787 View attachment 27788
A kis kivalasztott.[emoji3]
 
Először az Árnyoldal:
-a hím Molly farokúszóján feketesedést vettem észre. Korábban pusztul e halam uszonyrothadás miatt és az is így kezdődött. Kiszedtem és kapott gyógyszeres kezelést.
-az egyik kis páncélos harcsa az aljzaton folyton el akart dőlni az oldalára. Ő is kikerült. Ez volt a legkisebb,fejlődésben el van maradva a többitől. Alaposabban megnéztem és a bal első úszója hiányzik. Ezért akart mindig eldőlni. Mivel betegség jelét nem mutatta és szépen, fürgén úszkált visszakerült a helyére. Meglátjuk hogy boldogul.
 

Attachments

  • DSC_1210k.JPG
    DSC_1210k.JPG
    92.7 KB · Megtekintések: 0

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére