1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes 112 SOS

Kategória: 'Naplók', témanyitó: Felvidéki, téma nyitása: Jan 7, 2018.

Címkék:
  1. Felvidéki
    Épp nem fórumozik ...

Felvidéki Kertész tanonc

Tag:
    Szept 9, 2017
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Dunaszerdahely
    Sziasztok,

többen ajánlották, hogy indítsak új naplót, mivel rossz helyeken kérdezgettem és túl sok mindent :) Ezúttal szeretnék első sorban tanácsokat kérni. Röviden leírnám az akvárium és a technika paramétereit, majd kérdeznék.

Akvárium: 80x35x40 CV
    Szűrés: JBL 901e, 1 l siporax a többi Eheim substrat pro
    Világítás: Quad 4x24W
    Tápozás: magas nyomású CO2 rendszer diffúzorral
    Talaj: ???

Amit nem igazán tudok eldönteni, hogy milyen talajt rakjak az akváriumba. Rengeteget olvastam, és kicsit zavarossá vált, főként az a része, hogy mi a különbség az Amazonia vagy a Tropica táptalaj között, hogy ezekre szükség van-e még külön kavicsra, vagy egyből lehet bele ültetni. Van-e lehetőség csupán 2-5 mm-es kavicságy alá táptalajt rakni (ha igen, milyet?) és ez megfelelő-e a növényeknek? Tropica Plant Growth Substrate-ra elég volna kavicsot vásárolnom? Tudom sok kérdés egyszerre és volt, aki azt javasolta, hogy attól függ, milyen növényeket szeretnék az akváriumba. Szeretnék ebben is tanácsot kérni, mivel nincs tapasztalatom e téren. Örülnék, ha valaki segítene egy kisebb átfogó javaslatot tenni. Mohákat minden féle képpen szeretnék bele. (Mivel a világítás 60cm, az akvarium meg 80, okoz ez valamiféle nagyobb problémát?)

kmisi, Matyi és Gyukker kedvelik.
  2. Zuzmi
    Épp nem fórumozik ...

Zuzmi Kertész szaki

Tag:
    Szept 8, 2017
    Kedvelik:
    230
    Hely:
    Százhalombatta
    Szia.
    Szerintem eloszor azt kellene eldontened, hogy milyen stilusiranyzatot szeretnel megvalositani.
    En tavaly oktoberben inditottam akit. Elotte hosszasan olvasgattam itt a forumon. Koves legyen? Fa dominaljon? Esetleg mindketto? Milyen anyaga legyen a sziklaknak? Milyen szinu kovek is tetszenek? Akarok-e talajba ultetni vagy csak kore- fara rogzitheto novenyeket szeretnek? Nagyon sok valtozo van. Egyes kovek, talajok valtoztatnak a viz tulajdonsagain.
    Annyira szerteagazoak a lehetosegek, hogy nagyon nehez tanacsot adni. Legalabb egy iranyzatot adj meg, ugy konnyebb lesz segiteni neked.
    Remelem erthetoen irtam. Bocs ha benan hangzik, de en meg kezdo vagyok. Nekem is nagyon sokat segitettek, ez egy remek kis csapat.
    Kitartast.
    ;)

Mr. Kapa, Felvidéki és Matyi kedvelik.
  3. Matyi

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,214
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Szia.
    Ha olyan növényeket szeretnél amik erősen veszik fel a tápanyagot gyökéren keresztül akkor mindenképp ajánlott a táptalaj használata (Tropica substrate, Dennerle deponit mix vagy nutribasis.) amit 1-2 cm vastagon beleraksz az akváriumba a megfelelő helyre. ezt le kell fedned valami aljzattal ez lehet Amazonia, tropica aquarium soil vagy dennerle scaper's soli stb. ezt ajánlott 4+cm vastagon rakni a táptalajra, ahol nincs alatta táptalaj ott lehet vékonyan is. Ezekkel az aljaztokkal tudsz egész meredek dombokat is építeni mert megfelelő a formájuk a szemcseméretük és a súlyuk. A kaviccsal való lefedésnek az egyik hátránya hogy az ellaposodik egy idő után.

Mr. Kapa és Luigi13 kedvelik.
  4. Matyi

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,214
    Hely:
    A két szélén a 10-10 cm elég sok egy ekkora akváriumnál ami kevésbé kap fényt. Elrendezés kérdése hogy számít e egyáltalán ha megnézed az aláírásomba lévő képeket akkor ott is láthatod hogy pl a 3.és 4. képnél semmi jelentősége nincs ha a két szélén kevesebb a fény. Az oda ültetett növények lehet picit lassabban nőnek vagy nem színesednek annyira be mint társai amik közvetlen a lámpa alatt vannak. Nekem csak 5-5cm van ami kevesebb fényt kap de volt olyan növényem és elrendezésem ahol ez látszott.

Felvidéki kedveli.
  5. Felvidéki
    Épp nem fórumozik ...

Felvidéki Kertész tanonc

Tag:
    Szept 9, 2017
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Dunaszerdahely
    Csupán két képet tudnék mutatni, amihez hasonlót szeretnék, vagy amilyet elképzeltem. Ha nem is lesz teljesen ilyen, amit szinte biztos, de az irány ilyesmi volna:
    http://www.xsjjys.com/data/out/17/WHDQ-511649248.jpg

http://kargo.site/wp-content/upload...-download-free-wallpapers-for-desktop-and.jpg

6. Felvidéki
    Épp nem fórumozik ...

Felvidéki Kertész tanonc

Tag:
    Szept 9, 2017
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Dunaszerdahely
    Lehet akkor jobb volna úgy elrendezni, hogy a két széle vagy üres, vagy igénytelenebb növényeket telepíteni oda. Mit gondolnál, ha a két szélen fa volna mohával az úgy működne, mint pl. itt: http://www.xsjjys.com/data/out/17/WHDQ-511649248.jpg

7. Matyi

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,214
    Hely:
    Mivel most kezded, ne vedd figyelembe.Kitapasztalod a növények növekedését viselkedését és hogy mennyire befolyásolja az egészet és a következő átrendezésnél már több tapasztalatod lesz.

8. Matyi

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,214
    Hely:
    Az elsőnél kb mohák vannak a szélén azok meg nem igénylik a rengeteg fényt. Ilyen akváriumhoz táptalaj és rendes aljzat szükséges. A második linket nem tudom értelmezni.

Aktuális oldal megosztása