• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Igazándiból nem tudom,hogy társas akváriumban megmaradnak-e a kismollyk,ha lesznek.
Bár van egy 63-as akvárium,amit még nem üzemeltem be. Hajaj..
Kezdodik....[emoji106] [emoji1]
Nekem tarsasban folyamatosan szuletnek. Nem mind eli tul de marad azert par. Pont amennyi kell.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Guszták az új növények. A higrophila pinnatifidát egy jó tormás öntettel be is kapnám.Olyan mint a ruccola
 
Elültettem a növényeket, ehhez pár Cryptot át kellett helyeznem. A Ceratopterist átültettem hátra a csövekhez a Pinnatifida mellé. Az Egeriát megnyestem,visszaültettem. A Lagenendra és a Lobelia a Rotala elé került.
Most már csak meg kellene állnom,hogy nem piszkálom a növényeket, míg meg nem nőnek.
Ma szűrőtakarítás, szűrőből garnéla halászás volt napirenden.

A halacsok közül egyedül a nőstény Zebradánió kergeti a garnélákat, de előle még a hím dánió is menekül. Addig kergetett egy garnélát,míg az kiugorva a vízből, felkenődött az üvegre.Mázli hogy ott voltam és visszasegítettem a vízbe, bár ha 1-1,5 cm-rel magasabb a vízszint,akkor tuti hogy a garnéla a szárazon köt ki.

DSC_0849k.JPG DSC_0857k.JPG DSC_0864k.JPG DSC_0866k.JPG
 
Utoljára módosított:
Csak mostanában vettem észre. Hoztam pár halat+egyedül maradt,lehet ezért csinálja. Nem zavar,nincs belőle gondom. Tettem be egy bújkálót,hátha beköltözik.
 
Nálam Manaball aljzat van, semennyire nem porol. Kicsi golyócskák. Elötte Manadó volt,az sem porolós.Amikor átrendeztem az akváriumot és mindent kipakoltam, utóljára vettem ki a gébet,mert csak a feje látszódott ki az aljzatból. Simán beássa magát az aljzatba.Ha Az Amazóniát biztos felkavarná-az van a garnélásban.
 
Szép színes a fauna és a flóra, látom te is próbálsz mindenből egy csipetet belecsempészni az üvegbe.:) (És még Te magad is meglepődsz, hogy még mindig fér bele:D) A Pinnatifida már nekem is régóta csípi a csőrömet, pár buce-n kívül még ezt talán beszerzem valamelyik tankba, mondjuk a 30-as kockába.:)
 
Szívünk szerint minden növényt hazavinnénk igaz? Túl sok az érdekesség és kevés az akvárium

Ez így van, de ha a "Nagyok" mondanák, valahogy így hangozna: "Akkor válsz igazi akvakertésszé, ha megtanulod legyőzni a kezdők mohóságát és türelmetlenségét!" Szerintem. Én is mindent begyűjtök, amit csak lehet, de úgy látom és belátom, hogy tervezett, kiegyensúlyozott, harmonikus, stb. scape-t kialakítani csak úgy lehet, ha a mértékletesség és türelem az erényünk. Fúj de bölcsen hangzik :wtf: de valami van benne.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére