• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

100 literes növény megismerő

DomeSL

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Már régóta gondolkoztam, hogy fel kellene tennem legalább egy akváriumot. Nem becsületes dolog ha az ember csak hozzászólogat, de soha nem mutat semmit.
A problémám az, hogy nincs rendes fényképezőm. De most valahogy rászántam magamat, hogy kiderítsem mit lehet kihozni egy Nikon Coolpix 4100-ból.
Előre is mondom, hogy nem sokat.
Sajnos az ihlet is pont nyírás után 2 percel szánt meg.
Így aztán végkép nem mutat semmit az aki. Se a színek, se a növényzet, nem az igazi formáját mutatja a képeken.

Az aki teljesen koncepció nélküli holland típusú. Ebben az akiban ismerkedek azokkal a növényekkel amelyeket még nem próbáltam. Az igazi kedvencem a 18 literes nanóm, de az éppen átesett egy teljes taroláson, úgyhogy az most nem publikus.

Világítás: Dymax Hi-5
Szűrés: Aqua-Pro 2 / Evo 2208 / Atman 3336
Szűrőanyag: siporax, lávakő, substrat-pro
Extra: Aquamedic Skim-box
Co2: palackos, diffuzorral
Háttér: Sötét kék karton.
Aljzat: ADA Malaya
Növények: Anubias bateri var. nana (min 50 levél), Microsorium p. narrow (min. 40 levél), Echinodorus tenellus(min 25 tő), Cryptocoryne wendtii tropica (min. 5 tő), Pogostemon helferi (min 12 tő), Hygrophila polysperma (3-4 tő), Nymphaea lotus (5 tő)
Állatok: Barna csiga (kb 30), valamilyen csiga (kb 10), red cherry (kb 20), Hemmigramus bleheri (7 db), pseudomugil furcatus (10 db)






 
Szép dús, egészséges növények. Hátul gondolom stemek vannak amik betakarják a hátfalat, csak épp nyírtad.
Mivel tápozol? Meglepődve olvasom, hogy evo 2208-at használsz, mégis algamentes az akvád. ;) Grat! :thumbup:
 
Proci said:
Szép dús, egészséges növények. Hátul gondolom stemek vannak amik betakarják a hátfalat, csak épp nyírtad.
Mivel tápozol? Meglepődve olvasom, hogy evo 2208-at használsz, mégis algamentes az akvád. ;) Grat! :thumbup:

Hátul Hygrophila polysperma van.
GA tápot használok EI szerint, újabban kiegészítve Sera flore plus-al havonta 1-1 tablettával Lotus tövenként. Ha ezt nem használom akkor a Lotusok degenerált leveleket hoznak.

Már régebben is írtam, hogy ez a szűrő kiváló. Mind anyag minőség mind kivitelezés szempontjából. Hogy nem az Atman fejlesztette az meg legyen más baja.
A lényeg a szűrőanyag.
 
Szervusz!

Ezek a "barna csiga" illetve "valamilyen csiga" mit takar? Nekem most épp csiga-természetű problémáim vannak, vigyáznod kéne velük.. :D Sajnos odáig jutottam, biológiai csapást kell mérnem rájuk, mert összeszedegetni őket impossible..
 
Dyin said:
Szervusz!

Ezek a "barna csiga" illetve "valamilyen csiga" mit takar? Nekem most épp csiga-természetű problémáim vannak, vigyáznod kéne velük.. :D Sajnos odáig jutottam, biológiai csapást kell mérnem rájuk, mert összeszedegetni őket impossible..

Majd csinálok róluk fényképet. Azt hittem a barna csiga az mindenkinek világos lesz.
Különben nekem soha nem szaporodik a végtelenségig. Egyáltalán nincs sok belőlük.
Max 40 db a kettőböl együtt, ami 100 literre szerintem nem túl sok, tekintettel arra, hogy max 1 cm a legnagyobb. A többség pedig 5-6 mm.
Az aki pedig nagyon kis változtatásokkal (pl: Marsilea hirsuta -> Echinodorus tenellus csere) már 3 éve üzemel, úgyhogy ez egy beállt helyzet.
 
Az akvárium jó néhány változáson keresztülment.
A diffúzor kikerült, és visszakerült a reaktor.
Immáron egy új Atman cf 1200-ra.
Ebben Siporax és Substrat pro töltet van. A régi szűrő is megmaradt.
A 2 szűrő sokkal jobb áramlást biztosít. Eltűntek a holt terek.

A pogostemon kikerült.
Ez úgyis egy "növény megismerő" akvárium.
A pogostemont kiismertem. Nem is fog többet visszakerülni.
Nem tudom miért, de a nano akvámban gyönyörű. Alacsonyra nő, tömörre. A felső levelek vörösbe csapnak.
Pedig a nano világítása csak 0.8 W/l és ráadásul 4000K-s.
Itt pedig csak vegetált. Na jó. Nem vegetált. Úgy terjedt, hogy hetente dobáltam ki a túlburjánzott töveket 10-essével.
De mindig felkopaszodott. Az elszabadult levelek pedig mindig fent úszkáltak.
A kiszedett pogostemonok helyét 2 hét alatt teljesen benőtte az E. Tenellus.

Képeket majd próbálok feltenni. Kérek valahonnan egy kölcsön fényképezőt.
Most, hogy visszanéztem az előző képeket, tragédia.
Nem adta vissza a látványt. Jobb lett volna képek nélkül.
 
Szia!

Szép az akvárium!A fotókon meg ne aggódj a lényeg le jön így is. ;)
Ahogy elnézem a növények nem panaszkodnak.
Az igazi kedvencem a 18 literes nanóm, de az éppen átesett egy teljes taroláson, úgyhogy az most nem publikus.
Pedig biztos szép az is,ha azt írod,hogy ő a kedvenced.Remélem azért majd láthatjuk.
 
Nagyon szép az akid mondjuk gondolom ezt te is tudod. Tetszik a növényválasztásod. A halaid nagyon babák. A Pseudomugil furcatust már én is kinéztem a 35 literes akimba :D még egyszer grat hozzá!
 
Ikráznak a furcatusaim.
Megpróbálok majd pár képet feldobni.
Úgyis az akvárium is átment némi változáson, egy crypto kitépése miatt.

A hímek nagyon nyomják a feszítést. Még az akvárium falán tükröződő képüknek is mutogatják magukat.
 
Back
Oldal tetejére