• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 112 l akváriumom

akva988

Nézelődő
Már kb. 3 hónapja rendeztem be de a növényeim nem szépek és szőrszerű alga van minden tárgyon,levélen.
Egyik algairtó sem használ.Mit tegyek?
Tápozás: sera flore daydrops, florenette A, happy life happy carbo(4ml/nap).
co2. sera start napota
világítás sera fénycsövek : plant colour és daylight brilliant
vízcsere heti 30%
szűrés külső szűrő
Képet még nem tudok cstolni
 
Fotót fel tudsz tölteni valamilyen kép megosztóra amíg a korlátozás él.

Mennyi időt megy a világítás?
Pontosan milyen teljesítményű fénycsövekről van szó?

Ennél több infó kell hogy bármit lehessen írni.
 
Szerintem nagyon kevés a fényed még low technek is és te adagolsz egy kis co2 is. Ez az alga nálam akkor jelent meg amikor gyenge volt a világításom és a növények nem tudtak fejlődni viszont tápoztam
az algák pedig felül kerekedtek. Az is gond lehet hogy régiek a fény csövek. Mind kettő csövet 6500K-ra kellene cserélni mert a plant colournak sokkal kevesebb a fény ereje
 
Szerintem nagyon kevés a fényed még low technek is és te adagolsz egy kis co2 is. Ez az alga nálam akkor jelent meg amikor gyenge volt a világításom és a növények nem tudtak fejlődni viszont tápoztam
az algák pedig felül kerekedtek. Az is gond lehet hogy régiek a fény csövek. Mind kettő csövet 6500K-ra kellene cserélni mert a plant colournak sokkal kevesebb a fény ereje
Dea sera daylight brilliantnak csak 6000K . Ez megfelelő novnyeknek mert pirosat alig, kéket is csak kevesbe ad
 
A 6000K még el megy.Egyébként a Fórumon mindenki csak 6500K csöveket használ, arról nem beszélve míg egy sera cső 4000ft addig egy OSRAM LUMILUX T8 L 18W/865 (11) G13 FÉNYCSŐ 590mm 790ft
Szerintem nem el hanyagolható a különbség.
 
Szerintem nagyon kevés a fényed még low technek is és te adagolsz egy kis co2 is. Ez az alga nálam akkor jelent meg amikor gyenge volt a világításom és a növények nem tudtak fejlődni viszont tápoztam
az algák pedig felül kerekedtek. Az is gond lehet hogy régiek a fény csövek. Mind kettő csövet 6500K-ra kellene cserélni mert a plant colournak sokkal kevesebb a fény ereje
A baloldali a brilliant , a jobboldali a plant colour
 

Attachments

  • WP_20160215_21_26_43_Pro.jpg
    WP_20160215_21_26_43_Pro.jpg
    79.7 KB · Megtekintések: 0
  • WP_20160215_21_26_48_Pro.jpg
    WP_20160215_21_26_48_Pro.jpg
    83.3 KB · Megtekintések: 0
A 6000K még el megy.Egyébként a Fórumon mindenki csak 6500K csöveket használ, arról nem beszélve míg egy sera cső 4000ft addig egy OSRAM LUMILUX T8 L 18W/865 (11) G13 FÉNYCSŐ 590mm 790ft
Szerintem nem el hanyagolható a különbség.
Köszönöm a segítséget :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére